Jump to content

Dünyadaki İslami cemaatler,gruplar Ne Diyor Halka neyi Anlatıyor

Recommended Posts

Tarikatı, tarikatçıları ve tokatçıları yasaklayan ayet var:

Zümer 3: İyi bilin ki, halis din yalnız Allahındır. Allah'ı bırakıp da başka evliya (veli) edinenler, Biz onlara sadece, bizi Allaha daha çok yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz diyorlar. Şüphesiz Allah, ayrılığa düştükleri şeyler konusunda aralarında hüküm verecektir. Şüphesiz Allah, yalancı ve nankör olanları doğru yola iletmez.

Artık internet var, kitaplar var; dünya elimizin altında. Tarikatçılara ve tokatçılara gerek yok.

Bu ayet tarikatın varlığına delildir tabi anlayana...

Zümer 3: İyi bilin ki, halis din yalnız Allahındır. Allah'ı bırakıp da başka evliya (veli) edinenler, Biz onlara sadece, bizi Allaha daha çok yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz diyorlar. Şüphesiz Allah, ayrılığa düştükleri şeyler konusunda aralarında hüküm verecektir. Şüphesiz Allah, yalancı ve nankör olanları doğru yola iletmez.

Allah evliya edinenlere gerekçelerini soruyor,

Onlar Biz onlara sadece, bizi Allaha daha çok yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz diyorlar

Allah onlara yalancı diyor.

Niye yalancı diyor Allah onlara?

Benden bu kadar...

tarihinde followme tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 141
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hadi bir ipucu daha vereyim yukarıdaki ayeti daha iyi anlayın;

Münafıklar sana geldiği zaman «Şehâdet ederiz ki sen muhakkak ve mutlak Allahın peygamberisin» dediler. Allah da bilir ki sen elbette ve elbette Onun peygamberisin. (Fakat) Allah o münafıkların hiç şübhesiz yalancılar olduğunu da biliyor.

Sitelerde Paylaş

HADÎD 27 meali

Sonra bunların izinden ardarda peygamberlerimizi gönderdik. Meryem oğlu İsa'yı da arkalarından gönderdik, ona İncil'i verdik; ona uyanların kalplerine şefkat ve merhamet vermiştik. Uydurdukları ruhbanlığa gelince, onu biz yazmadık. Fakat kendileri Allah rızasını kazanmak için yaptılar. Ama buna da gereği gibi uymadılar.

Ama buna da gereği gibi uymadılar.

Ama buna da gereği gibi uymadılar.

Sitelerde Paylaş

İmam Ahmed bin hanbel'in rivayetine göre bir adam Hz Peygamber'e: '' Bana tavsiyede bulun dedi.

O'da '' Sana Allah'dan korkmanı tavsiye ederim. Zira herşeyin başı odur.

Cihad etmeni öneririm; çünkü cihad, İslam'ın ruhbanlığıdır.

Sana Allah'ı anmayı (zikri) ve Kuran okumayı tavsiye ederim. Çünkü bu gökteki ruhun,yerdeki zikrindir. Buyurdu.

Kaynak: İki ayrı senedi olan bu hadis hasendir. Ahmed ve Tabaranide geçer.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca yukarda verdiğim ayetleri gereği gibi düşünecek misin?

ruhbanlık eski ümmetlere emredilmediği gibi son ümmet için de sapma olmasın diye tarifi yapılmış

Küçük cihad büyük cihad nedir muadh?

İmam İbn Teymiye şöyle der:

Bazılarının Tebük seferi dönüşünde , Rasulullah’ın ; “ küçük cihaddan büyük cihada döndük” şeklinde söylediğini rivayet ettikleri hadisin aslı yoktur. Nebi’nin (s.a.v) söz ve fiillerini bilen hiç kimse bunu rivayet etmemiştir. Kafirlerle cihad ,amellerin en büyüğü , hatta insanın yapacağı en büyük iyiliklerdendir. Tüm bunlardan sonra sonra hadisin mevzu olduğu hususunda şüphe edecek değilim

(El Farku Beyne Evliya-i Rahman ve Evliya-i Şeytan s. 44-45)

Ey ALLAH’ın Rasulu! Cihada denk gelebilecek bir ameli bana göster dedi . Rasulullah (s.a.v) :

“Bulamıyorum” dedi . Sonra :

Mucahid çıktığında sen de mescidine girip , kesintisiz gece kıyam (namaz) edip , (gündüzleri) oruç tutup iftar edebilir misin?

