Jump to content

Kuranda Yazılı Olan Şeylerin Gerçekleşmemesinin Nedeni Nedir?

Recommended Posts

Hoo sakin ol!

Keşke o mercimek beynini yorup uzun bir cevap yazacağına benim yazılarımı dikkatli okusaydın.Bu sayede birşeyler öğrenirdin.Bu yazıyı da yazmazdın.

Kimsenin enfal 66 bedirden sonra gönderildi diye iddaası yok.

Durum şöyle:

-Enfal 65 -------- bedirden önce

-Enfal 66 -------- bedirden önce

-Enfal 67 --------- bedirden sonra

İstenirse delilleriyle sunarım.

Git biraz kutubi sitte oku.Orda bulursun gerçekleri.

Senin gibi ayeti okuyup 'bu kesin şu olay üzerine yollanmıştır' demiyoruz .Araştırıyoruz

ee ne olmuş allahın bilememiş kısaca muhmmed bilememiş bu ayatleri yartıcıya gönderdi dersek haksıklık olur hem allah neden ayet gönderme iytiycı dursunki böyle saçma bir şey insana saçma geliyorsa yartıcıya dahda beteri olsa gerek

Sitelerde Paylaş
  • İleti 224
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hoo sakin ol!

Keşke o mercimek beynini yorup uzun bir cevap yazacağına benim yazılarımı dikkatli okusaydın.Bu sayede birşeyler öğrenirdin.Bu yazıyı da yazmazdın.

Durum şöyle:

Senin gibi ayeti okuyup 'bu kesin şu olay üzerine yollanmıştır' demiyoruz .Araştırıyoruz

ee ne olmuş allahın bilememiş kısaca muhmmed bilememiş bu ayatleri yartıcıya gönderdi dersek haksıklık olur hem allah neden ayet gönderme iytiycı dursunki böyle saçma bir şey insana saçma geliyorsa yartıcıya dahda beteri olsa gerek

Sitelerde Paylaş

Yuh sana da!

Pişkinliğin bu kadarı!

Cımbızlamışım! Bak sen!

Sanki manasında değişiklik yaptım.Nasıl kendimi rezil etmişim bir anlasam!

Yüzsüzlüğün bu kadarı!

Bir laf et sonra da lafı kıvır.Yok öyle bir laf etmedim deseydin bari.Alkollüydüm de.

Normal hayatta çok gördüm lafını inkar eden ama sanal da ilk kez görüyorum.

-Bir yandan da diyorum ki iyi ki konuşmalarımızı koymuşsun. Ne diyorsun orda 'Abdullahabdal hata yapmışsa düzeltir diyorsun' değil mi?

Bak bakalım düzeltmiş mi?Yoksa küstalığına devam mı ediyor?

Yiyorsa söyle ona Abdullahabdal yanlış biliyorsun diye

Birazcık insanlık onuru varsa tabii ki

İnkar? Müslümana mı benziyorum sence dostum?Mesajımı eksik yayınlayan sensin, ben tümünü koydum, sence kim inkarcı? :blink:

Burda bir tartışma varken ayrı açtığın konuda amacının ne olduğunu belirtmeden soru sorup cevaplarımızdan işine gelen kısmı seçip bunuda bu konuda baskın çıkma amaçlı koyman rezilliğin daniskası. Yukarda tümünü verdiğim(senin cımbızladığın) mesajımdaki verilmiş cevapta amacınıda sorduğum halde yaptığın bu konuya geçip bu şark kurnazlığı misali adımızla ve bizden alıntı eksik mesajla zaten samimiyetin ortaya çıkıyor.

Bak mesajlarımı aynen koyuyorumki bu rezilliği bir daha yapmayasın diye.Sense rezil durumu düzeltip özür dileyeceğine işi hakarete vardırmışsın.

abdullahabdal dostum ısrar ediyorsa otur sende konuda hatasını tartışarak kanıtla. Böyle ucuz numaralarla rezil etme kendini. Direk başka konu açıp mesaj cımbızlayarak artniyetli olduğunu kanıtlama.

