Jump to content

Bir bebek öldüğünde cennete gidecek ise...

Recommended Posts

Aslında olmaz, yani müslümanlığa göre kişi imtihandayken aynı zamanda başkası içinde imtihan vesilesi olabilir. Bebek örneğine bakacak olursak, bebeğin ölümüne sebep olan kişiler bilinen yada bilinmeyen şeyler o sebep olan kişilerin imtihanıdır. Bu arada ateistim ben. Ama bir şeyin mantıksızlığını ararken ve bunu dine göre yapmaya çalışırken biraz daha düşünülmeli. Buradan bizlere (ateistlere) ekmek çıkmaz. :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 141
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aslında olmaz, yani müslümanlığa göre kişi imtihandayken aynı zamanda başkası içinde imtihan vesilesi olabilir. Bebek örneğine bakacak olursak, bebeğin ölümüne sebep olan kişiler bilinen yada bilinmeyen şeyler o sebep olan kişilerin imtihanıdır. Bu arada ateistim ben. Ama bir şeyin mantıksızlığını ararken ve bunu dine göre yapmaya çalışırken biraz daha düşünülmeli. Buradan bizlere (ateistlere) ekmek çıkmaz. :)

İkide bir ben ateistim diyerek sahtekarlık yapmana gerek yok, neden müslüman olduğunu söylemeye utanıyorsun?

Demek senin Allah'ın küçük bir bebeği imtihan vesilesi olarak kullanıyor. Peki bebeğin suçu ne? Senin Allah'ına göre bu bebeğin hiç bir değeri yok mu?

Sitelerde Paylaş

Sen bebekleri bırakıp sana sorulacak şu soruyu düşün '' akledecek, anlayacak kadar dünya da yaşadın mı'' bu soru aklı olanlar için bütün rasyonel zemini oluşturur.

Atma taam mııe! Öyle sorulmuyor tabi ki dee.

Allah diyor ki: "Sizi imtihan etmek için İslamiyet diye uydurma bir şey gönderdim; inandınız mı?"

Müslümanlar yanıtlıyor: "Evet inandık."

Allah da duru mu hiç, yapıştırıyo cevabı: "Öyleyse yanın cehennemde. Akılsızların yeri orasıdır"

Ateistler de hep cennete gidiyor.

Ee, imtihan bu.

Nası ve neyi imtaan edeceeni bilemenki.

Sitelerde Paylaş

İkide bir ben ateistim diyerek sahtekarlık yapmana gerek yok, neden müslüman olduğunu söylemeye utanıyorsun?

Demek senin Allah'ın küçük bir bebeği imtihan vesilesi olarak kullanıyor. Peki bebeğin suçu ne? Senin Allah'ına göre bu bebeğin hiç bir değeri yok mu?

Müslüman olsam bunu söylemeye çekinmem ama sen bir şey kanıtlamaya çalışırken ortadaki bilgilere bakmayarak sadece tek bir cümleye bakarak konuşuyorsun acaba sen neyden utanıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Müslüman olsam bunu söylemeye çekinmem ama sen bir şey kanıtlamaya çalışırken ortadaki bilgilere bakmayarak sadece tek bir cümleye bakarak konuşuyorsun acaba sen neyden utanıyorsun?

Benim bir şeyden utandığım yok, utanan ya da ikiyüzlülük yapan besbelli ki sensin, müslüman olduğun halde her mesajının sonuna ben ateistim diye eklemenden belli. Sen hiç bir mesajımda ben ateistim diye ekleme yaptığımı gördün mü?

Sitelerde Paylaş

Benim bir şeyden utandığım yok, utanan ya da ikiyüzlülük yapan besbelli ki sensin, müslüman olduğun halde her mesajının sonuna ben ateistim diye eklemenden belli. Sen hiç bir mesajımda ben ateistim diye ekleme yaptığımı gördün mü?

Kardeşim değilim diyorum. Sence müslüman olsam değilim der miyim? Müslümanlığa göre inkar etmek günah değil mi? Sence inanıyor olsam günaha gireceğimi bile bile neden red edeyim? Lütfen diyorum bak ordan burdan duyduklarınla konuşuyorsun. Kuranda yazılanlar hakkında sadece ayetlere bakarak konuşamazsın tefsirleride okumalısın. Bu hem müslümanlar için hemde olmayanlar için gereklidir. Ateizimi savunabildiğini düşünüyorsan yanılıyorsun. Avrupaya amerikaya gidersen bu dediklerinide söylersen millet sana güler. Aç bir oku der. Neye karşı olduğunu bilmiyorsun daha. Aç önce kuran oku sonra tefsirlere bak hadislere bak öyle savun Ateizmi. çünkü seninki o neden öyle şu neden böyle çocukça şeyler bunlar. Senin karşı çıkman gereken yer ayetlerin tefsirlerinde varsa bir ayarsızlık (ki çoğunda bu mevcuttur) bunlara karşı çıkmak.

