Jump to content


- - - - -

Türkler yecuc mecuc mu?


 • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Metalurjist

Metalurjist

  Advanced Member

 • Normal Üye
 • PipPipPip
 • 1.929 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 01 Ekim 2008 - 02:15 ÖÖ

işte çeşitli kaynaklardan derlediğim bilgiler;

1

Kıyametin alametlerinden olan Yecüc Mecüc topluluğunun Türkler arasından çıkacağına inananların sayısı hiç de az değil...

bu gafleti işleyenlerin başında ise dünya üzerinde nüfusları 500 milyonu bulan Evangelistler var.

Kim bunlar diye soracak olursanız; Kıyametin bir an önce kopması için dua eden ve böylece Armegedon savaşı ile mutluluğa kavuşmayı bekleyen,bu amaç uğruna İsrail Devletini kutsal sayıp Yahudileri de Tanrı tarafından özel seçilmiş millet olarak kabul eden Hristiyan topluluktur.

ABD Başkanı Bush da koyu bir Evangelisttir...

Ve inancı gereği Ortadoğu'da Mesih'in gelişini hızlandırmak için Yahudiler ile işbirliği yaparak ve bu politika gereği bizim siyasilerin ayakta uyutulduğu BOP u kullanarak kutsal bölgeyi ele geçirmeyi hedefliyor...

Zaten İsrail ile yapışık ikiz gibi olması bundan geliyor göreceksiniz ki ABD yeni Başkanı Evangelist olmadığı takdirde ilişkiler sekteye uğrayacak ama yine de ABD Derin Devleti'nin baskısıyla bu beraberlik devam edecektir!!!

Belki de Afganistan ile başlayıp Irak ile devam eden işgallerin en büyük sebebi ne petrol, ne enerji ne küresel hakimiyet ne dünya liderliği...

En büyük sebep işte bu Evangelist inanç...

Dünyada 500 milyon Hristiyan bu davaya inanıyor...İşte Türklerin Yecüc Mecüc ( Bu inanç Hristiyanlarda da var Onlar Yecüc-Mecüc'e Gog-Mog diyorlar) olduğunu düşünüyor Evangelsitler...

Bu durumu savunan diğer millet ise Araplar...

İlginçtir ama gerçektir ki şu anda Arapların önemli bir kısmı Kıyamet Alametlerinden Yecüc Mecüc'ü bu yağmacı topluluğu Türkler olarak kabul ediyor...
2

yecüc ve mecüc TÜRKLER MİDİR?


YE'CÜC VE ME'CÜC: Kur'an-ı Kerim'de (18:94) ve (21:96) âyetlerinde bahsi geçen ve ortalığı fitne ve anarşiye boğan ve boğacak olan bozguncu taifelerin ismidir. Bunlar ayrı ayrı milletler içinde de bulunabilir.

Ye'cüc ve Me'cüc'ün bahsi hadis kitaplarında da geçer. Ezcümle, S.B.M. 789 ve 1372. Hadislerinde; Ibn-i Mâce 36. Kitab-ül Fiten 9, 28, 33. Bablarında; S.M. 8.ci. 52. Kitab-ül Fiten 1. Bab sah. 403'de ve başka hadis kitaplarında Ye'cüc ve Me'cüc'den bahsedilir.

Ye'cüc ve Me'cüc hakkında Bediüzzaman Hazretleri, şu izahatı veriyor: "Ye'cüc ve Me'cüc hâdisatının icmali Kur'anda olduğu gibi, rivayette bir kısım tafsilât var. Ve o tafsilât ise, Kur'ânın muhkemâtından olan icmali gibi muhkem değil, belki bir derece müteşabih sayılır. Onlar te'vil isterler. Belki râvilerin ictihadlan karışmasıyla tâbir isterler.

Evet( Gaybı ancak Allah bilir ) bunun bir te'vili şudur ki: Kur'ân'ın lisan-ı semavîsinde "Ye'cüc ve Me'cüc" nâmı verilen Mançur ve Moğol kabileleri, eski zamanda Çin-i Maçin'den bir kısım başka kabileleri beraber alarak kaç defa Asya ve Avrupa'yı herc ü merc ettikleri gibi, gelecek zamanlarda dahi dünyayı zir ü zeber edeceklerine işaret ve kinayedir. Hattâ şimdi de komünistlik içindeki anarşistin ehemmiyetli efradı onlardandır.

