Jump to content

Kuranda Sübyancılık

Recommended Posts

Bende uydurayım 70 yaşında bir adam 25 yaşında kadın ile evlenir ama gerdeğe girerlerken kadının 9 yaşındaki kızı o sırada babasının evinden gelir ve anneciğim anneciğim diye annesine sarılırken bizim 70 yaşındaki adamımız bu kızı görür ve bir anasına birde kızına bakar, kızı ona taha güzel ve taze görünür ve anasını bırakarak kızını evlendiği boşadığı eski karısından ister evlenirler... Anlamamazlıktan geliyorsun ama tekrar altayım bunun neresi islama ters ayet getir.

Tabii tabii hatta tam 9 yaşındaki ile evlenecekken 6 yaşındaki ufak kızkardeş gelir,adam bu sefer onu ister falan

filan.

Burada ayet sübyancılığa teşvik ediyor mu?

Sen ondan bahset,yani ayet 70 yaşındaki adamlar 9 yaşında çocuk almalı mı,bu daha iyidir mi diyor,bunu mu teşvik ediyor?

Yoksa açık kapı bırakmış sapığın biri de bundan faydalanmış ise bu istisnadır,

Senin medeni yasalarda da evlenme yaşı 15,

70 yaşında adam gelse 15 yaşında kız ile nikahlansa,

Şimdi kalkıp medeni yasalar sübyancılığı yahut 15 yaşında kızlar ile evlenmeyi teşvik ediyor mu demeliyiz?

70 yaşında adamın 15 yaşında kız ile evlenmesi etik midir?

Sen kanun koyucu olsan ne yaparsın?

Bu ayetin neresinde sübyancılığı teşvik var?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 951
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Madde 124.- Erkek veya kadın onyedi yaşını doldurmadıkça evlenemez.

Ancak, hâkim olağanüstü durumlarda ve pek önemli bir sebeple onaltı yaşını doldurmuş olan erkek veya kadının evlenmesine izin verebilir. Olanak bulundukça karardan önce ana ve baba veya vasi dinlenir.

Tümünü neden almadın?

Merhaba..

Olağan evlenme yaşı, değişikliklerden önce erkek için 17, kadın için 15 idi. Ancak bu haliyle de 18 yaşını doldurmamış olanlar "ana babasının veya vasisinin izni olmadıkça EVLENEMEZ"lerdi. Bu yaş sınırı şimdi sizin de belirttiğiniz gibi her iki taraf için de 17 ye çıktı, ancak 18 yaşına kadar ailenin veya vasinin izni şart. Bu yaş sınırlamasının amacı, ailelerin bu yaşın(17) altında olan küçükleri zorla evlendirmlerini engellemektir. Yani her iki taraf da razı olsa, aileler de istese, (olağanüstü durumlar hariç-ki olağanüstü evlenme yaşı da vardır-) 17 yaşını doldurmamış olanlar evlenemez.

Kısacası 18 yaş bitene kadar ailelerin izni şart

Cest la vie

27-03-2002, 19:15 #3

Av.Habibe YILMAZ KAYAR

evlenme yaşı

--------------------------------------------------------------------------------

Medeni Kanun

MADDE 124.- Erkek veya kadın onyedi yaşını doldurmadıkça evlenemez.

Ancak, hâkim olağanüstü durumlarda ve pek önemli bir sebeple onaltı yaşını doldurmuş olan erkek veya kadının evlenmesine izin verebilir. Olanak bulundukça karardan önce ana ve baba veya vasi dinlenir.

Kadının evlenme yaşı daha önce 15 idi,zaten değişmedi ise diye belirttim,bu değişiklik medeni hukukun önceki işlevlerini ilga mı eder?

Sitelerde Paylaş

Şimdi kalkıp medeni yasalar sübyancılığı yahut 15 yaşında kızlar ile evlenmeyi teşvik ediyor mu demeliyiz?

70 yaşında adamın 15 yaşında kız ile evlenmesi etik midir?

kız ve kızın ailesi rıza gösterse bile olmuyor.

hakim karar verecek.

ayrca 16 yaşından küçüklerin evlenmesi zaten mümkün değil.

Sitelerde Paylaş

Ednan Bey de Firdevs hanımla flört ediyordu ama kızı Bihter ile evlendi deel mi?

SÜBYANCILIK NEREDE??

Sen onu de bana?

