Jump to content

Iblis cin miydi melek mi?

Recommended Posts

Niyet okuyuculuğu bırak sen cevabını ver nereden istersen illa Kur'anda da değil. Şeytan iyilik etmek ister mi?

Benim din konusunda konuşurken işkembeden sallama alışkanlıgım yok.

Soruna ancak sen benim soruma yanıt verince cevap vereyecegim:

"Varmak istediğin nokta ne?"

Senin şeytanla kast ettiğin şeye dahi güvenmiyorum.

Konuyla ilgili ilk iletinde İblis'i anlatırken de şeytan dedin.

Terim kullanımın karma karışık.

Ayrıca "illa Kurandan değil" demek sacmalıgın daniskası.

Tasavvuf ve düalite kavramlarıyla şeytan dünyevi bir yanılsamadır; iyiliğin var olması için kötülük de gerekir diyerek; şeytanları fedakar ve zavallı iyilik melekleri haline getirmek de zor degil...

Din alanında yanıt verirken fikirleri ayetlerle desteklemek şarttır.

Burada felsefe tartışmıyoruz.

Allah'ın tek ve bir olan dinini kavramaya çalışıyoruz.

tarihinde epifun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Benim din konusunda konuşurken işkembeden sallama alışkanlıgım yok.

Soruna ancak sen benim soruma yanıt verince cevap vereyecegim. Varmak istediğin nokta ne?

Senin şeytanla kast ettiğin şeye dahi güvenmiyorum.

Az evvel İblis'i anlatırken de şeytan dedin.

Terim kullanımın karman çorman.

Ayrıca "illa Kurandan değil" demek sacmalıgın daniskası.

Tasavvuf ve düalite kavramlarıyla şeytan dünyevi bir yanılsamadır; iyiliğin var olması için kötülük de gerekir diyerek; şeytanları fedakar ve zavallı iyilk melekleri haline getirmek de zor degil...

Din alanında yanıt verirken fikirleri ayetlerle desteklemek şarttır.

Değerli Epifun benim seninle tartışma gibi bir neyetim olamaz . Niye mi zira tartışma teknik tabir ve terimlerin bilinmesi ile olur. Siz adha münazaramızın temeli olan şeytanın yapsı keyfiyeti ve adı konusnunda dahi bir birikimiz yok.. Size fikri ve kalbi selametler diliyorum..

İnsan birinin cevabına göre cevap verecekse demek ki kıvırma sanatında oldukça mahirdir. Ben sana basit bir soru soruyorum sen gelmek sitediğin yeri söyle de ben kıvırmamı ona şekilendireyim der gibi bir şey oluyor şu andaki pozisyonunuz..

Sitelerde Paylaş
İnsan birinin cevabına göre cevap verecekse demek ki kıvırma sanatında oldukça mahirdir. Ben sana basit bir soru soruyorum sen gelmek sitediğin yeri söyle de ben kıvırmamı ona şekilendireyim der gibi bir şey oluyor şu andaki pozisyonunuz..

Hayır ben böyle bir şey kabul etmiyorum.

Niyetin iyi olsa varmak istediğin noktayı söylersin, tartışır, ayetlere dayalı bir ortak karara varırız.

Ama görüyorum ki işin gücün demagoji..

Ve bu yetmezmiş gibi bir de karşı tarafı kıvırmakla suçluyorsun.

Benden de sana fikri ve kalbi selametler...

tarihinde epifun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Değerli Epifun benim seninle tartışma gibi bir neyetim olamaz . Niye mi zira tartışma teknik tabir ve terimlerin bilinmesi ile olur. Siz adha münazaramızın temeli olan şeytanın yapsı keyfiyeti ve adı konusnunda dahi bir birikimiz yok.. Size fikri ve kalbi selametler diliyorum..

Asıl senin bir birikimin yok sevgili Calinos.

Birikim adı altında tonlarca yalan ve hurafe bilgiyi burada satamazsın, hiç heyecanlanma.

Ne zaman ki Kuran'a yöneleceksin, o zaman gerçekten birşeyler öğrenmeye başlayacaksın. Ama hiçbir şeyi ortak koşmadan yapacaksın bunu.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Asıl senin bir birikimin yok sevgili Calinos.

Birikim adı altında tonlarca yalan ve hurafe bilgiyi burada satamazsın, hiç heyecanlanma.

Ne zaman ki Kuran'a yöneleceksin, o zaman gerçekten birşeyler öğrenmeye başlayacaksın. Ama hiçbir şeyi ortak koşmadan yapacaksın bunu.

Selam ve sevgiler.

Sana ne oluyor ki arkadaşım medeni cesareti varken san a mı düşüyor ki. Epifun kendiniv ederdini anlatamayacak kadar aciz mi ki sen devreye giriyorsun. sen benim bu anlamda muhatabım değilsin ve ben de zaten o paylaşımı ona yazdım. Hem sen niye alındın ki, benim seninle bir problemim yok. Yoksa yarana mı tema settim..

Sitelerde Paylaş
Sana ne oluyor ki arkadaşım medeni cesareti varken san a mı düşüyor ki. Epifun kendiniv ederdini anlatamayacak kadar aciz mi ki sen devreye giriyorsun. sen benim bu anlamda muhatabım değilsin ve ben de zaten o paylaşımı ona yazdım. Hem sen niye alındın ki, benim seninle bir problemim yok. Yoksa yarana mı tema settim..

Ben kendi adıma konuştum. Diyorum ki senin bir birikimin yok sevgili Calinos.

Bu yüzden senin söylediklerin asıl senin için geçerli oluyor. Yani muhatab olamazsın. Çünkü tartışabilecek durumda değilsin.

Öncelikle İslam'ı biraz olsun öğrenip gelmen gerekiyor.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Ha şöyle...

Probleminin doğruları, gerçekleri açıga cıkarmak değil de; kişisel sataşmalarla tatmin olmak oldugunu açık açık koy ortaya..

Bravo hep böyle cesur ve açık sözlü ol...

Sevgili Emre objektif olarak tartışmamızı izlemiş ve vicdanlı birisi oldugu için ihtamların-iftiraların karşısında susmamış olabilir mi acaba?

Sitelerde Paylaş
Ha şöyle...

Probleminin doğruları, gerçekleri açıga cıkarmak değil de; kişisel sataşmalarla tatmin olmak oldugunu açık açık koy ortaya..

Bravo hep böyle cesur ve açık sözlü ol...

Sevgili Emre objektif olarak tartışmamızı izlemiş ve vicdanlı birisi oldugu için ihtamların-iftiraların karşısında susmamış olabilir mi acaba?

O dediğini başkası yapsaydı çok doğru olurdu. Ama bozacının şahidi şıracı olunca bu biraz olmuyor sanki.. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...