Jump to content


- - - - -

Türkiye'ye yapılan "Küresel Suikast"in arka planında ki güç kim?


 • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 alaton

alaton

  Advanced Member

 • Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • PipPipPip
 • 75 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 10:45 ÖÖ

1- Amerikan Merkez bankası FED kimin?
2- Amerikan halkının mı?
3- Rothschild hanedanın mı?
4- 1910 yılın da, Gerogia da ki Jekyll adasında, hangi bankerler, kimin emri ile gizlice toplandı?
5- Başkan Lincoln, 14 Nisan 1865 te neden suikast ile öldürüldü?
6- Suikast'in nedeni, iç savaşta, savaşın finans kaynağı olarak bastırdığı "Greenback" para birimimi idi?
7- Başkan Kennedy, 1963 yılında FED in hükumete faiz ile para vermesini yasaklayıp, "Gümüş Sertifika" ları bastırması nedeni ilemi öldürüldü?
8- Türkiye'ye yapılan küresel suikastin arka planında ki güç kim?
9- Cemaat mi? Rothschild hanedanı güdümünde ki ABD ve küresel sermaye baronları mı?
FED'in sahibi kim?
FED göründüğü gibi tipik bir merkezi bankası değil. Acayip bir kurum. Masum Amerikan halkı Fed'in sahibinin devlet olduğunu zannediyor. Halbuki...
Federal Reserve (Fed) göründüğü gibi tipik bir merkezi bankası değil. Acayip bir kurum. Masum Amerikan halkı Fed'in sahibinin devlet olduğunu zannediyor. Halbuki Fed'in internet sitesi bile Fed'in sahibi olmadığını söylüyor. Fed'i oluşturan 12 bölgesel Federal Reserve Bankası özel bir banka gibi yapılandırılmış. Hissedarları o bölge bankacılığı sisteminde yer alan üye bankalar. Ama bu hisselerin oy hakkı yok. Başka kimsenin de oy hakkı yok. Fed, feci bağımsız bir kurum. Kendi başına kapalı kapılar ardında karar veriyor. Bu kararlar ne White House ne de kongre tarafından onaylanmak zorunda. Fed, vergi ödemiyor. Para yaratıyor. Yurt dışında banka açabiliyor, para gönderebiliyor, kendi devletine borç verebiliyor, para arzını, faizleri, enflasyonu, resesyonu, depresyonu kontrol edebiliyor. Kimseye hesap vermek zorunda değil.

Hissedarları, bankacılık sektörü. Fed başkanını cumhurbaşkanı atıyor ve senato onaylıyor ama senatörleri kim seçiyor ki? Yine bankacılık sektörü. Bu sektör seçim kampanyalarına milyar dolar yardım yapıyor. Washington lobilerine yılda 300 milyon dolar akıtıyor. Fed, bankacılık hanedanlarından başka kime hizmet edebilir ki.

Tarih de zaten bu düzeni teyit ediyor. ABD kurulana dek ingiliz sömürüsüne karşı savaş vermiş. Egemenliklerine kavuşana dek kendi paralarını basmalarına, kendi halkını vergilendirmelerine izin verilmemiş. Ama Birleşik Devletler kurulup egemenlik kazanıldıktan sonra bile İngiliz monarşisinin boyunduruğundan kurtulup kurtulmadıkları tartışılır.

1913 yılında olanlar ABD'yi belki de ömür boyu İngiliz monarşisinin hakimiyeti altına soktu. 1907 yılında başlayan ve süregelen finansal panikler bir bankacılık ve kur politikası düzenlemesine olan ihtiyacı ortaya çıkardı. Kongre, bu görevi senatör Aldrich'e verdi. Aldrich, Banker JP Morgan'ın kankasıydı ve kızını da Rockefeller ile evlendirmişti. Aldrich 1910 yılında JP Morgan'ın Georgia'daki özel Jekyll adasındaki av köşkünde o zamanlar dünyanın servetinin dörtte birine sahip olan bir grup bankerle gizlice toplandı.

O adada konuşulanlar, 23 aralık 1913'te herkes noel tatilindeyken alel acele kongreden geçirildi ve şimşek hızıyla bir saat sonra Başkan Wilson tarafından imzalanarak yasalaştı. Bu yasayla özel bankaların ve belki de avrupanın Rothschild hanedanının kontrolünde Federal Reserve kurulmuştu. Bu yasayla Amerikan Kongresi para basma yetkisini, sahibi olmadığı bir merkez bankasına devretmiş oldu. Bankacılar istediklerini elde etmişlerdi. Artık ülkeyi istedikleri gibi yönetebileceklerdi. Zaten Rothschild ailesinin en büyük oğlu Anselm "bana bir ülkede para basma yetkisini verin, yasaları artık beni ilgilendirmez" dememiş miydi.

