Jump to content

İSLAM BAYRAKTARI TÜRKLER

Recommended Posts

Araplardan sonra İslam'ın sancaktarı ve bayraktarı olma şeref ve vazifesini Allah'ın lütfu ile Türk Milleti taşımıştır.

Osmanlı, gerek yorumu, gerek tatbiki ile asırlar boyu hayranlık ve takdir uyandırmış, sahabe efendilerimizden sonra dinin en güzel temsilinin Osmanlılar tarafından yapıldığı söylenmiştir.

Türkler kimliklerini İslamiyette eritmişlerdir. Dünya müslüman kimliğini asırlar boyu Türklerde görmüştür. Bütün güzellik ve faziletleri İslam'ın defterindedir. Nerede onlar eliyle yapılan bir güzellik varsa ''Müslümanlar yaptı'' diye anılmaktadır.

Yüce Allah'ın adını yayma şerefi her Türk büyüğünün rüyalarını süslemiş, kuru bir kavganın değil, sonsuz bir davanın peşinde zaferden zafere koşulmuştur. Ayyıldız bayrağının cihanın dört bir yanında dalgalanması, Hakkın, hakikatin oralarda tanınmasına vesile olmuştur. Türkler, İslam'ı yaşayarak şereflenmiş, İslam'ın adını alemde yüceltmişlerdir.

Balkan Savaşı'nda Hintli Müslümanlar yaralı Osmanlı askerlerini tedavi etsin diye orduya doktor gönderirler. Heyet Hindistan'a döndüğünde Bombay'da törenle karşılanır. Hintli Müslümanların liderlerinden Muhammed Ali Cevher, heyet başkanı olan doktor Ensari'ye: ''Sen mücahit Osmanlı ordusuna hizmetten geliyorsun. Ayağını Hindistan topraklarına basmadan evvel benim yüzüme bas ki, yüzüm Allah katında şeref kazansın'' der. Diğer Müslüman milletlerinin Osmanlı'ya bakışları budur.

İnşallah onun şanlı torunları olan bizler de dünyanın ve İslam aleminin gözündeki eski değerimizi tekrar kazanacağız. Fakat bunun için bizlere; bilhassa gençliğimize çok büyük görev düşmektedir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

son bayraktarları sürekli zırlayarak konuşan ve abd de düşmanının ekmeğiyle beslenip fetva veren fetul ve adnan okuyayar hehe çok çalışıyorlar, azimleri sırf bu bayrak, kesinlikle insanların manevi yönlerinden istifade edip sömürmek değil türklerin son kutsalları..

Sitelerde Paylaş

Ayağını Hindistan topraklarına basmadan evvel benim yüzüme bas ki, yüzüm Allah katında şeref kazansın''

Bu adamın kenidini bu kadar alçaltmasına mı, allah katında şeref için (cennet-huri-gılman tutkusuyla ve cezalandırılma korkusunun bir karışımıdır aslında) bu derece yalaka olmasına mı, başka bir milleti yaratıcılığın sınırlarını zorlayan bir faşizimle aşşağılamasına mı şaşırmak gerek?

Sitelerde Paylaş
mesela istanbul hangi sözle tüm padişahlar tarafından alınmaya çalışılmıştır...

istanbul'u bir padişah işgal etmiştir... öyle tüm padişyahlar demeniz yanlış..

Napolyon'un "para, para, para" sözünden sonra tüm padişahlar gözünü istanbula dikmesine karşın işgal şerefi küçük mehmete nasip olmuştur..

Pardon ya, napolyon daha sonraki bir süreçteydi değil mi özür...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

oğuz,

Asıl utanmaz olan tarihini yalanlayanlardır.

Hallac ,

kendi tükürüğünde boğulmşsun

“Istanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur.”

Abdullah b. Bisr der ki: Mesleme b. Abdülmelik (ö. 120/738) bu söze hiç rastlanmaz mı???

Sitelerde Paylaş
Hallac ,

kendi tükürüğünde boğulmşsun

keşke eleştiriye açık olabilseydiniz sayın aylin... daha güzel bir diyalog yakayabilirdik. Gerçi yine de yakayabiliriz bu üslubunuzdan vazgeçerseniz eğer...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

oğuz bir kere asıl güzel konuşamayıp utanmz vs. gibi hakaretleri siz ettiniz unutmyın.herkes hakettiği cavabı görür.belli saygı kuralları çerçevesine yazmaya çalışırken bunları yazmaya beni iten sizdiniz.

ayrıca yanlış olsaydı dini hükümler 600 yaşatır mıydı Osmanlı yı.

son dönemlerde olan hadiselerdeki kışkırtmaca oyunlarıyla bizi aldattılar. ama herşeye rağmen biz yine müslüman ız elhamdülillah...

