Jump to content

incil ve başörtüsü sorunsalı

Recommended Posts

• İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Her erkeğin başı İsa, her kadının başı erkek ve İsa' nın başı ise Tanrıdır. Erkek Tanrı'nın şanı ve çehresidir. Fakat kadın, erkeğin şanıdır. Başı örtülü olarak dua eden veyahut peygamberlik eden her erkek, başını küçük düşürür.Fakat başı örtüsüz olarak dua eden her kadın, başını küçük düşürür. Kadın örtünmüyorsa saçı da kesilsin; kadına saç kesmek veyahut tıraş etmek ayıp ise, örtünsün. Çünkü kadın erkeğin izzetidir. Çünkü erkek kadın için değil, fakat kadın erkek için yaratıldı." (Korintoslulara 1. mektup)

Incil'de DUA SIRASINDA kadinin sacinin ortulmesi gerektigini belirten kucuk bir pasaj disinda kadinin ortunmesi yoktur..

yine Ennazzam'in verdigi kadinlarin sessiz olmasi gerektigi belirtilen ayet kutsal toplantilar esnasindadir.

Bakalim incil'de kadina nasil bakiliyormus..

Zina halinde yakalanan bir kadini Isa'ya getirdiler.Onu denemek amaciyla Musa,Yasa'da bize böyle kadinlarin taslanmasini buyurdu, sen ne dersin?deyince Isa Mesih onlara:"Icinizde kim günahsizsa ilk tasi o atsin! dedi.Sonunda Isa kadina: seni yargilamiyorum Git artik bundan sonra günah isleme dedi.Yuhanna 8,1-11

Bunun gibi, ey kocalar,siz de daha zayif varliklar olan karilarinizla anlayis icinde yasayin.Tanri'nin lütfettigi yasamin ortak mirascilari olduklari icin onlara SAYGI GOSTERIN.Öyle ki dualariniza bir engel cikmasin. 1.Petrus 3,7

Ey Kocalar,Mesih kiliseyi nasil sevip onun ugruna kendini feda ettiyse,siz de karilarinizi öyle SEVIN...

Ayni bicimde kocalar da karilarini KENDI BEDENLERI gibi sevmelidir.Karisini seven kendini sever. Efesliler 5,22-33

Ey kadinlar,Rab'be ait olanlara yarasir bicimde kocalariniza bagimli olun.Ey kocalar,karilarinizi SEVIN.Onlara sert davranmayin. koloseliler 3,18-19

Tebrikler Cutie öyle güzel yanıt vermişsinki bana söyleyecek fazla birşey bırakmamışsın..

Tam da söylediğin gibi bu ayetler sadece toplu olarak yapılan ibadetler ve toplantılar içindir..

Bunun dışında kadın için hiç bir zaman böyle bir zorunluluk yoktur..Geçmiş olsun...

Sitelerde Paylaş
hristiyanlar bütün planlarınızı iptal edin beş çayına bekliyorum....

şu mevzuyu hallederiz, çünkü kadın erkek için yaratılmıştır ve bir kadının kafası bir erkeğin kafasıdır ne demektir ?

onlar kendilerince bu başlığa güzel cevaplar verdiler allı pullu renkli janjanlı cevaplar :) Sen kadın erkek için mi yaratılmıştır,kadın erkeğin onuru için mi yaşar,erkeği düşünerek mi hareket eder sorusunu sorarsın onlar sana başörtüsü dua edilirken takılır derler :)

Sitelerde Paylaş

akşam beş çayına bizim murtimuro gelmiş ! murtimuro sen bizi güldürdün rabta seni güldürsün emi!

sevgili hristo aziz kardeşlerim nedir bu kadın erkek için yaratılmıştır manyaklığı açıklayın artık,

sorarım size kadının başı neden erkeğin başı gibi kendine has değilde, kadınında başı erkeğin başıdır...

bir kadını bu kadar edilgen duruma düşüren bir mit var mıdır ?

tebrik ediyorum ,çaylar benden...

