Jump to content

Ateistlerle İlgili Kişisel Görüşlerim

Recommended Posts

tcbh007

peki sen nasıl rahatlatırsın kendini? hani sen de peygambere inanmazdın.

Ne komik adamsın.Hala kendi rahatsızlıklarını ateistlere yansıtarak rahatlamaya çalışıyosun.Yazık oluyo sana bu aşırı huşusuzluk sende ciddi sorunklalra neden olacak.

tavsiyen için tşk. bildiğin iyi bir doktor var mı? :lol::lol:

Sitelerde Paylaş
tavsiyen için tşk. bildiğin iyi bir doktor var mı? :lol::lol:

dostum bu yukarda bahsettiğin şey benim de aklıma sık sık gelir.

ancak sen de agnostik bi tavır takınıp ateistlere sataşarak,

herhangi bi tanrının sana hesap sorması durumunda,

ortaya bişeyler koymuş olmak istiyorsun.

yani bak ben senin sıfatlarında hata ettim ama,

seni tümden reddetmedim,

bu ateist dallamalarla bena bir tutmaya getiriyorsun. :lol:

eee...

bu da senin kendini rahatlatma metodun olsa gerek. ;)

Sitelerde Paylaş
Ben teistleri sadece hayatımı etkilemeye çalıştıklarında ciddiye alan ateistlerdenim.

adamlar senin cennete gitmeni istiyo...bence bu çok hoş....

yani bu insanlar senin iyiliğini istiyo kendilerince..

onların penceresinden bakmaya çalış...

bu nedenle müslimleri severim ben..

Sitelerde Paylaş
adamlar senin cennete gitmeni istiyo...bence bu çok hoş....

yani bu insanlar senin iyiliğini istiyo kendilerince..

onların penceresinden bakmaya çalış...

bu nedenle müslimleri severim ben..

Sen tecavüzcü coşkunu bilirmisin?Filimlerde ilk baştaki baya dostani iylik sever bir insan olarak yaklaşır.Bir de coşkunun penceresinden bak.

Her iyilik etmek istediğini söyleyene arkamızı dayasaydık arkamız ne hale gelirdi?

Sitelerde Paylaş
Sen tecavüzcü coşkunu bilirmisin?Filimlerde ilk baştaki baya dostani iylik sever bir insan olarak yaklaşır.Bir de coşkunun penceresinden bak.

Her iyilik etmek istediğini söyleyene arkamızı dayasaydık arkamız ne hale gelirdi?

dostum tecavüzcü coşkun ile kıyaslaman çok yanlış..

hangi müslim senden para yada mal istemiş yada g...t

ben sahsen hiç böyle birine rastlamadım..

gerçi tipi bozuklar yok değil :lol: ama adamların tipine bakıp da karar veremeyiz ki

Sitelerde Paylaş
dostum tecavüzcü coşkun ile kıyaslaman çok yanlış..

hangi müslim senden para yada mal istemiş yada g...t

ben sahsen hiç böyle birine rastlamadım..

gerçi tipi bozuklar yok değil :lol: ama adamların tipine bakıp da karar veremeyiz ki

Birine sırf iyi gibi göründüğü için güvenmek g..t vermekten farksızdır.

Bişey istemeselerde, sadece sende istemiyorlardır vardır beklerdikleri bir karşılık elbet.

Ne olursa olsun sonuçta iylik etmezler bilerek vaya bilemeyerek.

Bir doktor hatalı teşsih koyup gereksiz yere bacağını kesse ve ''bu senin iyliğin için'' dese o doktoru da severmisin?

Sitelerde Paylaş
Birine sırf iyi gibi göründüğü için güvenmek g..t vermekten farksızdır.

Bişey istemeselerde, sadece sende istemiyorlardır vardır beklerdikleri bir karşılık elbet.

Ne olursa olsun sonuçta iylik etmezler bilerek vaya bilemeyerek.

Bir doktor hatalı teşsih koyup gereksiz yere bacağını kesse ve ''bu senin iyliğin için'' dese o doktoru da severmisin?

dostum sen insani özelliklerini kaybetmişsin..

insanın maddeden ibaret olduğunu düşünüyorsun galiba..

yahu be nihil.....

şu ana kadar hiç kimseye şöyle ''içinden geldiği için'' bir çay ısmarlamadın mı?

bu duygu hiç oluşmadı mı sende..

bak paran yoksa söyle göndereyim :lol::lol:

Sitelerde Paylaş

1- Ateist; Tanrı ve din inancı olmayan demektir. Bence teizm den türemiş bi kavramdır. Teizm tanrı tanırlık anlamına geldiğine göre ateizmin önündeki -a olumsuzluk eki kelimenin anlamını Tanrı tanımazlık olarak değiştirir.. Bu nedenle Tanrı tanımaz olmanın ön şartı Tanrı tanır olmaktır.

Tanrı'nın ne demek olduğunu elbette biliyoruz, ama Tanrı'nın uçan küçük yeşil canavar'dan bir farkı yoktur. Ne olduğunu bilmek varlığını önce kabul etmek demek değildir.

