Jump to content

ölümden sonrası ?

Recommended Posts

bir insan öldükten sonra yeniden hayata döneceğini de düşünebilir , yok olacağını da düşünebilir . Kısacası insan istediğini düşünebilir , bu düşünce özgürlüğüdür ve oldukça normaldir . Ama gel gör ki bizim bu dinler yanlış düşüncenin cezasını cehennem ile kesmektedir , hem de ebediyen . Bu kadar saçma ve boktan bir şey olabilir mi ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 167
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 3 weeks later...

Cennet Cehennem bilemiyorum ama burada bu kadar iğrençlikler varken bunların mutlaka cezalandırılması gerektiğini düşünüyorum...

Bunun da farklı bir Evrende;

Kişinin yaşantı tarzına ve evrensel değerlere olan saygısına göre daha kolay ve zevkli bir yaşam tarzı olan bir Evrene geçeceğini...

İğrenç bir hayat sürmüş çocuk tecavüzcüsü katil ve pis bir diktatörün yaydığı negatif enerjiye paralel olarak (Cehennem) gibi olan sıcak kurak ateş gibi bir Evrene geçiş olabilir...

Burada yaşadığımız veya yaşayamadığımız (doğduğumuz yer, maddi imkanlar, ailevi koşullar vs.) tüm şeylerin bir karşılığı olması gerek...

Sitelerde Paylaş

ölümün bir son olduğunu düşünemiyorum. Böyle düşünnenlerin de nasıl yaşayabildiklerini bir türlü anlamıyorum.

Ben de ebedi yaşamayı isteyenlerin (istediğini sananların!) nasıl yaşadıklarını anlamıyorum(anlıyorum da lafın gelişi işte)

Anladığım siz tamamen akılsızsınız bu yüzden ebedi yaşamayı istediğinizi sanıyorsunuz!

tarihinde Tarafsız tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sünneti narkozla oldum.Doktor geri sayıma başladı, 3-2 derken 1'i duymadan bilincimi kaybettim.Aynı doğmadan önceki gibi hiç yoktum.Tanımlayamayacağım bir zaman sonra ayıldığımda iş bitmişti.Geri sayımı ve ayılışımı hatırlıyorum ama aradaki zamanda ölüden farksızdım.O süreyi ben yaşamadım aslında.Ölüm de böyle olacak.Ölen için ölümden sonrası yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...