Jump to content

Amazonlardaki dünyadan bihaber kabileler

Recommended Posts

Dinler disiplinler bütünüdür. Kafanda "tanrı" olmalı deyip inanman, seni dindar yapmaz.

O tanrının adı ne öğrenmen için din gereklidir. Tanrının Allah olduğunu ben bana din için gönderilen Kuran'dan öğreniyorum. Ve neden yaratıldığımı da, ibadetlerimi de, toplumsal yaşamda yaratıcımın istediği davranış biçimlerimi de yine kutsal kitaptan öğrendiğim din söylüyor. Kuru kuruya "tanrı vardır" demek yetmiyor çünkü... Kulluk vazifemin şartlarını görmem için din göndermesi gerekiyor.. Ve gönderdi de bu yüzden...

tanrı neden kendi yarattığı insanların ibadetine ihtiyaç duyuyor? adem yüzünden mi? adem şeytana uymasaydı olmayacak mıydı tüm bunlar?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tanrı neden kendi yarattığı insanların ibadetine ihtiyaç duyuyor? adem yüzünden mi? adem şeytana uymasaydı olmayacak mıydı tüm bunlar?

İbadetimize ihtiyaç duyduğu yok. Neden ibadet istiyor dersen, "öyle istemiş" derim...

Hz. Adem bir vesiledir. Allah bizi dünyaya gönderip, sınamak istemese, Hz. Adem'in elma yemesi nedeniyle bunu yapmazdı. Veya elmayı yemese de gönderirdi isteseydi... Bunlara kafa takmaya lüzum yok..

Böyle takdir edilmiş, Allah'ın sonsuz gücünü sorgulayamayız, neden öyle diye...

tarihinde Çehov tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İbadetimize ihtiyaç duyduğu yok. Neden ibadet istiyor dersen, "öyle istemiş" derim...

Hz. Adem bir vesiledir. Allah bizi dünyaya gönderip, sınamak istemese, Hz. Adem'in elma yemesi nedeniyle bunu yapmazdı. Veya elmayı yemese de gönderirdi isteseydi... Bunlara kafa takmaya lüzum yok..

Böyle takdir edilmiş, Allah'ın sonsuz gücünü sorgulayamayız, neden öyle diye...

böyle takdir etmiş,istemiş,sorgulayamayız..

kusura bakma ama senin tanrın bir hitlerden,napolyondan farkı yok.

gücü var ve bunu sorgusuz,sualsiz kullanıyor.

Sitelerde Paylaş

böyle takdir etmiş,istemiş,sorgulayamayız..

kusura bakma ama senin tanrın bir hitlerden,napolyondan farkı yok.

gücü var ve bunu sorgusuz,sualsiz kullanıyor.

Gücü var, takdir yetksi onda... Ne desem boş.. Öyle istemiş, kulluk edilsin kendisine istemiş..

Sitelerde Paylaş

niçe dostum müslümanlara böyle kazık sorular sorma onlar fazla düşünmek istemez kolay yoldan cevaplarla geçiştirirler toprakta olabilirler arafta da kalabilirler, cevap ne kadar basit işte :D demekki tanrı boşuna yaratmış bunları lef-i mahfuza da boşuna yazmış,tanrı henüz karar vermemiş. herhalde gübre olacaklar. müslümanlarda kendilerini seçilmiş ayrıcalıklı, torpilli sanıp içlerinden ''lan yine yırttık ölünce bunlar gibi üçün birini almak vardı heee huriler var dı dimi off off şapur şupurr''

Sitelerde Paylaş

niçe dostum müslümanlara böyle kazık sorular sorma onlar fazla düşünmek istemez kolay yoldan cevaplarla geçiştirirler toprakta olabilirler arafta da kalabilirler, cevap ne kadar basit işte :D demekki tanrı boşuna yaratmış bunları lef-i mahfuza da boşuna yazmış,tanrı henüz karar vermemiş. herhalde gübre olacaklar. müslümanlarda kendilerini seçilmiş ayrıcalıklı, torpilli sanıp içlerinden ''lan yine yırttık ölünce bunlar gibi üçün birini almak vardı heee huriler var dı dimi off off şapur şupurr''

Espri mi yaptın.. Gülelim ayıp kaçmasın.. :lol:

Sitelerde Paylaş

soru saçma deyip kurtulamazsın. mantığımın açıklamasını yap bana.

şimdi eğlenme modundayım.ciddi cevap veremem.akıllı olup cehenneme gideceğime deli olup cennete gideyim diyorsun.ama öyle değilsin ve öyle değilsen düşündüğü şey üç kağıt gibi.biz iyiki allahın farkına varabildik diyoruz.ya varamasaydık.iyiki aklımız var.sonumuz benki cehennem ama aborjin olmayı istemem,doğa hayatını sevdiğim halde bu istek üç kağıda girer.

Sitelerde Paylaş

Şimdi biz zeusa, apollona filan inanıyor olsaydık nasıl dalga geçerdiniz?

Sizin inançlarınızın da bunlardan farkı yok. Kendi uydurduklarınıza bu kadar inanmanız

karşısında insan söyleyecek söz bulamıyor ne yapsınlar dalga geçiyorlar ancak.