SÜBYANCILIK NEREDE?

SÜBYANCILIK NEREDE

Müslümanda olsan insan olduğun için seninde miğden bulandığından ama islam denen bu ucubeyide savunmak zorunda olduğundan flört ile evliliği biribirine karıştırarak kıvırmaya çalışıyorsun.

Yazının bazı yerlerini alarak sübyancılık nerede diye büyük yazınca içinmi rahatlıyor?

Bende uydurayım 70 yaşında bir adam 25 yaşında kadın ile evlenir ama gerdeğe girerlerken kadının 9 yaşındaki kızı o sırada babasının evinden gelir ve anneciğim anneciğim diye annesine sarılırken bizim 70 yaşındaki adamımız bu kızı görür ve bir anasına birde kızına bakar, kızı ona taha güzel ve taze görünür ve anasını bırakarak kızını evlendiği boşadığı eski karısından ister evlenirler... Anlamamazlıktan geliyorsun ama tekrar altayım bunun neresi islama ters ayet getir.

Sitelerde Paylaş
Kuran ipin ucunu açık bırakmış.İş çocuğa kadar gidebilir.

Falanca yaşın altındakiyle evlenemzsin diye bir kayıt yok.

O halde 1 yaşındaki çocuklarla evlenmek de Kuran'a uygundur hükmünü mü çıkaralım?

İpin ucunu açık bırakması başka bir suçlama,sübyancılığa teşvik ediyor velvelesi ayrı bir suçlama.

kız ve kızın ailesi rıza gösterse bile olmuyor.

hakim karar verecek.

ayrca 16 yaşından küçüklerin evlenmesi zaten mümkün değil.

Bugün öyle ama geçtiğin 80 sene medeni kanuna göre 15 yaşında evlendi kızlar,hatta yaş bile büyüttüler,son bir kaç senede medeni kanunun iyileştirilmiş olması medeni kanunun geçmişini aklamaz.Medeni kanun da açık kapı bıraktı ve yüzbinlerce kız 15yaşında evlendi.

Söylediğin şeye bak 16 yaşın altı evlenemezmiş,ha 15 ha 16 amma da fark var.

SÜBYAN ne demek?

Çocuk ise 16 yaş da çocuk DSÖ 18'i baz alır.

SÜBYAN nedir iddia sahipleri hele bir tanımlasın bakalım.

Müslümanda olsan insan olduğun için seninde miğden bulandığından ama islam denen bu ucubeyide savunmak zorunda olduğundan flört ile evliliği biribirine karıştırarak kıvırmaya çalışıyorsun.

Yok ben tarafsız bakıyorum,bilimsel ve objektif metin analizi yapıyorum,buradan sübyancılığa teşvik çıkar mı onu araştırıyorum.

Kuranda resmen sübyancilik özendiriliyor ve nasil kolay yapilabileceginin yollari gösteriliyor.

Cigi nin 18 no lu iletisi.

Ben de hala merak ediyorum sübyancılık nerede özendiriliyor ve nerede nasıl kolay yapılabileceğinin yolları gösteriliyor?

Kuranda sübyancılık başlığı açan cigi ilk iletiye yorumsuz olarak bu ayeti yapıştırmış,bu ayet ile sübyancılığın ilgisini hala kurabilmiş değilim.

Kurabilen var mı?

Talak

4-Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. Hamile olanların bekleme süresi ise, doğum yapmalarıyla sona erer. Kim Allah’a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.

Sitelerde Paylaş

Bu adam manyak mıdır?

Madem Kuran a göre yaş sınır yok gitsin direk 9 yaşında kızı alsın.

Neden anasını alıp boşayıp sonra da o kadının kızını almak gibi dolambaçlı bir yolu seçsin?

Çok haklısınız, ben de bu soruyu sordum. Çünkü Kur'an'da küçük çocuklarla evlenilmesini yasaklayan vs. bir ayet olmadığı gibi, dinin genel yaklaşımı -ve tabii inanırların- bu tür evlilikleri onaylıyor ve hatta öneriyor.

Hal böyleyken bu tür dolambaçlı yollara başvurmanın zaten bir gereği yok. Üstelik çok eşliliğe de zaten izin var, adam istediği kadını, kızı, çocuğu istediği gibi alır..