Sitelerde Paylaş

Kardeşim değilim diyorum. Sence müslüman olsam değilim der miyim? Müslümanlığa göre inkar etmek günah değil mi? Sence inanıyor olsam günaha gireceğimi bile bile neden red edeyim? Lütfen diyorum bak ordan burdan duyduklarınla konuşuyorsun. Kuranda yazılanlar hakkında sadece ayetlere bakarak konuşamazsın tefsirleride okumalısın. Bu hem müslümanlar için hemde olmayanlar için gereklidir. Ateizimi savunabildiğini düşünüyorsan yanılıyorsun. Avrupaya amerikaya gidersen bu dediklerinide söylersen millet sana güler. Aç bir oku der. Neye karşı olduğunu bilmiyorsun daha. Aç önce kuran oku sonra tefsirlere bak hadislere bak öyle savun Ateizmi. çünkü seninki o neden öyle şu neden böyle çocukça şeyler bunlar. Senin karşı çıkman gereken yer ayetlerin tefsirlerinde varsa bir ayarsızlık (ki çoğunda bu mevcuttur) bunlara karşı çıkmak.

Anlamadım, ayetlerin tefsirlerinde bir ayarsızlık varsa ben neden bunlara karşı çıkayım ki? Bana ne tefsirlerden be? Ben burada tefsirleri değil, bizzat Kuran'ı eleştiriyorum. Ayrıca okuduğumu anlamak için bir kaç sahtekar şarlatanın tefsirine falan ihtiyacım yok.

Sitelerde Paylaş

psk34, gözlerimi havaya belerttim ki ilham geldi.

Şöyle,

psk34'ün elleri yarık yarık kavrulsun!

Kremlere de ulaşamasın.

Yanımızdaki Bilihile Gavuk'da bunlar hep yazılı.

Bu arada ateistim ben. Ama bir şeyin mantıksızlığını ararken ve bunu dine göre yapmaya çalışırken biraz daha düşünülmeli. Buradan bizlere (ateistlere) ekmek çıkmaz. :)

lütfen ateist olarak sizler yüzünden kurandaki ayetleri savunur duruma düştüm.

bende ateistim bu arada. ama ayet bunu demek istiyor kusura bakmayın.

Buradan bize (ateistlere) ekmek çıkmaz. :)

bu arada ateistim.

Buradan da ekmek çıkmadı bize(ateistlere) . :)

Kavruldu da!

İlham verenin sizler için notu: Alıntılar forumdan değil Bilihile Gavuk'tandır. Bu da, geleceğin, geçmişin; her şeyin yazılı olduğu Bilihile Gavuk kitabının varlığının ispatıdır.

Sitelerde Paylaş

Allah diyor ki: "Sizi imtihan etmek için İslamiyet diye uydurma bir şey gönderdim; inandınız mı?"

Allah da duru mu hiç, yapıştırıyo cevabı: "Öyleyse yanın cehennemde. Akılsızların yeri orasıdır"

Ee, imtihan bu.

Sen akledecek kadar yaşamışsın.

Sitelerde Paylaş

Sana çok şey verdi ama farkında değilsin.şükretmek yerine nankörlük yapıyorsun.

hepimiz bir muhtaca yardım etsek dünyada yoksul kimse kalmaz.

o kadar yoksul insanın olması onun değil bizim suçumuz.

Peki bu adamın dilsiz olması bizim suçumuzmu?

Allah şu örneği verdi: İki kişi; bunlardan birisi dilsiz, hiç bir şeye gücü yetmez ve her şeyiyle efendisinin üstünde (bir yük), o, onu hangi yöne gönderse bir hayır getirmez; şimdi bu, adaletle emreden ve dosdoğru yol üzerinde bulunanla eşit olabilir mi?

16/NAHL-76

Ayrıca allah, insanın kendisinin bile zor geçindiği bir dünya veya böyle sistem oluşturacak insanlar ve onların beynini yaratmış değilmidir?

böbreklerini karaciğerini kalbini gözünü bacaklarını ellerini kollarını parmaklarını nereden aldın kasaptan mı ?

Sanırım allah engelli yarattığı insanlara onlardan vermeyi unutmuş.

Bence sen ekmeği fırında ara.

