Jump to content

ALLAH cc.IN VARLIĞINI İSBAT EDEN 4 PERDESİZ HAKİKAT:

Recommended Posts

1-NUR:

NUR=IŞIK bugünün bilim ve fenni hala ışığın yayılmasıyla ilgili kural ve kaideleri tam çözebilmiş değildir.

Işık hakkında bilenler bilir 2 teori vardır parçaçık teorisi ve dalga teorisi

ancak ne hikmetse bilim bize hala ışığın hangi kanunlarla varolduğunu isbat edemedi.

işte şurda oku:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Foton

http://en.wikipedia.org/wiki/Photon

tarihinde Rochader tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 160
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Söylediğin klasik sözler şunlar

git oku

düzeltme: arkadaş yanıtını değiştirmiş

Gel beraber okuyalım.

In physics, a photon is an elementary particle, the quantum of the electromagnetic field and the basic "unit" of light and all other forms of electromagnetic radiation. It is also the force carrier for the electromagnetic force. The effects of this force are easily observable at both the microscopic and macroscopic level, because the photon has no rest mass; this allows for interactions at long distances.

Bak şimdi arkadaşım burada diyor ki foton elektromanyetik alanların, ışığın ve elektromanyetik radyasyonun temel parçasıdır. Aynı zamanda elektromanyetik kuvvetin kuvvet taşıyıcısıdır.

Kuvvet taşıyıcısı nedir? Hani birleşik kuram diye tutturmuşlardı ya fizikçiler bir ara. Denklemleri birbirine benzeyen bu kadar kuvvet var, örneğin hepsi ters kare ilkesine uyuyor ve saire. Bunların hepsini açıklayacak tek kuram yapacağız diye kasmaya başladılar sonra. İşte o kuramın geldiği son aşama şu anda bu taşıyıcı parçacıklara dayanıyor. Farklı özelliklere sahip taşıyıcı parçacıklar keşfettiler. Elektromanyetik kuvvet, kuvvetli ve zayıf nükleer kuvvetler için taşıyıcı parçacıklar şu an biliniyor. Bir tek yerçekimi için etkileşim parçacığı eksik. Fakat kuram var olmasını gerektiriyor.

Her neyse fotonun durağan kütlesi yoktur, bu sayede uzun mesafeli elektromanyetik etkileşimlere izin verir.

Böylece bilgilerimizi güncellemiş olduk.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3-RAHMET:

EVET EN İLGİNCİ BU:

Dünyada hüküm süren Rahmet ve şefkat nereden geliyor.

Yani tüm annelerin (insan dahil) yavrularına karşı içlerinde kabaran sevgi ve merhamet ve şefkat nereden geldi?

Öyle ki anne arslan avcılıkta bir numara avlıyor kendi yemiyor yavrusuna ikram eder

hemen tüm hayvanlarda böyle akılsız şuursuz anneler yavrularına mükemmel bakıyor

hatta bir tavuk civcivi tilki kapmasın diye başını verir yine evladını korur insanı hiç örnek vermeye gerek yok

bunca akılsız şuursuz annenin evlatları hakkındaki mükemmel merhameti nereden geliyor dersiniz atomlarda n mı?

DEMEK BİR RAHİMİ KERİMDEN SUDUR EDİYOR DÜNYAYI SARAN MERHAMET VE RAHMET.

Yaaaa artık sana küfretmemek için kendimi zor tutuyorum.Yahu akıl fikir madunu herif,sen ve üstadınız deli sait bir başka başlıkta aslan,kaplan gibi hayvanların helal gıdaları leştir,canlı hayvanları öldürüp yemek onlara haramdır" demiyor muydunuz ? Şimdi ne oldu da "ANNE ASLAN AVCILIKTA BİR NUMARA OLDU " ..6 yaşındaki yeğenim bile senden daha mantıklı,daha akıllı ve daha tutarlıdır..Bitik herif..