Bu ayette direkt olarak sübyancılık bulamayız. Yok çünkü. Burada da haklısınız. Madem ayeti irdeliyoruz, dürüst olmak zorunluğu var çünkü bizim bu ayetleri yerme ve lanetleme amacımız zaten etiğe ve ahlaka uymadıklarını düşünüyor olmamız. Yani zorlamanın çok gereği yok, bu ayet ve benzerleri çok çeşitli yollarla ve kolaylıkla eleştirilip yerilebilir.

Bu ayeti ben de düşündüm, anlamaya çalıştım. Çok absürd..

Anneyle evlenmiş olduktan sonra onunla yatsanız da yatmasanız da daha sonra kızını da almak istemek bize göre zaten etik değil, açıkça ahlaksızca. Hoş görmeyiz, onaylamayız ve istemeyiz. Ayet buna izin vermekle zaten en başından çuvallıyor.

Fakat dönemde öyle karmaşık ilişkiler yaşanıyor, kadın öylesine kul köle ediliyor ki, yaşanan kimi özel durumlar, erkeğin işini kolaylaştırmak ve dinin genel yapı ve amaçlarına hizmet etmek amacı, bu tür ayetlerin inmesine neden oluyor.

Adam kadınla -herhangi bir nedenle- evlenir, evdeki kız büyüyp serpilmeye başlar, adam tıpkı peygamberi gibi kadını bin türlü şeyle tehdit eder ve kendisine hiç dokunmadığını ifade etmesini ister. Kadın da çaresizdir, gidecek yeri zaten yoktur ve "kocam bana hiç dokunmamıştır, kızım da ona helaldir" der.

Kızın 12 yaşında olamayacağının garantisi var mıdır?

Erkeğin kadını bin türlü baskıyla çaresiz bırakmayacağının garantisi var mıdır?

İslam dininin genel yapısı zaten bu tür çarpık ve ahlaksız ilişkileri onaylar biçimde gelişmemiş midir?

Durum bu.. Yoksa hemen hiçbir ayet bulamayız ki net bir biçimde "küçük kız çocuklarıyla evlenin, hem anneleriyle hem de kızlarıyla yatın, kadınları toprağa gömüp taşlayın" vs. desin...

Her şey gizlice, birbirinden bağımsız gibi görünen detaylarla empoze edilir. Ve tabii hadislerle, fetvalarla ve ümmetin gelenekleriyle desteklenip beslenir.

Sitelerde Paylaş

Türk Dil Kurumu'na göre sübyancılık,ergenliğe girmemiş çocuklarla ilişkiye girmektir.

Yani yaş limiti yoktur,

Doğru mu anlamışım?

pedofil İng. pedophile

sübyancı

Ergenlik çağına girmemiş çocuklara karşı cinsel ilgi duyan kimse.

pedofili İng. pedophilia

sübyancılık

Sübyancı olma durumu.

Sitelerde Paylaş

IFeelGood'dan güzel bir metin eleştirisi aldık,yaklaşım açısından doğrudur.

Anneyle evlenmiş olduktan sonra onunla yatsanız da yatmasanız da daha sonra kızını da almak istemek bize göre zaten etik değil, açıkça ahlaksızca. Hoş görmeyiz, onaylamayız ve istemeyiz. Ayet buna izin vermekle zaten en başından çuvallıyor.

Etik olması ayrı bir eleştiri konusu bu tabii tartışılabilir.

Sitelerde Paylaş

Tabii tabii hatta tam 9 yaşındaki ile evlenecekken 6 yaşındaki ufak kızkardeş gelir,adam bu sefer onu ister falan

filan.

Ya tabi falan filan işine gelmeyince falan filan.

Bunda ne olduğunu anlayacak kapariten ahlakın olsa zaten sorun kalmayacak.

Kafana göre hikayeler uydurup uydurup ne var bunda diyorsun.

Burada ayet sübyancılığa teşvik ediyor mu?

Sen ondan bahset,yani ayet 70 yaşındaki adamlar 9 yaşında çocuk almalı mı,bu daha iyidir mi diyor,bunu mu teşvik ediyor?

Aşağıda aslında zaten cevabını sen vermisin ama farkında değilsin.

okuda öğren.

Yoksa açık kapı bırakmış sapığın biri de bundan faydalanmış ise bu istisnadır,

Kim bırakmış bu açık kapıyı? Bak ne güzel itiraf etmişsin devam et.

Bu açık kapı kimin işine geliyor?

