Jump to content

KURAN'DAKİ RECM VE MATRIX

Recommended Posts

Lütfen hepsini okuyun. Copy paste yapmadan yazdım. Sıkılmazsınız yani; (Lüten daha okumadan matrix ile dalga geçip aşağılayıcı cümleler kurmayın. Zira ben sitenize sonsuz saygı duyuyorum. Ve diyorum ki belkide forum sitelerinin en iyisi. Lüten sizlerde mantıklı cevaplar verin , aşağılayıcı, cevap vermekten uzak hakaret içeren cümleler kişiyi itibarsızlaştırmaktan öteye gitmez.

Mezhepçi İslam’ın en haddi aşan uydurmalarından birini anlatacağım size. Bu uydurma ile Kuran’ın ayeti iptal edilmeye çalışılmış ve dine taşlayarak öldürme gibi bir ilave yapılmıştır. Fakat asıl dehşetli olan şudur ki; gelenekçiler, sırf recmi, yani zina edeni taşlayarak öldürmeyi haklı çıkartmak için, Kuran’ın eksik olduğunu, aslında “recm ayeti”nin var olup, bu ayetin keçi tarafından yenilip yok edildiğini söyleyecek kadar ileri gitmişlerdir.

Bugünkü ateist öğreti ise Mezhepçi islamın etkisinde kalmış ve Kuran'da olmadığı halde recm'i mezhepçi islamın akaid kaynaklarından örnekler göstererek islam ile bağdaştırmaya bu yalanı herkese aşılamaya çalışıyorlar. Matrix filmini hepiniz seyretmişsinizdir. Bu dünyanın kurgusal bir oyundan ibaret olduğunu gerçek dünyanın ise beynimizin bir yerlerinde saklı olduğunu paranormal bir anlatımla bizlere sunmuştur. Ateistlerde Kuran'ı aynı matriks gibi üzerindeki cümleler ve kaynağı belli olmayan temel savlarla algılamaktadır.

Her şeyden önce Kuran-ı Kerim’de zinanın cezası belirtilmiştir. Kuran’da belirtilen bir konuda Kuran’ın hükmü ile çelişen bir hüküm ortaya atmak; gelenekçi-mezhepçi İslam’ın, güvenilmez yaklaşımlarına bir örnek daha ortaya koymaktadır.

Zina eden kadın ve zina eden erkeğin ciltlerine yüz vuruş vurun. Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah’ın dini konusunda bunlara acıma duygusu sizi yakalamasın. Müminlerden bir grup da bunların cezalarına tanık olsun.

24-Nur Suresi 2

SON SÖZ: Kuran zinanın cezasını ifade ederken hafif cümleler kullanmıştır. Bugün bir kocanın karısını zina ederken yakalaması halinde ona değnek değil kursunlarla veya bıçakla cevap verdiği gerçeğini aranızdan kim inkar edebilir ki.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 154
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kuran'daki zina ayetlerini okunduğunda, bu ayetlerin bir yaratıcıya ait olamayacağını açık şekilde görmek kolaylıkla mümkün. Bu ayetleri tek tek incelediğimizde kitabı yazanların;

*Çelişkiler içinde olduklarını,

*Hak hukuk bilmediklerini,

*Kadın ve erkek ayrımı yaptıklarını, adaletsiz olduklarını,

*Geleceği öngöremediklerini,

*Amacına ulaşmayı da beceremediklerini, AÇIKÇA GÖRÜYORUZ.

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=53561&st=0

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=53682&st=0

Sitelerde Paylaş

SON SÖZ: Kuran zinanın cezasını ifade ederken hafif cümleler kullanmıştır. Bugün bir kocanın karısını zina ederken yakalaması halinde ona değnek değil kursunlarla veya bıçakla cevap verdiği gerçeğini aranızdan kim inkar edebilir ki.

Atıp tutmada ateistlerin üstüne tanımam

Allah öyle buyurmuş zina yapılmaması için..Buraya gelip kendinizi tatmin etmek,kuranı yok varsaymak için bunları yapıyorsunuz :)

Yaptığınız şeyin cezası çok ağır olacak ve geri dönüşü olmayacak.

Bu gün gazetelerde hergün cinayet,tecavüz haberleri duyuyoruz.Sence bunların hepsi kuran'a uydukları için mi yapıyorlar ?Kuran'ı gerçekten bilen alimler,müminler böyle birşey yaparmı ?

