Jump to content

11 EYLüL�DE KURAN YAKTı�15 EYLüL�DE KENDi YANDı

Recommended Posts

• 1 year later...
  • İleti 254
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Öncelikle yazacagım yazının dikkatle okunmasını istiyorum madem inanclara hakarette bulunuluyor tartısma tek taraflı olmamamlı... Dine inanmıyor olabilirsiniz bu kimseyi ilgilendirmez ama bu size milletin inancları ile dalga gecme hakkını vermez....

Dünya üzerinde yaklasık olarak 1.57 milyar müslüman bulunuyor bu kadar milleti geri zekalı yerine koyabilecek kadar zeki olup olmadıgınızı kendi aranızda tartısın...

ALLAH'IN VARLIĞI’NIN İSPATLARI

1 -Evrende bir DÜZEN (Armoni) görmekteyiz.Örneğin 23 27 dk. dünyanın elips şeklindeki eğikliği, dört mevsimi oluşturması;insan vücudundaki 150.000 km. civarı kılcal damarlar;milyarlarca yıldızın yörüngelerindeki muhteşem hareket;arının bal için en uygun şekil olan altıgen petek yapması v.b.

II-{Madde’nin (Atom), aklı olmadığına göre-} Hiçbir nesne KENDİ KENDİNE TESADÜFEN düzenli bir şeyi ortaya çıkaramaz.Muhakkak ki düzeni,programı,planı ortaya koyan bir akıllı varlık ÖZNE olması gerekir.Aklın ortaya koyduğu ”Her düzenli şeyin bir Düzenleyicisi bulunur.” ilkesi vardır.Örn:sıra düzenlidir ve bir planlayıcı öznesi olan marangozu vardır,binayı,uçağı yapan bir mühendis olduğu gibi..(Çünkü ağacın,çimentonun,demirin aklı olmadığına göre bu programı kendi kendine tesadüfen oluşturamaz.)

III- O halde bu evrene de bir düzen,uyum veren bir varlık olması gerekir ki –bu basit bir varlık olamaz örneğin 150.000 km. kılcal damarı 1.5 m.’ye insanoğlu sığdıramaz.- O da gözle görünmeyen her şeye gücü yeten yüce bir varlıktır ki O da Allah’tır.

2-Atomdan insana, hücreden galaksilere kadar bütün kâinatta ince ve baş döndürücü bir sanat göze çarpmaktadır. Evet, bir baştan bir başa kâinattaki her eser, çok büyük sanat değerine sahiptir; Her sanat eserinin muhakkak onu yapan sanatçısı olması gerekir.O da Allah’tır.

3- Esasen bütün mâhlûkata yaymak mümkün iken, meseleyi somutlaştırmak açısından, sadece insanı ve her insan ferdini diğerlerinden farklı kılan onun en bariz ayırıcı vasfı durumundaki sîmâsını ele alarak konuya yaklaşmış olalım:

Herhangi bir insanın sîması, en ince teferruatına kadar kendisinden evvel geçmiş milyarlarca insandan hiçbirisine katiyen benzememektedir. Bu kural, kendisinden sonra gelecekler için de aynen geçerlidir. Bir yönüyle birbirinin aynı, diğer yönüyle de birbirinden ayrı milyarlarca resmi küçücük bir alanda çizip, sonra da kendileri gibi olması mümkün milyarlarca resimden ayırmak ve her şeyi sonsuz ihtimal yolları içinde bir yola ve bir şekle sokmak, elbette ve elbette yarattığı her varlığı, hem de hiç kapalı bir yanı kalmamak üzere bilen ve o varlığa istediği şekli vermeye gücü ve ilmi yeten Cenâb-ı Hakk'ı en sağır kulaklara dahi duyuracak kuvvette bir ilândır. Evet, sîmâda yer alan organları başka sîmâlardaki organlardan ayrı yaratmak ve her gözü, mutlak surette diğer gözlerden ayırt edici bir özellikle donatmak, gözünde fer olmasa bile, sînesinde kalp bulunan her vicdân sahibine, bütün bunları yaratıp sonsuz hikmetlerle donatan Zât (cc)'ı gösterir ve tanıttırır..

4-Yavru ördek, yumurtadan çıktığı anda yüzmesini becerebiliyor. Kozadan çıkan karıncalar, hemen dehliz kazmaya başlıyorlar. Arı, çok kısa zamanda sanat hârikası olan peteği; örümcek ise, gergef inceliğindeki ağını örebiliyor. Bütün bunlardan anlıyoruz ki, bunlar ve bunlar gibi olanlar başka bir âlemde kendilerine öğretilen bilgilerle ve yaratılıştan gelen bir kâbiliyetle iş görüyorlar. Halbuki insan, her şeyi bu dünyada öğrenmek mecburiyetindedir; hem de varlıklar arasında kabiliyetçe en mükemmel yaratık olduğu halde. Demek oluyor ki, diğerlerine bu özellikleri veren bizzat kendileri değil, her yaptığını hikmetle yapan bir Zât'tır ki, onlara böyle ihsanda bulunmuş...

