Jump to content

- - - - -

dernek

• Please log in to reply
70 replies to this topic

#1 raymeri

raymeri

Member

• Normal Üye
  • PipPip
  • 17 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 01:50 ÖS

arkadaşlar .bilmiyorum belki daha önce böyle bir konu geçti ama ben göremedim.türkiye de ateistlerin herhangi bir dernek ya da ne biliyim toplandıkları bir yer var mı acaba?teşekkürler...
dum spiro,spero...

#2 harun25

harun25

Advanced Member

• Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
  • PipPipPip
  • 1.058 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 02:03 ÖS

ateistlerde nerde o beceriki dernek kuralar laugh.gif. mesela ben bi müslüman derneğine üyeyim.ama dernek kurulup yangelip yatmayla olmaz.bazı grupları hedef alıp onları arasına sızmak ve kendi saflarınıza adam çekmek gerekli..faaliyet ,icraat şarttır.ateistler dernek kursanız bile faaliyet gerçekleştiremezsiniz.

dernekler yan gelip yatma yeri değildir

#3 Andromeda

Andromeda

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 9.238 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 02:07 ÖS

Genelde islamistler tarafından yakılma ile sonuçlandığı için bu tür girişimler, sanal ortamda örgütlenmeler yapılıyor...
Yollanan resim

#4 suigeneris

suigeneris

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 75 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 02:12 ÖS

dernek binasını düşünemiyorum smile.gif taşlamalar,ateşe vermeler, derneği basmalar, her gün polis araması vs. karısına sinirlenen gelip bizim derneği taşlar o derece yani smile.gif şamar oğlanına döneriz , şark bülbülü filmindeki mazlumdan beter oluruz. ancak büyükşehirlerde belki denenebilir böyle bir oluşum. ortada yasal hiçbir sorun yok ama toplumsal zihniyetin sorunu olacağı için dernek kurma ve faaliyetlerde bulunma işleri biraz zor. şimdilik internet üzerinden gerekli birlikteliği kurup devamında çeşitli aktiviteler ve etkinlikler yapılabilir.
Yollanan resim

#5 kutsalyaratik

kutsalyaratik

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 3.972 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 02:31 ÖS

Muhammede Hazreti Muhammed demedin diye karalisteye alinan insanlarin oldugu, otelde devlet desteginde insanlarin yakildigi ulkede Ateis dernek laugh.gif
Onun yerine giderim Arabistana Kabeyi havaya ucururum, hic degilse kendi ulkemin insanlari beni oldurmemis olur.
Allah yoktur.

#6 Andromeda

Andromeda

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 9.238 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 02:32 ÖS

QUOTE(suigeneris @ Mar 11 2008, 02:22 PM) <{POST_SNAPBACK}>
dur tahmin edeyim hayırlı olsun hediyesi olarak bir bidon benzin ve kibrit mi getireceksin smile.gif

O kadar haksızlık etmeyin bir hukukumuz oluştu artık sayın Harun beyle, yapmaz sanırım... rolleyes.gif
Yollanan resim

#7 Nitsuga

Nitsuga

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 1.247 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 02:32 ÖS

QUOTE(suigeneris @ Mar 11 2008, 02:22 PM) <{POST_SNAPBACK}>
dur tahmin edeyim hayırlı olsun hediyesi olarak bir bidon benzin ve kibrit mi getireceksin smile.gif

Aman canım niye öyle yapsın,

Irak'daki kardeşleri gibi alır 1 kilo C-4 plastik patlayıcı her tarafı dümdüz eder biggrin.gif

#8 AlchollicA

AlchollicA

Advanced Member

• Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
  • PipPipPip
  • 1.107 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 02:35 ÖS

böyle bir dernek olsa gerçekten güzel olurdu ama şuanın şartlarında türkiye de mümkün değil....

ama belki buradaki üyelerle buluşma falan gerçekleşebilir bi kafede bilemiyorum..
.

#9 Sorrow

Sorrow

Advanced Member

• PipPipPip
  • 683 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 02:40 ÖS

QUOTE(AlchollicA @ Mar 11 2008, 12:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
böyle bir dernek olsa gerçekten güzel olurdu ama şuanın şartlarında türkiye de mümkün değil....

ama belki buradaki üyelerle buluşma falan gerçekleşebilir bi kafede bilemiyorum..

