Jump to content

14 MİLYAR IŞIK YILI VE SIRAT KÖPRÜSÜ

Recommended Posts

Şimdi buraya 10larca hadisi kopyala yapıstır yapıp sayfayı kirletmeyım zaten hepiniz biliyorsunuz :)

mahşerde dünyada bedenlerimizle dirilecekmişiz....

sırat köprüsü kurulacakmış...

bu köprü kıldan ınce kılıctan keskınmıs cübbeli öyle diyo...

Şimdi buraya kadar anladık dıyelım....

İyide evrenın genıslıgı 14 mılyar ısık yılı :lol:

Bu köprüden kimi yürüyerek kimi koşarak gececekmiş....

lan göklerin sınır 14 milyar ışık yılı ve evren saniyede 340.000 km hızla genişliyo...

hadi diyelim evrenın genışlemesi durdu..... tabi evrenın genıslemesı durabılırmı bu da ayrı konu hawkınge sormak gerek....

hadı dıyelım evren genıslemıyo artık la 14 mılyar ısık yılını yuruyerek kosarak nasıl gececen :D

cennet ve huri hayali kuranlar şimdiden kosmaya baslasın yanına ekmek ve suda alsın anca varır:D

yürüyerek 14 mılyar ısık yılını((( 700 NONİLYON )) sene sürer yaklasık 7000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 civarı....

yürüyerek hiç söylemıyorum bile......

eeee muhammed nerden bilcek evrenın buyuklugunu adam dunyanın boganın boynuzları uzerınde olduguna ınanıyo :lol:

sizin fikirleriniz????

tarihinde hepyalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 86
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sırat köprüsünün evrenin genişliğiyle ne alakası var

ölünce dünyada bedenlerimizle dirilcez sırat köprüsü kurulcak gök kapıları açılcak cennete cehenneme gırcekmısız sırattan gecmemız ıcın 14 mılyar ısık yılı mesafe katetmemız lazım bılader

Sitelerde Paylaş

evrenın capı tam bılmıyorum ama su anda en yakın 14 mılyar ısık yılı mesafeyı gecmemız lazım cennete gırmemız ıcın :)

bıraz dusunursenız ne demek ıstedıgımı anlarsınız

kurana gore dunya düz dür bunu ayet ve hadislerle rahatlikla kanıtlayabilirim...... bu durumda cnnetin evrenin sonunda olma bahsi kuran için çöpe gitmiş olur...
Sitelerde Paylaş

kurana gore dunya düz dür bunu ayet ve hadislerle rahatlikla kanıtlayabilirim...... bu durumda cnnetin evrenin sonunda olma bahsi kuran için çöpe gitmiş olur...

nasıl yani kanka cennet evrenın ıcındemı....

o zaman yakında nasa cennete gidebilecek cennet evrendeyse.

namaza oruca gerek kalmıycak hurileri düdüklemek ıcın :lol::)

Sitelerde Paylaş

sen en iyisi şu hadisleri paylaş bize

sırat köprüsünün dünyadan evrenin sonuna! uzandığı nerden yazıyor onu bi anlayalım

hız konusu zaten çözülmeyecek bir mesele değil

müslümansın galiba...

sen ne demek ıstedıgımı cok ıyı anladın aslında...

diyorumki cennet evrenın ıcınde degıl buna hem fikiriz galiba...

cennete girebilmek icin evreni aşmalıyız yani 14 milyar ışık yılını katetmelıyız...

e mahserde sırat kurulcak kosarak yuruyerek gecılcek bı sırat...???

anlatabıldımmı???

Sitelerde Paylaş

mahşerde sırat kurulacak onu anladık, nereden nereye uzanacak bu köprü?

dünyadan evrenin sonuna kurulacağını hangi kaynaktan okudun onu soruyorum sana

sıratı geçemeyip düşenler cehenneme gidiyo diye biliyorum ben mesela

burdan evrenin sonuna kadar olan tüm mesafe cehennem o zaman senin mantığına göre

Sitelerde Paylaş

mahşerde sırat kurulacak onu anladık, nereden nereye uzanacak bu köprü?

dünyadan evrenin sonuna kurulacağını hangi kaynaktan okudun onu soruyorum sana

sıratı geçemeyip düşenler cehenneme gidiyo diye biliyorum ben mesela

burdan evrenin sonuna kadar olan tüm mesafe cehennem o zaman senin mantığına göre

ya kardes benım asıl anlatmak ıstedıgım bu hadislerin ayetlerin hepsinin birbirleriyle çelişiyor olması yani cennetin cehennemin hep palavra oldugu

anlatabıldımmı??

hersey yalan dıyorum :)

hadisler sacma mantıksız hep celısıyor:SSS :mellow:

Sitelerde Paylaş

Nuhbet-ül-Leali kitabında diyor ki: Sırat, Cehennem üzerinde bir köprüdür. Bir âyette mealen, (İçinizden hiçbiri istisna edilmemek üzere mutlaka Cehenneme varacaktır. Bu, Rabbinin katında kesinleşmiş bir hükümdür. Ancak cennetlikler yanmadan geçecekler, cehennemCehennem üzerine Sırat köprüsü kurulur. Buradan ümmetiyle ilk geçecek Peygamber benim...

Kıyamet gününde Cehennemin üzerine Sırat köprüsü kurulur. Bu köprüde kaypak yerler, ayakların kayıp sabit kalamayacağı kısımlar, kapanlar, demirden kelepçeler, dikene benzer kılçıklar vardır. İmanlı kişiler, amellerine göre, göz açıp kapamadan, ya şimşek gibi, ya hızla uçan bir kuş gibi, ya iyi koşan asil bir at hızıyla geçer giderler. Böylece bir Müslüman ya hiç zarar görmeden veya yara bere içinde geçip kurtulur. Yahut feci şekilde Cehennem ateşine düşer.) [buha

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...