''Birisini öldüren, bütün insanları öldürmüş gibidir ve kim, birisini kurtarır, diriltirse bütün insanları diriltmiş gibidir. Andolsun ki peygamberlerimiz, onlara apaçık delillerle geldiler de gene onların çoğu, bundan sonra yeryüzünde hadlerini aştılar.''Mâide / 32

Sitelerde Paylaş

''Birisini öldüren, bütün insanları öldürmüş gibidir ve kim, birisini kurtarır, diriltirse bütün insanları diriltmiş gibidir. Andolsun ki peygamberlerimiz, onlara apaçık delillerle geldiler de gene onların çoğu, bundan sonra yeryüzünde hadlerini aştılar.''Mâide / 32

Utangaç arkadaşım, Allah'ın sözünden mi utanıyorsun da ayetin tamamını almadın. Senin gibi yalancı ve utangaçlar için başlık açmıştım. KÖTÜ YAKALANMIŞSIN :D

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=53649

tarihinde koltuk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuran'daki zina ayetlerini okunduğunda, bu ayetlerin bir yaratıcıya ait olamayacağını açık şekilde görmek kolaylıkla mümkün. Bu ayetleri tek tek incelediğimizde kitabı yazanların;

*Çelişkiler içinde olduklarını,

*Hak hukuk bilmediklerini,

*Kadın ve erkek ayrımı yaptıklarını, adaletsiz olduklarını,

*Geleceği öngöremediklerini,

*Amacına ulaşmayı da beceremediklerini, AÇIKÇA GÖRÜYORUZ.

http://www.ateistfor...opic=53561&st=0

http://www.ateistfor...opic=53682&st=0

Tatmin olmadım koltuk bey söylediklerinizden. Bana bilimsel gelmedi. Hadi devam edelim. Beni ikna edin.
Sitelerde Paylaş

Kur'an gibi sünnet de vahy dir .mütevatir seviyesine ulaşmış hadisler bize recm sünnetini aktarmıştır

Hayır. Hiçbir sünnette recm ile ilgili Kuran'a atıfta bulunan bir anlatım yoktur. Unutmayalım ki kuran anayasa ise sünnetler de onun muktezası ve tebliğ gibi ikincil kaynaklarıdır. Sistemik dizilimde ikincil kaynaklar ancak ve ancak anayasada olan olguları ve kuralları açıklarlar. Kuran'da olmayan bir recm'i ikincil kaynak dediğimiz sünnetlerin açıklaması teknik olarak imkansızdır. Kuranda namaz vardır ama onun detayı sünnetlerdedir. Kuranda oruç vardır ama detay sünnettedir. Kuranda olmayan bir şeyin sünnette açıklanması mümkün değildir. Zaten recm ile ilgili sünnetlere de itibar edilmiyor.
Sitelerde Paylaş

Maaşallah she-ra bacım; Allah zihin açıklığı versin. Müslümanım deyip hurafelere, atalarının inandıkları şeylere sarılanlara tokat gibi cevaplar vermişsin.

Allah ilimini artırsın.

Tasavvufla birlikte gelenekçi islamın uydurma hadislerle yücelmesi ateizmin önünü açmış ve ateizmi güçlendirmiştir. İşte bütün mesele de budur zaten. Benim tek amacım şu. Bu sitede bazı arkadaşlar Kuran'da gerçekten de recm olduğunu düşünüyorlar okumadan ilemden araştırmadan. Ben ise bir dakika durun arkadaşlar, diyorum ve başka da bişey demiyorum.
Sitelerde Paylaş

Tatmin olmadım koltuk bey söylediklerinizden. Bana bilimsel gelmedi. Hadi devam edelim. Beni ikna edin.

Çok kolay gerçeği görmen. Cevapla bakalım. Aşağıdaki gerçek bir olay. Bu gerçek olayı Kuran hükümlerine göre cevapladığında ne kadar cahil insanlar tarafından yazıldığını sen de okuyan herkes de anlayacak.

Kuran hükümlerinin uygulandığı bir ülkede;

1) Bu çocuk annesini öldürmeden mahkemeye gitse ne olurdu?

2) Şimdi ne olacak?