Cennet ve cehennem'e inanıyor olmanız Amazondaki kabilelerden farkınızın olmadığını gösteriyor.

Hatta belki adamların dinsel düşünceleri sizinkilerden daha üstündür.

Göğsü yeni tomurcuklanmış huri, şarap akan ırmaklar masalı yoktur onlarda.

R u an Idiot?

:angry:

Sitelerde Paylaş

Amazonlardaki dünyadan bihaber kabilelerden, medeniyetin beşiği anadoluda da bulunması ne acı?

Ordakiler ormandaki gizli güçlere inanıyor, sizler de biraz yukarıdaki gökteki gizli güçlere inanıyorsunuz.

Aynı tas aynı hamam.

Çok şükür doğuştan gelen güdülerimizle bir varlığa inanıyoruz en azından. Sizin gibi "yohh yaa biz gendiliğimizden oluştug" deyip sıçmıyoruz. Herşey, her yer, her her her varlık "ben yaratıldım" diyor.. Anlayana tabi...

Sitelerde Paylaş

Çok şükür doğuştan gelen güdülerimizle bir varlığa inanıyoruz en azından. Sizin gibi "yohh yaa biz gendiliğimizden oluştug" deyip sıçmıyoruz. Herşey, her yer, her her her varlık "ben yaratıldım" diyor.. Anlayana tabi...

doğada gerçekten bir denge olsa şu olmazdı;

http://www.sabah.com.tr/Dunya/2012/04/17/6-bacakli-bebek

not:buna da sınav derseniz, yuh yani.

tarihinde Friedrich Nietzche tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

doğada gerçekten bir denge olsa şu olmazdı;

http://www.sabah.com.tr/Dunya/2012/04/17/6-bacakli-bebek

Bunu örnek göstermen bile saçmalık. Bunlar ekstrem durumlar. 7 milyar insanın neredeyse tamamı 2 bacaklıdır. Dolayısıyla, bunlar genetik mutasyonların yol açtığı anomaliler. Eğer hepimiz böyle olsaydık, derdik ki, Allah böyle yaratmış olamaz bizleri... Ama değiliz.. Kusursuz formdayız...

Sitelerde Paylaş

Bunu örnek göstermen bile saçmalık. Bunlar ekstrem durumlar. 7 milyar insanın neredeyse tamamı 2 bacaklıdır. Dolayısıyla, bunlar genetik mutasyonların yol açtığı anomaliler. Eğer hepimiz böyle olsaydık, derdik ki, Allah böyle yaratmış olamaz bizleri... Ama değiliz.. Kusursuz formdayız...

tanrı ve ekstrem durumlar ? bu bir paradox dostum.

Sitelerde Paylaş

tanrı ve ekstrem durumlar ? bu bir paradox dostum.

Senin düşüncene göre hareket edersek, kusursuz olduğumuz için;

Neden kanser oluruz?

Dahası neden ölürüz? Demeliyiz..

Ama durum bu değil ki, hastalanacağız, öleceğiz, bizler aciziz. Yaşam için her organ ve uzvumuz mükemmel. Ama aynı zamanda fani olduğmumuz için, hassas ve kırılganız. Ölümlüyüz..

Sitelerde Paylaş

Eğer heğimiz böyle olsaydık, derdik ki, Alalh böyle yaratmış olamaz bizleri... Ama değiliz.. Kusursuz formdayız...

Kusursuz olsak kusursuz yaratılış, kusurlu olsak kusursuz yaratılış. Her şeye bir kulp. Tam bir arap kansızlığı. İftira ve haysiyetsiz temelli bir kabilenin yorumlamaları. Zaten bir şizofrenin arkasından gidenlerden ötesi beklenemezdi.

Bir avrupalılara bakıyorsun adamlar tartışma sistemlerini bile isimlendirmişler işte forum münazara açık oturum vs. bir de bu keko arapgillere bakıyorsun... Utanç verici...

Sitelerde Paylaş

Senin düşüncene göre hareket edersek, kusursuz olduğumuz için;

Neden kanser oluruz?

Dahası neden ölürüz? Demeliyiz..

Ama durum bu değil ki, hastalanacağız, öleceğiz, bizler aciziz. Yaşam için her organ ve uzvumuz mükemmel. Ama aynı zamanda fani olduğmumuz için, hassas ve kırılganız. Ölümlüyüz..

ben doğuştan olan bir şeyden bahsediyorum sen gelmiş kanser diyorsun.

Sitelerde Paylaş

ben doğuştan olan bir şeyden bahsediyorum sen gelmiş kanser diyorsun.

Özürlüler neden var da diyorsundur?

Herkese bir ömür takdir edilmiş. Engeli olanlari sağlıklılar vs.. önemli olan tevekkür. Herşeyin Allah'tan geldiğini bilerek sabretmek. Hiç önemli değil bu dünyada dünyanın en güzel insanı olmak veya kusurlu olmak...

Neyse herkes Apollon gibi, Afrodit gibi olmalı senin görüşüne göre... :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...