Evet, ihtilâl-i Fransavîde hürriyet-perverlik tohumiyle ve aşılamasiyle sosyalistlik türedi, tevellüd etti. Ve sosyalistlik ise bir kısım mukaddesatı tahrip ettiğinden aşıladığı fikir, bilâhare Bolşevikliğe inkılâb etti. Ve Bolşeviklik dahi çok mukaddesat-ı ahlâkiye ve kalbiye ve insaniyeyi bozduğundan; elbette, ektikleri tohumlar hiç bir kayıd ve hürmet tanımayan anarşistlik mahsûlünü verecek. Çünkü kalb-i insanîden hürmet ve merhamet çıksa; akıl ve zekâvet, o insanları gayet dehşetli ve gaddar canavarlar hükmüne geçirir. daha siyasetle idare edilmez. Ve anarşistlik fikrinin tam yeri ise; hem mazlum kalabalıklı, hem medeniyette ve hâkimiyette geri kalan çapulcu kabileler olacak. Ve o şeraite muvafık insanlar ise: Çin-i Mâçin'de kırk günlük bir mesafede yapılan ve acâib-i seb'a-i âlemden birisi bulunan sedd-i Çininin binasına sebebiyet veren Mançur ve Moğol ve bir kısım Kırgız kabileleridir ki, Kur'an'ın mücmel haberini tefsir eden Zât-ı Ahmediye (Aleyhissalâtü Vesselam) mu'cizâne ve muhakkikane haber vermiş.."

Bu açıklamalardan ye'cüc ve me'cücün Mançur ve Moğollar olduğu, kıyamete yakın tekrar zulüm ve anarşilik ile dünyanın huzur ve sükunetini bozacakları anlaşılıyor.
3-ekşisözlük

kiyamete yakin, ortaya cikip insan irkini ortadan kaldirmaya calisacak ve buyuk zararlar verecek oldugu soylenen yaratik cinsi veya bir irk gibi bir sey.. tabi bununda cogu sey gibi mecaz anlamda olma ihtimali cok fazla.. belki bir virus veya baska birsey de olabilir..
mehdi tarafindan yok edilirler, buyuk kiyamet alametlerindendir..buyuk iskender'in (ki kendisi bu topraklarda zulkarneyn, yani iki boynuzlu olarak bilinmektedir) orta asya seferi zamanlari, tesaduf mudur bilinmez, cin seddi'nin in$aasinin ba$langic donemi olan milattan once ucuncu yuzyilla caki$ir. muhtemelen alakali olan bu iki olay dilden dile aktarilirken epey bir degi$iklige ugrami$ ve kayna$mi$, bir hikayeye gore (resmi tarih) cinliler bu duvari (ya da bu duvarin ilk in$a edilen kismini) turklere ve mogollara kar$i in$aa etmi$ken, diger bir hikayeye gore (kuran-i kerim) buyuk iskender bu duvari bozgunculuk yapan yecuc ve mecuc kavimlerini etkisiz birakmak uzere in$aa etmi$tir. bence bu durumda asil olmu$ olay, buyuk iskender'in birilerini hapsetmek uzere hakikaten bir duvar in$a etmi$ oldugu; ama bu duvarin efsanesinin zamanla buyuyerek uzaydan gelecek yecuc ve mecuc'e ya da cengiz han'in ordularina ya da cinlilerin ba$latacagi ucuncu dunya sava$ina kadar uzandigidir.
$imdi butun bunlari turklerin ergenekon destanindan hatirladiklarimizla birle$tirelim. hani turklerin du$manlari turk han sulalesinin cogunu oldurup bizimkileri bir dagin arasina hapsediyor da bizimkiler cok sonralari bir $ekilde bu dagdan cikiyorlar (ki bunun orijinalinin daha eski bir mogol destani oldugu belirtiliyor). burada iki ihtimal var. ya hakikaten boyle bir olay oldu, ve yecuc ve mecuc konumunda bizimkiler (ya da destanin orijinal sahipleri olan mogollar) vardi. ya da ilk paragrafta anlatilan olay, dilden dile degi$e degi$e bizimkilerin dilinde ergenekon destani oldu.#

