Jump to content

Kıyamet alametleri

Recommended Posts

• İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Keşke o konuşmayı nerde, hangi konuşma akışında söylediğini görebilsem. Koskoca üniversite hocası böyle birşeyi ciddi ciddi söylemez. Mecaz kullanmış olabilir, belki çarpıtılmıştır..

Adam bilimsel araştırma yapmış sen hala adamın emeğini reddediyorsun. Kul hakkına girer aman dikkat

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi ve Süleymaniye Vakfı Din ve Fıtrat Araştırmaları Merkezi Başkanı Prof. Dr. Abdulaziz Bayındır, Norveç’in Tromso kentinde yapılan çalışmaların, kutuplarda güneş batmasa da gece, güneş doğmasa da gündüzün olduğunu gösterdiğini söyledi.

Kutuplarda binlerce Müslüman’ın bulunduğunu ifade eden Bayındır, ”Norveç’in Tromso kentinde yaptığımız çalışmalar, bize kutuplarda güneş batmasa da gece, güneş doğmasa da gündüzün olduğunu gösterdi. Kur’an-ı Kerim’e baktığımız zaman da bunu destekleyen ayetler görüyoruz” dedi.

Enbiya Suresi’nin ”Geceyi, gündüzü ve ayı yaratan O’dur. Her biri bir yörüngede yüzmektedir” mealindeki 33′üncü ayetini hatırlatan Bayındır, gece ve gündüzün güneşe bağlı bir varlık olmadığını, ikisinin de güneşten ayrı bir varlık olarak hareket ettiğini söyledi.

http://www.arastiralim.com/tag/islamiyet/page/2

Sitelerde Paylaş

Katalan, inan gülmekten karnıma ağrılar giriyor malesef hala... :lol:

Pekii bu yaptığın hakkaniyete sığar mı? Ben deyince GÜLÜYORSUN, Abdülaziz abimiz dediğinde ise BİR BİLDİĞİ VARDIR diyorsun :lol:

Enbiya Suresi’nin ”Geceyi, gündüzü ve ayı yaratan O’dur. Her biri bir yörüngede yüzmektedir” mealindeki 33′üncü ayetini hatırlatan Bayındır, gece ve gündüzün güneşe bağlı bir varlık olmadığını, ikisinin de güneşten ayrı bir varlık olarak hareket ettiğini söyledi.

Sitelerde Paylaş

Katalan, art niyetli sitelerden duyduğuma inannacağımı düşünüyorsan avcunu yalarsın. Abdülaziz Hoca, görüşlerine katıldığım nadis hocalardandır. Bana bunu hangi konuşmanın akışı içinde söylendiğinin videosu lazım.. Cımbızcılık yapıp sitelerine bu konuşmayı eklemiş olabilirler.

Ne maksatla söylemiş onu bilmem lazım. Yoksa güneşten ayrı olmadığını o da gayet iyi bilir merak etme...

Sitelerde Paylaş

Katalan, art niyetli sitelerden duyduğuma inannacağımı düşünüyorsan avcunu yalarsın. Abdülaziz Hoca, görüşlerine katıldığım nadis hocalardandır. Bana bunu hangi konuşmanın akışı içinde söylendiğinin videosu lazım.. Cımbızcılık yapıp sitelerine bu konuşmayı eklemiş olabilirler.

Ne maksatla söylemiş onu bilmem lazım. Yoksa güneşten ayrı olmadığını o da gayet iyi bilir merak etme...

Bak Çehov, bu yazdığını değil sana kötü adamlara bile yakıştıramam. Benim verdiğim link islami site. Bu açıklama çok tartışıldı. Adam da yalanlamadı, yalanladığı birşey olsa islami siteler neden kullansın. Eğer hoca bunu savunmadıysa ben sana söz veriyorum, sonsuza kadar susacağım ama söylemişse lütfen böyle çamur atıyormuşum havasına sokma, ayıp edersin. Buyur sana ispat şansı. Ama sen de biliyorsun gerçeği. Çaresiz kaldıkça da doğruyu söyleyen bizlere haksızlık yapmaya kalkıyorsun. Adam bilim adamı, Kuran ı doğrulayacağım diye araştırma yapmış ve bulmuş. Neymiş gece ve gündüz varlıkmış ve güneşe bağlı değilmiş.

Bayındır hoca bunu söylememiştir veya başka şey demek istemiştir diyen herkes aksini ispat etmedikçe ftiracı olur. Aman dikkat :lol:

Not:İstersen 1000 tane link vereyim. Bu saklı gizli bir husus değil

http://www.arastiralim.com/tag/islamiyet/page/2

Sitelerde Paylaş

Tama Abdülaziz Hoca bunu demiş, hatta sizin anladığınız manada demiş diyelim..

Eee, adamın kendi görüşü olamaz mı? İslam'a mal edemem bunu...

Belli ki pot kırmış.. Yok böyle birşey..

Abdülaziz Hoca iyi niyetli, gerçek bir din alimi. Ama bu dediği doğru değil..