Kilometrelerce ötede yumurtalarını bırakıp dönen yılan balıklarının yavruları, yumurtadan çıkar çıkmaz yola koyulur ve annelerini sanki elleriyle koymuş gibi bulurlar. Bunu İlâhî bir sevkten başka ne ile izah edebiliriz? Hayvanlarda gördüğümüz bu hârikulâdelik, ancak ve ancak Allah (cc)'ın bir vergisi olarak açıklanırsa, işte o zaman buna aklî ve mantikî bir açıklamayla bakılabilir.

5-İnsan, binlerce duyguyla donatılmıştır. Her duygu, madde dışı bir âlem özelliği taşır. Ancak insanda bir duygu daha vardır ki o, doğrudan doğruya Cenâb-ı Hakk'ı tanıtır. Bu duygu, insanda varolan ebed ( sonsuzluk) duygusudur. Bu duygu sebebiyle insan, dâima sonsuzluk için çırpınır. Sonlu olan hiçbir şey, insanı hakiki ma'nâda tatmin edemez. Ve bu duygu, insana başka bir sonlunun tesiriyle verilmiş olamaz. Sonlu olan sebeplerin hiç biri, bu sonsuzluğu sunamaz. Halbuki, bunun varlığı bir vâkıa'dır, inkârı da mümkün değildir. Öyleyse bu duygu bize, bizi bu duygu ile yaratan Zât tarafından verilmiştir.. Ve, ebedî hayatı da yine O verecektir.

Bütün bunları okuyup evrende olusan bu muhtesem sanatın sadece bir tesadüften ibaret oldugunu düşünen varsa sadece düşündügünü sanıyordur düşünme kabiliyetinin olmadıgından eminim....

Sitelerde Paylaş

Dogma karşıtlığını ırkçılık olarak ele alan zensen gibileri hiç anlayamıyorum. Bir insanı ırkından, yani kendi elinde olmayan bir özelliğinden dolayı eleştirmek elbette ırkçılıktır, ama insanların inançlarını eleştirme hakkımız her zaman vardır.

Bir kutsal iddiasının kutsal olmadığını göstermek için bu tür şovları isteyen yapar. İsteyen Kuranı tuvalete götürür, sayfasını yırtıp kıçını siler. Bunun da videosunu nete koyar efendim. Bir şey diyemezsiniz.

Ha, bunu ortalık yerde yapmak bir asayiş konusudur. Polis izin vermez, çünkü asayişe zarar verir. Provakasyon, kargaşa olur. Ama internette engelleyemezsiniz.

Engellemeyi haklı görürseniz bu müslüman yalanlarını ve yalancı kutsallık propagandalarını da engellemeniz gerek.

Yok şimdi, insanın "haaa, papazı yakmış mı allah, hadi bi de beni yaksın da görelim" deyip insanın Kuran yakma furyası başlatası geliyor muuuu, gelmiyor mu? Ha?

Müslümanlar allaha vekaleten bu kişileri yakar yalnız, bunu yaparlar evet...

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dogma karşıtlığını ırkçılık olarak ele alan zensen gibileri hiç anlayamıyorum. Bir insanı ırkından, yani kendi elinde olmayan bir özelliğinden dolayı eleştirmek elbette ırkçılıktır, ama insanların inançlarını eleştirme hakkımız her zaman vardır.

Bir kutsal iddiasının kutsal olmadığını göstermek için bu tür şovları isteyen yapar. İsteyen Kuranı tuvalete götürür, sayfasını yırtıp kıçını siler. Bunun da videosunu nete koyar efendim. Bir şey diyemezsiniz.

Ha, bunu ortalık yerde yapmak bir asayiş konusudur. Polis izin vermez, çünkü asayişe zarar verir. Provakasyon, kargaşa olur. Ama internette engelleyemezsiniz.

Engellemeyi haklı görürseniz bu müslüman yalanlarını ve yalancı kutsallık propagandalarını da engellemeniz gerek.

Yok şimdi, insanın "haaa, papazı yakmış mı allah, hadi bi de beni yaksın da görelim" deyip insanın Kuran yakma furyası başlatası geliyor muuuu, gelmiyor mu? Ha?

Müslümanlar allaha vekaleten bu kişileri yakar yalnız, bunu yaparlar evet...

benim amacım sizin inanıp inanmamnız degil bizler nasıl inanıyorsak sizin inanmamanızda sizin sorununuz madem bir tartısma konusu acılmıs diger arkadasın yaptıgı gibi saygısızlıkla degil saygı ile tartısılması gerekir ki ben hakaret etmiyorum...

inanmıyorsanız da insanların inanc degerleri üzerinden provakasyon yapmayın...

bana bu evrende olusan düzenin mantıklı bir acıklamasını yapın madem örnegin kar yagıyor hiç bir kar tanesi yere düşerken birbiri ile carpısmaz neden ?

yada insanın yasam süresi kendi elinde degil peki kimin elinde tesadüfse neden herkes belli bir yasta ölmüyor.

tarihinde numberone tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim en çok okuduğum ve saygı duyduğum iki kitap ismini örnek olarak vereyim: Carl Sagan'ın Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı ile Richard Dawkins'in Kör Saatçi...

