Normal Forum Görünümü: KURANIN ETKİ GÜCÜ -KABİLİYETİ
Ateistforum > ATEİSTFORUM > ATEİSTFORUM
allahuekber
... peki bu kadar azap dolu bir yer burası ...(cehennem) ...
aleni yazımormu kitap bunu ,
neden islami rejim olmayan musluman ullklerde(zorlama musluman olanların , arap ulkelerinden buraya gelen turistlerden biliyorum - ayrıca % 100 oyla gelmedi ahmedinejad yüzde 40 oyla geliyip yüzde yüzü o kadar oyla temsil edeiyor unutmayın...)
mesela turkiye neden % 50 si bile namazını 5 vakit kılmıyor neden?? neden ?neden?? neden afgansandaki (islami rejim) kadınlar gibi 95 i çarşaf içinde değil..yada nufusun yarı bile kaplı değil.. sadece neden cumadan cumaya camiler dolar.... neden hala perşembe akşamalrı hariç içer ÇOĞU musluman....
böyle biliinmiyormu ?? 1 milyar müslüman var desek, bunu yarısı gorevini getirmedigi aşikar.. .
abdul gibi"" herşeyin azı makbuldur"" diye saçma bir yanıt vermeyin !!!!CAYDIRICILIGI OLSA aleni yazsa 1400 senede SADECE dünyanı 6/1 i müslüman olamsı normal mı... yok herkesin musluman olması ve cenente gitmesi sakıncalı mı ???
Abiy
@ekber: Diğer topiğin nesi vardı ki konuyu böldün? Orada yazdıklarımızın hükmü kalmadı mı? Üstelik bu yazıları sipariş verir gibi anında cevap beklemeniz neden? Fabrikadan çıkmıyor bu satırlar, istediğiniz üzere copy-paste da yapmıyoruz. Az sabır. Yine de söylemelim ki;soru sormadan önce cevap verenin düşündüğü kadar düşünmüyorsan pek bi faydası olacağını sanmam.
allahuekber
YA böyle cvevap veriyorsunuz !!!! yada abdul gibi "herşeyin azı makbuldur .. 100 gram elmas 1000 kg komur " ornegi verebilecek kapasete ile geliyorlar da o yuzden....

geçen senede açmııştım konuyu aynı cevaplar ..
ABDULHAKÎM
İşte arkadaşımızın ne kadar kıt zekalı olduğu anlaşılıyor. ''bir şeyde çokluk değil, kalite önemlidir'' cümlesinden, ''her şeyin azı makbuldur' manasını çıkarmış.

Ya Cehennemin ne kadar lüzumlu bir şey olduğunu bu siteye girince daha iyi anladım.
CultureClub
Ya Cehennemin ne kadar lüzumlu bir şey olduğunu bu siteye girince daha iyi anladım.
*

[/quote]


Bu yazı beni koparttı,gülmekten biggrin.gif
elfeyn
allahuekber,

Allah'ın bagışlayıcılığına güveniyorlar. Yeterince etkilenmişler ama dindeki yozlaşmadan kurtulasalar sen onların ne kadar salih insanlar oldugunu görürdün.
allahuekber
abdul bey sizin SAÇMA CEVABINIZI almıştım bu konuyla ilgili.. zıplama mecburiyetin yok yanı ....
allahuekber
QUOTE(elfeyn @ Sep 8 2005, 02:23 PM)
allahuekber,

Allah'ın bagışlayıcılığına güveniyorlar. Yeterince etkilenmişler ama dindeki yozlaşmadan kurtulasalar sen onların ne kadar salih insanlar oldugunu görürdün.
*
madem o kadar bağışlayıcı allahınız.... Her iki ayette bir benden korkun diyo sonra bağışlıyo...

zaten o yüzden 40 yaşına kadar adam içiyo zinassın yapğıyor .. her haltı yiyor. .. kadın desen 40 ından sonra ayaklar titremeye başladıgı zaman . nasıl olas affeder. diyor..