Sitelerde Paylaş
halllac, evet sana biraz haksızlık ettim galiba kusura bakma. yazını okuyunca alaka kuramadım. tabii ki ben güzel diyaloglar kurmak isterim...

duyarlılığınız için teşekkürler..

Konuya ilişkin olarak,

Osmanlı'yı gözünüzde fazla büyütmeyiniz bence. Osmanlı tarihini, istanbul'un Fethi, Preve Deniz Savaşı, Ridaneyi Savaşı ve benzeri maddeleri dışında incelerseniz Selim'in yavuzluğunu görürsünüz, Sultan Mehmet'in dalaverelerini görürsünüz. Anadolu halkının Osmanlı'nın altında nasıl ezildiğini görürsünüz...

Müslümansınız, inancınızı tabiki savunacaksınız, bunun için tarihsel kanıtlar sunmaya çalışacaksınız ama bunu yaparken yanlışa düşmemek lazım. Anadolu topraklarında müslümanlık vardı ama bu müslümanlık Osmanlı sarayına girmezdi pek...

saygılarımla

EDİT: Din yönetenler için vazgeçilmez bir araçtır. Dinsel gerekleri halk uygular yönetenler değil...

tarihinde hallac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

lütfen böyle söylemeyiniz

çünkü eğer yalan olsaydı, inançlarına bağlı olmasaydı Osmanlı emin olunuz ki 600 yıl hükümran olmazdı. ve şimdi olan hiçbir tablo da o zaman yoktu. tarih hepimizin tarihi.

lütfen yanlış anlatanlara inanmayalıö

harem ayetlerele süslüydü mesela orada padişahlar cariyeleriyle anlatıldığı gibi eğlenebilirle miydi?

yazık etmeyelim tarihimize...

Sitelerde Paylaş

sayın aylin,.

sorun benim söyleyip söylemem değil ki. Ben söylesem de tarih yazılıyor söylemesem de...

Temel sorun nedir biliyor musunuz? Şöyle bir övünme şekli vardır. Türkler tarihte 16 tane devlet kurmuşlardır. Güzel övünelim de olayın bir de şu yönü var. 16 devlet kuran Türkler demek ki tarihte 15 devleti de batırmıştır...

600 yıllık bir süreçten bahsediyorsunuz. Ama aynı zamanda biten bir süreçten bahsediyoruz değil mi...

Bu tarih hepimizin tarihi olmamalı. Osmanlı saray tarihi ne benim ne de sizin tarihiniz olmalı..

Osmanlı sürecinde Benim tarihim, Şeyh Bedreddin'dir Börklüce MUstafa'dır Baba İshak'tır, köroğludur pir sultandır...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Aylin, İslam bayraktarı Türk, Kürt, Arap, Ermeni, Yahudi, rum vs...

Sanki osmanlıda sadece Türkler yaşamış da;

Bütün üretim faaliyetlerini onlar sürdürmüş ve

Ekonomik ve idari yönetimde sadece onlar varmış gibi bir anlam çıkıyor yazılarınızdan!

Hepsi bu bayrağı bir yerinden tuttu!

Kimin neye göre ve niçin tuttuğu tartışılır!

Ama sen bu bayraktarlığı sadece Türklere yamayamazsın!

Osmanlı tarihinide neden aşırı savunma ihtiyacın var!

Hele osmanlının 16. yy daki anadolu baskısını yan cebine mi sokacaksın...

Tarih bir cennet mabedi değildir cehennemi de görmek lazım...

Türkler başka dinlerinde bayraktarlığını yapmıştır. Peki buna ne diyeceğiz!

Türklerin islamlaştırılma politikasına nasıl yaklaşacaksınız?

Bu gayri insani yöntemi görmezden mi geleceğiz!

Tarih bir bütündür fakat bütünü görmek gerek!

İdeoloji ve inancımıza hoş gözüken yerleri alalım

Diğer yandan bir kısmına gözümüzü kapatalım mı? Böyle tarih anlayışı olmaz efendi!

Saygılar

Sitelerde Paylaş

hallac mesela pante nin bu asılsız fikirlerine ne diyorsun?? tarih kesinlikle böyle algılanmamalı değil mi??

pante

yapma ya.... inanıyomusun sende söylediklerine?? Fatih Müslüman olmasaydı Ayasofya da ilk namaz kılan o kişi olurmuydu ??

tüm padişahlarımız evliyadır.... onlara dil uzatmakla insan kendi fikirlerini empoze etmeye çalışmamalıdır...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...