Sitelerde Paylaş
Her erkeğin başı İsa, her kadının başı erkek ve İsa' nın başı ise Tanrıdır. Erkek Tanrı'nın şanı ve çehresidir. Fakat kadın, erkeğin şanıdır. Başı örtülü olarak dua eden veyahut peygamberlik eden her erkek, başını küçük düşürür. Fakat başı örtüsüz olarak dua eden her kadın, başını küçük düşürür. Kadın örtünmüyorsa saçı da kesilsin; kadına saç kesmek veyahut tıraş etmek ayıp ise, örtünsün. Çünkü kadın erkeğin izzetidir. Çünkü erkek kadın için değil, fakat kadın erkek için yaratıldı." (Korintoslulara 1. mektup)

....................................................

yaw siz bakmayın sevgi dini felan dediklerine hepsi aynı terrane diyoruz siz buradaki hristiyan çıgırtkanlarına bakmayın her dinde erkek kadından üstündür, hatta bazılarında erkekten yaratılmıştır vs...

Hristiyanlık hakkında Yeni bişey daha öğrendim.. :(

Sitelerde Paylaş

Her erkeğin başı İsa, her kadının başı erkek ve İsa' nın başı ise Tanrıdır

şimdi bu uslamlamayı açalım ;

her erkeğin başı isa (yani tanrı)

her kadının başı erkek yani isa

isa nın başı ise tanrıdır, bu döngüsel mantıkta kadın nerede ?

hadi bakalım hristolar marş marş...

Sitelerde Paylaş
akşam beş çayına bizim murtimuro gelmiş ! murtimuro sen bizi güldürdün rabta seni güldürsün emi!

sevgili hristo aziz kardeşlerim nedir bu kadın erkek için yaratılmıştır manyaklığı açıklayın artık,

sorarım size kadının başı neden erkeğin başı gibi kendine has değilde, kadınında başı erkeğin başıdır...

bir kadını bu kadar edilgen duruma düşüren bir mit var mıdır ?

tebrik ediyorum ,çaylar benden...

İslamı eleştirince neden bu kadar kızıyorsun sen ona bir yanıt ver sen önce..Neden bu kadar zoruna gidiyor ? :lol:

Sen adamların avukatı mısın nesin ? Bu hırs nedir böyle sendeki ..

Hazine bulmuş gibi sevinmişsin.. :P Cutie yanıt verince hemen konuyu ''neden kadın erkek için yaratıldı'' ya kaydırdın tabii..

Ona da yanıt vereceğim..Sende ki bu İslami hassasiyet nedir sen önce bir yanıt ver..Gerisi kolay.. ;)

Sitelerde Paylaş

büyük ihtimal kazanacaksın çünkü hedef kitle müslümanlar!

aylardan beri diyorum bir yalandan daha mantıklı bir yalan atmak o şeyi gerçek ya da dogru yapar mı?

daha büyük bir tuzaktır diyorum anlatamıyorum ?

olmazsa hristolar aksam yemeginde görüşelim!

Sitelerde Paylaş
İslamı eleştirince neden bu kadar kızıyorsun sen ona bir yanıt ver sen önce..Neden bu kadar zoruna gidiyor ? :lol:

Sen adamların avukatı mısın nesin ? Bu hırs nedir böyle sendeki ..

Dogru soyluyorsun murtimuro,

Muslumanlar kutsal kitabin tahrif edildigini iddia ederler,kutsal kitabi elestirmek icin konu acarlar ama bu bir iki tipi hic onlara tepki verirken goremeyiz

Hirs yapmis bize hristiyanligin islamla ayni oldugunu soyletecekmis, avucunu yalar :lol:

Sitelerde Paylaş

murti İ tanrının karsısında kapanmak tanrıyı karsı en büyük ahlaksızlıktır bunu yaz bir kenara ,tanrı sapık olmamalıdır en azından..

gelelim ikinci konumuza islam basit ilkel ve miladı dolmus bir dindir, ama bu sizin dinininizin güzel ve ahlaklı oldugu anlamına gelmez....

ayrıca sen ve cutie sorun degil keza hepiniz aynı terranesinizi konular genel görüldügü gibi caya gelen geliyor

bizim orada adettir caya kimin geldigi sorulmaz!'

asıl sorun şudur sizin hedefiniz islam degil ateizim olmalıdır ?

bunu anlaman gerek bir müslüman sizi eleştirmeyebilir ama ben catır catır eleştirir veririm veriştiririm siz de atelere takla atar müslümanları hor görürsünüz!

marş marş...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...