TC kanunlarında 18 yaşından küçükler büyüklerinin izni olmadan evlenemez diye bir hüküm olmasa bu küçük yaştaki evliliklere geçit vermek değilmidir?

Yalan söylüyorsun...

Bu 15 değil 18 dir bu bir...

İkincisi TC yasalarında evlenme yaşı diye bir sınırlama var, ama kuranda yok.

Böyle bir sınırlama olmasa bunu yapana nasıl ceza vereceksin?

Şimdi bir müslüman kalktı 6 yaşındaki bir kız ile evlendi ona allah bir ceza verecekmi?

Çünki bu bir suç değil bir engel yok bir engel yoksa sapıklara meydan kalır kimse engelleyemez bu sapıklığa teşviktir.

Kanunlarda adam öldürmek yasaktır ve cezası vardır diye bir hüküm olmazsa bunun sonu nolur?

Adam öldürün demiyorsa öldürmeyinde demiyor herkez işine geleni yapacağından bu adam öldürmek isteyenlere teşviktir.

Kötü olana yapma dememek kötülüğe teşviktir.

Sen kanun koyucu olsan ne yaparsın?

Seyseki Kanun koyucular zaten gerekeni yapmış, yoksa islama kalsak sokaklarda sakallı sarıklı adamların arkalarından boy boy karılar ile dolaşanlar olacaktır.

Evine 7-8-9 yaşındaki kızını istemeye gelen 52 yaşında adamlar olacaktı, ve sen onlara yürü lan pislik sapık herif bile diyemeyecektin.

Sitelerde Paylaş

O halde 1 yaşındaki çocuklarla evlenmek de Kuran'a uygundur hükmünü mü çıkaralım?

Evet çıkarabilirsin.

Şimdi birisi bir yaşında bir kız ile evleneceğim derse ona kurana göre hangi ayet ile karşı gelebilirsin?

İpin ucunu açık bırakması başka bir suçlama,sübyancılığa teşvik ediyor velvelesi ayrı bir suçlama.

İşin ucunun açık bırakılması kimlerin işine geliyor?

Şuraya "eğer kızı 18 yaşında ise evlenebilir" dense idi ne olurdu, bu kimleri frenlerdi?

Kimi serbest bırakmı oluyor? Bunların cevaplarını ver.

Sitelerde Paylaş

Sübyancılık yani ergenliğe girmemiş çocuklarla ilişki bazı ülkelerde adeta bir endüstri durumundadır,Filipinler,Thailand vs.

Bu ülkelere sadece bu amaçla giden pek çok erkek vardır.

Bu erkeklerin profiline bakarsak,her yaştan,her ırktan,her cinsten,her dinden,inançlı,inançsız vs vs insanlardan oluşur.

Enteresan olan habire etikten bahsediyorsunuz ama örneğin Thailand'da aileler bu hususu hiç iplemez,on yaşına gelen çocuklarını çalışmaları için Pattaya vs gibi merkezlere kendi elleri ile götürür teslim eder ve o kızlar 17 vs olunca evlenir yuva kurar ve toplum ve aileleri tarafından kabul görür vs vs

Sitelerde Paylaş

Sübyancılık yani ergenliğe girmemiş çocuklarla ilişki bazı ülkelerde adeta bir endüstri durumundadır,Filipinler,Thailand vs.

Bu erkeklerin profiline bakarsak,her yaştan,her ırktan,her cinsten,her dinden,inançlı,inançsız vs vs insanlardan oluşur.

Enteresan olan habire etikten bahsediyorsunuz ama örneğin Thailand'da aileler bu hususu hiç iplemez,on yaşına gelen çocuklarını çalışmaları için Pattaya vs gibi merkezlere kendi elleri ile götürür teslim eder ve o kızlar 17 vs olunca evlenir yuva kurar ve toplum ve aileleri tarafından kabul görür vs vs

Çok mu güzel ?

yani ne iyi ,ne güzel diyorsun?

Sitelerde Paylaş

Bazı ülkelerdede bu pisliklerin olması islamımı iyimi yapıyor?

Bu islamı iyi yapmayacağına göre bunları ayzmanın amacı nedir?

Biz bunu müslümanlar yaparsa kötü ama uzakdoğuda yapılırsa iyimi diyoruz?

Ayrıca o uzakdoğuluların bunları enterese etmemelerinden bize ne, araplarıda zaten bu küçük yaştaki evlilikleri iplemezler.