İnsanlık onuru demişsin, onurlu insan davranışı senin yaptığınsa bırak o onur eksik kalsın. Hakaretler seni haklı kılmıyor. Rezilliğini artırmadan üslubunu gözden geçir. Sakinleş. ;)

Saygılar...

Sitelerde Paylaş

Hoo sakin ol!

Durum şöyle:

Pislik insan müsveddesi

hadi sun artık şu delili

yok iddiasında değilmiş...

Bir yıla yakındır..hala bedirde ne zafiyet var aranızda kararlaştıramadınız...

hadi artık bekletme...

söyleyeceğin ve kanıtlayacağın tek şey var...

ya kanıtın ayetini sun....

bedirdeki zaafiyeti...

yada si...r ol git..

terbiyesiz dalgamı geçiyorsun insanlarla..

Sitelerde Paylaş

Dostum abdullahabdal, nefridium denen şahıs mesajımdan cımbızlama yaparak sana cevap verme gafletinde bulunmuş. Yaptığının ne olduğunu herkes görüyor. Neyse, cımbızladığı mesajımı aynen yazıyorum ve dürüstlük beklemenin arkadaştan iyimserlik olduğunu düşünerek es geçiyorum. Sorduğu soruya cevap mesajlarım aynen altta, kalın yeri alıp kullanmış arkadaş.

...............

Mesaj 1

Dostum enfal suresi 65 önce,66 bedirden sonra indi der islami kaynaklar. Uhuddan sonra inen ayetler için ali imran gösterilir. Şimdi eğer sen peşpeşe iki ayet yanlış surelerde savında isen kuranın her ayetine aynı hikaye yapılabilir. Sorun bizim ne dediğimizde değil. Senin ne dediğinde.Çünkü iddia ettiğin şey bizim açımızdan çok önem taşımıyor. Ama sen iyi düşünüp kanıtlarıyla sunmalısın ki dediğini iyi düşün, ayetin yeri yanlış diyorsun. İniş sırasına göre zaten düzenlenmemiş kuranda surelerde karışmış demiş oluyorsun.

Yada derleyenler iyi derlememiş, ali imran ile enfal ayetleri bir birine karışmış mı diyorsun?

Saygılar...

............

Mesaj 2

Yanlış bilgi savaş isimleri olarak görünüyor. yukarda yazdığın enfal, (65-66-67)sıralamasıyla ilgisi nedir sorun. Abdullahabdal biri bedirden sonra biri uhuddan sonra demiyor. Ayetlerin anlamında yada açtığı konuda büyük bir hata mı olmuş oluyor?

abdullahabdal dostum yanlış yazmışsa elbet düzeltirde, onu ilgili başlıktada belirtebilirdin. Bu şekilde bir konu açmanın gereği var mıydı bilmem?

Amacını anlamadım dostum.

saygılar....

...................

Şeklinde iki mesaj yazmıştım. konunu daha önce okumadığım için kendi aklınca cımbızlayarak seni rezil ettiğini sanıp kendini rezil etmiş.Sen gereken cevabı vermişsin zaten.

Saygılar.

Bunlar Müslüman

problem yok ben iyi tanıyorum yalancıları..ana babasına bile yalan söylüyorlar...

NİSA -6.. Yetimleri deneyin. Evlenme çağına (buluğa) erdiklerinde, eğer reşid olduklarını görürseniz, mallarını kendilerine verin. Büyüyecekler (ve mallarını geri alacaklar) diye israf ederek ve aceleye getirerek mallarını yemeyin. (Velilerden) kim zengin ise (yetim malından yemeğe) tenezzül etmesin. Kim de fakir ise, aklın ve dinin gereklerine uygun bir biçimde (hizmetinin karşılığı kadar) yesin. Mallarını kendilerine geri verdiğiniz zaman da yanlarında şahit bulundurun. Hesap görücü olarak Allah yeter.

