Jump to content

Bir bebek öldüğünde cennete gidecek ise...

Recommended Posts

Bizim bebekken ölmememez bizim için haksızlık olmazmı?

Allah bebeğin büyüdüğünde zaten cennete gideceğini biliyor ise bizi neden yaşatıyor?

Eğer bizim kendimizi görmemiz için ise, bebek neden kendini/yaşadığını görmeden cennete gidiyor?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 141
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ozaman çinlilerin cennete gitmesi gerekir, onlar müslümanlığı tam olarak biliyorlarmı?

Araştırıp bulması gerekir desek, eminim şu müslümanların çoğu çinde doğmuş olsaydı müslümanlıktan haberleri olmazdı.

tarihinde tupac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Veya cehennemde olduğumuzu düşünürsek, neden cennette gılman olmadık?

Haksızlık üstüne haksızlık, bir mankenin bedeniyle ve güzelliğiyle/yakışıklılığıyla para kazandığı bir sistemin olması, çirkin yaratılmış olan insanlara büyük haksızlık oluyor...

Manken düzgün bir hayat yaşarken, diğeri berbat insanların etrafında bulunduğu bir hayat yaşayıp, 3 kuruş paraya uğraşıp duruyor...
Neden?
Çirkin yaratıldığı için...

Brad Pitt çirkin biri olsaydı bir yıldız olabilirmiydi?

Sitelerde Paylaş

"Herkesin imtihanı farklı" diyorlar bu tür şeylere "cevap" olarak. Ölen bebeklerin olmayan hayatlarının nesi imtihansa artık. Hatta bir bebeğin ölümünün bebek için değil ailesi için imtihan olduğunu söyleyene rastlamıştım. Kimi kimsesi olmayan sokakta yaşayan ve açlıktan ölen küçük bir çocuğun imtihanının ne olduğuna kimse cevap veremiyor ama. Din öyle bir şey ki, neresinden tutsan elinde kalıyor.

Sitelerde Paylaş

Cübbeli şöyle bir şey demişti.

''Motoru fazla zorlamayın duman attırırsınız yakarsınız. Beyni şey etmeyin. İnanacaksın, kapatacaksın bu konuyu.''

Müslümanlar sanırım bu gibi çelişkili durumlarda böyle düşünüyor. Fazla sorgulamak istemiyorlar herhangi bir dini meselede.

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cübbeli şöyle bir şey demişti.

''Motoru fazla zorlamayın duman attırırsınız yakarsınız. Beyni şey etmeyin. İnanacaksın, kapatacaksın bu konuyu.''

Müslümanlar sanırım bu gibi çelişkili durumlarda böyle düşünüyor. Fazla sorgulamak istemiyorlar herhangi bir dini meselede.

Zaten cübbeli motoru yaktığı için öyle diyor, motoru düzgün çalışan bi insan kertenkeleyi tek vuruşta öldürmenin 100 sevap olduğunu savunmaz.

Sitelerde Paylaş

"Herkesin imtihanı farklı" diyorlar bu tür şeylere "cevap" olarak. Ölen bebeklerin olmayan hayatlarının nesi imtihansa artık. Hatta bir bebeğin ölümünün bebek için değil ailesi için imtihan olduğunu söyleyene rastlamıştım. Kimi kimsesi olmayan sokakta yaşayan ve açlıktan ölen küçük bir çocuğun imtihanının ne olduğuna kimse cevap veremiyor ama. Din öyle bir şey ki, neresinden tutsan elinde kalıyor.

Herkesin imtihanı farklı, kimisi engelli olur, kimisi vücuduyla para kazanır.

Sitelerde Paylaş

Bizim bebekken ölmememez bizim için haksızlık olmazmı?

Allah bebeğin büyüdüğünde zaten cennete gideceğini biliyor ise bizi neden yaşatıyor?

Eğer bizim kendimizi görmemiz için ise, bebek neden kendini/yaşadığını görmeden cennete gidiyor?

Haksızlık bir kenara, Tanrıların nedense hepsi bencildir, sadece hep bana, hep bana derler.

Onlar genelde bana bu dünyadaki zalim diktatörleri anımsatıyorlar.

Bu nasıl bir Tanrı mesleğidir ki, insanları inananlar, inanmayanlar diye sürekli ikiye bölme hevesindeler ?!

Aslında bebeklerin cennete gitmesini Tanrıdan çok, dindarlar arzulamaktadırlar.

Neden mi ?. Çünkü kendilerinin vicdanları sızlamaktadır. Aynısını Tanrıları için söylemek zor.

Ayrıca cennette giden bir bebek, sonsuza dek cennette ne yapacak ?.

Bunu bana dindar bir vatandaş nasıl açıklayabilir ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Haksızlık bir kenara, Tanrıların nedense hepsi bencildir, sadece hep bana, hep bana derler.

Onlar genelde bana bu dünyadaki zalim diktatörleri anımsatıyorlar.

