Jump to content

Dünyamız iyiye mi gidiyor?

Dünyamızın iyiye mi gidiyor?  

76 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Aradan 8 sene geçmiş, bir sürü güncelleştirme yapılmıştır herhalde. Biliminsanları arasında senin iddia ettiğin gibi bir konsensus olmadığına delil olarak vermiştim o linki, 2001 yılında gelen eleştiri geçerli ise bile ben adamların yaptığı bir sahtekarlığı görmedim. Sen bir dilekçe yazıyorsun, insanlar da imzalıyor, bazıları 4 sene sonra fikrini değiştirdi ya da öldü diye adamları gayrı-bilimsel olmakla suçlamak çok da mantıklı değil. Herkes ile iletişime geçip 3 ayda bir kontrol mü edecekler yani?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 163
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aradan 8 sene geçmiş, bir sürü güncelleştirme yapılmıştır herhalde. Biliminsanları arasında senin iddia ettiğin gibi bir konsensus olmadığına delil olarak vermiştim o linki, 2001 yılında gelen eleştiri geçerli ise bile ben adamların yaptığı bir sahtekarlığı görmedim. Sen bir dilekçe yazıyorsun, insanlar da imzalıyor, bazıları 4 sene sonra fikrini değiştirdi ya da öldü diye adamları gayrı-bilimsel olmakla suçlamak çok da mantıklı değil. Herkes ile iletişime geçip 3 ayda bir kontrol mü edecekler yani?

Astur;

Adamlar geçmişte nasıl çalıştığı ortada. Oradaki verilerin ne kadar doğru olduğu da tartışmalı. Harun Yahya tarzı yaklaşıma bilim diyebilirsin ve onlara güvenebilirsin, açıkçası ben çok güvenmiyorum. "Ben görmedim" diyorsun, ya sen bu konuda neyi araştırdın, neye baktın ki göreceksin? Neyse istediğine güven tabii...

Scientific American took a random sample of 30 of the 1,400 signatories claiming to hold a Ph.D. in a climate-related science. Of the 26 we were able to identify in various databases, 11 said they still agreed with the petitionone was an active climate researcher, two others had relevant expertise, and eight signed based on an informal evaluation. Six said they would not sign the petition today, three did not remember any such petition, one had died, and five did not answer repeated messages." (Scientific American , 2001, October)

Geçmişte böyleydi, şimdi durum başka diyebilirsin tabii. Ama bunu nasıl bileceğiz?

tarihinde Goldwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok araştırdım diyemeyeceğim bu petition'u, sen de Wiki maddesini okuyup oradaki eleştirilerden kopyalamışsın, senin de çok araştırdığını sanmıyorum. İki tarafın beyanatları gerçekten de çelişkili, en azından Wiki maddesine bakınca o izlenim alınıyor. İkisinden birine daha fazla güvenmemi gerektirecek kadar bilgim yok bu petition ve nasıl bir metod kullandıkları hakkında. 2008de yeni bir tane yapmışlar, umarım daha sağlam yapmışlardır bu sefer.

Sitelerde Paylaş
Çok araştırdım diyemeyeceğim bu petition'u, sen de Wiki maddesini okuyup oradaki eleştirilerden kopyalamışsın, senin de çok araştırdığını sanmıyorum. İki tarafın beyanatları gerçekten de çelişkili, en azından Wiki maddesine bakınca o izlenim alınıyor. İkisinden birine daha fazla güvenmemi gerektirecek kadar bilgim yok bu petition ve nasıl bir metod kullandıkları hakkında. 2008de yeni bir tane yapmışlar, umarım daha sağlam yapmışlardır bu sefer.

Scientific American 2001 October sayısına da baktım. Wiki'ye de baktım. En önemlisi okumalarım sadece bununla sınırlı değil. Uzun zamandır iklim değişikliği ile ilgili tartışmaları ve konuyla ilgili kitapları okuyorum. Öyle olunca bu tür sonuçlara varmak çok zor olmuyor...

umarım daha sağlam yapmışlardır bu sefer

Umarım öyledir...

tarihinde Goldwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...