Adamlar utanmaz yalancı...

İslamda yetim malı yemek caiz değilmiş..islam yetimi korurmuş derler...

bak ayete ne diyor...zenginseniz yemeyin.de değil...tenezül etmeyin......

hadi tenezül etmediler...yahu bu ülkede zengin yüzde kaç?

%95 ine helal olan yetim malı yeme.....

nasıl islamda yetim malı yenmez oluyor....

işte bunlar babalarına analarına bile bu yalanları söylüyorlar...

senin yazını cımbızlamasını çok görme :lol:

Sitelerde Paylaş

TEVBE-30.Onları (yahudileri, hıristiyanları) Allah yok etsin!

Kuranda Allah hitap eden olduğuna göre Allah kendi Allahından böyle bir istekte bulunmaktadır.

Kendisi yok edemeyince bi üstüne başvurduğu belli....

Allah diyorki....Allah onları yoketsin...

Ama olmuyorlar...

yok edememişler..

Peki ne Allah nede Allahın Allahı Yahudileri ve Hristiyanları yok edebilmiş mi? Sözünü tutmamış yine.

Neden Allah kendisi yokedemeyince ....

bi üst allaha müracat ediyor...Allah onları yok etsin yazıyor ......

üstü de amiride yokedemiyor....

neden bunu istediği halde yapamıyor..

açıklayın kardeşim

düzgün bir müslüman yokmu bunu anlatacak...

bak adam kaddafiyi yokedeceğim dedi yaptı....

ırağı saddamı dedi yaptı...

Allah hem dediğini yağpamıyor..kendi gücü yetmeyince Allahına havale ediyor

oda yokedemiyor....

eee siz hala müslümanmısınız?

neden?

Sitelerde Paylaş

İnkar? Müslümana mı benziyorum sence dostum?Mesajımı eksik yayınlayan sensin, ben tümünü koydum, sence kim inkarcı? :blink:

Burda bir tartışma varken ayrı açtığın konuda amacının ne olduğunu belirtmeden soru sorup cevaplarımızdan işine gelen kısmı seçip bunuda bu konuda baskın çıkma amaçlı koyman rezilliğin daniskası. Yukarda tümünü verdiğim(senin cımbızladığın) mesajımdaki verilmiş cevapta amacınıda sorduğum halde yaptığın bu konuya geçip bu şark kurnazlığı misali adımızla ve bizden alıntı eksik mesajla zaten samimiyetin ortaya çıkıyor.

Bak mesajlarımı aynen koyuyorumki bu rezilliği bir daha yapmayasın diye.Sense rezil durumu düzeltip özür dileyeceğine işi hakarete vardırmışsın.

abdullahabdal dostum ısrar ediyorsa otur sende konuda hatasını tartışarak kanıtla. Böyle ucuz numaralarla rezil etme kendini. Direk başka konu açıp mesaj cımbızlayarak artniyetli olduğunu kanıtlama.

İnsanlık onuru demişsin, onurlu insan davranışı senin yaptığınsa bırak o onur eksik kalsın. Hakaretler seni haklı kılmıyor. Rezilliğini artırmadan üslubunu gözden geçir. Sakinleş. ;)

Saygılar...

-Öncelikle şu hakaret meselesi halledelim.İlk hakareti eden sensin bana.

-Mesajını eksik yayınlamışım diye serzenişte bulunuyorsun.Mesajının devamında benim haksız çıkaran bir durum var? E Yok.Neden bu kadar sitem ediyorsun anlamadım.

-Şark kurnazlığı meselesine gelelim.Yapacak birşey kalmadı ki artık.Katalan a sordum aynı soruyu.O da gerçeği bildiği halde cevap vermedi geçiştirdi.Sence dürüst bir davranış mı?