size diyorum..sizde gönlünüzce eglenin. kalamdık sefayıu sürün .. BAĞIŞLAMAZI BOL rabbiniz afffeder.. ben de oyle yapcamm 50 yaşımdn sonra müslo olcam.... ne KASACAĞIM KENDİM .. SONRA klisede paaz günah çıkartıyor .. papa nın toplantısına glenin gunahı affoluyor. diye dalga geçin..
b tovbe ettinmi send bitiyo iş . bilmemne gecesinde oruç tut .. bilmem ne günü şunuyap butun gunah larından kurutulyon... kulaktan dolmas saçma sapan şeylerle KENDİ cennetinize gidersiniz..TEBLİGCİLER cemmati var BİLİRMmiziniz ??
oradaki bir yetkili adamın söyledigi soz.. 40 ına kadar yemedigi nane kalmış..tüm sevkleri tatmış .. nedense?????? U DONUŞU YAPMIŞŞŞ...
VAY ANAM VAYYY
elfeyn
allahuekber,

Maksat yenmedik nane bırakmamış olmak olsa tamam. Bunun toplumu, aileyi ve bireyi ilgilendiren yönleri de var. Bunun dışında bireyin kendi iç hesaplaşmasında unutarak ortak koştuğu anlar da var. Sade bir din yaşamak güzel ve zor olmaz ve Allah'ı unutmamaya vesile olur. Bunun yanında zorlama olmadan dileyene hakkı verilir. Yoksa hayvanlar gibi yaşamak mesele degil.
Burada sorgulanması gereken gelenegin ilettiği islam anlayışında bir sorun var mı? Bu sorgulanmalı ve üstüne çıkılmalı.
allahuekber
1400 YY LIK etki sadece bukadar mı ben onu merak edıyoruım ???*
o kadar cehennem korksunu verdiği halde .... herşey o kadar açıklandıgı halde tefsirler olsun ayetler hadisler .... neden ???
demek ki ancak 6/1 in yarısı ınanacak kadar mış zorlamamın anlamı yok.. ama zorla hala var islami cumhuriyette..
madem genişlemiyor din BARİ ZORLA ELDE TUTALIM .. MADEM KİMSE YEMİYO ..
ZORLA YAPALIM... .....

ateizim tüm dınlerden daha hızlı yayılıyor..
>dost<
Sizlerin tabiri ile bir avuc insan dediginiz müslümanlar , islamiyeti 1400 üzeri tutabilirlermi ayakta ? Yada sizlerin düsündügü gibi, insan yapisi olsa Kuran , bukadar inanani cikarmi hic ? Lütfen , biraz mantik .
allahuekber
QUOTE(>dost< @ Sep 8 2005, 02:54 PM)
Sizlerin tabiri ile bir avuc insan dediginiz müslümanlar , islamiyeti 1400 üzeri tutabilirlermi ayakta ? Yada sizlerin düsündügü gibi, insan yapisi olsa Kuran , bukadar inanani cikarmi hic ? Lütfen , biraz mantik .
*
bu kadar dediğin ne kadar?? nufusun 6/0,5 i......budizimd e ayakta duruyorur birader.. 2500 yıllda ndaha fazla ... koca bir ÇİN müslümanlardan daha falza..
artık kimse yemiyor......zorla .. tebligciler hortladı görmuyomrmusun . gece kluplerine kadar düştüler..
>dost<
Senin hacilardan haberin varmi ? Haberlerde hic duydunmu haci sayisini ? Dikkatini cekerim , haciliga giden yabancilardan haberin varmi?
Budizm diyorsun . Budizm nedir biliyormusun ? Tek mantikli birsey varmi onlarda ? Insanlar artik bilime deger veriyorlar bildiginiz gibi . Kurandan baska hangi din yada kitap bilimle bagdasiyor ? Gece kulubleri diyorsun , müslümanlar , sirf müslüman oldugu icin hindistanda ve daha nerelerde hala iskence cektiklerini biliyormusun? Insan insan olsaydi , gece kulubüne koyarmiydi hic ? Lütfen daha mantikli .
ABDULHAKÎM
Ayrıca, dinsizler İslamiyete karşı mağlup oluyorlar. Yani her sorularına cevap alıyorlar. Bir de bir budist ile tartışın bakalım.