Sitelerde Paylaş
Link vermekten başka bir sey bildiğin yok senin de

Söylediğin klasik sözler şunlar

git oku

link vermeyeyimde nurcular gibi c-p mi yapayım. en sonunda bir fizik kitabından aktarma yapmam lazım. orda sorulana cevap var.ukalalık yapmam gerekmiyor. en sonunda bilimsel bir konu.

GİT OKU

tarihinde convert tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya beyinleri uyuşmuş Nurcular..

Rahmet ve şefkat nereden geliyormuşmuş?

Şefkat mi var bu dünuada?

Rahmet mi var?

Sanki dünya bolluk içinde yüzüyor, her canlı acayip şefkat dolu...

Birbirini yiyip hayat sürdüren bir eko sistem mevcutken bu söylenenlere sadece salaklar kanar...

Sitelerde Paylaş
KArdeşim ışık parçacık mıdır yoksa dalga mı?

Evrendeki bütün enerji(ve dolayısıyla madde de) aynı anda hem dalga, hem de parçacık özellikleri gösterir. Fotonlar gibi kütlelerinin tespit edilmesi imkansız olanlardan, makro boyuttaki yüksek kütleli ve çok düşük dalgaboyuna sahip olduklarından dalga özellikleri gözlemlenemeyen cisimlere kadar. Dalga-Parçacık ikiliği deniyor bu duruma, hatta sanırsam 9. sınıf kimyasında işleniyordu(Veya normalde işlenmiyordu da biz işledik)

tarihinde kuzux tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Evrendeki bütün enerji(ve dolayısıyla madde de) aynı anda hem dalga, hem de parçacık özellikleri gösterir. Fotonlar gibi kütlelerinin tespit edilmesi imkansız olanlardan, makro boyuttaki yüksek kütleli ve çok düşük dalgaboyuna sahip olduklarından dalga özellikleri gözlemlenemeyen cisimlere kadar. Dalga-Parçacık ikiliği deniyor bu duruma, hatta sanırsam 9. sınıf kimyasında işleniyordu(Veya normalde işlenmiyordu da biz işledik)

Güzel peki söylermisin

Işığın yayılmasını hangi yapıya göre açıklıyoruz?

Dalga mı parçacık mı?

Sitelerde Paylaş
daha evrimi bile anlayamayan bu beyinsizlere kuantum teroisini anlatmaya çalışmak boşuna bir uğraş bence

Burada bilgilenmek isteyenlere bir şeyler anlatılıyor.

Bu nurculara bir şeyler anlatan yok, bunlar iki kere ikinin dört ettiğini bile kavrayamazlar.

Işık ham dalga hemde parcacık özelliğini gösteriyor demekki muhammed doğru söylüyor, demekki bu cehalet allahı var, demekki bu kuran denen cehalet abidesini bu allah göndermiş, hadiyim hep birlikye bu allaha yağ çekelim.

Nurcu beyni aynen yukarıdaki gibi işler, yani bir diğer değiş ile işmemez.

Sitelerde Paylaş

Buna bilgi boşluklarina tapinma deniliyor. Gozleriniz ortulu fakat ne yazik ki o perde nur falan degil düpedüz enayilik perdesi. Bu hep boyle süregelmiştir, once bu boşluklari tanri doldurur, daha sonra bilimsel bilgi gelip tanriyi şutlar tabi bu sirada din gozleri başka yalanlarla perdelemeye calişmaktadir o kadar meşguldur ki bu gelişmeler unutuluverir, sonra birden cirilciplak ayakta kaliveren tanricik ne yapar eder kendine yine varolan boşluklardan bir boşluk begenir. Şimdi bir de altin oran zirvasi dolaniyor ortalarda, Dan Brown ozentisi müslümanciklar kendileri calip kendileri oynuyorlar. Bu şekilde bilincaltlarindaki acaba sorularini tatmin ettiklerine inanip mutlu oluyor yavrucaklar. Bu konuda bahsettiginiz bilgi boşluklariyla anlattigim şey ayni, asil isteginiz bize tanriyi kanitlamak degil, kendi inancinizdaki pürüzleri temizlemeye calişmaktir.