O gün o adada bulunanlar ve kankaları Fed'in kurucu hissedarları oldular. Kimler mi? Rockefeller'ın işlerini gören JP Morgan. İngiltere ve Fransa'nın bankacılık hanedanı olan Rothschild'in temsilcisi Warburg (Warburg un bir kardeşi Almanya ve Hollanda'nın bankacılık konsorsiyumunun başkanı diğeri Kaiser'in danışmanı ve Alman Merkez Bankası'nın başkanıydı. Bu banka birkaç yıl sonra o muhteşem hiper enflasyonu yaratacak ve Alman orta sınıfının kökünü hepten kazıyacaktı). Adada başka kimler mi vardı? Rothscilhdgillerın evinde doğan Kuhn-Loeb şirketinin başı Schiff (Kuhn-Loeb 20 milyon dolar vererek Bolşevik devrimini finanse etmişti). Diğer ortaklar? Paris'in Lazard Brothers'ı; İtalya'nın Israel Moses Sieff Bankası; Lehman; Goldman Sachs; Rockefellergillerin sahip olduğu Chase Manhattan Bankası. Tam bir Amerikan vatanseverler mangası!

İşte Fed böyle hayata geçti. Artık ülke bankacıların ve Avrupa Rothschild ve Warburg hanedanlarının hakimiyeti altına girdi. Ve güya 1907'deki gibi panikler hiç olmayacaktı. Ama birkaç yıl sonra 1929 yılında tarihin en büyük krizi çıktı. Ekonomist Miılton Friedman, Galbraıtih ve hatta Bernanke bile krize Fed'in hatalarının yol açtığını söylüyorlar.

Egemenlikten önce İngilizlerin finansal hegamonyasına ilk baş kaldıran, Başkan Lincoln olmuştu. İç savaşta paraya ihtiyacı vardı ve bankacılar %36 faiz istiyorlardı. Kendi parasını bastı (Greenback) ve savaşı faizsiz finanse etti ama savaştan hemen sonra da öldürüldü. Amerika'nın kendi ekonomisini bedava finanse etmesi Avrupa ve İngiliz bankacılık hanedanlarınca kabul edilemezdi ve Greenback akabinde tedavülden kaldırıldı. Bu kez 1963 yılında Başkan Kennedy Fed'in hükümete faizle kredi vermesini yasakladı ve hazinenin gümüş sertifikaları basmasını emretti. Beş ay sonra o da öldürüldü ve yine akabinde sertifikalar tedavülden kaldırıldı. O günden bu güne hiçbir başkan bir daha Fed'in bu ayrıcalıklarını sorgulamaya cesaret edemedi.

Zaten ülkeleri diz çökerten bu borçluluk değil mi? Borcunu bitiren ülke hedef alınıyor. Biraz terörizm, biraz iç savaş. Savaşın finanse edilmesi gerek. Yine borçlanma. Bankacılık hanedanlarının gıdası savaş. Hem Vietnam savaşının mimarı McNamara'nın hem de Irak işgalinin mimarı Wolfowitz'in daha sonra Dünya Bankası'nın başına getirilmeleri acaba bir tesadüf mü?

Greenspan'e 2002'de Kraliçe tarafından şövalye unvanı verilmesi bir tesadüf mü? Fed'in gizliliğini korumadaki mahareti Rothschildgiller tarafından alkışlanmayıp da kim tarafından takdir edilsin. Greenspan 2004 yılında şöyle demişti: "Biz yaptığımız her şeyi anlatır, halkı bu işe dahil edersek sadece bizim anladığımız bir sürecin kontrolünü kaybederiz." Yâni diyor ki, "bu işi bir tek biz biliriz, siz şurayı imzalayın ve işimize karışmayın". İşi ne? Kapılar ardında, halka ve kongreye sorumlu olmadan bankacılık hanedanlarının amaçlarına hizmet etmek.

Hanedanlar sadece Fed'i kontrol etmiyor. Derecelendirme örgütlenmesi de onların olabilir. S&P'nin sahibi McGraw Hill'in, Fitch Sigorta'nın sahibi Fransız Fimalac'ın ve Moody's'in de Rothschild hanedanının İngiliz holding şirketinin egemenliğinde olduğu söyleniyor. Her yıl Clinton, Kissinger, Buffett, Gates, Soros, Albright, ve diğer kritik isimler Bilderberg grubu toplantılarında şu veya bu türlü bu hanedana sadakatlerini teyit etmiyorlar mı?

Fed 97 yıllık ömründe hiç denetlenmemiş! Amerikan senatosunda bazı senatörler Fed'in audit edilmesi (yani denetime tabi tutulması) için bir yasa çıkartmaya çalışıyorlardı. Hanedana hizmet eden senatörlere karşı. Fed de karşı lobi yapıyor, kampanya yürütüyordu. Kampanyanın başına kimi seçtiler biliyor musunuz? Dünyanın en saygın şirketi Enron'un (!) Washington lobicisi Linda Robertson'u.

Hanedan baskı çıktı. Yasa uzlaşmayla sulandırıldı. Denetleme olacak ama denetçi Fed'in yabancı bankalarla yaptıkları işleri; para politikası karar ve işlemlerini; açık piyasa işlemlerini, Fed'in satın aldığı toksik varlıkları; ve döviz swap işlemlerini inceleyemeyecek. Ne kaldı inceleyecek? Her gün kravat takıp takmadıkları mı?

