Jump to content

Hz. Muhammed içki içer miydi? Hadisler bu konuda ne diyor?

Recommended Posts

Neye inanırsan inan.Kendi felsefenizi Kur'an'a yamamaya çalışmanız çok saçma.Gidip başka kitap yazın.Açık açık anlatın.

Kur'an'ı kim yazdı,nasıl oluştu bu kitap?Ve bu manaları sen mi verdin?Bu manaları veren mevlana,şeyh,derviş (sıfatı her neyse) kim?

Saçma saçmada bir yana komik olan (Saçma+Komik=Maskara)sizlerin manteliteniz.Kurana yamar yamamaz ama bunu yaparken sizdende izin alma mecburiyeti yoktur.Çünkü siz Onun sahibi değilsiniz!Mushaf ANONİM bir kitaptır.Ha başka kitaplarda vardır hiç merak etme Şeyh Bedrettinin Varidatını bul oku,Velayetnameyi oku,Anadolu Alp erenlerinin nefeslerini aç dikkatli dikkatli oku.Evicenne (İbni Sina) oku,İbni Rüşt,Muhittini Arabi

Ha ben şahsen şunu demem :"Ben müslümanım" Çünkü bunu dediğim anda benim mantalitemi seninkiyle bir saymış yaparımki asla! :)))

Kuranı kim yazdı? Bunu bilemiyoruz.Tedrici olarak yazılmış daha sonrada toplanmış olabilir.Ama Senin Fi tarihlerinde yaşadığı varsayılan Muhammed yazmadı.Sofinin aklı gönlündeki Muhammed yazdı.Orayada Miraç denir.Miraçtaki Muhammed o benim padişahımdır.

O Muhammedi insanlarada Abdal, Sofi,Derviş,Gönül adamı,Ruhban,Dai ....v.s derler.Önemli olan özellikleri ise çok güçlü ruh kapasitesine sahip olmalarıdır.Senin mollaların gibi Ezberci Yobaz değilllerdir.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kaldıki bak Kuranda kendi felsefesini Beni İsraile ve İseviliğe yamamış değilmi Ha?Adem Havva Nuh İbrahim İsmail İshak Yakup (İsrail) Yusuf Benyamin Hezekiel Davut Süleyman Musa İsa Zekeriya Meryem ....v.s ne oluyor bunlar?Olur Çünkü onlarda Anonimde ondan.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peki psikolojik hastaklıkların hepsinin "mideye" giden ilaçlarla tedavi edilmesi realitesini ne yapacaksınız?

Madde ile mananın irtibatına.Ruh-ceset bütünlüğüne..Monitörün resmi güzel göstermesi için ekran kartının da gelişmiş olması gerek .Ekran kartı ise kasadadır.Bunu hardware-software arasındaki ilişkiyle de örneklendirebiliriz.Bilgisayarın ana kartı ve diğer parçaları somut aksam yüklü proğramlar ise soyut aksamdır..Anakart iyi çalışmazsa yüklediğin proğramda işlevsiz olur.Veya bilgisayarın virus kapmışsa hardware ne kadar performanslı olsa da bilgisayar çökebilir..O nedenle hap-mide=ruh yok örneğin geçerli değildir sayın patron. tarihinde Capablanca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Madde ile mananın irtibatına.Ruh-ceset bütünlüğüne..Monitörün resmi güzel göstermesi için ekran kartının da gelişmiş olması gerek .Ekran kartı ise kasadadır.Bunu hardware-software arasındaki ilişkiyle de örneklendirebiliriz.Bilgisayarın ana kartı ve diğer parçaları somut aksam yüklü proğramlar ise soyut aksamdır..Anakart iyi çalışmazsa yüklediğin proğramda işlevsiz olur.Veya bilgisayarın virus kapmışsa hardware ne kadar performanslı olsa da bilgisayar çökebilir..O nedenle hap-mide=ruh yok örneğin geçerli değildir sayın patron.

Geçerlidir.

İnsanda ve bilgisayarda soyut aksam yoktur.

Hepsi elektronların dansıdır.

Yani maddedir.

Sitelerde Paylaş

Geçerlidir.

İnsanda ve bilgisayarda soyut aksam yoktur.

Hepsi elektronların dansıdır.

Yani maddedir.