“ (Adam) : “Kim bunu yapabilir?” dedi.

(Buhari ,Cihad: 2)

http://www.islam-tr.net/tevhid/10514-kucuk-cihad-buyuk-cihad-siniflandirma-hatasi.html

Sitelerde Paylaş

madem cemaatleri konuşuyoruz bu hadis de diyalogçulara gitsin

Abdu'l-Habîr İbnu Kays İbni Sabit İbni Kays İbni Şemmâs an ebîhi an ceddihi (radıyALLAHu anh) anlatıyor:

"Rasûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'a Ummu Hâlid adında bir kadın yüzü örtülü olduğu halde gelerek ALLAH yolunda öldürülmüş olan oğlu hakkında sormak istedi.

Ashab'tan biri kadına: "Sen, yüzü örtülü olduğun halde gelip oğlundan mı soracaksın?" dedi.

Kadın: Oğlumu kaybetti isem de hayamı kaybetmedim" dedi.

Rasûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) kadına: " Oğlun iki şehid mükâfatı elde etmiştir!" dedi.

Kadın: "- Bunun sebebi nedir, ey ALLAH'ın Rasûlü?" diye sorunca şu cevabı verdi:

" Çünkü onu Ehl-i Kitap öldürdü!"

Ebu Dâvud, Cihâd 8, (2488).Kutub-i sitte :996

Sitelerde Paylaş

Bu ayet tarikatın varlığına delildir tabi anlayana...

Zümer 3: İyi bilin ki, halis din yalnız Allah'ındır. Allah'ı bırakıp da başka evliya (veli) edinenler, "Biz onlara sadece, bizi Allah'a daha çok yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz" diyorlar. Şüphesiz Allah, ayrılığa düştükleri şeyler konusunda aralarında hüküm verecektir. Şüphesiz Allah, yalancı ve nankör olanları doğru yola iletmez.

Allah evliya edinenlere gerekçelerini soruyor,

Onlar Biz onlara sadece, bizi Allah'a daha çok yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz" diyorlar

Allah onlara yalancı diyor.

Niye yalancı diyor Allah onlara?

Benden bu kadar...

Zümer 3'te bahsedilen kişiler, şeyhleri yani insanı evliya edindikleri için şirke batmış.

Allah'ı bırakıp, insana kulluk etmektir bu. İnsanı evliya edinen, Allah'a şirk koşar.

Zümer 3'te şeyhi yani insanı evliya edinenler ayrıca der ki; biz insana kulluk etmiyoruz, onlar sadece Allah'a yakınlaştıran aracı kişiler.

Bunu diyenlere de Allah zümer 3'te yalancı(kâzibun) ve kafir(keffârun) diyor.

Sonuçta; Allah'ı bırakıp, insanı evliya edinenler malesef cehennemin dibini boylayacak.

Ben burada, apaçık uyarıyorum !! İnsanı, şeyhi evliya edinenler çok net olarak cehenneme gidecek !

Uyarıyorum ki, yanlıştan dönün ve cehenneme gitmeyin.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eskiden; basılı kitaplara, meallere, tefsirlere, bilgilere bugünkü gibi internetle, kitapçılarla hemen ulaşılamıyordu.

Eskiden; islamı, Allah rızası için bedava öğreten kişiler vardı. Bu kişiler hiç bir çıkar grubuna bağlı değildi, hiç bir siyasi boyunduruğa girmemişti. Bu kişiler, Allah için şehit olmaktan korkmazdı.

Günümüzde bu kişilerin yerini sinsi çıkarcı insanlar almış. Güvendiğin, iyi zannettiğin kişiler, karanlık güçlerle sen fark etmeden ortaklık peşine düşmüş.

