Jump to content

Agnostisizm de bir inanç mıdır?

Recommended Posts

evrenin başlangıcında bir bilinç varsa...

ya bu varlık da bir çeşit tanrıysa...?

peki ya bu dinleri gönderen tanrıysa...? demeye başlar ve sırf bu cehaleti yüzünden sağa sola çemkirip durur.

al tanrını / tanrılarını da agnostik foruma yahut deist foruma veya herhangi bir TEİST foruma..

orda tartış tanrılarını yahut tanrını ...

burda teistler ile yeterince uğraşıyoruz....bir de seninle mi uraşacaz kardeşim ? yeter be...bu ne yaw....agnostiğe bak hele....

agnostik mi - deist mi - teist mi belli değil....

muhtemelen bir müslünan...maske takmış gelmiş işte.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hergün zihnindeki EGO TANRI'sına itaat ederek, adına insanları aşalayan tiplerden, zaten, "ananı da al git" tarzı bir seviyesizlik beklenebilirdi !

Bu zihniyete göre, kadın haklarını savunmak için, kadın olmak.. çocuk haklarını savunmak için de, çocuk olmak gerekir.

hatta hayvan hakları savunucuları da, hep hayvanlardan oluşur.

Bu yüzden, örneğin deisti savunan birini, hep aynı düşüncede görürler veya işlerine geldiği için öyle göstermek isterler..

Tıpkı dinsizlerin haklarını savunan bir insanı, din düşmanı gösteren yobazlar gibi.. zaten bu gelenekler onlardan geçmiştir.

Bende tanrı yok, insan sevgisi var! hani sizde şu egolarınızdan yer kalmayan bir değer var ya...... işte o !

Hakaretsiz, aşalamasız, İNSAN gibi yazın diyoruz! çok şey mi istiyoruz ??

SORUYORUM....... ÇOK ŞEY Mİ İSTİYORUZ !!?

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hergün zihnindeki EGO TANRI'sına itaat ederek, adına insanları aşalayan tiplerden, zaten, "ananı da al git" tarzı bir seviyesizlik beklenebilirdi !

Bu zihniyete göre, kadın haklarını savunmak için, kadın olmak.. çocuk haklarını savunmak için de, çocuk olmak gerekir.

hatta hayvan hakları savunucuları da, hep hayvanlardan oluşur.

Bu yüzden, örneğin deisti savunan birini, hep aynı düşüncede görürler veya işlerine geldiği için öyle göstermek isterler..

Tıpkı dinsizlerin haklarını savunan bir insanı, din düşmanı gösteren yobazlar gibi.. zaten bu gelenekler onlardan geçmiştir.

Ben de tanrı yok, insan sevgisi var! hani sizde şu egolarınızdan yer kalmayan bir değer var ya...... işte o !

Hakaretsiz, aşalamasız, İNSAN gibi yazın diyoruz! çok şey mi istiyoruz ??

SORUYORUM....... ÇOK ŞEY Mİ İSTİYORUZ !!?

birader bıktırdın artık yaw....

daha önce de yazmıştım gene yazayım.....

kuranda kadını dövün yazıyor....

adam da biliyor bunu...gelmiş hayır dövün yazmıyor diyor....

bu konu belki 1 milyon kere tartışıldı burda ve her gelen aynı şekilde öyle yazmıyor diyor....

ama aslında kendileri de eşşek gibi biliyorlar DÖVÜN yazdığını......daşşak geçer gibi - insan zekasıyla alay eder gibi...pişkin pişkin sırıtarak - ÖLE YAZMIYOR....diyor....

ne diyecez artık bu adama ? "abi özür dileriz kusura bakma....yanlış biliomuşuz...dövün değil - ÖVÜN yazıyormuş" mu diyeceğiz ?

sen buraya gelen müslümanın bişiler öğrenmek için geldiğini mi sanıyorsun gerçekten ?

o kadar SAFTİRİK misin sen ??

ve yine sölüyorum...eğer gerçekten derdin müslümanları en azından insanlık dışı uygulamalarından vaz geçirmek istiyorsan...bişiler öğretmek istiyorsan yeri gerçekten de burası değil....

burda 1-2 müslüman anca bulursun...

git islami forumlara - git başka normal forumlara....FRMTR var mesela....git oraya ? forumkanka var mesela...git oraya ?

oralarda bol bol müslüman var ?....git tartış - eğit - öğret ?? ne burda bizle cebelleşiyorsun ki ? hayır yani derdin nedir ?

biz demi TANRI olabilir diyelim senin gönlün için ?

Sitelerde Paylaş

Mesajımı yanlış anlamışsın galiba

Bir önceki mesajda kimleri eleştirdiysem, onlardan bahsediyorum

"Ateistim" diyen biri, yaratıcı olasılığından neden bu kadar tedirgin olur?

neden bu yüzden saldırganlaşır, ve neden agnostikleri hakaretle susturma gibi, şuursuz cahil yöntemlerini benimser...?

Elbette, özgür düşünce ve sorgulama yeteneği olmadığı için, korkuları ve saplantıları olan sözde ateistler bunu yapar.

Biraz daha netleştireyim;

Bir ateist, tanrının olmadığından emin değilse ve nonteist yaratıcı teorilerini, dinlerden ayırtedemeyecek kadar bilinçsiz ise, kendi içinde bir karmaşaya düşer.

Ve aslında bunu dışa vurmasa da, içinde şöyle bir endişe vardır;

evrenin başlangıcında bir bilinç varsa...

ya bu varlık da bir çeşit tanrıysa...?

peki ya bu dinleri gönderen tanrıysa...? demeye başlar ve sırf bu cehaleti yüzünden sağa sola çemkirip durur.

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/61905-tanry-bir-ateist-var-diyemez-veya-bir-teist-yok-diyemez-peki-neden/

Bana konu açmak için üşendiğim bir konuda gaz verdin. Buradan devam et

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...