2- Ateistler zorda kaldıkları zaman, -kendilerine göre- varolmayan bi Tanrıya sığınmak yerine, kendi iradelerine dayanarak ayakta kalırlar.

Uçan küçük yeşil canavar dediğin şeyin iradesinin ne etkisi var ki?

3- Ateizm bir ara sadece özenmek ve toplum içinde aykırı görünmek gibi amaçlara da alet olmuş bir inanış şeklidir.

Saçma, sen ben ateistim diyen ya da ateistlere çok özeniyorum diyen kaç kişi gördün ki çevrende?

4- Toplumumuzda genel olarak komünist olan kimseye aynı zamanda Allah sız, doğru orantılı olarak ateist gözüyle bakılır fakat komünistler daha çok diyalektik meteryalizmle doğaya dair farklı yaklaşımlarda bulunur, ateizm ise sadece tanrıyı tanımamaktır.

Doğru...

5- Gerçek ateistler Tanrıya inanan bir çok kişiden çok daha fazla semavi dinleri araştırmış ve kitaplarını okumuştur ve her işi mantığıyla çözemeye uğraşan bilgili insanlardır. İnanmadıkları halde çevrelerindeki tüm inanışlara son derece saygılıdırlar.

Elbette ki saygı benim hayatımı etkilemeye başlamanın sınırına kadardır. Bu saygı cami yapmak için vergimle para çalınmasına, bangır, bangır ezan okunmasına, laiklik, özgürlük gibi değerlerin toplum hayatından, yasa ve anayasadan silinmek istenmesini gördüğümüz yerde biter. 

Din, siz inananların inandığının aksine uçan küçük yeşil canavar ile köleleri arasındaki bir ilişki değildir.

Hukuğu, toplumsal hayatı, kadın erkek ilişkilerini, ekonomik hayatı düzenleme id

diası içindedir 

ve buna izin verilmemelidir

6- Ateistler iyi yahut kötü insanlardır gibi sığ bi mantık yürütmek saçmadır. Bir insanın iyi olması o insanın kişiliğiyle doğru orantılıdır, pekala müslüman biride çok iyi olabilir.. Bir insanın kötü olmasıda o insanın kişiliği ile alakalıdır, müslüman olup terörist saldırılarda bulunanlar ve ateist olup onları kışkırtanlar gibi.. Bu yüzden ateistler için genel bi değerlendirme yapmak istemiyorum..

zaten farkettiğin gibi, ateist din ve inanç uğruna böyle sapık işler yapacak birisi değildir.

En azından nedenlerin biri eksiktir.

7- Son olarak bence ateistler ikiye ayrılır;

a) Tanrı'nın var olduğuna inanmayan, saygı çerçevesi içinde bu fikirlerini karşısındaki insan Tanrıyı reddetsin diye değil kendi inandığı fikirleri anlasın {anlaşılmaya çalışmak} diye çabalayan gerçek ateistler,

Aslında bu gruba kendi inandığı fikirleri anlaşılsın diye değil, dindarlar aslında nelere inandıklarını anlasınlar diye çabalayan ateistler de denilebilir...

b)Tanrı'nın varlığını şiddetle reddeden ve Tanrının varlığına inanan kimselerin inançlarına ve bizzat şahıslarına hakaret edip onları bi kaşık suda boğmak isteyen çakma ateistler...

Peki siz hangisisiniz?

İnançları eleştirmek ile inançlara hakaret etmek arasında bir nüans vardır. İnanç sizin kabuğunuzdur ve onun eleştirilmesine sanki varlığınıza hakaret edilmiş gibi bir tavır içindesiniz. Uçan küçük yeşil canavar ve peygamberinin gerçek hikayesini keşfetmek sizin için rahatsız edici olabilir.

Sitelerde Paylaş
...

1- Ateist; Tanrı ve din inancı olmayan demektir. Bence teizm den türemiş bi kavramdır. Teizm tanrı tanırlık anlamına geldiğine göre ateizmin önündeki -a olumsuzluk eki kelimenin anlamını Tanrı tanımazlık olarak değiştirir.. Bu nedenle Tanrı tanımaz olmanın ön şartı Tanrı tanır olmaktır.

...

Sadece bu kisimi inceledim digerleri gercekten senin sahsi görüsün olarak kalsin olabilir saygi duyarim. Ateizmin tanimina gelince bence yetersiz ve cok basit bir tanim yapmissin. Sitemizde ateizmin tanimi cok net sekilde verilmis sizede sunayim ;

Ateizm nedir?

Ateizm, Tanrı inancının reddidir. Tanrı fikrine dayalı "Teist" dünya görüşünü kabul etmemek demektir. Yani "Tanrı'ya inanmamak", yada "Tanrı inancının yokluğu" anlamına geldiği söylenebilir.

Ateizm Tanrı'nın "varolmadığına inanmak" demek değildir. Tanrı'nın "varolduğuna inanmamak" demektir. Bu noktaya dikkat ediniz, çünkü bu önemli bir fark. Ateizm bir "inanç" değildir. Fazladan bir açıklama, yada bir öneri sunmaz ateizm. Ateizm yalnızca, belli bir inancın yokluğu demektir.

ATEİSTLERE SIKÇA SORULAN SORULAR

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...