Aklıma lise yıllarım geldi.Bir arkadaşım matematik yazılısında bir soru üzerine öğretmenle anlaşamadı.Bu yüzden yazılıdan notu düşüyordu.Nerdeyse kalacaktı.O da gitti başka bir matematik hocasını yakaladı soruyu çözmesini istedi.O öğretmen de durumu bildiği için soruyu çözmek istemedi.Katalanın durumu da böyle.Gerçek neyse ortaya çıksın

Sen sanıyor musun ki ben kanıtlarımı sunmadan iddaasının yanlışlığını söylediğimi.Adama

-- Kutubi sitteden delil getirdim

-- enfal 67 gibi kapı gibi ayet var.Savaş esirlerinden bahseden

-- Başka müslüman arkadaşlar söyledi

E bi de sen(berkullah da dahil) söylüyorsun.Sence daha ne yapalım?

Sitelerde Paylaş

Araştırmanız ne zaman biterse buraya gir yaz....

Önemli değil

bedirden yani Savaştan önce söylenmesi daha da Ahmakça olur....

Bu ayetin yazılmasını sağlayacak...

Biz Bedirden önceki zafiyeti

bedirden sonraki zaafiyeti bekliyoruz.....

Türkçesi...aşağıda...

lan siz bir kişi on kişiye bedeldiniz ama,,,

siz bir halt değilmişsiniz...

meğerse

ancak bir kişi iki kişi ye bedelmişsiniz ...

kendinizi bi halt yerine koymayın...

diyecek savaştan önce bunu yapacak enayinin kim olduğunu bekliyoruz...

Araştırın bakalım..

Sitelerde Paylaş

Önemli değil

Türkçesi...aşağıda...

meğerse

Araştırın bakalım..

Diyecek kelime bulamıyorum.Araştırma derken genel konuşmuştum.Yani hangi konu olursa olsun ukalalık yerine araştırırım demek istedim.Hey Allahım kimlerle uğraşıyorum.

Önce okuduğunu anla.. zaten sen böyle bir iddaa ortaya atınca aylar önce araştırmalarım tamamlanmıştı.Yazılarımı okusana tekrar.Ha sen demek ki benim yazılarımı okumadan klavyeye sarıldığın için delil bekliyorsun.

tarihinde nefridium tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

-Öncelikle şu hakaret meselesi halledelim.İlk hakareti eden sensin bana.

-Mesajını eksik yayınlamışım diye serzenişte bulunuyorsun.Mesajının devamında benim haksız çıkaran bir durum var? E Yok.Neden bu kadar sitem ediyorsun anlamadım.

-Şark kurnazlığı meselesine gelelim.Yapacak birşey kalmadı ki artık.Katalan a sordum aynı soruyu.O da gerçeği bildiği halde cevap vermedi geçiştirdi.Sence dürüst bir davranış mı?

Aklıma lise yıllarım geldi.Bir arkadaşım matematik yazılısında bir soru üzerine öğretmenle anlaşamadı.Bu yüzden yazılıdan notu düşüyordu.Nerdeyse kalacaktı.O da gitti başka bir matematik hocasını yakaladı soruyu çözmesini istedi.O öğretmen de durumu bildiği için soruyu çözmek istemedi.Katalanın durumu da böyle.Gerçek neyse ortaya çıksın

Sen sanıyor musun ki ben kanıtlarımı sunmadan iddaasının yanlışlığını söylediğimi.Adama

-- Kutubi sitteden delil getirdim

-- enfal 67 gibi kapı gibi ayet var.Savaş esirlerinden bahseden

-- Başka müslüman arkadaşlar söyledi

E bi de sen(berkullah da dahil) söylüyorsun.Sence daha ne yapalım?

Sen hala yaptığından dolayı durum tespiti olan rezillik kelimesindesin. Yaptığın belli, konu burdayken başka yerde konuya ilişkin farklı konu açıp nedenini belirtmeden soru sorup mesajlarımızı bu konuda habersiz kullanman. Tamamını okursan bu iddianın sahibi her kimse kanıtlar diye belirtmişim. Sen ne yapmışsın bizim sözlerimiz kesinlikle doğru veya islam kaynakları kesin doğru demişiz edalarıyla gelip konuya kişisel saldırılar peşindesin.İslam kaynaklarında tonla rededeceğiniz hadisler ve bilgiler mevcut. Orda yazması yanlışlanamayacaklar demek değildir.

