Jump to content

KURAN'DAKİ RECM VE MATRIX

Recommended Posts

Neden?

Rıza dahilinde çok eşlilik yapmayı ve yine rıza dahilinde resmi nikah olmadan imam nikahı yapmayı suç kabul ediyorsan, nasıl olur da rıza dahilinde nikahsız birlikteliğin (zinanın) suç kabul edilmesini eleştirebilirsin?

Burayi atlamissin hocam

yoksa söyledigin 5 kisi istedikleri gibi beraber yasayabilirler. ister imam nikahi, ister papaz nikahi, ister kizilderili nikahi. O kendilerini ilgilendirir.

gördügün gibi suc kabul etmiyorum. Isterse 100 kadinla kizilderili nikahi kiyip beraber yasayabilir :)

Iki eriskin kisinin rizalariyla beraber olmalarini kuran suc olarak görüyor ve cezalandirmak istiyor.

Bunu her akli basinda ve hür düsünebilen birisi komik bulur, sadece ben degil!!!!

Ayrica medeni bir toplulukta evli olupta zina eden birisi bile taslanmaz veya öldürülmez. Esin böyle bir sey yapiyorsa bosanman yeter!!!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 154
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Adamlara zina yapan eşine boşanma davası açıp, evliliğini bitirmek yetmiyor. Ceza kesmek istiyolar. Artık recm mi olur, 40 satır mı olur, 40 katır mı olur... ALLAH ne verdiyse....

Dostum, vursunlar, öldürsünler, taşlasınlar ama nasıl yapacaklar? Vicdandan vazgeçtik...

4 şahit ayetinin doğurduğu akıldışılığı, hukuk bilmezliği, çoğu zaman mağdur olanı cezalandıracak olmasını nasıl çözecekler?

Sitelerde Paylaş

Rıza dahilinde olduktan sonra; kızın 17, oğlanın 19+ olması ile kızın da oğlanın da 17 olması arasındaki fark nedir? Rıza dahilinde olan bir şey nasıl olur da zorla olan bir şeyle aynı kefeye konulabilir?

Soruma yanıt vermeden soru sormaya devam.

Rıza dahilinde olan ile zorla olanı aynı kefeye koyan sensin. Sen değilmiydin 5 adamın 14 yaşında engelli kıza tecavüzünü zina ile denk tutan? Insanda biraz utanma olur.

18 yaş altı ve yaş farkı medeni dünyada çok şey farkeder. (Şimdilik) medeni bir ülke sayılan Türkiye'de 18 yaş altı bir kişi ile cinsel ilişkiye girmek suçtur. Bu iş rıza kapsamında olmazsa ceza ağırlaşır. Eğer bir şey öğrenmek istiyorsan TCK 102,103,104 ve 105'i okumalısın. Al sana linki vereyim: http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5237.html

Sizin inancınızda 9 yaş altı çocuk sayıldığı için bu kanunlar size uymuyor olabilir, Sizin şeriatınıza göre tecavüz diye bir suç olmaması da sizi rahatsız ediyor olabilir. Hüzeyin Üzmez niye sürekli beni şeriata göre yargılayın diyordu? Ben bu kızla evlendim, size ne diyecek, yırtacak. Senin de yapman gereken kıvırmak değil adam gibi çıkıp inandığını savunmaktır.

Sorumu tekrarlıyorum:

Şu durumları bir karşılaştıralım:

A- 30 yaşında (bekar) bir adamla 30 yaşında (bekar) bir kadın evlenmeden cinsel ilişkiye giriyor.

B- 5 tane adam 14 yaşında engelli bir kıza tecavüz ediyor.

Sen şimdi bu iki durum aynı mıdır diyorsun? Arada bir fark yok mudur mu diyorsun?

Sitelerde Paylaş

Burayi atlamissin hocam

yoksa söyledigin 5 kisi istedikleri gibi beraber yasayabilirler. ister imam nikahi, ister papaz nikahi, ister kizilderili nikahi. O kendilerini ilgilendirir.

gördügün gibi suc kabul etmiyorum. Isterse 100 kadinla kizilderili nikahi kiyip beraber yasayabilir :)

Iki eriskin kisinin rizalariyla beraber olmalarini kuran suc olarak görüyor ve cezalandirmak istiyor.

Bunu her akli basinda ve hür düsünebilen birisi komik bulur, sadece ben degil!!!!

Ayrica medeni bir toplulukta evli olupta zina eden birisi bile taslanmaz veya öldürülmez. Esin böyle bir sey yapiyorsa bosanman yeter!!!!

Anladım, resmi nikah olmadan imam nikahı yapılmasına karşı değilsin ancak çok eşlilik konusunda net bir cevap alamadım. Beraber yaşamalarına karşı değilsin, evlenmelerine karşı mısın peki?

Sitelerde Paylaş

Soruma yanıt vermeden soru sormaya devam.

Rıza dahilinde olan ile zorla olanı aynı kefeye koyan sensin. Sen değilmiydin 5 adamın 14 yaşında engelli kıza tecavüzünü zina ile denk tutan? Insanda biraz utanma olur.