Henry Ford "Allah'tan Amerikan halkı, para politikasının nasıl yönetildiğini anlamıyor. Anlasalardı sabah olmadan devrim olurdu" .

KAYNAK: http://nwmmakrogerce...ler-fed-in.html

Bu mesaji duzenleyen alaton: 07 Ocak 2014 - 10:46 ÖÖ


#2 tentex

tentex

  Advanced Member

 • Normal Üye
 • PipPipPip
 • 726 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 11:35 ÖÖ

Türkiye'ye yapılan?
Küresel Suikast?

Nasıl bir suikast?
Adamlara zorla ilaç vermişler ve ellerine zorla milyar dolarla tutuşturarak hırsızlık mı yaptırmışlar?

Hırsızlığın, rüşvetin, gayrimeşrunun, rekabet kanunlarının ihlalinin, tekelcilik yapmanın ortaya çıkması küresel bir oyun mu?

Daha durun siz, haksız rekabetle ilgili perde açılırsa bu olayların boyutu uluslararası olur ve diğer devletler de davalara müdahil olur.
Ekonomik diktatörlük yaptığı her şeyin hesabını verecek.
Bu buz dağının görünen kısmı.

#3 Yâdellerdeki Yurtdaş

Yâdellerdeki Yurtdaş

  Advanced Member

 • Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • PipPipPip
 • 3.377 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 11:58 ÖÖ

Bu alaton beni fıtık ediyor!

Nereden buluyor bu kadar zırvayı? İnsan, yalan söylerken, biraz utanır!

#4 alaton

alaton

  Advanced Member

 • Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • PipPipPip
 • 75 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 12:18 ÖS

“Kimse özgür olduğuna inanan birinden daha iyi köle olamaz”Nüfusun %1'inin dünya zenginliklerinin %40'ına sahip olduğu, her gün 34.000 çocuğun yoksulluk ve önlenebilir hastalıklardan öldüğü, ve nüfusun %50'sinin günde 2 dolardan az kazandığı bir dünyada bir nokta çok açık: Bu işte büyük bir yanlışlık var.

Farkında olalım ya da olmayalım, sistemin ve toplumun can damarı PARA!

Bu nedenle, parasal sistemin nasıl işlediğini anlamak neden bu şekilde yaşadığımızı anlamamız açısından çok önemli. Ne yazık ki ekonomi genellikle karmaşık ve sıkıcı olarak algılanır.
Bitmek tükenmek bilmeyen ekonomik terimler ve göz korkutucu matematik, insanları, anlama çabalarından caydırır.

Fakat gerçekte, ekonomik sisteme yakıştırılan karmaşıklık sadece bir maskeden ibaret. İnsanlığın katlanmak zorunda kaldığı en paralize edici yapıyı gizlemek üzere tasarlanmış bir sistem.

“Kimse özgür olduğuna inanan birinden daha iyi köle olamaz”
Johann Wolfgang von Goethe - 1749-1832

İnsanlar hayat pahalılığından korunabilmek için, para arzından yeterince para çektiklerinde, bir eşitsizlik meydana geliyor.
Bu büyük çürümüş ve yozlaşmış manzaraya baktığımızda, geride hala ihmal ettiğimiz bir denklem kalıyor. Ve sistemin bu öğesi, sistemin hilekar doğasını açıkça ortaya çıkarıyor: "Faiz."

Hükumet, MERKEZ BANKASI’ndan para ödünç aldığında, veya bir kişi bir bankadan para ödünç aldığında, bu parayı her zaman ham bir faizle geri ödemek zorundadır. Diğer bir deyişle, neredeyse var olan her bir"LİRA", eninde sonunda faizi ödenmiş olarak bir bankaya dönmek zorundadır.

Ancak, eğer tüm para Merkez Bankası'ndan ödünç alınmışsa, ve ticari bankalar tarafından kredilerle genişletilmişse, "Sermaye" olması gereken para, para arzının içinde yaratılmış demektir. Öyleyse, ortaya çıkan tüm bu faizleri kapatacak PARA nerede?

Hiçbir yerde!
Hiç var olmadı!

Bu dallanmalar çok şaşırtıcı seviyede. Bankalara geri ödenenen paranın miktarı, piyasada dönen paranın miktarını her zaman aşacaktır. İşte bu, sabit bir ekonomide enflasyonun ortaya çıkmasının sebebidir.

Faiz nedeniyle ortaya çıkan sürekli bütçe açığını kapatmak için, her zaman yeni paraya ihtiyaç duyulur. Bu aynı zamanda, matematiksel olarak iflas kurumunun sistemdeki tam tarifi anlamına gelir.

Toplumda kısa çöpü çekenler her zaman fakirler olacaktır.
Bu "köşe kapmaca" oyununa benzer:
Müzik durduğunda, biri dışarıda kalır.
Bu önemli bir noktadır.
Bu bankalara başlı başına sürekli servet akışı sağlar.

