Jump to content

Hz. Muhammed'in Kaç Karısı Vardı?

Recommended Posts

• İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Anlatsam destan olur.Sosyal,ekonomik,kültürel,politik.

En iyi açıklama Muhammed'in karısı Ayşe'den gelmiş:

"Bakıyorum da, senin Efendi Tanrın, yalnızca senin şeyinin keyfini yerine getirmek için koşuyor."

Durum bu kadar basit be atılan...

Ha yok öyle değil diyosan, buyur anlat bakalım artık destan mı olur ne olur görelim beraber.

Sitelerde Paylaş

Durum bu kadar basit be atılan...

Ha yok öyle değil diyosan, buyur anlat bakalım artık destan mı olur ne olur görelim beraber.

Sende anla ki islamda herşey bu kadar objektif,Tabiki kadın,başka kadınlarla paylaşmak istemez erkeğini.

Destan birkaç mesajla anlatılmaz.Sosyal nedenler,ekonomik nedenler,politik nedenler, ana başlıklarında incelenebilir konu.

Sitelerde Paylaş

Neden almasın ki?

Müslümanlarsa ve kendilerini hibe ediyorlarsa önünde engel mi var?

30 kadınla zar zor yetinen, hicret eden amca, hala, teyze ve dayı kızlarını bile affetmeyen bir insan hangi sebeple dursun ki?

Üstelik ne yapacağı tartışma konusu değil. Önünde engelin olmaması yeterli.

Sınır gayet açık: "Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da..." (Ahzab 50)

Ha bu ayetten sonra anası ve kız kardeşleri "aha bu bizi de..." diyerek İslamiyet'ten kaçtılarsa bilemem.

Tamam sapıklık diz boyu da, o kadarı herkesin tepkisini çeker o yüzden kimse girmez o toplara.

Onlara mı kaldı allasen:)

Sitelerde Paylaş

Neden almasın ki?

Müslümanlarsa ve kendilerini hibe ediyorlarsa önünde engel mi var?

30 kadınla zar zor yetinen, hicret eden amca, hala, teyze ve dayı kızlarını bile affetmeyen bir insan hangi sebeple dursun ki?

Üstelik ne yapacağı tartışma konusu değil. Önünde engelin olmaması yeterli.

Sınır gayet açık: "Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da..." (Ahzab 50)

Ha bu ayetten sonra anası ve kız kardeşleri "aha bu bizi de..." diyerek İslamiyet'ten kaçtılarsa bilemem.

Tamam sapıklık diz boyu da, o kadarı herkesin tepkisini çeker o yüzden kimse girmez o toplara.

Onlara mı kaldı allasen:)

O arkadaşın aklına geldiğine göre ,vardır bir nedeni.Bu kadar sapıkça düşünmek normal değil.

Sitelerde Paylaş

Cevabını net olarak bilemediğim soru.

kimi yerde 13 diyor, kimi yerde 40'a yakın.

öte tarafta hani dört eş alınabiliyordu?

bir mantık kuramadım.

eğer dörtten fazla ise boşanıp boşanıp mı evleniyordu?

--- Bu Muhammed eşleri çok popüler bir konu aslında benim merak ettiğim bir konuda...

Muhammed bu dünyaya müslümanlara örnek olmak için gelmemiş midir?,,

Ortada sünnet denen bi olay var yani peygamberin yaptıklarını yapma, onun gibi yaşama olayı

Ben onun gibi giyinme, sakal bırakma olayını geçtim, batılı diş macunu kullanmayıp misfak kullanan tiplerde gördüm....

E madem müslümana örnek olması gerekiyor bu peygamberin, neden çok sayıda karı ve cariye aldı bu adam?

Ben 14 tane karısı olan Dubai li bir herif gördüm, çok gaipti neyse

Geleceği gören Allah neden meleklerle peygambere ulaşıp, ey muho müslümanlara örnek ol, gelecekte bu azgınlığın başa bela olacak, .çok sayıda karı edinme, gelecekte tartışmaya açılcak, adam ol 1 karı al yeter..... dememiştir?

YAni o kadar karıyla nasıl bu kuran denilen kitabı ortaya çıkarmış anlamıyorum

Sitelerde Paylaş

ilham gelmis baba

40 a kadar okuyamıyormusu bıle :D

Kuranı o mu çıkardı sanıyorsun.....

birisi o dönem abukluklarını kaleme almaya çalışmış ama

tarihi yanlış vererek

tevratın musa firavun

Nuh

lut

yani yarısını kopyalayarak ama onuda becerememişler

tarihinde abdullahabdal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuranı o mu çıkardı sanıyorsun.....

birisi o dönem abukluklarını kaleme almaya çalışmış ama

tarihi yanlış vererek

tevratın musa firavun

Nuh

lut

yani yarısını kopyalayarak ama onuda becerememişler

Bu kuran denilen kitap çok geniş kapsamlı mitolojik bir eser olduğu için tek bir kişinin yazması zaten mümkün değil, ekip halinde yazmışlardır

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Hz Muhammed niçin çok kadınla evledi sorusuna; "Dul kadınları ortada bırakmamak için onlarla evlendi" diyerek, Muhammed'in aynı anda 11 kadınla evli olmasını savunan müslümanlar, Ahzap 53'de ezvacı tahirat ayeti ile Muhammed öldükten sonra, dul kalan zevcelerinin başkaları ile tekrar evlenmelerinin yasaklandığını, o kadınların ortada kaldığını bilmezlikten gelerek bağnazlaşırlar bu konuda.

14956368_599620453572768_514350520374726

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu konunun kilit sorusu şudur:

"Muhammed neden birçok kadınla evlenmiştir?"

Tipik Müslüman cevabı olan "Dul kadınları koruma altına almak" argümanını kabul edersek, Kuran'da Muhammed'in karılarını hangi sırayla ve ne sıklıkla düzeceği neden uzun uzadıya anlatılmıştır? Öyle ya; dul kadınları sadece korunmak amacıyla nikahladıysa, onlarla yatmaması gerekmez miydi?

Eğer "Hazır nikahlamışken onlarla yatmak da hakkım" diyorsa, Allah daha sonradan birçok sorun çıkardığı (Örnek, Zeynep, Hafsa, Ayşe, Mariye vb.) görülecek bu durumu önceden bilerek neden uçkuruna sahip, daha uysal birini peygamber yapmamıştır? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...