Ben daha muhammedin 9 yaşında birisi ile evlendiğine karşı olan bir şeriyat devleti görmedim.

Biz bu sapıklığa karşıyız kim yaparsa yapsın ister müslüman olsun isterse hıritiyan ister budist istersede babam olsun hiç farketmez.

Ama hem buna karşı olup hemde buna hiçbir yasak koymayanı savunamazsın.

Sitelerde Paylaş

xislam,

Kimi eleştirilerinde haklısın ama yine de bu ayetlerden Kuran sübyancılığı teşvik ediyor hükmünü çıkaramayız.

Kuran sübyancılığa açık kapı bırakmış dersen bu çok farklı bir eleştiri olur.

Bunun yanında başlığın ilk iletisi talak suresinin 4.ayeti ne alakası var sübyancılıkla çözdün mü?

Thailandan bahsettim orada sübyancılık yapanların önemli bölümü Arap ülkelerinden ama hepsi değil,kalanlar arasında hristiyan geçinenler de var ateist geçinenler de,ama ağırlık Avrupalı.

Sitelerde Paylaş

Evet, bu da bana göre dünyanın ayıbı..

Henüz mental gelişimini de biyolojik gelişimini de tamamlamamış çocukların seks aracı kullanılmasına izin verilmemeli, bu ülkeye yaptırım uygulamanın yolları aranmalı.

Onlar gelenek olduğu için içselleştirmişler belki ama biz biliyoruz ki bu bir suçtur. Kimsenin rüştünü ıspatlamamış çocukları seks aracı olarak kullanma hakkı yoktur.

Bu, hem İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'ne, hem de Çocuk Hakları Evrensel Bildirgesi'ne göre suçtur.

Muhtemelen Thailand da birçok İslam ülkesi gibi Çocuk Hakları Evrensel Bildirgesi'nin tanınamış ve imza atmamıştır.

Türkiye'de ailesinin baskısıyla evlendirilmek isteyen 18 yaşından küçük olan genç veya ergenler bu haklarını kullanabilir ve ailesini şikayet edip hapse dahi attırabilir.

Bu uluslararası anlaşmalara Türkiye İmza atmış yaptırımları kabullenmiştir.

Sitelerde Paylaş

Nedir bu velvele??

Gına getirdiniz artık.

Bu hükmün neresi yanlış?

Sübyancılık bunun neresinde?

Algılama ayarlarınızı kontrol ettirin,okuduğunuzu anlamaktan acizsiniz milleti aydınlatmaya soyunuyorsunuz.

Nerede?

Üvey evlat olan neden kız çocuğu olsun illa da,

Evlendiğin kadının kızı neden kadın olmasın evli veya boşanmış?

Niye hemen kız çocuğu anlamı yüklüyorsun?

Sübyancılık senin bilinçaltında önemli bir yer mi tutar ki neye baksan ne okusan ne işitsen onu,hep onu görüyorsun?

Baslikta olan tartismaya olan katilan bir üye ilk mesajinda böyle bir ileti asarsa yanit yazilmaz!

Üstelik yukarida olan alinti okununca, basligin tamaminin okunmamis oldugunu algiliyorum.

Ayni baslik Hodri Meydan Forumunda da tartismaya acilmis.

Insan merak eder o basligi okur.

Önemli degil.

Ilk alinti...

-anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur-

Nisa 23. ayetin icine ustalikla gizlenilmeye calisilan bu cümleyi yillar önce bulup cikarttim ve arkasinda yatan sapikligi desifre etmeye calistim...

...calisiyorum.

Kitaplarda yazili olan metinler farkli dillere cevrildiklerinde anlamlarini ve manalarini asla keybetmezler. Yukarida farkli meaallerde olan tercümelerde de cümlenin degisime ugramadigini gözlemlemekteyiz.

Dolayisi ile bu cümlede vurgulanan ve anlasilen anlami farkli yönlere cekmek olanaksizdir.

Farkli milletlere sahip olan Arap'ca dilini konusan insanlar Nisa 23. ayeti okuduklarinda, cümlede anlasilanin disinda farkli bir anlami aciklamamaktadirlar.Tarafimdan birebir denenmis ve kanitlanmistir.

Bir tane daha...

Arapca diline yeteri kadar hakim olmayanlarin internete arastirip bulabileceklerini sanmiyorum.