Evet, dinsizler Kur'anın 6666 ayetinden sadece bir kaç ayete itiraz edebiliyorlar. Ona da cahilliklerinden itiraz ediyorlar.

Ayetlere itiraz edenlerin misali, yıldızlara taş atıp düşürmek isteyen ahmak bir çocuğa benzer...
Abiy
Cennetin ya da cehennemin kapılarını bizlere açacak olan anahtar imandır ve imanı, sadece Allah(cc) ve bizim aramızda bir akit olarak değerlendirmemiz yanlış olmaz sanıyorum. Yani bu akit iki tafar arasındadır ve diğer insanların yalnışları bizi mazur göstermez. Bu; senin, -varsa- tereddütüne cevap olarak yazıldı. Ama maksat tereddütünü gidermek değil de bulduğunu sandığın bir açığı ifşa etmek ise gel beraber irdeleyelim. Bakalım ki işlenen günahlar ve ihmal edilen farızaların sebebi nedir, bunlar neye ıspattır ve sonucu ne olabilir?:

Evvela, sağlam kalelerinizden ikisini ufak bir üfleme ile yıkalım, daha sonra söylemek istediklerimize gelelim inşallah.

- Zorla müslüman olan kişi: Lugatta böyle bir kelimenin karşılığı yoktur, bir kimse zorla kabul ettiğini söylediği din ile şereflenmez ya da zelil olmaz. Böyle bir müslüman tanımı yok. Kaldı ki müslümanlıkta, birini zorla müslüman yapmak diye bir durum da yok. Varsa böyle bir uğraş, dine aykırı bir davranıştır ve islamla bağdaştırmak için çaba sarf etmek art niyettir. Eminim böyle bir şey olmadığını zır cahil bir kitapsız bile bilir, istersen ona soralım?

-Afganistandaki müslüman kadınların örtünmesi yanlış olmamakla beraber, olmazsa olmazlardan değildir. Ayetler ile ve sahih hadisler ile örtünme şekli ve gayesi belirtilmiştir. Size bir kaç resim göstererek gayet modern tesettür örnekleri de göstermek isterdim ama forum genelinde, edepten yeterince nasip görmediğimden hemen diğer konulara geliyorum...


-----

Bid'atlere kapılan bazı fırkaların aksine, ehli sünnet; iyi ya da kötü herşeyi Allah'ın(cc) yarattığını bilir. Buna göre mantığa hitap edecek olan soru; "Allah günahları, haramları neden yarattı?" olmalıdır ki sanıyorum bunu daha önce tartışmışsınızdır ama konumuza faydası olabileceğini düşündüğümden bir kaç fikir belirtip geçeyim.

Efendimiz, bir hadis-i şerifte : "Eğer siz günah işlemeseydiniz, Allah sizi helak eder ve yerinize günah işleyip, peşinden tevbe eden kullar yaratırdı” buyurmuşlardır.Her şeyden önce bilmemiz gerekir ki; bizim işlediğimiz günahlar, bizdeki noksanlıklar Allah'tan birşey eksiltmez ve bizim iyi işlerimiz de onun büyüklüğüne bir şey katmaz. Bu hadis-i şerif; Allah'ın, bir kulun tevbe etmesinden ne kadar hoşnut olduğunu çok güzel anlatır. Bir insan, ömür boyu işlediği sevaplar ile değil de bir günahına ettiği tevbe ile hedefine, Allah'ın(cc) rızasına kavuşabilir. Zira Efendimiz, bir günahkarı kasdederek: Bu öyle tevbe etti ki; eğer tevbesi Medine halkından yetmiş günahkâr kimseye dağılsa, hepsini affettirir. buyurmuştur. Bu pencereden bakarsak günahların insanların helaki için değil, -belki- onların kurtuluşu için yaratıldığını görürüz. Bir insanı, cehennemin dibine gotürecek bir günah bir başkasını velayet makamına yükseltebilir. Bişr-i Hâfi Hz. buna en güzel örnektir sanıyorum. Rabbime sonsuz nimetleri için binlerce kere hamdolsun.

