Jump to content

Hem laik hem müslüman olunmaz

Recommended Posts

Vay anasına adam atürkü eleştiriyor osmanlı matbağayı kabul etmeyen bir geri ölke hızlı tarvay niye yapamış bu gadar dar düşünce görmedim ulan ATATÜRK Allahınızın seçtiyi peyagemermiydiki asasını yer atısın hızlı tarvay üretsin asasını yere atıp denizimi ikiye ayırmadı. ALLAHINIZIN bile aklına hızlı tarvay köprü gelmemiş asyala deniz yarmış musa o :lol: o zamanki teknoloji o kadardı Allahı musayı suçlamıyorum :D ulan götüm koltuktan kaymasın diye borç üstüne borç alıyordu osmanlı padışahı en son almanların ilgizlerin kucağındayken son borcunu aldı dolma bahaçe sarayını yaptırdı. aaaa bu günkü tayyipin yaptığının aynısı çok bezniyor kaçak saray yaptırıp oturuyor. fırldak tayip avneleri mileti bu şekilde kandırıyor ey millet bakın imefeye borcumuzu bitrdik bu halkta din dedinbmi zaten oylar senin birde böyle yalanlar atıyorlar utanmadan sıklılmadan ulan imfeden bitirmiş olabilirsin dünya baklarından aldığın borçları niye söylemiyortsun tayyip gelmeden önce dış borcumuz 150 milayar dolardı şimdi bocumuz 600 milayar dolara çıkmış kaç kat artmış ben afaki bir rakam verdim be utanmazlar siz 1.100 odalı saray yaptırcağınıza borcumuzu ödesene osmanlıyla tayyibin ne farkı var ikiside ülkeyi para karşığında satıyor kendi menfatleri için hırsızlıklar yolsuzlukları saymıyorum bile. ATATÜRK ne yapış ülkeyi çepe çevrleyen ilgizalamn yunan rus ordusundan canla başla çalışıp kurtarıyor.ve lozan anlşmalrına gidince osamnlı padışlarının borlçlarıyla karşı karşıya kalıyor atatür ve arkadaşları en sonun anlaşıyorlar halk savştan yeni çıkmış aç susuz bide osamanlının borcunun yarsını ödemeyi kabul ediyor hem sanayi kuror hem borç ödüyor o yoklukta ey beyni dinle uyuşmuş Allahın varlığına inandırlmış afyonu patlamamış müslümanlar atatürk uçak fabirkası bile kurdu holandaya 160 uçak satık siz burakın bu kadar teknolijinin ve imkanlar olmasına dair bir araba bile üretemiyen beceriksiz inasanlar yönetiyor bizi ne hızlı treni bahsediyorsun uçak tren yoları vs yaptı bu kadar kısa dönmde. ne oldu atatürk öldü. dinciler yine iş başına geldi menders geldi bizi hemen natonun kucağına oturtu ordumuzu içine natoyu soktu. amerika emperilzime şirin görünmek için. korye askan gönderdi o kadar asker öldü bizim ne işimiz var kardeşim korede. menderse kucağa oturdu ülke artık uçak üretmeyi bıraktıya ne gereyi var dışarıdan alırız dediler. menderse diyorlar amiraklılar ürtme sen biz sana borç veririz. uçakları menderse gösteriyorlar üretiyoruz bi bak şu uçklara derler ya kardeşim ben uçak mhendismiyim ne anları uçaktan iligilenmiyor ve uçaklar orda çürümeye yüz tutuyor. bu güne kadar ne kötülük yapıldıysa bu ülkeye hep dinciler yaptı özal pkk başımıza bela eti icirliyi amerikalılara veren özal incirliyin kurlmasından sonra pkk azmaya başladı özal ilk antalyada bomba patladı bir kaç kişi öldü yapanda pkk dı özalda dediki ya birakın onlar üç beş kişilik çete onlar bize bir şey yapmaz amerike bor para verdi özal havalada uçuyor buyrun türküye pkk zarını siz söyleyin.sonra tansu dinici atyyşp dinici başa geldiler siz bakın görün göermiyorsanız ya körsünüz yada takım tutar gibi siyseti o gözle bakıyorsunuz ulan 3 köprü bizim neyimize kendisi diyoprdu beldiye başkanıyken 3 köprü istanbul için cinayetir işte yalanlarını görün içerideki trafikten kimse evine gidemez oldu hala 3 köprü yaptırıyor topraklarımızı yabancılara satı ataürkten kalan ne kadar fabirka varsa satı hala biz dış borcumuz yükeliyor ne var burda dinle sömürü var 3 köprü tamamiyle rant için yapılıyor kendi yandaşları için neymiş efem dünya bizi kısakanıyor en büyük havalanı biz yapıyoruz günde şu kadar bu kadar insean incek gelcek gidecek diyerk insanları kandırıyorlar yahu dünyadaki insanlar sanaki sıraya dizlmiş biz türküyeye gitmek istiyoruz fakat gidemiyoruz öyle şey varmı yok olsa bile atatürk havlanı uzatmaya müsat yok olmaz yeni köprü yandaşlar ne yiyecek fabirkalr gidi arziler git yiye en son köprü kaldı bide elhdölülah biz müslümanız derler müslümanlık işte böyle bir zihniyet eyitimin içine etiler . bide duble yol yaptım yoların hepsi patır patı dökülüyor tayyip hiç duble yoldan bahsetiyini duyormusuz yok duamsınız hasatne dediler ulan bu nasıl iştir davlet hastanleri çapa gibi arştırma hastanleri yüzüne bakmıyorlar artık doktotorda yetşmiyor hasatnlere gidiyorsun azer beycandan gelen vetrner bizde doktor olmuş daha apntesin ne olduğunu bilmiyor arakdaşımın oğlu nerdeyes ölüyordu başaka doktora götürmesek bu nasıl iş 3 aydır anneme randüvü alamıyorum ne zaman arsak dolu geçenlerde zar sor düşürdüm numaryı 1 ay sonrasına kalp için randüvü aldım gitik anemde yaşlı her hastalık var bize demzlermi böyle bir kayıt yok gelde çıldırma neyse anlat anlat bitmez ama bizim milletimiz çok ağır derin bir uykuya dalmışlar uynadırmak çok zor. adamın oğlu hergün bir gemicik indiriyor denize hepside israile kürdüstandan kaçak petrol taşıyor isarile ben manmüntü opetöre söylemiştim vay başımıza gelenlere bakın ağlaylımı gülelimi kararı siz verin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"Hem laik, hem müslüman" olunmaz ama böyle olabildiği zannedilebilir; "o zamanın şartları" denilir, veya "ayetler yanlış tercüme edilmiş, hadisler uydurulmuş" denilip geçilebilir.

Ancak burda dikkat edilmesi gereken nokta; bu kişiler bunu anladığında, dinden mi vazgeçecek, yoksa laiklikten vazgeçip, şeriati mi destekleyecek?

Bu açıdan düşünürsek, laik müslümanın, laik kalması daha iyidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...