Hem dernek olsa biz bırakırdık allahı kelamı oturur içerdik alchollica ile karşılıklı. Onu her gördüğümde içesim geliyo valla. Öpüjem

#10 suigeneris

suigeneris

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 75 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 02:40 ÖS

QUOTE(AlchollicA @ Mar 11 2008, 02:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>

aynı fikirdeyim, dernekden ziyade öncelikle şöyle 5-10 kişi toplanalım tanışalım muhabbet edelim bir yerlerde.

Alchollica, cafe demişsin ama üye adın, avatarın, imzan cafeden çok bar, meyhane diye işaret veriyor, kesmez şimdi seni cafeler smile.gif
Yollanan resim

#11 AlchollicA

AlchollicA

Advanced Member

• PipPipPip
  • 1.107 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 02:44 ÖS

QUOTE(suigeneris @ Mar 11 2008, 02:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aynı fikirdeyim, dernekden ziyade öncelikle şöyle 5-10 kişi toplanalım tanışalım muhabbet edelim bir yerlerde.

Alchollica, cafe demişsin ama üye adın, avatarın, imzan cafeden çok bar, meyhane diye işaret veriyor, kesmez şimdi seni cafeler smile.gif

içimi okudun kardeş :$ ama herkes gelmez diye kafe dedim smile.gif aslında adminler böle bişi ayarlayabilse güzel olur smile.gif
.

#12 ilke

ilke

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 151 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 03:09 ÖS

slm arkadaşlar ben de yeni üye oldm.dernek işi iyi de ........... yakıldıktan sonra müslüman hayır severler ateistlere yardım derneği kurara mı acaba?
bi de ateistler cehennemde yanmayacak mıydı?e bu dünyada neden o kadar ateist yakılıyo?
cvp:öbür dünyayanın provası herhalde.

#13 ilke

ilke

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 151 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 03:20 ÖS

ya acaba cehennemde deniz var mıdır?belki yardan arada bir
yaramazlık yapmayanlara izin verriri.biz de bol bol terler sonrada fazla kilolarımızı atarız....oh ben cehenneme gitcem....ayrıca bedava....oryç tutmdan namaz kılmadan TATİL
dünyada bile yok..................

#14 harun25

harun25

Advanced Member

• PipPipPip
  • 1.058 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 03:37 ÖS

QUOTE(Andromeda @ Mar 11 2008, 02:32 PM) <{POST_SNAPBACK}>
O kadar haksızlık etmeyin bir hukukumuz oluştu artık sayın Harun beyle, yapmaz sanırım... rolleyes.gif

dediğin gibi aramızda bi hukuk oluştu herşeye rağmen.ben bu tür eylemleri hoş görmüyorum ve kınıyorum.eğer bi ceza varsa bunu devlet vermeli şahıslar değil.sivas olaylarındada gördükki provokatörler ve sürü psikolojisi ön planda.sürü psikolojisinde insanlar günahmış yazıkmış hiç bişe tınlamaz gözleri dönmüş bi köpek gibi karşısındakini yakıp yıkıp yoketmeyi amaçlar.karşısındakinin bi insan olduğunu unutur adeta canavarlaşır sivas olaylarında görüldüğü gibi.sürü psikolojisi sadece müslümlerde değil her grupta vardır yeterki 1 2 provokatör çakmağı çaksın.inşaallah bidaha sivas olayları gibi olaylar yaşanmaz ülkemizde.insana değer verelim.eğer bi ceza gerekliyse bunu devlet versin.

#15 drys

drys

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 797 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 03:43 ÖS

QUOTE(Andromeda @ Mar 11 2008, 02:32 PM) <{POST_SNAPBACK}>

Temennilerinize katılmak istiyorum ama yinede çoğu zaman allah inancı adına sergilenen şiddet ve şuursuzluk,insanda bir soru işareti bırakmıyor değil.