Bu nasıl bir Tanrı mesleğidir ki, insanları inananlar, inanmayanlar diye sürekli ikiye bölme hevesindeler ?!

Aslında bebeklerin cennete gitmesini Tanrıdan çok, dindarlar arzulamaktadırlar.

Neden mi ?. Çünkü kendilerinin vicdanları sızlamaktadır. Aynısını Tanrıları için söylemek zor.

Ayrıca cennette giden bir bebek, sonsuza dek cennette ne yapacak ?.

Bunu bana dindar bir vatandaş nasıl açıklayabilir ?

Allah erdemli olsaydı herkesi cennete sokardı, tıpkı bebeğin cennete gitmesi gibi.

Herkes kendi yarattığı insan.

İnsanın herşeyini kendisi belirliyor.

Sitelerde Paylaş

Babamla yaptığım tartışma:

Ben "Bebek ölümlerine ne diyorsun? Niye sınava tabi tutulmadan erken ayrılıyorlar? Eğer buraya sadece bir kez geliyorsak bu herkes için haksızlık değil mi?"

Babam "İnsanlar cennetteki davranışlarına göre hayat yalıyorlar"

Ben "Bunun hiç sevmediğin reenkarnasyon ve karma'dan farkı nedir?"

Babam " SAFSDGSGFHh !+)')%Q%DG!=?+!"

Sitelerde Paylaş

Kavramlar ile ilgili çok acayip karışıklıklar var kafamda ?

Bebek nedir ? Bunun tanımının yapılması lazım. Dinen bir tanımı vardır. 2000 yıldır sorulan sorular ve bunlara uydurulan cevaplar var.

1 sperm 1 yumurta ile buluştu ve 1 2 4 8 bölünürkene düştü.

Bu malzeme de cennete mi gidecek ??? İlla gözle görülen ve aha bu insana benzer bir şey diye tanımlanan malzemeler mi cennete gidiyor?

Yani bilinç oluşmamış ise cennete gitmenin bir anlamı var mı ?

dün fazla kaçırdım. Daha ayılamadım heralde.

tarihinde ayyaşgezer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bebekler imtihan olmuyor...

bu yüzden cehenneme yada cennete gitmelerini gerektirecek bir şey yok...

ama sırf tanrının sevgi ve merhameti ile onları cennette ağırlaması sonuç olarak daha uygun olur gibime geliyor...

ama onlar için istisna yapılabilir...

yani siz sınava girmediniz isterseniz sizi tekrar geri göndereyim de cenneti yada cehennemi hakedin yada işte burada ne cennete ne cehenneme ara yerde arafta benle beraber yaşayın yahut kafanıza göre takılın denilebilir...

Sitelerde Paylaş

Kavramlar ile ilgili çok acayip karışıklıklar var kafamda ?

Bebek nedir ? Bunun tanımının yapılması lazım. Dinen bir tanımı vardır. 2000 yıldır sorulan sorular ve bunlara uydurulan cevaplar var.

1 sperm 1 yumurta ile buluştu ve 1 2 4 8 bölünürkene düştü.

Bu malzeme de cennete mi gidecek ??? İlla gözle görülen ve aha bu insana benzer bir şey diye tanımlanan malzemeler mi cennete gidiyor?

Yani bilinç oluşmamış ise cennete gitmenin bir anlamı var mı ?

dün fazla kaçırdım. Daha ayılamadım heralde.

Bi bakışla, bebeğin masumluğu ve kendisi madde, henüz bilinç oluşmamış, cennete giderse allahın onu büyütmesi gerekir.

Huriler bakar, cennette biraz büyür, sonra allah gelişimini durdurur, yaşar gider...

Sitelerde Paylaş

bebekler imtihan olmuyor...

bu yüzden cehenneme yada cennete gitmelerini gerektirecek bir şey yok...

ama sırf tanrının sevgi ve merhameti ile onları cennette ağırlaması sonuç olarak daha uygun olur gibime geliyor...

ama onlar için istisna yapılabilir...

yani siz sınava girmediniz isterseniz sizi tekrar geri göndereyim de cenneti yada cehennemi hakedin yada işte burada ne cennete ne cehenneme ara yerde arafta benle beraber yaşayın yahut kafanıza göre takılın denilebilir...

Belkide yok ediyordur.

Bizide yok etseydin ya, yada yaratmasaydın niye cehenneme attın?

Üniversiteye gitmek istemiyorsun ama ygs/lys'ye giriyorsun.

tarihinde tupac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Günümüzde çocuklar artık her türlü suçu işliyorlar..Büluğ çağına girmemiş ama cinayet işlemiş veya hırsızlık yapmış..Büluğ çağına girmeden de ölüyor..Bu çocuk İslam'a göre direk Cennet'e gidecek..Çünkü daha büluğ çağına girmemiş :lol:

Böyle saçmalık olmaz..

Müslüman iken bu konuyu arkadaşlarla tartıştığımızı filan hatırlıyorum..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...