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar, ben de sizin ışıkla mışıkla uğraşmanıza şaşıyorum.

adam ne diyor?

hayvanlarda bile şefkat hissi var.

demek ki bunu onlara ve bize veren ilahi bir kuvvet var.

bunu çıkarım diye sunan adama ne anlatmaya çalışıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
"...Kâinatta en mühim hakikat ve en kıymettar mahiyet vücut, hayat, nur, rahmettir ki, bu dört şey

perdesiz, vasıtasız, doğrudan doğruya kudret-i İlâhiye ve meşiet-i hassa-i İlâhiyeye bakar.

Sair masnuatta zâhirî esbab kudretin tasarrufâtına perde oluyorlar.

Ve muttarid kanunlar ve kaideler, bir derece irade ve meşiete hicap oluyor.

Fakat vücut, hayat, nur ve rahmette o perdeler konulmamış. Çünkü perdelerin sırr-ı hikmeti o işte cereyan etmiyor...."

(On Altıncı Lem'a - s.640 RİSALE-İ NUR KÜLLİYATI)

1-NUR:

...

DEMEK BİR KADİRİ KÜLLÜ ŞEYİN AZİM BİR SANATIDIR NUR.

2-HAYAT: ATEİSTLERE EN ZOR SORU

...

DEMEK BİR HAYYUL KAYYUMDAN GELİYOR HAYAT VE CANLILIK

3-RAHMET:

...

4-VÜCUD:

...

DEMEK BİR KADİRİ KÜLLÜ ŞEY BİLEREK VE İRADE EDEREK

HER DAİM TEKRAR TEKRAR YARATIR.RAHİMANE HİKMATENE İŞLER.

Evet tüm mesajları 2 kez okudum empati yapmaya çalıştım vs ÖNCELİKLE:

1-ŞU nurculuk ve bediüzzaman ile ilgili söylemleriniz kabak tadı verdi.Çünkü kitapları 8 dilde basılan nette 26 dile çevrilen

milyonlar tarafından okunan risalelerin müellifi Bediüzzman herhalde muhakkak deli değil .

Tr de hangi yazar bu kadar ilgi alaka görmüş milyonları peşinden sürüklemiş?.

Okuyanlar içinde üniversite öğrencisi öğretmeni doktoru profesörü her tabakadan insan var demek bir nur bir ikna edici delil bulmuşlar ki okuyorlar.

Şahsen bende 2 üniversite kıymetinde (üniv+lisansüstü) bir eğitim aldığımı belirtmek zorunda kalıyorum.

2-Yazıma eleştiri getirenlerin temel dayanak noktası şu:

BİLİM BAZI KONULARA AÇIKLIK getiremeyince siz dindarlar bunu kullanıyorsunuz.

Buna cevaben bizim bilimle zıt olduğumuz bir nokta yok

dinsiz olmayan bilim her daim Cenabı Hakkın sanatını delillendirip onun Kudretinin ihtişamını gözler önüne seriyor.

İnsan vücudunda mükemmel denge kainatta geçerli mükemmel sanat zaten bir sanatkarı gösteriyor.

Biz o Sanatkarı tanımlıyoruz sadece.Evet dahi bilimadamalarının hala üzerinde çalıştığı

milyonlar ciltler bilimsel bilginin akılsız şuursuz tabiattan yada cansız atomlardan sudur ettiğini idida eden sizler

düşünün bakalım bu kadar bilimsel veri nereden geliyor?