Arapça Metin

حُرِّمَتْ عَلَيْكُمْ أُمَّهَاتُكُمْ وَبَنَاتُكُمْ وَأَخَوَاتُكُمْ وَعَمَّاتُكُمْ وَخَالَاتُكُمْ وَبَنَاتُ الْأَخِ وَبَنَاتُ الْأُخْتِ وَأُمَّهَاتُكُمُ اللَّاتِي أَرْضَعْنَكُمْ وَأَخَوَاتُكُمْ مِنَ الرَّضَاعَةِ وَأُمَّهَاتُ نِسَائِكُمْ وَرَبَائِبُكُمُ اللَّاتِي فِي حُجُورِكُمْ مِنْ نِسَائِكُمُ اللَّاتِي دَخَلْتُمْ بِهِنَّ فَإِنْ لَمْ تَكُونُوا دَخَلْتُمْ بِهِنَّ فَلَا جُنَاحَ عَلَيْكُمْ وَحَلَائِلُ أَبْنَائِكُمُ الَّذِينَ مِنْ أَصْلَابِكُمْ وَأَنْ تَجْمَعُوا بَيْنَ الْأُخْتَيْنِ إِلَّا مَا قَدْ سَلَفَ ۗ إِنَّ اللَّهَ كَانَ غَفُورًا رَحِيمًا

Türkçe Transcript

hurrimet ‘aleykum ummehâtukum vebenâtukum veeḣavâtukum ve’ammâtukum veḣâlâtukum vebenâtu-l-eḣi vebenâtu-l-uḣti veummehâtukumu-llâtî erda’nekum veeḣavâtukum mine-rradâ’ati veummehâtu nisâ-ikum verabâ-ibukumu-llâtî fî hucûrikum min nisâ-ikumu-llâtî deḣaltum bihinne fe-in lem tekûnû deḣaltum bihinne felâ cunâha ‘aleykum vehalâ-ilu ebnâ-ikumu-lleżîne min aslâbikum veen tecme’û beyne-l-uḣteyni illâ mâ kad selef(e)(k) inna(A)llâhe kâne ġafûran rahîmâ(n)

Ayni baslik Hodri Meydan Formunda da bulunmaktadir ve Arapca metin ile Türkce transcriptinde cümle bold haline getirilmemistir.

Fakat diger dillerde o cümle bold haline geitirilip ayrilmistir.

Neden?

Cünkü tartisilan cümle Arapca dilinde ayrilmiyor/ayrilamiyor!

Baslangictan

***hurrimet ‘aleykum ummehâtukum vebenâtukum veeḣavâtukum ve’ammâtukum veḣâlâtukum vebenâtu-l-eḣi vebenâtu-l-uḣti veummehâtukumu-llâtî erda’nekum veeḣavâtukum mine-rradâ’ati veummehâtu nisâ-ikum verabâ-ibukumu-llâtî fî hucûrikum min nisâ-ikumu-llâtî deḣaltum bihinne fe-in lem tekûnû deḣaltum bihinne felâ cunâha ‘aleykum vehalâ****

Buraya kadar olan kisimda o cümle birlesik sanki saklanmis gibi bir durumda.

Konu hakkinda gercekten söz sahibi olan kisiler ile konusulup tartisilmis bilgi sahibi olunarak bu baslik acilmistir.

Bu baslik altinda "hayir öyle degil" diye yirtinip kiviranlar, kurani okuyup tercüme edebilecek bir kisiye bu ayeti soramiyorlar mi?

Ben müslüman olacagim...

Birisi benim inandigim dinin kitabinda bunlarin yazdigini ciddi bir sekilde kanitlari ile yazacak/anlatacak...

Ve bende bunu arastirmayacagim.

Öyle mi?

Bu ayetlerde olan celiskiler sapikliklar Türkiye'de ki gazetelerde köseleri olan ossuruktan zottirilere sorulmuyor mu saniliyor?

Tek tek hepsine ciddi ve düzgün bir sekilde sorular sorulmakta fakat yanit alinamakta.

Fakat " hocam namaz kilarken kicimi sivrisinek isirdi namazim sayilir mi" gibi abuk subuk sapik sorulara...

...salya sümük yanitlar dösenilmekte.

Kuranin icinde olan pislikleri, hristiyanlar bizim ülkemizin cakma müslümanlarindan daha iyi biliyorlar.

E adi üstünde...