Dolayısıyla, eğer "Mortgage" ödemenizi yapamazsanız, mülkünüzü elinizden alırlar. Fark ettiğiniz de öfkelenebilirsiniz ki;bu yalnızca kısmi rezerv sisteminin, sizi kaçınılmaz borç ödeyememeye sürüklemesi değil, aynı zamanda,bankanın size kredi olarak verdiği paranın, başından beri hiç var olmadığıdır.

1969'da bir Minnesota dava dosyası vardı. Kredilerine ipotek gösterdiği için, bankanın evine el koyması ile mücadele eden Jerome Daly isimli bir adam ile ilgili.
Savunduğu argüman, mortgage kontratının iki tarafının da, ki bunlar kendisi ve bankadır, takas sırasında ortaya kanuni mülk koyması gerektiğiydi.

Hukuki dilde bunun karşılığı:
Bedel: (Bir sözleşmenin kurucu unsuru. Sözleşme, takas
edilen bir malın başka şekilde bedeline göre kurulur)

Bay Daly, paranın aslında bankanın mülkü olmadığını açıkladı.
Bu yüzden, kredi anlaşması imzalandığında bu para havadan yaratılmıştı.

"Modern Para Çarkı"nda krediler için ne beyan edildiğini hatırlayalım: Yaptıkları, borç verdiklerinde kredi tahsili için taahhütname senetleri almaktır.
Rezervler kredi işlemleriyle değişmez.
Fakat depozit krediler bankacılık sisteminin toptan depozitlerine ilave yenilerini oluşturur.
Başka bir deyişle para kendi mal varlıklarından gelmez.
Banka bunu basitçe uydurur, kendinden hiçbir şey koymaz.
Kağıt üzerinde teorik bir taahhüt hariç.

Dava ilerledi, bankanın şefi Bay Morgan davaya dahil oldu.
Yargıç kişisel notunda, banka müdürünün FED'in ortaklığıyla parayı yarattığını, ve kendi muhasebe girişiyle kredilendirildiğini kabul ettiğini hatırlattı.

Bay Morgan, ona bunu yapma hakkını veren hiçbir ABD yasa veya yetkisinin olmadığını kabul etti.
Yasal bir bedel bulunmalı ve banknot olarak karşılanabilir olmalıdır. Jüri, yasal olmayan bir bedel olduğuna karar verdi ve kararı onayladı. Ayrıca şairane bir şekilde "sadece
tanrının yoktan var edebileceğini" ekledi.
Bundan sonra mahkeme bankanın icra isteğini reddetti ve Daly evini kurtardı.

Mahkemenin bu kararının anlamı çok büyüktür.
Bankadan her para alışınızda, bu mortgage kredisi veya kredi kartı da olabilir, size verilen para sadece sahte olmayıp, yasalara da aykırıdır.

Şu andan itibaren, geri ödeme kontratları başlangıçta kendi mal varlıkları olmayan paraları veren bankalar için hükümsüzdür. Malesef bu tip yasal hareketler baskılandı ve inkar edildi.
Ve bu sahte servetin transferi ve sahte borçlar devam etmektedir.

Bu da bizi en büyük soruya getiriyor:
NEDEN?

Amerikan sivil savaşı esnasında başkan Lincoln Avrupa tarafından teklif edilen yüksek faizli borçları pas geçti ve kurucu atalarının savunduğu şeyi yapmaya karar verdi.

Bu, bağımsız ve doğasında borçlanma olmayan bir düzen yaratmaktı. Buna "Greenback" dendi.
Bundan kısa bir süre sonra bir döküman özel İngiliz ve Amerikan banka faizleri arasında dolaşmaya başladı, şöyleydi:

"...kölelik fakat iş gücüne sahip çıkan ve
işçinin haklarını gözetip güvene alarak yürüyen, Avrupa planı... O kapital maaşların kontrolüyle işçiyi kontrol edecek. Bu paranın kontrolüyle yapılabilir. Greenback'e izin verilmeyecekti...
bizim de kontrol edemediğimiz gibi"

Kısmi rezerv politikası, Dünya'daki bankaların çoğunluğuna yayılmış olan Federal Rezerv ile işlemektedir. Yani bu, modern kölelik sistemidir.
Düşünün, para borçtan yaratıldı.
İnsanlar borç içindeyken ne yaparlar? geri ödeyebilmek ve çalışabilmek için boyun eğerler.
Fakat para sadece borçla yaratılıyorsa, toplum nasıl borçlarından kurtulabilir?
Kurtulamaz ve olay da bu.

Mal varlığını kaybetme korkusu, elinde tutma çabası, sistemin doğasında olan enflasyon ve kaçınılmaz borç, para sisteminin kendisi tarafından yaratılmış kaçınılmaz kıtlık, ve para arzının kendisi, asla geri ödenemeyecek faizlerden yaratılmıştır.

Bu, Hamster tekerleğinde koşan maaşlı köleleri, piramidin tepesindeki elitlere kar sağlayan imparatorluğun güçlü etkisiyle milyonlarca sı gibi, hizada tutarak korkak kılar.