Tekrarlıyorum, yaptığın yanlış. Artniyetle farklı konu açacağına otur konuda tartış. Başkalarının sözlerinide cımbızlama. Bana direk sor, kime ne sorduğun umurumda değil. Yani mazeretin haklı kılmıyor seni.Rezil kelimesini kullanmam rahatsız etmiş madem özür. Yinede dürüstlüğün ve samimiyetinden kuşkuluyum bu olaydan dolayı. Önemli midir senin için bilmem.Yanlış yapılır, iddia edilir ancak bu yöntemler haklı çıkartmaz kişiyi.

Hakaretlerinide ister öyle bırak ister düzelt. Konuyu kişiselleştirme hataları daima çıkmaza götürür kişiyi. Hepimiz için geçerli.

Bu konu üstüne son mesajım, konuyu böldüğüm için özür diliyorum.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş

Sen hala yaptığından dolayı durum tespiti olan rezillik kelimesindesin. Yaptığın belli, konu burdayken başka yerde konuya ilişkin farklı konu açıp nedenini belirtmeden soru sorup mesajlarımızı bu konuda habersiz kullanman. Tamamını okursan bu iddianın sahibi her kimse kanıtlar diye belirtmişim. Sen ne yapmışsın bizim sözlerimiz kesinlikle doğru veya islam kaynakları kesin doğru demişiz edalarıyla gelip konuya kişisel saldırılar peşindesin.İslam kaynaklarında tonla rededeceğiniz hadisler ve bilgiler mevcut. Orda yazması yanlışlanamayacaklar demek değildir.

Tekrarlıyorum, yaptığın yanlış. Artniyetle farklı konu açacağına otur konuda tartış. Başkalarının sözlerinide cımbızlama. Bana direk sor, kime ne sorduğun umurumda değil. Yani mazeretin haklı kılmıyor seni.Rezil kelimesini kullanmam rahatsız etmiş madem özür. Yinede dürüstlüğün ve samimiyetinden kuşkuluyum bu olaydan dolayı. Önemli midir senin için bilmem.Yanlış yapılır, iddia edilir ancak bu yöntemler haklı çıkartmaz kişiyi.

Hakaretlerinide ister öyle bırak ister düzelt. Konuyu kişiselleştirme hataları daima çıkmaza götürür kişiyi. Hepimiz için geçerli.

Bu konu üstüne son mesajım, konuyu böldüğüm için özür diliyorum.

Saygılar.

-Birincisi rezillik kelimesi yenilir yutulur bir kelime değildir.Neyse özür dilemişsin ben de özür diliyorum.

-Olayı kişileştirmeyelim diyorsun.Senin ilk mesajının ilk cümlesine bakar mısın 'Dostum abdullahabdal, nefridium denen şahıs'.

E hal böyle olunca ben de senin dürüstlük ve samimiyetinden şüpheliyim.Çünkü yanlış bile yapmış olsam böyle direkt taraf olacak şekilde olaya girilmez.

Madem dürüstsün keşke bir cümle de abdullahabdala yazıp yanlış biliyorsun deseydin.

-Yaptığımın hala yanlış olduğunu düşünmüyorum.Neyse artık lafı uzatmayayım.

Sitelerde Paylaş

Mantığıyla hareket eden hiçbir beyin Kuran a inanmaz, inanamaz. Kuran sadece kendi zamanındaki cahilleri bir araya toplayan uydurulmuş yazılardır. Ama Allah bunu demek istemiş demek bile bu kitabın uydurma olduğunun delilidir. Muheteşem bir varlıktan gelen sözler her şeye kadir olan güç, neden arkasında şüpheye yer edecek yazılar bıraksın?