3-BİLİME TAPAN ATEİSTLERİN KOMİK HALİ:EVET bazı arkadaşların 2. maddedeki eleştrisine ek olarak şöyle söylerler:

Birgün gelecek bugün açıklanamayan olaylar bilimsel olarak açıklanacak bak şimdiye kadar öyle oldu o zaman geldiğinde din ortadan kalkacak.

Komik ki ne komik.Neden? bir çok madde var

a)Bilim zaten var olanı ortaya koyup keşfeder.Yani kimse elektiriği icad etmedi o zaten vardı.biz de keşfedilemez demiyoruz

Canabı Hak sanatını bazı kuralar çerçevesinde gösteriyor.(yukarıdaki 4 madde müstesna) bilim bunu keşfedebilir bu bizim fikrimize dinimize vermez

bilakis tefekkürümüzü arttırır bilimin aciz kaldığı nokta şu :

TASARLAYAN KİM? MODELLERİ YARATAN KİM? İCAD EDEN KİM? evet bilim nasıl çalışır?(mesela beyin hücresi) sorusuna cevap arıyor

çoğu zaman buluyor lakin KİM DİZAYN ETTİ? buna cevabı yok yani şimdi de yok 1000yıl sonra da yok

B)BİLİMİN ENİNDE SONUNDA HERŞEYİ AÇIKLAMA ihtimaline tapınan bence zavallı bir grup ateist arkadaşa şunu söyleyim:

Ya o gün hiç gelmezse? nostradamusun kehaneti gibi bilim birgün herşeyi açıkalar sizde mort olursunuz dindarlar diyen ateist

bir olasılağa iman etmiş durumdadır.En basit hesapla tutma ihtimali %50 dir (bence %0) yani hayatını bir ihtimal hesabına göre yaşamak ve

MİLYONLAR DELİLİ OLAN EN BAŞTA KURAN VE SAHİH HADİS BU İHTİMALE DAYANARAK REDDETMEK NEKADAR AKILLICA AKLI OLAN SÖYLESİN.

4-1-NUR 2-HAYAT 3-RAHMET 4-VÜCUD

ŞİMDİ BAKALIM arkadaşlar ne yorum yapmışlar? (boş hakaratvari anlamsız cevapları eledim)

1-NUR: BİR ARKADAŞ parçaçık ve dalga kuramını birlikte ele alan bir kuramdan bahsetmiş.Olabilir ama ben lisede şöyle okumuştım

iddia > hipotez > kuram >teori > kanun buna göre arkadaşı maalesef pek ciddiye alamıyorum ve

bu konuda yapılan yorumlar kuramsal boyuttan ileri gidemiyor bende evde oturuken bir çok kuram geliştiriyorum ama

ne fayda değilmi? bu konuda ateist arkadaşlar maalesef çaktı.

2-HAYAT:bu konuda dişe dokunur hiç ileti göremedim maalesef yani evrim teorisi dışında bir argüman yok

cansız atomlardan canlı meydana gelmesi bu konuda da ateistlere eksi puan

3-RAHMET: TAM TAHMİN ETTİĞİM fotolar argümanlar daha kaliteli bir karşı çıkış bekelrdim.

en iddialı olduğum konu bu arkadaşlar, bir tavuk neden kafasını kurda kaptırır da civcivini ölümden kurtarır?

İçgüdü diyerek hayali bir özelliğe tapınan arkadaşlara biri hatırlatsın arınınki içgüdü karıncanınki içgüdü tüm böcekelrin hayatı içgüdü tüm anne hayvanların ki içgüdü geriye bir insan nesli kaldı yahu

BU KADAR BÜYÜK KANDIRMACA OLMAZ.

Bilim nerede açıklamakta aciz kaldığı konu görse dinsizce içgüdü der yaftayı yapıştırır gider sen öyle deyince öyle oldu değilmi?

Arkadaşım içgüdü dış güdü vb bişey yok bak bu mükemmel işleyiş tesadüf olamaz.

