Jump to content

Bir Sözüyle Ateizmi Bitirecek Müslüman Yok mu?

Recommended Posts

Evet ? sanırım kuran arastırma ekibinden aldın bu yazıyı takip ettigim bir topluluktur onlarda.

hayır...alıntı kaynağını orda belirttim....bu forumdaki bir arkadaş.....

BayBoyut

...sonuçta kuranda inanılmaz saçmalıklar - çelişkiler mevcuttur..hadisleri saymaya bile gerek yok.....burda sana gösterdiklerim bu çelişki ve tutarsızlıkların % 1 i bile değildir......

birini hadi tekamülle açıkladın

birini hadi dedin ki "sorumluluk taşımak" kaldı ki..allah sorumlulukmu taşır ? meleklere mi yüklemiş taşıtıyor dedim...mantıklı bi izah da gelmedi senden....

diğerlerine de girebiliriz istersen...ben de merak ettim aslında diğer tutarsızlıklara ne cevaplar vereceksin.... :D

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 149
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Her insanın özbenliginde tanrı ruhundan parca vardır.Her nefis ölümü tadıcaktır ayetide aınmayı soyler.insanın arınması.Hadislerdeki sacmalıklarıda Kurana mal etmek sacmalıktır.

..................................................................................

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ruh ölmez insanın ruhu bile ölmez.ölüm yoktur.Raymond A Moody nin Life after life kitabını okumanızı tavsiye ederim.Bilimsel verilerden yola cıkıyor üstelik :)

tanrının ruhundan bahsediosun

o zaman tanrı da maddeseldir.....ruhu giderse ölür...tanrı boyut değiştirir...ruhu ölür demedim....maddesel tanrı ölür.....

Sitelerde Paylaş

Her insanın özbenliginde tanrı ruhundan parca vardır.Her nefis ölümü tadıcaktır ayetide aınmayı soyler.insanın arınması.Hadislerdeki sacmalıklarıda Kurana mal etmek sacmalıktır.

İnsanın özbenliğinde tanrının ruhundan parça varsa, o zaman içindeki ego, kıskançlık, kin, nefret, zalimlik falan da tanrıdan geliyordur.

Hadislerde saçmalık var da Kuran'da yok mu sanki? Ortaçağ araplarının ürettiği bir dinde saçmalık olmayacak da ne olacak? Zaten bir din ne kadar saçma olursa o kadar çok inananı olur.

Sitelerde Paylaş

Her nefis ölümü tadacaktır.Bunu her genç insan hatta çocuklar dahi bilir.Bu sadece bir arınma değildir.Zaten İnsan sadece sözlede arınamaz.İnsanı arındıran tek şey Yaşam mücadelesi sonucu alınan mağlubiyetlerin ateşidir.

Gelelim Nefisin ölümü tadmasına .Yani Nefis tıpkı Beden gibi besleniyor!(Müteşabihiyet vardır) Nefis burada Düşünmek anlamındadır.Bu Düşünce neyle beslenir? İnsanın Beşeriyetiyle! Bakın yukarıdada belirttiğim gibi Beşeriyetinizin yaşam mücadelesindeki aldığı ağır yaralarla.hiç ummadığınız anda darbeyi yersiniz!Bir anda Düşünceniz durur donar kalırsınız! Ondan sonra yerini öfke alır.Daha sonrada başlarsınız sormaya Allahım ben nerede yanlış yaptım!Yaptıklarınız manevi gözlerinizin önünden bir filim şeridi gibi geçmeye başlar.Ve Düşünmeye başlarsınız .Düşüncenizde bu şekilde gelişir!İşte bu lafın manası aslında budur.

Bunun yerine şu söz daha açıktır.

Bin nasihattan bir müsibet daha hayırlıdır.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ruh ölmez insanın ruhu bile ölmez.ölüm yoktur.Raymond A Moody nin Life after life kitabını okumanızı tavsiye ederim.Bilimsel verilerden yola cıkıyor üstelik :)

Hangi bilimsel veriler? Bir yerden ruh falan mı bulmuş? Öldürmeye çalışmış da öldürememiş mi? Veya diğer taraftan birileri ile bağlantı mı kurmuş?

Sitelerde Paylaş

Ruh tek bir bütün değildir.Mozayikler halindedir.Ve Oda maddeye bağlıdır.Fiili ölüm gerçekleşince Ruhun bağlı olduğu en küçük maddeler olan genler dağılır.O zaman Ruhta bir sigara dumanı gibi tabiata dağılır.Kimisi DNA la birlikte toprağa nebata hayvana geçer.Ve Nebatta nebat Hayvanda hayvan olur.Kimiside Virüse çevrilir.İşte onlar kanaatimce hürdür.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...