Neden kitap göndermek için yüzyıllarca bekler? İnsanı yaratır, verir koltuğunun altına kitabı " al canım bu da benim kitabım, lazım geldiği yerde çıkar oku" bu kadar basit. Baştan sona mantık hatası olan bir kitabı insanlar aklamaya çalışıyor bunu yaparken bile aslında ilk cümlede allaha ve kitaba küfür ettiklerini bilmiyorlar mı? Sen anlatamamışsın, dur ben anlatayım :) böyle saçmalık olur mu?

Kuranın savunmaya ihtiyacı olmamalıdır. Hiç bir kitabın savunmaya ihtiyacı olmamalıdır. Adı üzerinde Kutsal kitap. Yarattığı muhteşem evrende, bir toz zerresinin üzerinde yaşayan bir canlı çıkıyor " bakın allah var, kitap gönderdi" diyor. Bizde ağzımızı açıp okuyoruz. Savaşın, öldürün, esir alın vb. binlerce insanlık dışı! şeyler söylüyor ama güzellikten bahsediyor. " Siz bana bakmayın o ara kafam iyi değildi" der gibi.

Ben Kurana ve dinlere inanmıyorum çünkü başka bir insanı öldürmemi söylüyor.Tanrı gerçek olsa, beni peygamber seçse ve bana böyle bir kitap yazdırmaya çalışsa yapacağım tek şey " hadi len" demek ve o kitabı o anda yakmak olurdu. Dinler, insan öldürmeyi kolaylaştıran, haklı çıkartmaya yarayan psikopat beyinlerden çıkmış yazılardan ibaret bir şey değildir. Saygılar.

tarihinde Zazi73 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Önemli değil

Türkçesi...aşağıda...

meğerse

Araştırın bakalım..

Yanlış Anlamadım..Müslüman arkadaşlar ...

kazandığı savaştan sonra herkesin moralini bozacak konuşmayı neden yaptı

Bu zaaf neydi..

Ayet teki zaafı Uhudda olduğunu heryer yazıyor...

her komutan kazandığı savaştan sonra

lan bakın bana

sizin zaafınız var artık bu savaşı kazandık ama bi dahakini asla kazanamayız..

zaafınız var....

konu bu değil zaten...

sen adam olsan aşağıya bakardın...

varmı cevabın...yok..eeeeeeeeeeeeee

Sitelerde Paylaş

KURANDA YAZILI OLAN ŞEYLERİN GERÇEKLEŞMEMESİNİN NEDENİ NEDİR?

TEVBE-14.Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve Onları rezil ve rüsvan etsin,yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın.Ve mümin bir kavmin yüreklerini ferahlandırsın.

ENFAL-65.Sizden yirmi sabırlı kişi olsa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden yüz kişi de kâfirlerden bin kişiye üstün gelir;

ALLAH Bu ayete göre Muhammed’e 100 kişi 1.000 kişiyi yener demişti.

Ayeti oranlarsak Müslümanlar BİN kişi olursa ONBİN kişiyi yenmeliydiler.

UHUD SAVAŞIn da tarihi Arap kaynaklarına göre Müslümanlar 1.000 kişi Kureyşliler 3.000 kişiydiler.Bu ayete göre rahatça yenmeleri gerekiyordu.

Üstelik birde Tevbe suresinde Allah siz Müslüman olmayanlarla savaşın ben yardım edeceğim demişti.Onları rezil rüsvan edecekti.

Uhud da iki ordu karşılaştılar Fakat savaşın sonunda Müslüman ordusu yenildi.

Muhammed in Allah tan bu şekilde ayetler geldi dediği Enfal-65 ayeti gerçekleşmemişti.Doğal olarak savaşta yer alanlar Muhammed e “bize böyle söylemiştin” diye sormuş olmalılar ki; Allah bu ayetin yenisini gönderdi dedi.

Allah bu kadar güçsüz müdür ki Tevbe 14 de söylediğini yapamadı?

Allah geleceği bilecek yaratıcı değimlidir ki bin kişi,üç bin kişiyi yenemedik?