Günün sonunda, kimin için çalışıyorsunuz?
Bankalar!
Bankada yaratılan para her zaman bankaya döner.
Onlar destekledikleri şirketler ve hükümetlerle gerçek efendilerdir.

Fiziki kölelik insanlara ev ve yemek vermeyi gerektirir.
Ekonomik kölelik ise insanların kendi karınlarını doyurmalarını ve kendi evleri olmasını gerektirir.
Bu, bugüne kadar toplumu kullanmak için yaratılmış en dahiyane yöntemdir. Ve özünde, insanlığa karşı yürütülen gizli bir savaştır.

Borç toplumları feth etmek ve köleleştirmek için kullanılan bir silahtır, ve faiz onun birincil mermisidir.

Dışarıdaki çoğunluk bu gerçeklerden bihaberken, bankalar, şirketler ve hükumetler ile gizli anlaşmalar ve tezgahlar içindedir.

Ekonomik savaş taktiklerini genişletmek ve mükemmelleştirmeye devam etmek için, yeni üsler kurarlar, Dünya Bankası,ve Uluslararası Para Fonu (IMF) gibi.

#5 alaton

alaton

  Advanced Member

 • Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • PipPipPip
 • 75 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 12:42 ÖS

Bu alaton beni fıtık ediyor!

Nereden buluyor bu kadar zırvayı? İnsan, yalan söylerken, biraz utanır!


Sn Yutrdaş aman fıtık olmayın. Tevafuk, dün bel fıtığı (İntervertebral Disk Bozukluğu) teşhisi ile, Dr tarafından bir süre istirahata çekildim, emin olun hiç hoş bir süreç değil.

Konuya dönecek olur isek!
Sizden istirhamım, lütfen kuklalara değil, "Kuklacı ya", oyunculara değil, "Senaryo"yu yazanlara odaklanalım.

Türkiye, küresel ölçekte organize edilmiş bir kumpas ile, TERBİYE! edilmek isteniyor.
Milli tank (Altay) projesinde alman malı motorlardan vazgeçilip Japon'ya ile ortak geliştirilecek motorların kullanılacak olmasını, Avrupa ve ABD eksenli üreticilerden, silah alımlarından vazgeçilip Çin ile Hava Savunma Sistemi alımı ile ön mutabakat imzalanmasını, İran'a ambargo uygulayan güçlerin,Türkiye İran yakınlaşmasından ciddi anlamda rahatsız olduğunu kısacası, Türkiye'nin milli çıkarları neticesinde, Avrupa ve ABD eksenli bölgeden, Asya ve Orta Doğu eksenli bölgeye kaymasını, bu kaymanın ise, küresel sermaye güçlerinin oyunlarını bozabilecek potansiyele sahip olduğunu lütfen görelim.

Bölgemizde de İran'a uygulanan ekonomik ambargo nedeniyle, İran dış dünya ile bir ticaret yapamaz konumda. Hal böyle olunca, ürettikleri petrol ve doğal gazı direkt olarak satamadıklarından veya para olarak bir getiri sağlayamadıklarından, dolaylı yollar ile bu ambargoyu aşma arayışındalar ve haklılar.

Bu noktada da Türkiye ile örtülü anlaşmalar yapılması, iki ülkenin de çıkarına bir durum. Çünkü Türkiye, İran için Akdenize ve Avrupa'ya açılan bir ticaret kapısı. Bu açıdan iki ülke arasında çeşitli stratejik yakınlaşmalar söz konusu ve bundan da en başta İsrail ve ABD rahatsız.

Türkiye'nin bu kaynaklardan yararlanmasını bölgede güçlenmesini ve İran'a da kaynak akmasını istemiyorlar. Bu yüzden son yıllarda altın ve mal karşılığında yapılmaya başlanan ticareti geçtiğimiz Şubat ayında yeni bir ambargoyla engellediler.

Şimdi ise küresel ölçekte organize edilen, cemaatin, emniyet ve yargı içerisinde ki oluşumlarının "Silah" olarak kullanıldığı bir süreci yaşamaktayız.

#6 ad hominem

ad hominem

  Advanced Member

 • Normal Üye
 • PipPipPip
 • 7.061 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 01:23 ÖS

Bu adamın ''bir siyasi parti'' tarafından internettte propaganda yaymak amaçlı çalıştırılğı bu kadar aşikar iken sitede daha fazla tutulup tutulmaması üzerine düşünülmesi gerek.

Hate heals


... bu şekilde ehemmiyetsizleştiremezsiniz.


#7 alaton

alaton

  Advanced Member

 • Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • PipPipPip
 • 75 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 01:28 ÖS

Bu adamın ''bir siyasi parti'' tarafından internettte propaganda yaymak amaçlı çalıştırılğı bu kadar aşikar iken sitede daha fazla tutulup tutulmaması üzerine düşünülmesi gerek.

Sn hominem hadi hep beraber düşünelim! Bir istihbaratçı Ateist Forum da ne arar?