4-VÜCUD: BUNA CEVAPLAR 1 TANE hele entropi ve "maksimum düzensizlik minumum enerji yasası" (yasa=kanun lafına dikkat)

konusunda hiç eleştiri yok herzamanki gibi 2 kafalı 3 bacaklı anne karnında belki radyasyonda belki kimyasallardan

mutasyona uğramış çocuk bebek resimleri.bunların doğum oranı milyonda birdir ve hüküm eksere göre verilir ve

ayrıca insanın karıştıran ve bozan eli karışmıştır bu gebeliklere ama ne fayda herkes bildiğini okuyor.

Halbuki doğan her bebek kendine göre mükemmel bir sima ve benzersiz özelliklerle dünyay geliyor asıl mucize olan budur.

hasılı kelam konu başlığıma ciddi bir itiraz göremiyorum.Bediüzzaman Mehdii Azam Said Nursi bu risaleyi yazarken yıl 1920 li yıllardı

bugüne kadar geçen zamanda milyonlar icad yapılsa da bu dört maddeye hala ucundan kulağından yaklaşma yok

o içgüdüdür bu hormondur la bilim insanları uyutup kandırmaya devam ediyor.

BU BİR NEVİ BİLİMİN SAFSATA KILAVUZUDUR evet inanmak ve inanamamak elinizde

ya yukarıda isbat etiğim gibi bilime güvenip tapınmaya devam ederek sorularımıza sorunlarımıza cevap bulmasını bekleyeceksiniz (muhtemelen ömrünüz kafi gelmeyecek %100)

ya da KURANI AZİMÜŞŞANI DOĞRU KAYNAKLARDAN ANLAMAYA ÇALIŞACAKSINIZ.

Bence kastetiğim doğru kaynaklardan en önemlisi KURANIN HAKİKİ TEFSİRİ OLAN RİSALE-İ NUR KÜLLİYATIDIR

imzamdaki linkten hemen indirip inceleyebilir yanlış bulduğunuz yerleri burada tartışmaya açabilirsiniz.

sonsöz:

DEMEK BİR KADİRİ KÜLLÜ ŞEYİN AZİM BİR SANATIDIR NUR.

DEMEK BİR HAYYUL KAYYUMDAN GELİYOR HAYAT VE CANLILIK

DEMEK BİR KADİRİ KÜLLÜ ŞEY BİLEREK VE İRADE EDEREK

HER DAİM TEKRAR TEKRAR YARATIR.RAHİMANE HİKMATENE İŞLER.

Sitelerde Paylaş

Tabii ki de bu nurcu yazıtları cevap verilesi önemli şeyler değil. Fakat verilmiş cevaplara verilen cevapların acizliğine bakın:

4-1-NUR 2-HAYAT 3-RAHMET 4-VÜCUD

ŞİMDİ BAKALIM arkadaşlar ne yorum yapmışlar? (boş hakaratvari anlamsız cevapları eledim)

1-NUR: BİR ARKADAŞ parçaçık ve dalga kuramını birlikte ele alan bir kuramdan bahsetmiş.Olabilir ama ben lisede şöyle okumuştım

iddia > hipotez > kuram >teori > kanun buna göre arkadaşı maalesef pek ciddiye alamıyorum ve

bu konuda yapılan yorumlar kuramsal boyuttan ileri gidemiyor bende evde oturuken bir çok kuram geliştiriyorum ama

ne fayda değilmi? bu konuda ateist arkadaşlar maalesef çaktı.

-------

Bu konuyu biraz daha açıklar mısınız?

Önce "ışık anlaşılmıyor, bakın iki kuram var, o halde Allah vardır" diye bir önerme ortaya atıyorsunuz. Sonra "hayır kuram öyle değil, bilim ilerledi, kuram böyle" denildiğinde "onlar kuram, kurama dayalı şeyleri ciddiye almıyorum".

Siz ne yapmaya çalışıyorsunuz?