Bir diğer nimet ise, bir başkasının işlediği günah vesilesi ile kendimize gelmek ve belki bu sayede Hakk'ın rızasına kavuşmaktır: İnsanların %17sinden, %50sinden bahsediyorsunuz. Evet bu böyledir. İslamiyeti yaşayan bir çoğunluktan söz etmek mümkün değil fakat islamiyetten uzak yaşayan insanların her birisi, bir mümin için ibret ve aynı zamanda fırsat değil midir? Elinden geldiğince O'nu ve alemlere Rahmet olan Kul'unu insanlara bildirmek için çalışan, "nehy-i münker" ve "emr-i maruf" için çabalayan bir insan bu vesile ile açacaktır kapıları belki? Hem biliriz ki; hiç bir sonuca varamasa bile Rabbim çabasını karşılıksız bırakmaz inşaallah. Bu ise zahiren kötü görünse dahi her şeyde bir hayır olduğunu göstermez mi bize? Rabbim nurunu elbet tamamlayacaktır, inşaallah bunu bizim elimizle yapmayı diler ve biz de bunun için şükrederiz.

Rabbim, nimetlerini inkar etmeyen ve iyi-kötü her hali için O'na şükreden kullarından eylesin hepimizi..

Allah'a emanet olunuz...
Abiy
@ekber: diğer topiği neden terkettiğini hâla merak ediyorum. Sebep nedir? Aynı konu için onca postu bir kenara itip buraya taşındın. Neden, neden, neden? ph34r.gif
allahuekber
her koyde okul yok ama her koyde camı var....

cehaletle ancak muslumanlık yol alabılır....carsaf ıcındekı o kadınların %5 dıplomalı ıse bende ne olayımm..
sızIN SADECE FARKINZ klavye kullanbılmenız......
gelısen dunyaya gelısen kultur duzeyıne CILIZ KALIYOR sadece muslumanlık degıl BUTUN DINLER.. gundemı ıyıce takıb edersenız egersadece avrupada ateızım %60 larda... ınasan aklı da olgunlastıkca dınlere ınanc azalıyor... ınsanın aklının gelıstıgı sureklı yapılan yenılıkler ve ıcatar .....
ayrıca sonradan musluman ben cok gordum ......bahsı gecmıstı burda çç mıke tysonda son muslumanlardan..
pekı ya turkıye resmı muslumanınndan haberınız varmı ??? % 99 demı sız oyle sanın....ayrıca konuyu buraya tasımamın sebebı orada kımse cevap veremedı buradada veremıyor... NEDEN O KADAR ACIKLAYICI HERSEY KITAPTA ACIKCA YAZIYORSA..... BU TELAS NIYE ? SIZ NIYE BURDASINSIZ ?? BURAYA GELEN MUSLUMANLARI KORUMAK BEYINLERINI IKANMASINI ENGELLEMEK AMACIYLA DEMISTI BIRTANENIz. kımse ustune almaz sımdı.... pekı bu kaygı nıye......
kaygınız olmasa buradane ısınız var,bır musluman daha kazandırıyım sevap kazanayım dıye bır kaygınız da olamdıgına gore......
teblıg cemaatın amacı ne pekı madem kıtap acıklıyor teblıg cemaatının amacı ne ? gerek var mı ? telas var ama......abdul sana gelınce SENI KIMSE IPLEMIYO da o yuzden cevap vermıyorlar yazdıklarına....sende kendını en son yazanı galıp sanıyorsun ZAVALLI....aksama kadar bom bos oturdugun ıs yerınde vakıt dolurmak ve ıcın sadece bortu bocek orneklerıyle sacma sapan YOK DEPREM BOLE YAPR ADAMI .yok sınegın kanadı ... oyle seyler yazıyorsun ve okadar bos vaktın varkı yazdıkların TEKRAR TEKRAR OKUYUP kendı yazdıkarına kendınıde INandırıyorsun......
Bu basit görünüm sadece metinlerden oluşur. Resim ve Daha Fazla Bilgi Görmek İçin Forumun Normal Haline Geçmeniz GerekmektedirBuraya Tıklayın.