#8 ad hominem

ad hominem

  Advanced Member

 • Normal Üye
 • PipPipPip
 • 7.061 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 01:32 ÖS

Sn hominem hadi hep beraber düşünelim! Bir istihbaratçı Ateist Forum da ne arar?

İstihbaratçı değil. ''propagandacı'' sın sen. Propagandacılar girbildikleri her deliğe girerler.
Ateistforum gibi bir yerde propaganda yapılmadan geçilecek kadar önemsiz bir site değil nitekim.
Senin kiralanmış biri olduğuna şüphem yok.

Hate heals


... bu şekilde ehemmiyetsizleştiremezsiniz.


#9 Protagoras

Protagoras

  Advanced Member

 • Normal Üye
 • PipPipPip
 • 1.128 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 02:08 ÖS

1- Amerikan Merkez bankası FED kimin?
2- Amerikan halkının mı?
3- Rothschild hanedanın mı?
4- 1910 yılın da, Gerogia da ki Jekyll adasında, hangi bankerler, kimin emri ile gizlice toplandı?
5- Başkan Lincoln, 14 Nisan 1865 te neden suikast ile öldürüldü?
6- Suikast'in nedeni, iç savaşta, savaşın finans kaynağı olarak bastırdığı "Greenback" para birimimi idi?
7- Başkan Kennedy, 1963 yılında FED in hükumete faiz ile para vermesini yasaklayıp, "Gümüş Sertifika" ları bastırması nedeni ilemi öldürüldü?
8- Türkiye'ye yapılan küresel suikastin arka .........................................

....................Sistemi eleştiripte onun putlarına biat etmeyi salıp veren bu kadar saçma apralca bir fikir yazılar görmedim ya çok cahil yaşı genç birisiniz yada propagamda ekibindensiniz.

Birincisi siz kime neyi anlatıyorsunuz burası AF, köy kahvesi değil sistemin ne acımasız olduğunu sömürü üstüne kurulduğunu insanın karnını doyurmak için nasıl bir koyunu hatta koyun yavrusu kuzuyu veya sığırı veya başka bir hayvanı canlı yatırıp kesip yediğinden tut gibi otobüse minibüse yer kalmadığından binmek için nasıl ötekine omuz attığına kadar bunun her yerde evrimsel ve ona bağlı olan sınıf mücadelesi kavgası olduğunu dünya çağında holdinglerden tutunda devletere oradan işyerindeki sizden basit bir üstteki çalışana kadar herkesin birbirini sömürdüğü bir dünyayı bizden ateistlerden iyi bilen varmı.

Siz kime neyi anlatıyorsunuz yahu?

Siz kime neyi anlatıyorsunuz?

Peki sizlerin beslendiği kaynak olan islam muhafazakarlık milli görüş AKP ve kurmların "Evlenecek kadar zengin olanlar 2 şer 3 er alsın (kız kadın ) parası olmayanlar çalışıp ibadet etsin." diyen böylece kapitalizmin bir yerde allahı olan peygamberin ümmeti olduğunu bilmiyor musunuz. Bu dünyada kapitalizmin en büyük destekçisi müslümanlardır bunu. bilmiyor musunuz

RTE nin ve AKP iktidarının gelmeden önce ABD de görücüye çıktığını finans kapital sisteme sonuna kadar biat ettiğini ülkenin bütün kaynaklarını yeraltı üstü borsa hatta Halkbank vs herşeyini sattığını milyarlarca dolar yandaşa holdinglere sömürtüldüğünü ülkenin toplam borcunun kimi rakamlara göre 600 milyar dolara dayandığını görmüyormusunuz.

Ülkede bilimin tarımın hayvancılığın seculer eğitimin tamamen öldürüldüğünü ülkenin saman ot ithal eder hale geldiğini bunun sebebinin küresel çakallara ülke kaynaklarını alabildiğine hoyratça açan ben ülkeyi pazarlamakla görevliyim diyen RTE ve çetesinin işi olduğunu görmüyor musunuz?

#10 Protagoras

Protagoras

  Advanced Member

 • Normal Üye
 • PipPipPip
 • 1.128 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 02:22 ÖS

Sn Yutrdaş aman fıtık olmayın. Tevafuk, dün bel fıtığı (İntervertebral Disk Bozukluğu) teşhisi ile, Dr tarafından bir süre istirahata çekildim, emin olun hiç hoş bir süreç değil.

Konuya dönecek olur isek!
Sizden istirhamım, lütfen kuklalara değil, "Kuklacı ya", oyunculara değil, "Senaryo"yu yazanlara odaklanalım.

Türkiye, küresel ölçekte organize edilmiş bir kumpas ile, TERBİYE! edilmek isteniyor.
Milli tank (Altay) projesinde alman malı motorlardan vazgeçilip Japon'ya ile ortak geliştirilecek motorların kullanılacak olmasını, Avrupa ve ABD eksenli üreticilerden, silah alımlarından vazgeçilip Çin ile Hava Savunma Sistemi alımı ile ön mutabakat imzalanmasını, İran'a ambargo uygulayan güçlerin,Türkiye İran yakınlaşmasından ciddi anlamda rahatsız olduğunu kısacası, Türkiye'nin milli çıkarları neticesinde, Avrupa ve ABD eksenli bölgeden, Asya ve Orta Doğu eksenli bölgeye kaymasını, bu kaymanın ise, küresel sermaye güçlerinin oyunlarını bozabilecek potansiyele sahip olduğunu lütfen görelim.