2-HAYAT:bu konuda dişe dokunur hiç ileti göremedim maalesef yani evrim teorisi dışında bir argüman yok

cansız atomlardan canlı meydana gelmesi bu konuda da ateistlere eksi puan

--------

Cansız atomlardan canlı olamaz mı? Canlıları meydana getiren şey atomlar değil mi? Atomlardan, elektronlardan, kuarklardan farklı birşey mi keşfettiniz?

3-RAHMET: TAM TAHMİN ETTİĞİM fotolar argümanlar daha kaliteli bir karşı çıkış bekelrdim.

en iddialı olduğum konu bu arkadaşlar, bir tavuk neden kafasını kurda kaptırır da civcivini ölümden kurtarır?

İçgüdü diyerek hayali bir özelliğe tapınan arkadaşlara biri hatırlatsın arınınki içgüdü karıncanınki içgüdü tüm böcekelrin hayatı içgüdü tüm anne hayvanların ki içgüdü geriye bir insan nesli kaldı yahu

BU KADAR BÜYÜK KANDIRMACA OLMAZ.

Bilim nerede açıklamakta aciz kaldığı konu görse dinsizce içgüdü der yaftayı yapıştırır gider sen öyle deyince öyle oldu değilmi?

Arkadaşım içgüdü dış güdü vb bişey yok bak bu mükemmel işleyiş tesadüf olamaz.

-------

Kanıtları neden beğenmiyorsunuz? Bazı canlılarda özverili davranış vardır demek birbirlerini parçalayıp yemedikleri anlamına mı geliyor? Neden kapatıyorsunuz gözünüzü? Doğada mükemmel bir uyum yoktur. Sürekli bir savaş vardır. Açın bakın doğada simbiyozdan birbirini parçalamaya, birbirinin içine larva bırakıp yavaş yavaş öldürmeye, kendi yavrusunu öldürmeye kadar her türlü strateji mevcut. Aynen beklediğimiz gibi. Yaşam devamı için mümkün her stratejiye adapte olabiliyor. Demek ki amaç yaşamını en iyi şekilde sürdürmek. Her ne kadar bilinç seviyesinde de olsa bu içgüdüden insan da nasibini alıyor.

Bakalım şöyle bir insanlık tarihine;

Yardımlaşma, özveri: yaşamı iyileştirmek için.

İlkel aletler: yaşamı iyileştirmek için.

Evcil hayvanlar: yaşamı iyileştirmek için.

Değirmenler, barajlar, evler, binalar, mekanik, elektrik, elektronik: yaşamı iyileştirmek için.

Yani bunda herhangi bir tanrının eli kolu bacağı yok. Herşeyi kendi içinde tutarlı bir şekilde anlayabiliyoruz. Dinin kafa karıştırması olmasa herkes gayet güzel anlayabilir.

4-VÜCUD: BUNA CEVAPLAR 1 TANE hele entropi ve "maksimum düzensizlik minumum enerji yasası" (yasa=kanun lafına dikkat)

konusunda hiç eleştiri yok herzamanki gibi 2 kafalı 3 bacaklı anne karnında belki radyasyonda belki kimyasallardan

mutasyona uğramış çocuk bebek resimleri.bunların doğum oranı milyonda birdir ve hüküm eksere göre verilir ve

ayrıca insanın karıştıran ve bozan eli karışmıştır bu gebeliklere ama ne fayda herkes bildiğini okuyor.

Halbuki doğan her bebek kendine göre mükemmel bir sima ve benzersiz özelliklerle dünyay geliyor asıl mucize olan budur.

------

Evet, en sonuna da bebekle ilgili duygu sömürüsü koymasanız olmazdı.

Şu VÜCUD argümanı güzel, fakat yine dünyadan habersiz bir argüman.

Argümanın habersiz olduğu en önemli şey ise şu ana kadar var olmuş türlerin %99'unun neslinin tükenmiş olması.