# kuranda kıyamete yakın tepelerden akın edecek, iblis soyunun yapması gereken her kötülüğü fiiliyata geçirecek olan yaratıklar. ansiklopedik bilgiye göre göre 3 türü vardır, bir ağaç gibi uzun olanlar, enine alabildiğine geniş olanlar ve kulakları bedenelerini örtecek kadar uzun olanlar. bunların kitabı mukaddes'teki karşılığı (bkz: gog) 'tur.#

# cin seddinin turklerin cin'e olan akinlarini engellemek maksadiyla oldugunu dusunur, ortacag'da dunyada ciddi anlamda en cok korkulan irkin turkler oldugunu da dusunursek (ki bizans'a yapilmaya baslanan saldirilarin ardindan gerceklestirilen kutsal ittifaklar ve hacli seferleri, avrupa'nin turklerden korkmalarina neden olmus, osmanli'nin yukselisi ise turklerin ciddi anlamda en korkulan irk olmalarini saglamistir) surlar arasina kapatilmis yecuc ile mecuc'un turkler oldugu tezi ileri surulebilir. oyle ki, kur'an-i kerim'in indigi zamanlar ile orta asya'da yasayan turklerin en aktif zamanlarinin ayni doneme rastladigini da unutmamak gerekmektedir.#

# buhari'nin e's sahih hadis kitabina gore hz. muhammed, yecuc ve mecuc'un turkler oldugunu soylemistir. e's sahih kurandan sonra en guvenilir hadis kitabidir..4

İSLAMİYETTE TÜRKLER SORUNSALI


İslamiyetin Türkler karşısında kendini nasıl tanımladığı sorununda sağlıklı bir yargıya varabilmek için bizzat Peygamber'in sözlerine ve Kuran'a gitmemiz gerekiyor.

Konuya ilişkin en ayrıntılı belirlemeleri bizzat peygamberin hadislerinde buluyoruz. Hadisleri incelemeden önce Kuran'da Türk'ler nasıl görülüyor ona bakalım.

Kuran'ın Kehf suresi 93-99. ayetlerinde ve enbiya suresi 96. ayette, Peygamber Zülkarneyn (Büyük İskender), bozgunculuk yapan Yecuc ve Mecuc'e karşı kendisinden yardım isteyen bir kavme yardım eder; iki dağın arasını demirden duvarla kapatarak Yecuc ve Mecuc'ü oraya hapseder. Taberi'nin tefsirine göre bu davranışıyla ''Allah, insanlara merhamet etmiştir ve Yecuc ile Mecuc gailesinden onları kurtarmıştır. (Ancak) Rabbimin vaadi (kıyamet zamanı) gelince, bu ümmetin (Yecuc ve Mecuc'ün) ortaya çıkış zamanı gelince bu seddi yerle bir edip, darmadağın hale getirir. (...) O gün biz onları bırakırız, dalgalar halinde birbirlerine girerler...''(1)

İlhan Arsel'in de belirttiği gibi; ''Buhari gibi Kuran'dan sonra en muteber sayılan kaynak bir yana, Taberi, Bağdadi, Belhi, Beyzavi, Marzavi, Nesefi, Nuveyri, İbn ül Esir gibi ve saymakla bitmez nice ünlü yazar ve bilginler yanında Asım Efendi ya da Ahteri Mustafa Efendi gibi Türk bilim adamları dahi Yecuc ve Mecuc'ün aslında Türkler olup Araplara ve insanlığa felaket getirici ve hayvana yakıklaşık yaratıklar olduğunu savunmuşlardır.'' (2)

Nitekim bu görüşün bir diğer kaynağı da İslam Peygamberidir. Araplara hitaben;

''Düşman diye bir şey yok diyorsunuz. Fakat sizler, yaygın suratlı, küçük gözlü ve kızıl saçlı bir millet olan Yecuc ve Mecuc'lerle karşılaşmayıncaya kadar düşmanlarla savaşmış olmayacaksınız. Bunlar giderek çoğalan ve yüzleri dövülü kalkana benzeyen kimselerdir'' (3)