Bölgemizde de İran'a uygulanan ekonomik ambargo nedeniyle, İran dış dünya ile bir ticaret yapamaz konumda. Hal böyle olunca, ürettikleri petrol ve doğal gazı direkt olarak satamadıklarından veya para olarak bir getiri sağlayamadıklarından, dolaylı yollar ile bu ambargoyu aşma arayışındalar ve haklılar.

Bu noktada da Türkiye ile örtülü anlaşmalar yapılması, iki ülkenin de çıkarına bir durum. Çünkü Türkiye, İran için Akdenize ve Avrupa'ya açılan bir ticaret kapısı. Bu açıdan iki ülke arasında çeşitli stratejik yakınlaşmalar söz konusu ve bundan da en başta İsrail ve ABD rahatsız.

Türkiye'nin bu kaynaklardan yararlanmasını bölgede güçlenmesini ve İran'a da kaynak akmasını istemiyorlar. Bu yüzden son yıllarda altın ve mal karşılığında yapılmaya başlanan ticareti geçtiğimiz Şubat ayında yeni bir ambargoyla engellediler.

Şimdi ise küresel ölçekte organize edilen, cemaatin, emniyet ve yargı içerisinde ki oluşumlarının "Silah" olarak kullanıldığı bir süreci yaşamaktayız.


İsrail rahatsızmış "Bilalin gemileri isailden mal yükleyip mal indiriyor israil ile işlem hacmi %67 arttı van munitten sonra aloooo.

İsrail bile şaşırıyor bu adamlarda hiç utanma sıkılma yok diye. Elin yahudisi sizden bin kat dürüst.

#11 BabyKnight

BabyKnight

  Advanced Member

 • Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • PipPipPip
 • 2.292 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 02:23 ÖS

soyledikleri zeitgeist belgeselinde de var. dedikleri dogru. dunyayi yoneten guc bu bahsettigi guc. ancak tayyip te zaten bu guce tapan bir insan yani bu anlattigin adamlarin kuklalarinin elindeki kukladir tayyip
aAa : Against All Authority

Tanrı argümanı için söylenebilecek şey Wolfgang Paulinin dediği gibi "its not just not true, but its not even wrong"

Dünyadaki tüm problem; gerizekalıların ve fanatiklerin kendilerinden küstahça çok eminlerken, bilge olanların şüphe ile dolu olmasıdır.

#12 Protagoras

Protagoras

  Advanced Member

 • Normal Üye
 • PipPipPip
 • 1.128 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 02:29 ÖS

soyledikleri zeitgeist belgeselinde de var. dedikleri dogru. dunyayi yoneten guc bu bahsettigi guc. ancak tayyip te zaten bu guce tapan bir insan yani bu anlattigin adamlarin kuklalarinin elindeki kukladir tayyip


Eleştirdiği sisteme biat edelim diyor adam. Ne dediğini bilmiyor. Bilmiyorki (yada işine gelmiyor) zeitgeistte anlatılan en pislik olayları yapan sistemlerin baş hizmetkarı AKP hadi geçtim finans kapitali ortadoğuya kamyon kamyon tırlar dolusu silah gönderiyor AKP orada her öldürülen bebeğin kadının her kafası kesilen masumun kanı AKP ve onun ortağı cemaatin eline bulaşmıştır

Bu mesaji duzenleyen Protagoras: 07 Ocak 2014 - 02:30 ÖS


#13 BabyKnight

BabyKnight

  Advanced Member

 • Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • PipPipPip
 • 2.292 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 02:40 ÖS

Eleştirdiği sisteme biat edelim diyor adam. Ne dediğini bilmiyor. Bilmiyorki (yada işine gelmiyor) zeitgeistte anlatılan en pislik olayları yapan sistemlerin baş hizmetkarı AKP hadi geçtim finans kapitali ortadoğuya kamyon kamyon tırlar dolusu silah gönderiyor AKP orada her öldürülen bebeğin kadının her kafası kesilen masumun kanı AKP ve onun ortağı cemaatin eline bulaşmıştır


evet haklisin. bu yazilari akp yi aklamak icin yaziyorsa akp nin bu sistemin en hevesli kolesi oldugunu bilmiyor ama yinede heyecanindan belliki birseyler ogreniyor. cogumuz bu bahsettiklerini cok onceden biliyorduk simdi sen bir adim attin. umarim siradaki adimin akp nin ne oldugunu anlamak olur. biraz geriden gelmene ragmen sikayetci degilim alaton.
aAa : Against All Authority

Tanrı argümanı için söylenebilecek şey Wolfgang Paulinin dediği gibi "its not just not true, but its not even wrong"

Dünyadaki tüm problem; gerizekalıların ve fanatiklerin kendilerinden küstahça çok eminlerken, bilge olanların şüphe ile dolu olmasıdır.