Cakma müslüman.

Yukarida alintida olan sorulari soran arkadas dil bilgisi konusunda biraz daha calismasi gerekiyor.

Bir baba üvey evladi ile evlenir mi?

Annesi ile hic bir zaman cinsel iliski yasamadigini var sayalim....

Ayette ise sapikligin yani üvey evladi ile evlenilebilmenin önü acilmakta...

Insan nasil üvey evladi ile evlenebilir?

Soruyorum?

Ayette bunun alti ciziliyor mu...

...cizilmiyor mu?

Neden bu cümle ayetin icine yerlestiriliyor da...

Üvey evlatlarinizla kesinlikle evlenilemez...

Cümlesi yerlestirilmiyor?

Neden?

Burda önemli olan sapik zihniyettir.

Eger hala bu ayette olan zihniyeti anlamamak icin kivraniliyorsa...

...yapacak bir sey yok demektir.

Acilen bir psikolog yardimi alinmasinin sart oldugunu düsünüyorum.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

xislam,

Kimi eleştirilerinde haklısın ama yine de bu ayetlerden Kuran sübyancılığı teşvik ediyor hükmünü çıkaramayız.

Teşvik etmek şunu şunu yapın yaparsanız size şu şu ödüller var demektir.

Burada böyle birşey yok, ama yasak olması lazım, Sen bunu yasaklamazsan sapık gider ödülü olan küçük çocuğu alır.

böylesi bir şeye yasak getirmemek ile teşvik etmek arasında bence hiçbir fark yok.

Devlet uyuşturucuyu yasaklamıyorsa, uyuşturucu kullanıldığındada kullanana satanada bir yaptırım getiremez buda bir çeşit teşvik olur.

Kuran sübyancılığa açık kapı bırakmış dersen bu çok farklı bir eleştiri olur.

İşte o kadar şeyleri düşündüğü söylenen bir tanrının bunu yapmaması gerekirdi değilmi?

Muhammedin karıları ile hangi sırada yatacağını bile düzenleyen, evlat edindiği erkeğin karısı ile yatmak isyetenleri bile düşünen tanrının bunuda düşünmesi gerekiyor değilmi?

Bunun yanında başlığın ilk iletisi talak suresinin 4.ayeti ne alakası var sübyancılıkla çözdün mü?

Cigi bunun açklamalarını aypmış konuyu okursan görürsün.

Henüz adet görmemiş hanımlarınız kelimesinden ne anlıyorsun?

Thailandan bahsettim orada sübyancılık yapanların önemli bölümü Arap ülkelerinden ama hepsi değil,kalanlar arasında hristiyan geçinenler de var ateist geçinenler de,ama ağırlık Avrupalı.

Kim olursa olsun ister ateist ister müslüman ister arap ister avrupalı isterse babam olsun hiç farketmez biz bunlara avazımız çıktığı kadar bağırarak sapık diyoruz.

Ama bir müslüman 9 yaşındaki kızı alan 52 yaşındaki bir adama sapık diyemez,işte buna karşıyız.

Sitelerde Paylaş
Evet, bu da bana göre dünyanın ayıbı..

Henüz mental gelişimini de biyolojik gelişimini de tamamlamamış çocukların seks aracı kullanılmasına izin verilmemeli, bu ülkeye yaptırım uygulamanın yolları aranmalı.

Onlar gelenek olduğu için içselleştirmişler belki ama biz biliyoruz ki bu bir suçtur. Kimsenin rüştünü ıspatlamamış çocukları seks aracı olarak kullanma hakkı yoktur.

Bu, hem İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'ne, hem de Çocuk Hakları Evrensel Bildirgesi'ne göre suçtur.

IFeelGood sayesinde tartışma olumlu ve verimli yöne gitmeye başladı.

Şimdi soruyorum,fakir ülkeler veya geleneklerinde olan ülkeler bu turizme müsaade ediyor diyelim, ancak eğer konumuz sübyancılık ise asıl muhatabımız bu ülkelere gidenlerdir,yani erkek müşteri potansiyelidir.

Bu ülkelere sübyancılık için giden erkekler eğitimsiz,geri kalmış ülkelerden vs midir?

Yoksa aynı zamanda bir çoğu tahsilli kültürlü,modern sosyal ve sağa sola karşı 'sübyancılık sapıklıktır cık cık' diyen tipler midir?

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...