Muhammed in yeni ayet geldi diye söylemekten başka çıkar yolu var mıydı?

Allah enfal 65 in geçersiz olduğunu bildirdi yerine Enfal 66 yı gönderdi dedi.

ENFAL-66. Şimdi ise Allah sizde bir zaaf bulunduğunu bildiği için, yükünüzü hafifletti. Bu durumda, sizden sabreden yüz kişi olursa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden bin kişi de Allah’ın izniyle iki bin kişiyi mağlûp eder.

Zaaf olayını bir kenara bırakırsak.Tevbe14 ayetinde Allah zaten ben sizi galip getireceğim onları savaşa teşvik et dememiş miydi?

Allah neden söylediğini yapamamıştır.

Yoksa bu ayetleri Allah göndermemiş olabilir mi?

Bu durumda zorunlu olarak bir ikilemle karşı karşıya kalıyor olacak insan..

Bir taraftan;

Bu ayetleri( tevbe 14-enfal 65-66 ayetlerini )Allah gönderdi diye kabul etsek.

Allah’ın söylediğini yapamayan.Verdiği sözleri yarine getiremeyen.Geleceği bilemeyen.Gücü insanlara yetmeyen bir yaratıcı olarak kabul edeceğiz.

Diğer taraftan;

Bu ayetleri( tevbe 14-enfal 65-66 ayetleri )Allah göndermedi diye kabul etsek.

Kuran Allahın kelamı olmaktan çıkıyor.Muhammed in peygamber olmadığını. Allahın Muhammedi elçi olarak göndermediğini kabul etmiş oluyoruz. Müslümanlığın bir din olmadığını ve kuran da yazılanların Muhammed ve arkadaşlarının görüşlerinden oluşan yazılar olduğunu söylemiş oluyoruz..

Eğer Kafamızda bir beyin taşıyorsak.Birinden birini kabul etmek zorundayız.

Başka bir düşüncesi ve çözümü olan varsa açıklasın öğrenelim.

Ben Allahın tarafındayım.Bu ayetleri ve Kuranı Allah göndermemiştir.

Muhteşem Dünyayı ve canlıları yarattı denilen Allah güçsüz olamaz.

Bizim düşündüğümüz Allah verdiği sözleri tutar.

Bırakın bir Kureyş ordusunu Tüm Dünyayı yok edebilir.

Siz hangisi doğru diyorsunuz?

Allah gibi yaratıcı güç böyle ayetler gönderir mi?

Bu ayetlerde Allah, geleceği bilmeyen, insanlardaki zaafı göremeyen bir tanrı konumuna düşürülmüştür.

Eski ayeti hükümsüzleştirerek yeni ayetin geçerli olması neleri değiştirmiştir?

Ayeti oranlarsak Müslümanlar 1.000 kişi olursa 2.000 kişiyi yenebilir e iniyordu.

Kureyşliler Arap kaynaklarına göre Uhud da Müslümanlar 1000 kişi Kureyşliler 3.000 kişiydiler. bu savaşı kaybetmeleri normaldi.

Ayet bin kişi ancak iki bin kişiyi yenebilir diye söylüyordu? O halde bu savaşı kaybetmeleri oldukça normaldi.Çünkü onlar üçbin kişiydiler.

Peki Bu iki ayet günümüzde geçerlimidir.Tabi ki hükümsüzdür. Arapların İsrail ile yaptığı savaşlara baktığımızda 200.000 İsrail askerine karşılık 2.000.000 un üzerinde Arap Müslüman askeri üç kere mağlup olmuştur.

Beni Tanrı görevlendirdi diyerek düşmanlarına saldıran Cengizhan Müslüman ordularını önüne katarak Mezopotamyadan aşağılara kadar kovalamıştır.

Bu durumda 1 Arap 2 Türk e bedel olmuş mudur? Yoksa tersimi olmuştur?

Sitelerde Paylaş

Yanlış Anlamadım..Müslüman arkadaşlar ...

kazandığı savaştan sonra herkesin moralini bozacak konuşmayı neden yaptı

Bu zaaf neydi..