Bunları yakın, tuvalete atın, istediğinizi yapın, videolarını internete de koyun. Aferin, iyi yapmışsınız deyip, başka saygı duyduğum kitap isimlerini de vereceğim...

Sitelerde Paylaş

benim amacım sizin inanıp inanmamnız degil bizler nasıl inanıyorsak sizin inanmamanızda sizin sorununuz madem bir tartısma konusu acılmıs diger arkadasın yaptıgı gibi saygısızlıkla degil saygı ile tartısılması gerekir ki ben hakaret etmiyorum...

inanmıyorsanız da insanların inanc degerleri üzerinden provakasyon yapmayın...

bana bu evrende olusan düzenin mantıklı bir acıklamasını yapın madem örnegin kar yagıyor hiç bir kar tanesi yere düşerken birbiri ile carpısmaz neden ?

yada insanın yasam süresi kendi elinde degil peki kimin elinde tesadüfse neden herkes belli bir yasta ölmüyor.

Lan siktir git ağzıma bozdurma öğlen öğlen.

Düşünme kabileyetiniz yok diye konuya dalmadın beyinsiz herif.

Sitelerde Paylaş

Böyle salakça sorular soracağına, Muhammed'in 9 yaşındaki Aişe'yle, evlatlığı Zeyd'in karısıyla evlenmesindeki hikmetleri bize bir anlatıversen. Daha yüzlerce açıklaman gereken çarpıklık var dinin hakkında, onları da sırayla sorarız.

Sitelerde Paylaş

bana savundugunuz seyin bi acıklamasını yapmaktan acizsiniz cok basit sorular soruyorum ben imam degilim din adamı degilim normal inanclı bir vatandasım siz benim soruma cvp veremiyorsunuz anca işinize gelmeyince s.git diyorsunuz :)

Yuh sana be! Dinini öğrenmek için imam veya din adamı mı olman lazım? 6 bin küsur cümlelik kitabı, rehber edindiğin adamın hayatını hiç merak etmedin mi? Senin müslümanlıkta anladığın cumaları namaza gitmek, ramazanda 2-3 gün oruç tutmak mı? Birisi Arapça birkaç cümle söyleyince amin demek mi?

Sitelerde Paylaş

Bi kere zaten resimde arka planda demir parmaklıklar ve resmi kıyafetli kolluk kuvvetleri var. Burası muhtemelen bir hapishane ve yanan kişi protesto eylemi için kendini yakan bir mahkum olabilir. Bu tür olaylar yaşanıyor.

İyi iyi, zeka düzeyi göstergesi olduğu için, iyi bunlar...

Sitelerde Paylaş

Yuh sana be! Dinini öğrenmek için imam veya din adamı mı olman lazım? 6 bin küsur cümlelik kitabı, rehber edindiğin adamın hayatını hiç merak etmedin mi? Senin müslümanlıkta anladığın cumaları namaza gitmek, ramazanda 2-3 gün oruç tutmak mı? Birisi Arapça birkaç cümle söyleyince amin demek mi?

sen mesajı yanlıs okudun sanırım ben üst düzey bilgiye sahip olmamama ragmen siz beni inandıracak bir kelime edemediniz onları yazmamdaki amac oydu.

benim inancımı yarglayamazsınız beni tanımadan cumadan cumaya yada 2-3 gün oruc diyemezsiniz diyebiliyorsanız sizin inanclarınızın da gerceklik payı bun kadardan ibaret demektir ki hiç bişey tartısmaya gerek yok demektir...

Sitelerde Paylaş

Müslümanlıkta her zaman toplumun ve sahısların ahlaki degerleri ön planda olmustur hiç yanlıs ve kötü olan bişey savunulmamıstır.

Örnegin hırsızlıgın dogru bir davranıs oldugunu bana kimse savunamaz. Yada sebepsiz adam öldürmenin birinin hakkını gasp etmenin bunlar islam dininde katı kurallardır ve dogrulardır

Sitelerde Paylaş

sen mesajı yanlıs okudun sanırım ben üst düzey bilgiye sahip olmamama ragmen siz beni inandıracak bir kelime edemediniz onları yazmamdaki amac oydu.

benim inancımı yarglayamazsınız beni tanımadan cumadan cumaya yada 2-3 gün oruc diyemezsiniz diyebiliyorsanız sizin inanclarınızın da gerceklik payı bun kadardan ibaret demektir ki hiç bişey tartısmaya gerek yok demektir...

Bunun üst düzey bilgi ile ne alakası var? Alt tarafı 3-5 kitap okuyacaksın. Seni nereden tanıyayım ben? Ancak burada sarfettiğin cümlelere göre değerlendiririm. Sana sorduğum en basit bir soruyu bile din adamlarına havale edersen dinin hakkında ne kadar nilgi sahibi olduğun belli olur.

Buraya gelip hadi hemen bana cevap verin, 112^500*87488596/123465986 işlemini sonucu kaç eder ha, yaa bilemediniz işte, o zaman benim dinim doğru edasıyla gelirsen ona göre de muamele görürsün. Bilemedik, sen söyle deyince de 4 eder dersen daha da komik duruma düşersin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...