Günümüzde, islamı öğrenmek için şeyhe gerek yok !! Okuma yazması olan herkes, internetten(Kuran, meal, tefsir bedava) veya satın alacağı Kuran'dan, kitaplardan, meallerden, tefsirlerden öğrenebilir.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hanefi fakihlerin büyüklerinden İmam Tahavi şöyle der: "Mü'minlerin hepsi Rahman'ın velileridir. Allah nezdinde en değerlileri, Allah'a en çok itaat edenleri ve Kur'an'a en çok uyanlarıdır." (Tahavi Akidesi , m.72)

Rasulullah (sav) şöyle buyurmuştur: “Dikkat edin, Allah’ın velileri namaz kılanlardır. Kim namazı kılar, Ramazan orucu tutar, zekatını gerektiği kadar verir, Allah’ın yasakladığı büyük günahlardan kaçarsa (velidir.)” (Hakim, İman, 1/59)

Yüce Allah şöyle buyurmaktadır : "Haberiniz olsun; Allah'ın velileri, onlar için korku yoktur, mahzun da olmayacaklardır. Onlar iman edenler ve takva sahibi olanlardır." (10/Yunus, 62-63)

şimdi adam mürid namaz kılıyor oruç tutuyor Allah tan korkuyor .Allah ona benim dostumsun diyor.Şeyhi geliyor diyor ki sen değil ben Allah ın dostuyum sen günahkarsın ben seni Allah a ulaştırırım.TEZGAHA BAK

Sitelerde Paylaş

bu konularda usul.şudur.sen bir şey yapıyorsan onun islamda var olduğunu ispatlarsın.benim olmadığını ispatlamak gibi bir durumum olmaz

atılan Kur'an la çok uğraşıyor eminim ayetler konusunda benden daha iyidir yalnız kendi kafasına göre gidiyor kendi bir usul, bir anlayış çıkarmaya çalışıyor orda garip yerlere gidiyor onu daha anlayamadı

Bunu bir iltifat olarak kabul ediyorum.Atalarımın dinine değil, Allahın dinine uymakta kararlıyım.Mürted meselesinden anlamıyorum, Eğer mürted olursam haber verin, bir kafiri öldürmek cennetlik olmak benimde hakkım .Yarın huzurda Alimler mürted olduğumu söylediler, bu yüzden kendimi senin rızan için öldürdüm ya rab diyeceğim.Ama rabbimin bana cevabı ne olur bilmem. -_-
Sitelerde Paylaş

Bunu bir iltifat olarak kabul ediyorum.Atalarımın dinine değil, Allahın dinine uymakta kararlıyım.Mürted meselesinden anlamıyorum, Eğer mürted olursam haber verin, bir kafiri öldürmek cennetlik olmak benimde hakkım .Yarın huzurda Alimler mürted olduğumu söylediler, bu yüzden kendimi senin rızan için öldürdüm ya rab diyeceğim.Ama rabbimin bana cevabı ne olur bilmem. -_-

ben sana olumlu yaklaşmaya çalışıyorum .benim bir zamanlarki halime benziyorsun.o yüzden cübbeli gibi üstüne gitmiyorum.şu an farklı bir frekansta yaşıyorsun.inşallah doğruyu bulursun

Sitelerde Paylaş

Amerika ve bati dediginiz dusman kimdir? butun amerika halkini karsina getirsek tek tek tanissan %90 ni iyi bir insan bana benziyor dersin. Onlarada muslumanlari tek tek tanistirsak, yok bunlar terorist degilmis iyi insanlarmis derler.

Orada da halk eziliyor, devletin borcu 16trilyonu gecmis : bakiniz : http://www.usdebtclock.org/

Her ulkenin borcu var kime bu borc?

Peki o zaman butun bu emperyalizmi yapanlar kimlerdir ona bak. Devletler ustu Sermaye ve guc sahipleri. Bu adamlarda Dinlerin yalan oldugunu pekala biliyor. Sizin dusundugunuz gibi Islama dusman filan degiller, hatta Islamin yok olmamasini cok isterler buna para ve emek de harcarlar. Cemaatleri desteklerler hatta gizliden savunurlar. Yani Allah tan kurandan, islamdan, muslumanlardan korkmazlar. Suudi seyhlerini de cok severler. Iran hukumeti de can ciger dostlaridir.

Komplo teorisi gibi , Islami bu guc sahipleri kurmadi belki ama cok islerine yaradigi icin kullaniyorlar. Hali hazirda insanlari kontrol etmek ve uyutmak icin elde olan cok etkili bir guc.

Birde sunu gorun; encok Kuran ayetini mealini nerede gordunuz/okudunuz? Cemaat meclislerinde mi bu forum gibi forumlarda mi?

Yani sunu soyleyim : Uyan ey ummeti Muhammed.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...