Jump to content

Başka bir çelişki

Recommended Posts

Allah bir ayetinde: Bilinmek için insanları yarattım diyor.

Herhangi bir varlık bilinmek için başka bir bilince ihtiyaç duyar ancak allah muhtaç değildir?

Böyle bir ayet bulunmuyor. Fakat Zariyat 56da insanları ve cinleri beni tanıyıp kulluk etsinler diye yarattım diyor. Gene de temel ihtiyaç aynı tabii.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu adamın yalnızlıktan canı sıkılıyor kendini tatmin etmesi lazım. Koskoca evrende yalnız başına mı dursun adam? Siz de biraz anlayışlı olun canım onun da ihtiyaçları var.

Allah, ezelden beri yaşadığı can sıkıntısına çare olarak bir sitres topu yaratır ve başlar o acı kuvvetiyle bu topu mıncıklamaya. Mıncıkladıkça top ısınmaya, yoğunlaşmaya ve küçülmeye başlar. Derken top korkunç bir şekilde patlar ve böylece "Big Bang" dediğimiz olay meydana gelir. Ezelden sıfır anına gelebilen Allah -nasıl gelebildiği meçhul- bu kazara patlamayla birlikte geldiği yere yani ezele doğru savrulur, gidiş o gidiş...

Zavallı Allah! Ebede doğru savrulsaydı, evren içinde yer alacak, kendini tanıtma gayesine ulaşacak ve biz de onu tanıma şerefiyle şereflenecektik. Böylece öbür dünya masallarına gerek kalmayacaktı.

Seninki kötü kader, bizimki kör talih, Kör Salih'lerinki kısmet...

Sitelerde Paylaş

Allah bir ayetinde: Bilinmek için insanları yarattım diyor.

Herhangi bir varlık bilinmek için başka bir bilince ihtiyaç duyar ancak allah muhtaç değildir?

Hadistir bu..

Evren'i yaratmışta,milyarlarca yıl beklemişte,sonra canı sıkılmışta,bilinmek istemişmiş..Zırva..!

Sitelerde Paylaş

allah var deyın nolan her durumda karlı cıkarsınız

Hastasınız hepiniz..Bizi kendinizle karıştırmayın..Biz davranışlarımızı/söylemlerimizi kâr/zarar ekseninde yapmayız..Sizin gibi ticari kafayla hareket edecek olsak,tabi ki ''Allah var'' deriz ama biz sizin gibi değiliz..!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...