Ayet teki zaafı Uhudda olduğunu heryer yazıyor...

her komutan kazandığı savaştan sonra

lan bakın bana

sizin zaafınız var artık bu savaşı kazandık ama bi dahakini asla kazanamayız..

zaafınız var....

konu bu değil zaten...

sen adam olsan aşağıya bakardın...

varmı cevabın...yok..eeeeeeeeeeeeee

Sen harbi gerizekalısın!

Aynı şeyleri yazıp duruyorsun.Anlaman için kaç defa yazmam gerekli.Enfal 66 nın bedirden sonra olduğunu kimse yazmıyor.

Bundan dolayı senin dediğin gibi 'kazandığı savaştan sonra moral bozucu bir konuşmayı' yapmamıştır

Sitelerde Paylaş

Enfal 66 nın uhuddan sonra gönderilmediğini aslında bu forumdaki birçok kişi biliyor.Bu abdullahabdal ın inadını anlamak mümkün değil!

Sormak istiyorum:Daha nasıl bir kanıt getirmeliyim.Mesela diyanet dese ki bu ayet bedirden sonra gönderilmemiştir inanır mı acaba?

Sanmam!

Hemen derki elbette diyanet bunu kabul etmez der.Ama bu öyle birşey değil ki!

Elbette diyanete Allah var mı deseniz var diyecek ama bu kronolojik bir bilgi.En doğru kaynak o olur.

Ama ben diyenetten kanıt da getirsem olmaz der.

Adam en iyi ben bilirim diyor.En iyi kuran uzmanı o!

En iyi tefsirci o!

HArbi Abdullahabdal diyanetin cevabını kabul eder misin?

Herhalde diyanetten iyi bilmiyorsundur.

Yoksa ben bilirim mi diyorsun?

Cevabın ne?

Sitelerde Paylaş

Bu muhammedin var ya da hayali olması ateistlerin ayrılığa düştüğü bir konu değil ki. Şimdi muhammed olsa ne yazar olmasa ne yazar.

Ortak olduğumuz konu sahte, yalancı peygamber olması. Birileri uydurmuş veya az buçuk yaşamış, sonradan şişirilmiş.

Hoca yalancının mumu yatsıya kadar yanar diye bir atasözü mevcut.

Geç islamiyeti kaç bin yıldır neyin yalanı. Bir insanlık yaratılmış. Bir yaşam feslefesi edinilmiş. Allahta yaşam tarzına uygun ayetler göndermiş.

Sen vucudunda gördüğün, bildiğin şeyleri boş ver görmediklerini evrim nasıl yapmış ondan bahset. Tabi ortaya kesin kanıtlanmamış zırvalar atın nasıl olsa bşka kanıt ok bunlarda sizi oyalar ve çabuk kanarsınız.

Sitelerde Paylaş

Baykush

Bunlarla ciddi avunuyormusun yani bu sorular talabe soruları.

Peygamberler de Kuldur ve ölümlüdür.

Allah'ı baktığın ve hissettiğin heryerde görebilirsin. Seni bağlamaz bizim inancımıza göre Allah'ın yarattığı herşeyde onu görebilmektir.

Ne kadar güzel suretini gör, sonra insanlık vasıflarını yap.

Sen şunu söyle madem yalan. Neden insanlık daha fazla Peygamber çıkarmadı. Neden daha günümüzde insanlığın oyunu madem bu güne uyarlı Peygamber çıkmadı. Hoca bu nasıl yalan da çıkmıyor. Son din, son Peygamber denildide, bu denilen yalandıda neden çıkamadı neden çıkanlara inanılmadı. Bunda da Allah'ı gör işte çünkü O son dedi. Sen yırtsanda olmaz.

Allah biz şuanda ancak bu şekilde görürürüz daha ötesini istemek senin inançsız beyninin egosunu tatmin etmeye çalışmaktır.

tarihinde CaN06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...