#14 alaton

alaton

  Advanced Member

 • Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • PipPipPip
 • 75 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 03:44 ÖS

RTE nin ve AKP iktidarının gelmeden önce ABD de görücüye çıktığını finans kapital sisteme sonuna kadar biat ettiğini ülkenin bütün kaynaklarını yeraltı üstü borsa hatta Halkbank vs herşeyini sattığını milyarlarca dolar yandaşa holdinglere sömürtüldüğünü ülkenin toplam borcunun kimi rakamlara göre 600 milyar dolara dayandığını görmüyormusunuz.

Ülkede bilimin tarımın hayvancılığın seküler eğitimin tamamen öldürüldüğünü ülkenin saman ot ithal eder hale geldiğini bunun sebebinin küresel çakallara ülke kaynaklarını alabildiğine hoyratça açan ben ülkeyi pazarlamakla görevliyim diyen RTE ve çetesinin işi olduğunu görmüyor musunuz?


Sn Protegoras

Sizin ifadeniz ile "Küresel Çakallar", neden AK parti nezdinde Sn Recep Tayyip Erdoğan hükumetini yıkma gayreti göstermektedir?

#15 Yâdellerdeki Yurtdaş

Yâdellerdeki Yurtdaş

  Advanced Member

 • Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • PipPipPip
 • 3.377 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 03:52 ÖS

Sn Protegoras

Sizin ifadeniz ile "Küresel Çakallar", neden AK parti nezdinde Sn Recep Tayyip Erdoğan hükumetini yıkma gayreti göstermektedir?


Bizde, "öküzün altında buzağı aramak" diye bir kavram vardır.

#16 Bir

Bir

  Advanced Member

 • Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • PipPipPip
 • 999 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 04:42 ÖS

Çoğunlukla haklısın alaton.
Bankalar sadece bizim yatırdığımız parayı borç vermezler! Sıfırdan para yaratırlar. Bu da borcun bir türlü kapanmamasına neden olur. En sonunda da köle olursunuz.
FED özel bir bankadır. Amerika şu an kendi parasını basamıyor. Tam Kennedy bu yolda bir adım atmıştı ki, öldürüldü.
Bununla ilgili bir örnek gördüm. 10 kişilik bir gezegene 100 tane kağıt para sürülüp borç olarak veriliyor. %10 faiz ile. Bir kişinin tüm parasını kaybetmesi gerek ki, faizler ödenebilsin.

Bu mesaji duzenleyen Bir: 07 Ocak 2014 - 04:44 ÖS

Eşe-i vâka ûm'mutlak, el-kûllün mumkin...


#17 haci

haci

  Advanced Member

 • Administrators
 • PipPipPip
 • 34.013 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 04:46 ÖS

Komplo teorileri çok çekici geliyor.
Bu zırvalarla kendinizi kandırıyorsunuz.

#18 BabyKnight

BabyKnight

  Advanced Member

 • Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • PipPipPip
 • 2.292 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 04:59 ÖS

lehman brothers diye bir banka duydunuzmu ?

2008 de 613 milyar dolar borc ile batti. imkb nin toplam degeri 250 milyar dolar.
siz dunyanin en zengini Bill Gates mi saniyorsunuz?
aAa : Against All Authority

Tanrı argümanı için söylenebilecek şey Wolfgang Paulinin dediği gibi "its not just not true, but its not even wrong"

Dünyadaki tüm problem; gerizekalıların ve fanatiklerin kendilerinden küstahça çok eminlerken, bilge olanların şüphe ile dolu olmasıdır.

#19 Tremor

Tremor

  Advanced Member

 • Normal Üye
 • PipPipPip
 • 1.370 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 05:27 ÖS

Irak'ta Amerikan askerleri için dua eden,Libya'nın sömürgeleşmesi için Türk askerini feda etmekten kaçınmayan,İsrail'in güvenliği için füze kalkanını kurdurmaktan çekinmeyen bir şahsiyeti amerika istemiyecek öylemi?çok ilginç?

#20 Protagoras

Protagoras

  Advanced Member

 • Normal Üye
 • PipPipPip
 • 1.128 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Ocak 2014 - 05:32 ÖS

Sn Protegoras

Sizin ifadeniz ile "Küresel Çakallar", neden AK parti nezdinde Sn Recep Tayyip Erdoğan hükumetini yıkma gayreti göstermektedir?


Küresel olarak kimsenin RTE yi hükümeti yıkmaya teşebbüsü yok bunu nereden çıkarıyorsunuz? AKP ve RTE bu adamların bu sistemin zaten öz evladı, öz evlad bazen gider yaramazlık yapar ana babası kulağını çeker beysbol sopasını gösterir yola getirir.

He öz evlat gider iyice belaya batağa bulaşır kendi belasını bulursa onu bazen ebebeynleri bile kurtaramaz.Yollanan resim
0 kişi bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretci, 0 gizli üye