18 yaş altı ve yaş farkı medeni dünyada çok şey farkeder. (Şimdilik) medeni bir ülke sayılan Türkiye'de 18 yaş altı bir kişi ile cinsel ilişkiye girmek suçtur. Bu iş rıza kapsamında olmazsa ceza ağırlaşır. Eğer bir şey öğrenmek istiyorsan TCK 102,103,104 ve 105'i okumalısın. Al sana linki vereyim: http://www.tbmm.gov....nlar/k5237.html

Sizin inancınızda 9 yaş altı çocuk sayıldığı için bu kanunlar size uymuyor olabilir, Sizin şeriatınıza göre tecavüz diye bir suç olmaması da sizi rahatsız ediyor olabilir. Hüzeyin Üzmez niye sürekli beni şeriata göre yargılayın diyordu? Ben bu kızla evlendim, size ne diyecek, yırtacak. Senin de yapman gereken kıvırmak değil adam gibi çıkıp inandığını savunmaktır.

Sorumu tekrarlıyorum:

Şu durumları bir karşılaştıralım:

A- 30 yaşında (bekar) bir adamla 30 yaşında (bekar) bir kadın evlenmeden cinsel ilişkiye giriyor.

B- 5 tane adam 14 yaşında engelli bir kıza tecavüz ediyor.

Sen şimdi bu iki durum aynı mıdır diyorsun? Arada bir fark yok mudur mu diyorsun?

Beni bir başkasıyla karıştırıyorsun sanırım. Ben "5 adamın 14 yaşında engelli kıza tecavüzünü zina ile denk tuttuğumu" hatırlamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Aydinlanmaci sen kendinden bir haber kiz cocugunu kendine es diye alir misin? İslam buna izin verir, kadin yarim akillidir ve erkek daha ustun yaratilmistir kadindan, bu nedenle erkegin cinsel gereksimi ve cocuk dogurmaktan baska meziyeti hakki yoktur islamda kadınin, yarim insan oldugu icin cocuk dahi olsa bir cinsellik aracidir islamda ve alip tecavuz edersin bu masumlara, islam sapina kadar izin verir siz erkeklere bu sapikligi, e sen ne diyorsun bu konuda? Net cevap ver..

Sitelerde Paylaş

Anladım, resmi nikah olmadan imam nikahı yapılmasına karşı değilsin ancak çok eşlilik konusunda net bir cevap alamadım. Beraber yaşamalarına karşı değilsin, evlenmelerine karşı mısın peki?

Konuyla ilgisi yok ama ben yinede cevaplamaya calisayim.

Laura Fortunato ve Marco Archettinin arastirmalarina göre: tekeslilik erkegede kadinada evrimsel avantajlar saglar,

By providing men with increased assurance that their wives’ children are their true heirs and women with the confidence that their kids will benefit from a decent inheritance, monogamous marriage is a win-win situation,.…there are actually some situations where monogamous marriage is a better strategy for men as well as for women,” says Fortunato, who created a mathematical model to find out how such scenarios might work.

http://ipem.anth.wsu.edu/sites/ipem.anth.wsu.edu/files/JEB_2009_monogamy.pdf

Bu yüzden kanunlarin tekesliligii tesvik etmesini dogru buluyorum.

Ayrica islam ülkelerindeki gibi kadin haklari olmayan, kutsal kitaplarinda bile kadini yarim gören erkeklerin 3-4 kadinla evlenip onlari köle gibi tutmasina karsiyim.

Bu seferde sen benim sorumu cevapla!!!

30 yasinda bekar iki kisinin beraber olmasi neden cezalandirilmasi gereken bir suc?

Sitelerde Paylaş

Konuyla ilgisi yok ama ben yinede cevaplamaya calisayim.

Laura Fortunato ve Marco Archettinin arastirmalarina göre: tekeslilik erkegede kadinada evrimsel avantajlar saglar,

By providing men with increased assurance that their wives’ children are their true heirs and women with the confidence that their kids will benefit from a decent inheritance, monogamous marriage is a win-win situation,.…there are actually some situations where monogamous marriage is a better strategy for men as well as for women,” says Fortunato, who created a mathematical model to find out how such scenarios might work.

http://ipem.anth.wsu...09_monogamy.pdf

Bu yüzden kanunlarin tekesliligii tesvik etmesini dogru buluyorum.

Ayrica islam ülkelerindeki gibi kadin haklari olmayan, kutsal kitaplarinda bile kadini yarim gören erkeklerin 3-4 kadinla evlenip onlari köle gibi tutmasina karsiyim.

Bu seferde sen benim sorumu cevapla!!!

30 yasinda bekar iki kisinin beraber olmasi neden cezalandirilmasi gereken bir suc?

Rıza dahilinde yapılan çok eşliliği suç olarak kabul ediyorsan, rıza dahilinde yapılan nikahsız ilişkinin (zinanın) suç kabul edilmesini eleştiremezsin.

Sitelerde Paylaş

Rıza dahilinde yapılan çok eşliliği suç olarak kabul ediyorsan, rıza dahilinde yapılan nikahsız ilişkinin (zinanın) suç kabul edilmesini eleştiremezsin.

önceden cevaplamistim!!!

... 5 kisi istedikleri gibi beraber yasayabilirler. ister imam nikahi, ister papaz nikahi, ister kizilderili nikahi. O kendilerini ilgilendirir.

...

Bu sorunun cevabini bekliyorum.

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Niye yakalanıyım ?

İSRA 33. Haklı bir sebep olmadıkça Allah’ın muhterem kıldığı cana kıymayın. Bir kimse zulmen öldürülürse, onun velîsine (hakkını alması için) yetki verdik. Ancak bu velî de kısasta ileri gitmesin. Zaten (kendisine bu yetki verilmekle) o, alacağını almıştır.

cüveyenin kocasını öldürüp aynı gece koynuna sokmakmı velisine verilen ödül

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...