"Sizinle(siz müslümanlarla), küçük(çekik) gözlü toplum, Türkler savaşacaktır. Siz onları, üç kez önünüze katıp süreceksiniz. Sonunda Arap Yarımadası'nda karşılaşacaksınız. Birincide, onlardan kaçan kurtulur. İkincide kimi kurtulur, kimi yok edilir. Üçüncüdeyse onların tümü kırılacaktır." (4)

"Şu da kıyamet alametlerinden: Kıldan(keçe) ayakkabı giyen bir toplumla vuruşup öldüreşeceksiniz. Geniş yüzlü, yüzleri kalkan gibi, üst üste derili toplula vuruşmanız-öldürüşmeniz kıyamet alametlerindendir. Siz(müslümanlar), küçük gözlü, kızıl yüzlü, basık burunlu, yüzleri kalkan gibi, derisi üst üste binmiş olan Türklerle öldürüşmedikçe kıyamet kopmaz." (5)

Peygamber'e göre Türklerle Arapların savaşı bir ''kıyamet alemeti'' sayılacak denli önemlidir. Pek çok yerde yinelenen söz konusu bu hadis'in diğer varynatları da ''... kuvvetli bir kavim olan Türklerle çarpışmadıkça kıyamet kopmayacaktır'')Müslim);''...Kıyamet kopmasının şartlarından biri de sizlerin kıldan çarıklar giyen bir kavimle (Türklerle) harbetmenizdir...''(Buhari) şeklindedir.

Abdullah b. Mesud tarafından rivayet edilen Hadis'e göre; ''Hz.Peygamber buyurmuşlardır ki, Türkler size dokunmadıkları sürece siz de onlara dokunmayınız. Zira Kantura Oğulları (soyundan) gelen (bu Türk)ler ilk defa Allah'ın ümmetime verdiği mülk ve saltanatı onların ellerinden çekip alacaklarıdır.'' (6)

Hem şeriatçı hemde Türklüğü savunan bir İslam araştırmacısı olan Z.Kitapçı'nın ''doğruluğundan asla şüphe edilmemesi gereken hadis'ler'' diye aktardığı hadisleri bende gönül rahatlığıyla yazıyorum. Gerçi Z.Kitapçı, kitabında yukarda bazılarını yazdığım söz konusu hadisleri mucize ve Türklerin Hilafet delaleti olarak görmesi, söz konusu hadislerin güvenilirliğini engellemez.

Türklere ilişkin, bu minval üzre biçimlenen İslamcı literatür, gerçekte Z.Kitapçı gibi uzlaşı yolu bulmaya çalışanları bile çileden çıkaracak niteliktedir. Öyle ki bizzat Kitapçı'nın, ''Büyük alim, hadis ilminin kritik yazarlarından'' diye tanıttığı Aliyyü'l-Kari'nin, ''Türklere dokunmayınız/ilişmeyiniz'' hadisine ilişkin yaptığı dosdoğru İslamcı/Arap açılım aynen şöyledir: ''Türklerde insanlığa has yumuşaklık ve çelebi insanlara mahsus merhamet yoktur'' -der Aliyyü'l-Kari. Belki onlar, başka bir tür insan cinsidirler. Onlara insan değil de nesnas (uzun kuyruklu bir maymun) denilse daha uygundur. Türklere Yecuc ve Mecuc artıkları ve onların kardeşleri ve temsilcileri olduklarını söylemek, onların ne menem insanlar olduklarını beyan etmeye kafidir... İslam alimlerinin görüş birliği ettiği yukardaki tefsirin benzerlerini yazmak da mümkündür...

Türkleri savaşılacak ve aşağılık bir kavim olarak gören bu zihniyete ait yukardaki örnekleri çoğaltmak mümkündür. Bu durumda, deli mi bunlar, yoksa gerçek İslamı bilmiyorlar mı diye sorası geliyor insanın... Deli olmadıkları, İslamiyetin gerçeğini ise çok iyi bildikleri tartışma götürmez. Üstelik onların Z.Kitapçı gibi şeriatı Türklere şırınga etmek gibi kaygılarıda yok. Kaldı ki yukarıda ki hadislere ek olarak; ''Türkler size ilişmedikçe siz de onlara ilşmeyin; çünkü sizi severlerse yerler, sevmezlerse öldürürler''(7) diyen de bizzat İslam Peygamberidir.

