Jump to content

Ruhsuz Allah

Recommended Posts

Mustafa arkadasim iyice sacmaladiginin farkinda misin? Sen kendini fabrika mali olarakmi hissediyorsun?

Ayetleri bir yana birakiyorum cunku yanit veremiyorsunuz ama cok basit bir soru soruyorum..."Ruhlar ufurmekle dogan canlilarin bedenlerine giriyorlarsa paketlenip istiflenmis belemekte olan ruhlar neyin nesi oluyorlar ve nerde hangi ambalajlarin icinde beklemekteler?

Balonlarin icilerinde olabilirler mi?

Bu soruya yanit verebilen musluman arkadasimi tebrik edecegim fakat ardindan super kazik bir sorunun bekledigini bilmeleri gerekir.

İnan bana o sorunun ne olduğunuda biliyorum buna vereceğim senin beklediğin cevabıda:)

İstifleyip saklamsını gerek yok o istediğinde yapar dediğimde sürekli yapıyor anlamıda yüklü oluyor. Önce ruhu yapı tonlarca ruhu üretip yapıyor yada yapmıyor bu benim bilgimin dışında bana kalırsa düşüncem o bu bilgiyi oluşturuyor ve zamanı geldiğinde ruhu ve bedeni oluşturuyor bir nevi proje gibi.

Herkesin düşünceme katılmasını beklemediğim gibi allaha inanmayanlarında var olduğunu bilyiorum ama soruya göre cevap verdiğimden cevapta fabrika-seri imalat olayı bu nedenle yer aldı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

fabrika onun belki seri imalat yapar belkide isteğe göre imalat yapar. Bunu yargılayamayızki görülemeyen denenemeyen sınanamayan bir yapı?

En fazla böyle bişi yok yada var diyebiliriz oda kişisel bir düşünce olmaktan öteye gidemez.

var ya da yok demek kişisel bir düşünce ise,

sizin allahınız da evrensel felan değil, kişiseldir..

kişiselleştirilebilen cep telefonları gibi,

masaüstü teması gibi gibi bişi o zaman şu allah dedikleri..

ayrıca yukarlarda bi yerde yazmışsın,

onu da okumuştum:

ruh allah için bir metadır <<<<< yazmışsın orda..

işte buna kısaca "deformist islam" diyoruz (:

nöron, kimya felan anlatmışın bi dolu zırvayı,

ondan sonra da "ruh metadır"

uzun lafın kısası:

ahanda midemi bulandıran sentez budur..

Sitelerde Paylaş

İnan bana o sorunun ne olduğunuda biliyorum buna vereceğim senin beklediğin cevabıda:)

İstifleyip saklamsını gerek yok o istediğinde yapar dediğimde sürekli yapıyor anlamıda yüklü oluyor. Önce ruhu yapı tonlarca ruhu üretip yapıyor yada yapmıyor bu benim bilgimin dışında bana kalırsa düşüncem o bu bilgiyi oluşturuyor ve zamanı geldiğinde ruhu ve bedeni oluşturuyor bir nevi proje gibi.

Herkesin düşünceme katılmasını beklemediğim gibi allaha inanmayanlarında var olduğunu bilyiorum ama soruya göre cevap verdiğimden cevapta fabrika-seri imalat olayı bu nedenle yer aldı.

bilgi felan oluşturmak ise "nefs üflemek"

o zaman zaten kendisinde varolan bi bilgiyi/nefsi üflüyordur (:

ayrıca senin dindaşlarının nefs dediğine, sen bilgi deyince,

daha modern daha entel daha dantel felan olmuyorsun,

sadece daha deformist oluyorsun..

üfürükçü allahınız, zaten kendisinden varolan bir bilgiyi üfürüyorsa insana,

o halde özgür irade felan yalan..

ben bu nefs üfleme zırvasından bahsedenlere hep aynı örneği veririm

buyur şurdan yak..

şizofrenik aşçı...

bir aşçı düşünün. mutfağa gidiyor..

alıyor (malzemeyi) hamuru yumurtayı şekeri sütü çikolatayı felan..

nefis kekler yapıyor.

atıyor fırında pişiriyor kekleri..

tam kıvamına gelince çıkarıyor..

tadına bakıyor sonra ve diyor ki:

hımmmm sen lezzetli olmamışsın, çabuk aşçına itaat et ve lezzetli ol yoksa seni çöpe atarım..

du bakiyim sende iyi pişmemişsin,

çabuk git biraz daha piş, yoksa senide çöpe atarım..

hımmm sen nefis olmuşsun aferin, seni de vitrine koyalım..

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

SECDE

9 - Sonra onu düzenli bir şekle sokup, içine kendi ruhundan üfürdü. Ve sizin için kulaklar, gözler ve gönüller var etti. Siz pek az şükrediyorsunuz!

Üfürükcü ruhsuz allah üfürmeye devam ediyor ama serzeniste bulunmayi da ihmal etmiyor büyük tanri."Sizi bir güzel üfledim sizde pek az sükrediyorsunuz" diyor.Bazen kuranin allahina icim sizliyor...Yalvarip yakaran serzenis ifadeler iceren ayetleri okuyunca neden küsüp gitmemis diye düsünüyorum.

Bence küsen gitmis yerine yenisi gelmis kurani yazmaya devam etmisler.

Buna da mecaz deyip sıyırıyorlar, basbayağı üflüyor işte kendi ruhundan, allah'ın da ruhu var belli ki, ama mecazmış mış, üf deme püf de :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...