-----------------------------------------------------

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde 39 yaşındaki annesi Nermin D.'yi boğazını keserek öldürdükten sonra bileklerini keserek intihar girişiminde bulunan 17 yaşındaki lise öğrencisinin annesini bir erkekle uygunsuz halde yakaladığı için öldürdüğü iddia edildi.

http://haber.gazetevatan.com/once-annesini-oldurdu/493859/7/Ya%C5%9Fam

Sitelerde Paylaş

peygamberimiz sallallahu aleyhi vesselem e Kur'anda inenden daha fazla vahy inmiştir.Kur'an a eklenmemesi onu ikinci sınıf bilgi yapmaz.ayrıca o bir hata yaptığından uyarılmıştır ki bize peygamberimizin diğer bütün yaptıklarının onaylandığı mesajı verilmiştir. sünnet de vahydir ve mütevatir seviyesine ulaşmış yani uygulandığı kesinleşmiş bir sünnet bizim için birinci kaynaktır.

Sitelerde Paylaş

Utangaç arkadaşım, Allah'ın sözünden mi utanıyorsun da ayetin tamamını almadın. Senin gibi yalancı ve utangaçlar için başlık açmıştım. KÖTÜ YAKALANMIŞSIN :D

http://www.ateistfor...showtopic=53649

Niye yakalanıyım ?

İSRA 33. Haklı bir sebep olmadıkça Allah’ın muhterem kıldığı cana kıymayın. Bir kimse zulmen öldürülürse, onun velîsine (hakkını alması için) yetki verdik. Ancak bu velî de kısasta ileri gitmesin. Zaten (kendisine bu yetki verilmekle) o, alacağını almıştır.

Said İbnu'l-Âs der ki: "İbnu Ömer radıyallahu anhüm (Resûlullah'ın sözünden sonra şunu) söylediler: "Kişi, nefsini bulaştırdığı takdirde, kurtuluşu olmayan çok ciddi amellerden biri, haksız yere haram kan dökmesidir."

Sitelerde Paylaş

peygamberimiz sallallahu aleyhi vesselem e Kur'anda inenden daha fazla vahy inmiştir.Kur'an a eklenmemesi onu ikinci sınıf bilgi yapmaz.ayrıca o bir hata yaptığından uyarılmıştır ki bize peygamberimizin diğer bütün yaptıklarının onaylandığı mesajı verilmiştir. sünnet de vahydir ve mütevatir seviyesine ulaşmış yani uygulandığı kesinleşmiş bir sünnet bizim için birinci kaynaktır.

Hayır yanılıyorsun. Sünnetin teknik açıdan uygulanabilir olması için ilgili konunun mutlaka Kuran'da geçmesi lazım. Yani recm olayının kuranda olması lazım ki sünnetler recm'in taşlanarak mı yada asılarak mı yapılacağını açıklasın. Siz daha hukuki dizilimin anlamını sanırım idrak edememişsiniz. Eğer bir olgu Anayasada yoksa ikincil kaynak dediğimiz Anayasayı açıklayıcı maddelerde olamaz. Kuran'da islamın anayasasıdır. Sünnetler Anayasayı açıklayan ikincil mevzuatlardır. İkincil kelimesi seni üzmesin. Bunun teknik adı böyledir. Kuranda recm olayı yok. Sünnetlerde de olması teknik olarak imkansızdır.
Sitelerde Paylaş
Hayır yanılıyorsun. Sünnetin teknik açıdan uygulanabilir olması için ilgili konunun mutlaka Kuran'da geçmesi lazım. Yani recm olayının kuranda olması lazım ki sünnetler recm'in taşlanarak mı yada asılarak mı yapılacağını açıklasın. Siz daha hukuki dizilimin anlamını sanırım idrak edememişsiniz. Eğer bir olgu Anayasada yoksa ikincil kaynak dediğimiz Anayasayı açıklayıcı maddelerde olamaz. Kuran'da islamın anayasasıdır. Sünnetler Anayasayı açıklayan ikincil mevzuatlardır. İkincil kelimesi seni üzmesin. Bunun teknik adı böyledir. Kuranda recm olayı yok. Sünnetlerde de olması teknik olarak imkansızdır.

bu selefin görüşü değildir.Recm sahabe tarafından da ondan sonraki nesiller tarafından da sünnete göre uygulanmıştır.Onlar sünnete ikinci kaynak dememişlerdir.

ayrıca mütevatir hadisi inkar eden kafir olur.birçok güvenilir kişinin aynı yalanı söylemesi gibi bir şey söz konusu değildir

tarihinde muadh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu selefin görüşü değildir.Recm sahabe tarafından da ondan sonraki nesiller tarafından da sünnete göre uygulanmıştır.Onlar sünnete ikinci kaynak dememişlerdir.