Sonuçta; Kuran, hadis ve Arap Milliyetçiliğinde Türkler: felaket getiren, bozguncu, baş belası, kıyametin en büyük alametlerinden ve Arap'lardan uzaklaştırılıp lanetlenen bir kavim olarak 1400 yıldır aşağılanmaktadır. Detaylı bilgi edinmek isteyenler için; ünlü hadisçilerin tefsirlerini okumaları yeterlidir.

1- Taberi Tefsiri, c.3 s.1291-2
2- İlhan Arsel, Arap Milliyetçiliği ve Türkler s.58
3- İ.Arsel, age, s.36
4- Ebu Davud, sünen, hadis no: 4305
5- Buhari, e's-Sahih, kitabu'l-Cihad/95; Müslüm, e's-Sahih, Kitabu'l-Fiten/66, hadis no: 2912; İbn Mace, h.no: 4097-4098
6- Nuaym b. Hammad'tan akt. Z.Kitapçı, s.194
7- İlhan Arsel, Arap Milliyetçiliği ve Türkler s.116
8- Genelde; Erdoğan Aydın, Nasıl Müslüman Olduk
Helluri Hazretleri der ki:

Müslümanın üç kase balı olsun.Üçünüde yesin çırçır olsun.Götünde bağırsağında bir damla bok kalmasın

#2 Yer Su

Yer Su

  Advanced Member

 • Normal Üye
 • PipPipPip
 • 2.949 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 01 Ekim 2008 - 04:29 ÖÖ

"Turklerle vurusmadikca kiyamet kopmayacak" diyen kimdi?

Bu arada yecuc mecuc boyle ingiliz mingiliz, arap marap gibi bir laf mi? Turk-murk olup sonra yecuc-mecuc olmamiz gerekmez mi?


Yecuc-mecuc boyle cuce cuce dolanan vikvikleyen tipler olabilir mi?


Boyle seylere inananlarin dangalak-mangalak ya da keriz-meriz olmasi mumkun mu?

Bu insanlar gitsin Tolkien-molkien okusunlar belki hayal gucunun sadece kendi dinlerinde-minlerinde mevcut olmadigini gorurler..

Bu arada musadenizle bir igrenc espri daha yapmak istiyorum:

Yecuc-mecuclerin karilari Yecuce-Mecuceler mi?

Turkmenistanda herkez erkek mi? Turkwomen de varmi orada?

Yoksa ayri bir Turkwomenistan mi var?

Bu mesaji duzenleyen Obi-wan Gyatso: 01 Ekim 2008 - 04:36 ÖÖ


#3 bayşapka

bayşapka

  Advanced Member

 • Normal Üye
 • PipPipPip
 • 4.984 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 01 Ekim 2008 - 05:56 ÖÖ

QUOTE(Obi-wan Gyatso @ Oct 1 2008, 05:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Turkmenistanda herkez erkek mi? Turkwomen de varmi orada?
Yoksa ayri bir Turkwomenistan mi var?

Ahohaha.

Aslında türkmenistan 80lerin türkiyesi gibi bir yer.
Dincilerin kabusu: Çamur zıpzıpı
Yollanan resim
http://tinyurl.com/ykqct5n

#4 katalan

katalan

  Advanced Member

 • Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • PipPipPip
 • 6.957 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 26 Ağustos 2012 - 06:54 ÖS

YECÜC MECÜC YOK, Türkler, moğollar, çinliler vb kimse yecüc mecüc olamaz. Yecüc Mecüc'ün niçin olmadığını görmek istiyorsanız aşağıdaki ayetleri ve tespitleri okumanız yeterli.
----------------------------------------------
Kuran'a göre;

TESPİTLER:
1)Yecüc Mecüc isimli bir kavim vardır.
2)Yecüc Mecüc’ler 2 dağın arasına Zulkareyn’in desteği ve bölgedeki diğer kavimlerin yardımıyla çekilen demirden yapılmış bir sed ile hapsedilmişlerdir.
3) 7 yüzyıl itibariyle Yecüc Mecücler hala bu seddin arkasındadır.
3)Bunlar birgün bu Seddi aşmayı başaracaklar ve bu da kıyamet alameti olacaktır.

