Jump to content

Ateist-Müslüman Evliliği Yürür mü?

Recommended Posts

• İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bence de büyük konuşma. Bir bakarsın forumdan biriyle evlenmişsin, olur olur :)

Forumca tozuttuk zaten. Eskiden burası böyle değilmiş. Ne oldu buraya ya? Kim bozdu forumun ayarlarını?

Ağzından yel alsın diyorum yukarıdaki sözlerine. Foruma takılanların hiçbiri normal değil ki. Ben dahil hemde. Bana buraya takılmayacak kadar aklı başında birisi lazım. Beni sanal dünyadan kurtaracak akıllı birisini arıyorum.:)

Sitelerde Paylaş
Forumca tozuttuk zaten. Eskiden burası böyle değilmiş. Ne oldu buraya ya? Kim bozdu forumun ayarlarını?

Ağzından yel alsın diyorum yukarıdaki sözlerine. Foruma takılanların hiçbiri normal değil ki. Ben dahil hemde. Bana buraya takılmayacak kadar aklı başında birisi lazım. Beni sanal dünyadan kurtaracak akıllı birisini arıyorum.:)

Kısmet işleri bunlar, belli olmaz diyim ben :)

Seni sanal dünyadan tamamen kurtaracak birinin de, akıllı olacağını sanmam :)

Sitelerde Paylaş
Konu ile ilgisiz iletiler silinmiştir

Sevgili Dehri,

Avatarındaki adam ateist mateist farketmez, hemen onunla evlenebilirim :crazy:

Bu konuda diyeceklerimi diyeyim, arkaşlardan alıntı yapmadan. Bence Ifeelgood güzel açıklamış ama kenan da kurana dayalı doğru söylemiş fakat en güzel açıklama swettlove'dan gelmiş.

Zaten ben hep şunu diyorum burda hatırlarsanız. Tanrı yeryüzünde insandan sadece şunu ister, dürüst ve erdemli olun, ölçülü ve dengeli yaşayın. Bunu ilke edinmiş insan bana göre birgün Tanrı ile zaten buluşacaktır ve bu ilke doğrultusunda yaşıyor olup kendini bugün ateist olarak adlandıran biriyle ben evlenebilirim, evlenirimde...

Geçmişteki tecrübeme dayanarak şunu söylemek istiyorum, evlilik tamamen sevgiye-saygıya dayalı fedakarlık üzerine kuruludur. Belki bu söylediğim yanlış anlaşılacak ama olsun. Çünkü evliliğe kişiler her ne kadar takım oyunu gibi baksalarda aslında evlilik çoğu zaman bir futbol maçı gibidir. Kim kimin kalesine daha çok gol atacak bunun hesabı yapılır. Tabi bunda toplum baskısı, yetiştirilme şartları, çevresel etkenler büyük önem taşır. Ama gerçekçi olmak her zaman işe yarar. Sadece bu futbol maçında şunu benimsemeniz gerekir. Attığınız gol de, yediğiniz gol de sizi mutlu etmeli, çünkü top sizin, oynayan sizin, ikinizden siz oluyor :lol:

Ya biraz karışık oldu ama anlayan anlamıştır sanırım.

Ve bir evlilikte olmazsa olmaz en önemli şey sevgidir, karşılıksız sevgi hemde. Çok severseniz mutlu olursunuz ve sevginizi beslemeyi bilirseniz....

Herkeslere

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

kız severse iş bitmiştir.

müslüman erkeğe kız vermemek ne demek kardeşim.bu yobazlık değilmi?

kızınız sizin malınızmıki vermiyorsunuz.tapusu filanmı var.?

el cevap?

Neden?Ateistin aldatma potansiyeli var diye mi? =)

saçmalama öyle şey olurmu?

tarihinde antilaik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Gordun mu, nasil silmisler bizim dun buraya koydugumuz o kadar ilginc linkler??

Neymis? Konuyla alakali degilmis....

PDFleri kaydettiğim iyi olmuş...Resmen kaliteli link soykırımı yapılmış, Zohan ıslah etsin seni Dehri.

Sitelerde Paylaş
Valla iyi ki geldin ya. Hepsini kaydetmemiştim o linklerin. Şimdi kaybettim diye üzülüyordum :)

Ateist filozof Gene Witmer'in presupp. hakkında konuşma metni:

http://gatorfreethought.org/witmer%20talk%201.pdf

Bahnsen-Stein debate mp3:

http://veritasdomain.wordpress.com/2006/12...e-great-debate/

Aynı debate, transcript:

http://www.bellevuechristian.org/faculty/d..._Transcript.pdf

Calvinist/Pressupp entel Hristiyan blogu:

http://triablogue.blogspot.com/

tarihinde ludwig tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...