Doğuştan gelen hastalık, düşük yapan anneler, ailenin yok olması...

Bunlar neyin sınavı?

Ee, imtihan bu.

Doğrusu bu olmalıydı. :huh:

Sitelerde Paylaş

Fazla düşünmeye gerek yok. Sınav saçmalığının olmadığını ben hergün görüyorum.

Benim kız kardeşim doğuştan engelli. Kendisini ne zaman görsem, içim burkulur.

Anlatın bakalım dindarların eserlerine bakarak, o engin bilginizle, burada kim sınava tabi ?

Kendisi mi, yoksa ailesi mi ?

Kendisi ise, mantık bunun neresinde ?. Ne yaptığının, nasıl yaşadığının zaten bilincinde değil.

Bana cennetten falan bahsetmeyiniz, o zaman bu dünyaya engelli gelmesine hiç gerek yoktu.

Yok eğer ailesi ise, o zaman aklına neden başka bir imtihan şekli gelmemiş ?

Bizi imtihan etmek için onun hayatını mahvetmeye hiç bir hakkı yoktur. Bu mudur, yani ?

Şonuç itibarı ile, hem kendisine hemde ailesine büyük bir kalleşlik yapıldığı kesin.

Sadece bu örnek, dinler ve kitaplarının insan ürünü olduğu göstermeye yeter.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sence müslüman olsam değilim der miyim?

Diyebilirsin. Müslümlerde bir takiyye geleneği vardır. Tebliğ için müslüman değilim demenin günah olmayacağını düşünebilirler. Müslümlerin allahlarına yalakalık yapmak için girmeyecekleri hiç bir kılık yoktur.

Bir müslüm çıkar için müslüm görünüyorsa ayrı sorun, gerçekten allahın var olduğunu zannediyor ve ona nasıl yalakalık yapabileceğini şaşırıyorsa ayrı sorun. İki durumda da son derece ikiyüzlü ve güvenilmez olacaktır.

Müslümün açık, dobra olması da ayrı sorun.Bu sefer de asmak lazım, kesmek lazım, öldürmek lazım diye sayıklayacaktır. Asmak kesmek istediğini saklasa bir sorun, söylese bir ayrı sorun.

Bu islamın tek ilacı ondan kurtulmaktır. Bunun panzehiri, antidotu filan yok. Bunu almayacaksın o kadar... Bu zehiri alıyorsan bunun zararlarını önleyecek bir antidot yoktur. Tek çaresi bu zıkkımı almamak...

Sitelerde Paylaş

MANTİK HATASİ

Ateist!?! arkadas:

Bu konuda müslümanlar genelde BEBEĞİN durumunu unutuyorlar. Nasıl olduysa sen de unutmuşsun!

Tamam, anası, babası, dayısı, emmisi imtahan ediliyorda...

Öldürülen bebekten ne haber?

Imtahansiz cennete giderse diğer, imtihandan geçen insanlara, haksızlık olur!!!

Cehenneme giderse bebeğe haksızlık olur!!!

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Epeydir ateistim diye iddia edip müslümlere arka çıkmak için çırpınan mantalitelerin ayağı forumdan kesildiydi. Aha bir tane daha geldi... Biraz da bu komiklik yapacak, eğleneceğiz...

Hayır bu millette niye böyle almışken ford, olmuşken çift dingilli olsun anlayışı var yahu? Lan ateist olmak senin neyine? Deist ol, agnostik ol sana elli kere yeter. Sen müslümlere arka çıkacağım diye debelenen birisin. Senin ateistlik neyine? Bunlar alışmışlar müslümüm deyip müslüm keklemeye... Ateistleri de heral ateistim deyip kekleyebilirim sanıyorlar.

Bunlar kadınlar hamamına bile kadın kılığında girerler. Kek olayı bunların içine işlemiş. İlla birbirlerini badeleyecekler... "Kardeş biliyorsun değil mi, allah resülü..." "Tabii tabii alllah celle celalü..." Aralarında böyle... Körlerle sağırlar birbirini ağırlar. Ateistlerin yanına gelince "ben de ateistim be ya!"

Bana en komik gelen ise, bunların namaz kılmadıkları için kendilerini ateist olarak nitelemeleri! Mal namaza başlıyor, sonra da şöyle diyor: "Düne kadar ateisttim!" :lol:

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Bizim bebekken ölmememez bizim için haksızlık olmazmı?

Allah bebeğin büyüdüğünde zaten cennete gideceğini biliyor ise bizi neden yaşatıyor?

Eğer bizim kendimizi görmemiz için ise, bebek neden kendini/yaşadığını görmeden cennete gidiyor?