Soyut aksam vardır:kanunlar., prensipler, proğramın kodları,işletim sistemi , c, c++ v.s. gibi proğramlama dilleri..Temel mantık ise 1 veya 0 ..Elma neden düşer?Yer çekimi kanunu gereği..Elmanın düşmesi fiziksel bir olaydır.Ama o fiziksel olayın niteliğini(hız, zaman , çekim kuvveti v.s.)belirleyen nedir?yerçekimi kanunu..Proğramın nasıl çalışacağını belirleyen nedir?işletim sistemi , javalar , scriptler , v.s. bunların hepsi kendi içinde ayrı prensip ve ayrı proğramlama diliyle çalışır.Elektronların nasıl dans edeceğini belirleyen şey işte onun soyut aksamıdır.Ruh ta aynı yer çekimi kanunu gibi bir kanundur tek farkı onun bilinçli olmasıdır. tarihinde Capablanca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Soyut aksam vardır:kanunlar., prensipler, proğramın kodları,işletim sistemi , c, c++ v.s. gibi proğramlama dilleri..Temel mantık ise 1 veya 0 ..Elma neden düşer?Yer çekimi kanunu gereği..Elmanın düşmesi fiziksel bir olaydır.Ama o fiziksel olayın niteliğini(hız, zaman , çekim kuvveti v.s.)belirleyen nedir?yerçekimi kanunu..Proğramın nasıl çalışacağını belirleyen nedir?işletim sistemi , javalar , scriptler , v.s. bunların hepsi kendi içinde ayrı prensip ve ayrı proğramlama diliyle çalışır.Elektronların nasıl dans edeceğini belirleyen şey işte onun soyut aksamıdır.Ruh ta aynı yer çekimi kanunu gibi bir kanundur tek farkı onun bilinçli olmasıdır.

Hayır. Bunların hepsi vardır. Fakat hepsinin kökeni maddedir.

O işletim sistemlerinde çalışan her bir kod neyle çalışıyor?

Ben söyleyeyim:

1-0

Yani devreden akım geçip geçmemesi....Yani soyut değil tamamen madde.

Ah ah...

Siz bunları soyut şeyler mi zannediyorsunuz?

Bir harf yazmak için ram'de kaç elektron iletiliyor? Örnek A harfi?

Yani bunların maddeyle hiç mi ilişkisi yok?

Bravo.

Sitelerde Paylaş

1-0

Derken herhalde elektronların akım durumunu belirtmiş olduğunuzu düşünmek istiyorum.

Ama yukarıda bunları soyut şeyler zannetiğinizi belirtmişsiniz.

Yani bilgisayar maddeye bağlı değil?

Bütün işleyeşi madde ile açıklanmış ve o şekilde icat edilmiş bir şeye nasıl soyut eklediniz onu çok merak ediyorum...

Ya da etmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Derken herhalde elektronların akım durumunu belirtmiş olduğunuzu düşünmek istiyorum.

Ama yukarıda bunları soyut şeyler zannetiğinizi belirtmişsiniz.

Yani bilgisayar maddeye bağlı değil?

Bütün işleyeşi madde ile açıklanmış ve o şekilde icat edilmiş bir şeye nasıl soyut eklediniz onu çok merak ediyorum...

Ya da etmiyorum.

1-0 la tabi ki Bir futbol maçı sonucunu kastediyorum:)Futbol karşılıklı iki takım arasında oynanır.Sahaya bakan topu , sahayı , çizgileri , koşturan oyuncuları kaleyi görür.Yine sahaya bakan 4-4-2 yi , oyunun kurallara uygun oynanıp oynanmadığını , taktiksel işleyişi , mücadeleyi ,kısacası futbolun tüm kurallarını ve bu kurallara uyulup uyulmadığını görür.Maçın atmosferini , heyecanını görür.Bu yazdıklarımı görmek sadece insanlar için geçerlidir.Diğer canlılar ise muhtemelen hareketli insanlardan başka bir şey görmez.Daha öncede söylediğim gibi ruh bir kanundur prensiptir.Diğer kanunlardan farkı ise şuurlu olmasıdır. tarihinde Capablanca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1-0 la tabi ki Bir futbol maçı sonucunu kastediyorum:)Futbol karşılıklı iki takım arasında oynanır.Sahaya bakan topu , sahayı , çizgileri , koşturan oyuncuları kaleyi görür.Yine sahaya bakan 4-4-2 yi , oyunun kurallara uygun oynannıp oynanmadığını , taktiksel işleyişi , mücadeleyi ,kısacası futbolun tüm kurallarını ve bu kurallara uyulup uyulmadığını görür.Maçın atmosferini , heyecanını görür.Bu yazdıklarımı görmek sadece insanlar için geçerlidir.Diğer canlılar ise muhtemelen hareketli insanlardan başka bir şey görmez.Daha öncede söylediğim gibi ruh bir kanundur prensiptir.Diğer kanunlardan farkı ise şuurlu olmasıdır.

:blink:

Ne kullanıyorsunuz?

Benim yazdıklarımla münasebeti nedir?

Altına tercümesini de yazsaydınız keşke...

Sitelerde Paylaş

Ruhun varlığını hap-mideyle inkar etmeyi becerebiliyorsunuz da şu yazdıklarımdaki irtibatı kavrayamıyormusunuz?ilginç doğrusu.

Hayır o özetin özetinin özeti...

Ben oraya dayanıp inkar etmiyorum.

Benim ruh yoktur demem delil yokluğundan.

Daha sağlam yani.

Var olan şey ispatlanır.

Yok olan şey ispatlanamaz.

Yani delili olmaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...