Bu mesaji duzenleyen doktor2005: 11 Mart 2008 - 03:45 ÖS

#16 drys

drys

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 797 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 03:58 ÖS

QUOTE(harun25 @ Mar 11 2008, 03:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
dediğin gibi aramızda bi hukuk oluştu herşeye rağmen.ben bu tür eylemleri hoş görmüyorum ve kınıyorum.eğer bi ceza varsa bunu devlet vermeli şahıslar değil.sivas olaylarındada gördükki provokatörler ve sürü psikolojisi ön planda.sürü psikolojisinde insanlar günahmış yazıkmış hiç bişe tınlamaz gözleri dönmüş bi köpek gibi karşısındakini yakıp yıkıp yoketmeyi amaçlar.karşısındakinin bi insan olduğunu unutur adeta canavarlaşır sivas olaylarında görüldüğü gibi.sürü psikolojisi sadece müslümlerde değil her grupta vardır yeterki 1 2 provokatör çakmağı çaksın.inşaallah bidaha sivas olayları gibi olaylar yaşanmaz ülkemizde.insana değer verelim.eğer bi ceza gerekliyse bunu devlet versin.

Suç varsa devlet versin demek istediğinizi anlıyorum.Katılıyorum.Kaldı ki,Sivas'ta ozanlar,yazarlar Pir Sultan Abdal Şenlikleri kapsamında ne gibi bir suç işleyebilir ki?O katliamlar,cehaletin,kör inancın hortlamasıdır.Unutmayalım ki,oligarşik-faşizan yönetimlerde,devlet,yöneteceği halkı cahil,düşünmeyen,sorgulamayan,korkan,boyun eğen bir yapıda olmasını ister.Ülkemizde de,sol aydınlık anarşik kesimle mücadelede,ülkücü,dinci,gerici politikalarla örgütlenme biçimi her zaman desteklenmiştir.

#17 ilke

ilke

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 151 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 04:03 ÖS

son cümleyi tam anlmadım ama
katılıyorum

#18 drys

drys

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 797 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 04:35 ÖS

QUOTE(ilke @ Mar 11 2008, 04:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
son cümleyi tam anlmadım ama
katılıyorum

Anarşizm:Siyasî ve idarî kurumlardaki çözülme sonucu olarak devlet denetiminin kalmaması durumu, başsızlık
''Aslında Sosyalizm-Komünizm tehdidine karşı'' desem daha anlamlı olur.

#19 kutsalyaratik

kutsalyaratik

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 3.972 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 04:43 ÖS

Turk milletinin gelenek gorenek dini degerlerine ters dustugunden dolayi yasalarda izin vermez. Yani kardesim bizi ne yasalar nede millet ister. Ama halk icinde Allaha mallaha inanmiyanlarin cok fazla oldugunuda dusunuyorum.

Aslinda dernegede gerek yok, TKP icindede bu tur etkinlikler yapilabilir.
Allah yoktur.

#20 harun25

harun25

Advanced Member

• PipPipPip
  • 1.058 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 11 Mart 2008 - 06:15 ÖS

QUOTE(doktor2005 @ Mar 11 2008, 03:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Suç varsa devlet versin demek istediğinizi anlıyorum.Katılıyorum.Kaldı ki,Sivas'ta ozanlar,yazarlar Pir Sultan Abdal Şenlikleri kapsamında ne gibi bir suç işleyebilir ki?O katliamlar,cehaletin,kör inancın hortlamasıdır.Unutmayalım ki,oligarşik-faşizan yönetimlerde,devlet,yöneteceği halkı cahil,düşünmeyen,sorgulamayan,korkan,boyun eğen bir yapıda olmasını ister.Ülkemizde de,sol aydınlık anarşik kesimle mücadelede,ülkücü,dinci,gerici politikalarla örgütlenme biçimi her zaman desteklenmiştir.

zaten bende suç varsa dedim.sivastaki etkinlikler suç demedim.sivas olayları cidden çok üzücü.ben bu işte pkk nın provokkasyonu olduğunu düşünüyorum.yani kışkırtma durumu.yav bi insan bi insanı yakamaz kardeşim.nolursa olsun.sivasta ölenlere rahmet diliyorum.keşke hiç olmasaydı ama işte malesef oluyo bu tür olaylar.

1 kişi bu konuya bakıyor

0 üye, 1 ziyaretci, 0 gizli üye