Ben olaya tersten bakıyorum.

Eğer bir Allah varsa neden bebeklere tecavüz ediliyor.

Neden bebekler ölüyor.

Bebekler öldüğü için hemen cennete gidiyor. Bu haksızlık vb...

Şimdi sizin kafanızda kurduğunuz Allah profili var olsun diyelim.

Haksızlığa uğramamak için bebeklerin ölmemesi gerek bu durumda.

Evet, bebeklerin ölmediği bir dünyada yaşıyoruz.

Bir bebeği alıyoruz ve 10. kattan atıyoruz. O da ne, bebek ölmüyor.

Bebek denize düşüyor ve denizde nefes almaya devam ederek yaşıyor.

Uçak düşüyor, bebekler dışında herkes ölüyor.

Bebekler belli bir yaşa kadar ölümsüz oluyorlar.

Hiçbir şekilde ölmüyorlar.

Bilim adamları bunu açıklayamıyor.

Allah kesin var diyerek ortalıkta gezinmeye başlıyoruz sonra

İroni yaptım belki anlaşılmıştır.

:)

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben olaya tersten bakıyorum.

Eğer bir Allah varsa neden bebeklere tecavüz ediliyor.

Neden bebekler ölüyor.

Bebekler öldüğü için hemen cennete gidiyor. Bu haksızlık vb...

Şimdi sizin kafanızda kurduğunuz Allah profili var olsun diyelim.

Haksızlığa uğramamak için bebeklerin ölmemesi gerek bu durumda.

Evet, bebeklerin ölmediği bir dünyada yaşıyoruz.

Bir bebeği alıyoruz ve 10. kattan atıyoruz. O da ne, bebek ölmüyor.

Bebek denize düşüyor ve denizde nefes almaya devam ederek yaşıyor.

Uçak düşüyor, bebekler dışında herkes ölüyor.

Bebekler belli bir yaşa kadar ölümsüz oluyorlar.

Hiçbir şekilde ölmüyorlar.

Bilim adamları bunu açıklayamıyor.

Allah kesin var diyerek ortalıkta gezinmeye başlıyoruz sonra

İroni yaptım belki anlaşılmıştır.

:)

Bebeklerin başına gelen vahşetlerin olduğu bir dünya yaratmayı bir kenara bırakalım, öldüğünde cennete gitmesi bizim için haksızlık olur. Sence olmazmı?

Sitelerde Paylaş

Bebeklerin cennete gitmesi adil mi?

Bildiğimiz gibi çocuk,bebek yetişkinin küçük hali değildir.Henüz zihinsel,bedensel,duygusal gelişimini tamamlamamış,büyümekte olgunlaşmakta olan şirin,masum yavrular.Yani bebek,bebektir.

Eğer cennete gidecekleri bilgisi doğruysa ölen bebekler orada da bebek oluyor.Bu durumda cennetten yetişkin bir insan gibi lezzet alamazlar.Ölümüyle ailesinin imtihanı olan bebek cennette o anne babanın ebedi sevinç kaynağından biri olur.

Sitelerde Paylaş

Bebeklerin cennete gitmesi adil mi?

Bildiğimiz gibi çocuk,bebek yetişkinin küçük hali değildir.Henüz zihinsel,bedensel,duygusal gelişimini tamamlamamış,büyümekte olgunlaşmakta olan şirin,masum yavrular.Yani bebek,bebektir.

Eğer cennete gidecekleri bilgisi doğruysa ölen bebekler orada da bebek oluyor.Bu durumda cennetten yetişkin bir insan gibi lezzet alamazlar.Ölümüyle ailesinin imtihanı olan bebek cennette o anne babanın ebedi sevinç kaynağından biri olur.

Peki ailesi cehenneme gidecek ise?

Cennete gideceğini düşünelim, bebek büyümeden sonsuza kadar öylemi kalacak? Yoksa belli bir yaşa kadar büyüyüp sonra o şekildemi kalacak?

Sitelerde Paylaş

ölen bebekler orada da bebek oluyor

Bebek cennette ebediye kadar bebek kalacak! Anasi babasini, komsulari eglendirecek, süs köpegi gibi bir sey!!!

Bir bebeği alıyoruz ve 10. kattan atıyoruz. O da ne, bebek ölmüyor.vs

Doga... yumurtadan cikip (ana-babasiz) hemen yasayabilen hayvanlar....

ve Bilim adamları bunu açıklayamıyor.

eveet, o zaman imtahan da olmazdi, yaa :huh:

19culara göre de bu böyle!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...