ayrıca mütevatir hadisi inkar eden kafir olur.birçok güvenilir kişinin aynı yalanı söylemesi gibi bir şey söz konusu değildir

Sünnetler Allah'ın kelamı değillerdir. İkincil kaynak kelimesi teknik bir kelimedir. Benim birincil kaynağım Kuran'dır ve hiçbir güç Kuran'ı ikincil plana atamaz. Bir tane Allah vardır, Bir tane kuran vardır. Gerisi ikincildir. Teferruattır. Hiçbir güç ve kuvver hadisleri Kuran'ın ötesine geçiremez. BİRİNCİL kaynak KURAN'I KERİMDİR ve ahirete kadar da öyle KALACAKTIR.
Sitelerde Paylaş

Öncelikle cevap vermemiz gereken nokta, mezhepler neden ortaya çıkmıştır.?

Mezheplerin ortaya çıkması Kuran'ın yetersiz olduğunu göstermez mi? Yeterince anlaşılır ve çelişkilerden uzak olsaydı görüş farkıda olmazdı.

Merhaba marjinal bey;

Mezheplerin ortaya çıkmasının sebebi herkesin kendisi için bir rant yaratması ve yarattıkları bu rant'ı da kendi kurallarıyla yönetip insanın en büyük nefs'i olan iktidar hırsının bastırılması olmuştur. Çünkü Kuranı Kerimde yazılankar kimsenin işine gelmiyor. Kuran'da abuk gubuk bilgiler veya herkese kendi emelince rant sağlamaya yarayacak bilgiler yok. Dikkat edersniz DİNCİ'ler asla Kurandan örnek vermezler. Hadislerden verirler. Çünkü Kuran onlara göre fazlasıyla moderndir. İşlerine gelmez. Entelektüel alt yapısına güvenen Müslümanlar ise Kuran'dan örnek verirler. Aynı şey Hristiyanlıktaki mezhepler için de geçerlidir.

Sitelerde Paylaş

kur'an daki namazın kılınması emri ile sünnetten gelen rüküye secdeye kıyama durma emirleri eştir.Çünkü onları da peygambere öğreten cebraildir.

Cebrail in hersöylediği yazılmayacaktı madem..Muhammedin sex ayetlerinide yazmasaydı..

Peki neden abuk sabuk geçerliliği olmayan yüzlerce

Müslümanların deyimi ile Müteşabih ayet varken

Gerekli ayetler Kuranda yoktur..

Allah yetersizdir demek hiçte zor değil..

Sitelerde Paylaş

İşte aşağıdaki gibi yakalanmışsın. Lütfen şu birkaç satırı oku ve Allah'tan akıllı sanma kendini

--------------------------------------------------

TV'lerde alakalı alakasız programlarda konuşmacıların örnek olarak vermeyi çok sevdiği bir ayet var; Maide 32. Bu ayeti her duyduğumda insanların samimiyetinden şüphe duyuyorum. Öteyandan bu ayeti örnek verenlerin din gerçeğinin farkında olduğunu da anlıyorum.

Ben Müslüman olsam Nisa 93'ü örnek veririm. Çünkü Maide 32 Yahudileri bağlıyor. Allah Müslümanlara Nisa 93'ü göndermiş. Yine TV'deki alimler veya yorumcular özellikle ayeti okurken "İsrailoğullarına şunu yazdık" kısmını çıkarırlar. Kendilerini Allah'tan akıllı sanıyor bunlar.

Yazımı bir soruyla bitirmek istiyorum; Bir mümin, bir gayrimüslimi kasten öldürürse mahşerde cezası ne olacaktır?

Maide 32 - Bu nedenle, İsrailoğullarına şunu yazdık: Kim bir nefsi, bir başka nefse ya da yeryüzündeki bir fesada karşılık olmaksızın (haksız yere) öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de onu (öldürülmesine engel olarak) diriltirse, bütün insanları diriltmiş gibi olur. Andolsun, elçilerimiz onlara apaçık belgelerle gelmişlerdir. Sonra bunun ardından onlardan bir çoğu yeryüzünde ölçüyü taşıranlardır.

Nisa 93 - Kim bir mü'mini kasıtlı olarak öldürürse cezası, içinde ebedi kalmak üzere cehennemdir. Allah ona gazaplanmış, onu lanetlemiş ve ona büyük bir azab hazırlamıştır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...