SORULAR (Kuran ayetlerini yalanlamadan cevap verilmesi iyi olur)

1)Bu sed yıkıldı mı?
2)Yıkıldıysa nasıl ve ne zaman yıkıldı?
3)Yıkıldıysa bu seddin kalıntıları nerede? (4000 yıl önce yapılan ve 2 tepenin arasını bile kapatamayacak olan pramitleri aklınıza getirerek cevap )Jverirseniz makul olur
4)Sed yıkılmadıysa, Yecüc Mecüc’leri “gugıl ört”ten bakıp bulabilecek misiniz?

Bütün bu tespit ve sorular ortadayken, bizim ne sonuç çıkarmamızı bekliyorsunuz.


AYETLER

Enbiya

96. Nihayet Ye'cuc ve Me'cuc'un önü açıldığı ve onlar her tepeden akın etmeye başladıkları zaman,
97. Ve gerçek vaad (ölüm, kıyamet) yaklaşınca, birden, inkâr edenlerin gözleri donakalır! "Yazıklar olsun bize! (derler), gerçekten biz, bu durumdan habersizmişiz; hatta biz zalim kimselermişiz."

Kehf

93. Nihayet iki dağ arasına ulaştığında onların önünde, hemen hiçbir sözü anlamayan bir kavim buldu.
94. Dediler ki: Ey Zülkarneyn! Bu memlekette Ye'cûc ve Me'cûc bozgunculuk yapmaktadırlar. Bizimle onlar arasında bir sed yapman için sana bir vergi verelim mi?
95. Dedi ki: "Rabbimin beni içinde bulundurduğu nimet ve kudret daha hayırlıdır. Siz bana kuvvetinizle destek olun da, sizinle onlar arasına aşılmaz bir engel yapayım."
96- 'Bana demir kütleleri getirin', iki dağın arası eşit düzeye gelince, 'Körükleyin' dedi. Onu ateş haline getirinceye kadar (bu işi yaptı, sonra:) dedi ki: 'Bana getirin, üzerine eritilmiş bakır dökeyim.'
97- Böylelikle, ne onu aşabildiler, ne onu delmeye güç yetirebildiler.
98. Zülkarneyn: Bu, Rabbimden bir rahmettir. Fakat Rabbimin vâdi gelince, O, bunu yerle bir eder. Rabbimin vâdi haktır, dedi.

Yahu ben uğraşamam işin özü ne diyenlere

1)Yecüc Mecüc seddi yoksa Yecüc Mecüc de yok
2)Yecüc Mecüc seddi yoksa kıyamette yok (Çünkü o seddin yıkılması kıyamet alametlerindendir, olmayan şey yıkılamayacağına göre kıyamet de yok)
3)Kıyamet yoksa cennet cehennem de yok
4)Cennet cehennem yoksa Allah da yok

Perdeli arakadaşlara Not:İyi okuyun, anlaması zor değil

http://www.ateistfor...showtopic=49814

Bu mesaji duzenleyen katalan: 26 Ağustos 2012 - 06:55 ÖS

Sizin de öyküdeki çocuk kadar cesaretiniz olsun; KRAL ÇIPLAK sanalda da reelde de KRAL ÇIPLAK

#5 Uzay

Uzay

  Advanced Member

 • Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • PipPipPip
 • 787 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 26 Ağustos 2012 - 07:02 ÖS

Günümüzde holywood tarafından yapılan filmler demekki kutsal kitaplardan sahneler çalıyorlar. Bizimkiler filme bakarken bilim kurgu bu, saçma bu diye bakıyor. Ama kutsal kitap okurken yüzde yüz inanarak okuyor. Huşuuuuuuuuuu içinde. Peh.
0 kişi bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretci, 0 gizli üye