Bu size yaşamın ne mükemmel (!) ne kadar sürekli olduğu konusunda bir fikir verir.

------

Son olarak nurcu murcu diye fikirlerin azledilmesine gelince;

Bu haklı bir davranıştır.

Her kanıt nurculuğun dünyayı gözardı eden, kendi kabarcığında yaşamaya çalışan insanlardan oluşan, mağaraya dönüşü savunan cehalet tabanlı bir akım olduğunu elbirliğiyle ispatlıyor.

Sitelerde Paylaş
çoğu zaman buluyor lakin KİM DİZAYN ETTİ? buna cevabı yok yani şimdi de yok 1000yıl sonra da yok

Evrende bir üst bilinç tarafından dizayn edilmiş bir şey yoktur ve hiçbir şey mükemmel değildir; sadece olabileceği kadar olumludur... Canlıların hemen hepsi kronik hastadır...

Dandik tasarımŞaşkın yaratıcının marifetlerine 10 örnek

Dandik tasarım II, Şaşkın yaratıcıdan paradoksal tasarımlar

Sitelerde Paylaş
B)BİLİMİN ENİNDE SONUNDA HERŞEYİ AÇIKLAMA ihtimaline tapınan bence zavallı bir grup ateist arkadaşa şunu söyleyim:

Ya o gün hiç gelmezse? nostradamusun kehaneti gibi bilim birgün herşeyi açıkalar sizde mort olursunuz dindarlar diyen ateist

bir olasılağa iman etmiş durumdadır.En basit hesapla tutma ihtimali %50 dir (bence %0) yani hayatını bir ihtimal hesabına göre yaşamak ve

MİLYONLAR DELİLİ OLAN EN BAŞTA KURAN VE SAHİH HADİS BU İHTİMALE DAYANARAK REDDETMEK NEKADAR AKILLICA AKLI OLAN SÖYLESİN.

Kur'an veya sahih hadis sadece bir insanın ağzından çıkmış (bu bile tartışmalı, o ayrı), kendinden menkul ve sadece antik ve tarihsel değeri olan sözlerdir...

Sonra niye her şeyi açıklamak zorunda olalım bunu da anlayamıyorum... İnsan sınırlı imkanları ile ve merak duygusu ile elinden geleni yapıyor... Dogmalara kimse inanmak zorunda olmadığı gibi, bir insanın ağzından çıkan ve asla güvenilemeyecek sözlere iman etmeyenlere ebediyen ceza verilebileceği zannı sadece tarihsel bir trajikomedi olabilir..

Sitelerde Paylaş

Bunlarda sebep-sonuç ilişkisini kuracak mantık yok.

Gördüğü her şeyi, her hareketi allaha bağlayan birileriyle ne tartışılır.

Herşey allahtandır. Herşey bizi allaha götürür. otu-boku allah yaratmıştır. vs vs.

Bu nasıl bir sebep-sonuç ilişkisidir?

Allah dediğin ne? Nasıl herşeye burnunu sokuyor? Nasıl ve neden herşeyin sebebi oluyor?

Yanıt komikten de öte

-Oluyor işte görmüyor musunuz? herşey gözünüzün önünde cereyan ediyor?

-Yaw gözümüzün önünde herşey cereyan ediyor da, allah bunun neresinde? Biz görmüyoruz da siz nasıl görüyorsunuz?

-Eeee, sizin kalp gözünüz kapalı.

-Yaw biz önümüzde cereyan eden her şeyin sebebini arıyoruz, buluyoruz, deney haline getiriyoruz. Ama sebeplerin hiçbirinde allah yok.

-Çünkü sizin allaha inancınız yok.

Bu böyle sürer gider. Tartışmalar sonunda inanç yokluğuna bağlanır.

Bunlar inanç'ın "nur"u ile uyuşmuş kafalar.

uyuşturucu müptelalarını tedavi etmek zordur.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...