Sitelerde Paylaş

Tama Abdülaziz Hoca bunu demiş, hatta sizin anladığınız manada demiş diyelim..

Eee, adamın kendi görüşü olamaz mı? İslam'a mal edemem bunu...

Belli ki pot kırmış.. Yok böyle birşey..

Abdülaziz Hoca iyi niyetli, gerçek bir din alimi. Ama bu dediği doğru değil..

Bak bu daha makul oldu. Gereksiz yere kimseyi suçlamayalım, kalp kırmayalım. Ben çıktım.

Sağlıcakla kal :)

Sitelerde Paylaş
Eski hali (Bu düz dünya görüşüne inananlara hitap ediyor)

“Güneş batıdan doğacak, insanlar topluca îmân edecek, ancak daha önce îmân etmemiş olanların îmânları kendilerine bir yarar sağlamayacaktır.”

Yeni hali (Bu da küresel dünya görüşüne inananlara hitap ediyor)

“Bir kısım insanlar güneşi batıdan doğarken görecek, bir kısmı da doğudan batarken, insanlar topluca îmân edecek, ancak daha önce îmân etmemiş olanların îmânları kendilerine bir yarar sağlamayacaktır.” (Katalani 217.c 75 :) )

katalan ne lüzumsuz adamsın ya.uzun vadede herkes güneşin batıdan doğduğunu görecek herkes güneşin doğudan battığını görecek.Bir hadis yazdın rezil ettin Senin dinine kimse inanmaz :D.Sen değişimin olduğu anda güneşin batma ve doğma anını izleyen insanlar için hadis yazıyorsun sonra insanlar topluca iman edecek diyorsun :D o an da birçok insan güneşin doğup battığını değil yön değiştirdiğini görecek belki öğle 12 de. :D gerçek hadis ise tüm insanlar için geçerli bir gerçeği yazıyor

Sitelerde Paylaş

Bak bu daha makul oldu. Gereksiz yere kimseyi suçlamayalım, kalp kırmayalım. Ben çıktım.

Sağlıcakla kal :)

Seni suçladığım yok be dostum. Bu alıntının yapıldığı siteler hoca ne demek istemiş anlamadan yazmışlar belli ki..

Sen de sağlıcakla kal, din kardeşim...

Sitelerde Paylaş

Bold yaptığım kısmın kaynağını söyler misin? Çünkü benim baktığım kaynaklar başka şey söylüyor :lol:

Soruyu tekrar sorayım :)

Güneş önce Doğudan mı batacak yoksa Batıdan mı doğacak?

Komiklik yaparak kıvırmaya çalışanlar soruya cevap versin :lol:

Sitelerde Paylaş

Güneş batıdan doğacak, doğudan batacak.

Bu Kıyamet'in son alametlerinden biri olacak. Bunu görüp, iman edenlerin imanı kabul olmayacak, çünkü iş işten geçmiş olack. Bu olayla, herkes Kıyamet'in artık çok kısa zaman sonra kopacağını anlayacak.

Bu olay nasıl olabilir?

Belki dünyaya çarpacak bir göktaşı, dünyanın yörüngesine zarar verip, döndüğü eksenin ters yüz olmasını sağlayıp, artık her zamankinden farklı olarka güneşin tersten doğamasını sağlayabilir...

Dünyanın dönüşünü tersine çevirecek bir göktaşı dünyada ki hayatı bitirir. Güneşin "doğuşunu" görecek bir tane canlı kalmaz.

Sitelerde Paylaş

Dünyanın dönüşünü tersine çevirecek bir göktaşı dünyada ki hayatı bitirir. Güneşin "doğuşunu" görecek bir tane canlı kalmaz.

Gökmavi, sen işi yokuşa sürüyorsun. Tamam ben kabul ediyorum. Olay çizgi filmdeki gibi oldu, göktaşı çarptı, insanlara hiçbir şey olmadı ve dünya tersine dönmeye başladı. HEPSİNİ KABUL EDİYORUM. Bu şartlar altında söylesinler aşağıdaki sorunu cevabını :lol: Verilecek cevap aslında Muhammed in yakın gök algısını net olarak ortaya koyuyor. Gerçi, Güneşi gece secdeye gönderen hadisin yanında bu husus anlatılması zor kalıyor ama bütün hadisleri ortaya koyduğumuzda hep düz ve sabit dünya görüşünü teyit etmesi açısından önemli.

Güneş önce Doğudan mı batacak yoksa Batıdan mı doğacak?

--------------------------

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) bir hadisinde kıyametin büyük alametlerinden biri olarak güneşin batıdan doğacağını haber vermiştir.

“Güneş batıdan doğacak, insanlar topluca îmân edecek, ancak daha önce îmân etmemiş olanların îmânları kendilerine bir yarar sağlamayacaktır.”

(Tecrid-i Sarih Tercümesi, XII 307; Müslim, Fiten, 118)

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hiç belli olmazi göktaşı güçlü bir ihtimal, bu hadis gerçekse, başka sebeplerle de bu iş olabilir...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...