Jump to content

Allahın geleceği bilmediğinin kanıtı

Recommended Posts

çok gelişmiş cihazlar üretelim...

bu cihazlarların algılama kabiliyeti neredeyse sonsuz olsun...

hadi neredeyseyi bıraklım sonsuz deyiverelim...

yani herhangibir ısı ışık ses gibi şeyleri uzak yakın zayıf güçlü farketmeden hemen anında algılayabiyor...

göremediği duyamadığı algılayamadığı hiç bir şey yok...

herşeyi duyuyor görüyor algılayabiliyor...

bu cihaz benim yarın yakacağım mumun ışığını bu günden görebilir mi...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İnanalım diye bize kakalan Allah'ın her bir şeyi bildiği söyleniyor. Söyleyen Arap antikacıları ve Arap antiklerinin uydurduğu o büyük(?) kitap... O halde koskoca, her şeyi yaratan, her şeyi bilen, her yerde olan, her bir boku sonsuza kadar yazan tanrıyı kıytırık bir cihazla nasıl mukayese edersin? Tümden küfüre battın...

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

geleceği bilse korkar mıydı...

Çocuk ölecek anne babasına zarar veremeyecek bu kesin olan...

Dostum,

Allahın geleceği bilmesi gerekir. Bilmezse, bütün müslümanlık sistemi çöker.

''...Bundan dolayı, onun kendilerine azgınlık ve inkâr zorunu kullanmasından endişe edip korktuk."

Azgınlık ve inkar zorunu kullanmalarından korkmuş, zaten bu insanlar inkar ve azgınlık edecek potansiyele sahiplerse, allah bu insanların doğru yolda olmasını ne yapsın?

Azgınlık ve inkar zorunu kullanmasından korkuyor, ama ışidin kafa kesmesinden, afrikada çocukların açlıktan ölmesinden korkmuyor.

Şimdi bu nasıl bir tanrı ?

tarihinde tupac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

allahı ikna edip onun başka şekilde yaratmasına yardımcı olabiliriz...

Gelecek belli değil...

Tanrı da bizler de özgürüz...

Tanrı insanları cehennemle dolduracağına söz vermiş. Levh-i mahfuza el basmış.

İnsanların kendisine ibadet etmesini isteyen varlığı nasıl ikna edebilirsin?

Bu senin dediğin allahı akılsız yerine koymak.

Tanrı,yaratıcı fikrine hakaret.

Ayrıca olduğuna dair kanıtın nedir?

Sanki görmüş ve geleceği biliyormusun diye sormuş gibisin.

Sitelerde Paylaş

Tanrı insanları cehennemle dolduracağına söz vermiş. Levh-i mahfuza el basmış.

İnsanların kendisine ibadet etmesini isteyen varlığı nasıl ikna edebilirsin?

Bu senin dediğin allahı akılsız yerine koymak.

Tanrı,yaratıcı fikrine hakaret.

Ayrıca olduğuna dair kanıtın nedir?

Sanki görmüş ve geleceği biliyormusun diye sormuş gibisin.

geleceği bildiğini söylese bile onu kabul etmezdim...

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

geleceği bildiğini söylese bile onu kabul etmezdim...

Böyleyken, kimi kimine yönelmiş olarak, birbirlerine soruyorlar:

Bir sözcü der ki: "Benim bir yakınım vardı."

"Derdi ki: Sen de gerçekten (dirilişi) doğrulayanlardan mısın?"

"Bizler öldüğümüz, toprak ve kemikler olduğumuzda mı, gerçekten biz mi (yeniden diriltilip sonra da) sorguya çekilecekmişiz?"

(Konuşan yanındakilere) Der ki: "Sizler (onun şimdi ne durumda olduğunu) biliyor musunuz?"

Derken, bakıverdi, onu 'çılgınca yanan ateşin' tam ortasında gördü.

Dedi ki: "Andolsun Allah'a, neredeyse beni de (şu bulunduğun yere) düşürecektin."

"Eğer Rabbimin nimeti olmasaydı, muhakkak ben de (azab yerine getirilip) hazır bulundurulanlardan olacaktım.

37/SÂFFÂT- 50 - 57

Burada adam cennete gidiyor ve dünyada inanmayan bir arkadaşını cehennemde tarama yapıp buluyor.

Allah, elçileri toplayacağı gün, şöyle diyecek: "Size verilen cevap nedir?" Onlar da: "Bizim bilgimiz yoktur; şüphesiz görünmeyenleri (gaybleri) bilen Sen'sin Sen."

5/MÂİDE-109

Gaybın anahtarları O'nun katındadır, O'ndan başka hiç kimse gaybı bilmez. Karada ve denizde olanların tümünü O bilir, O, bilmeksizin bir yaprak dahi düşmez; yerin karanlıklarındaki bir tane, yaş ve kuru dışta olmamak üzere hepsi (ve her şey) apaçık bir kitaptadır.

6/EN'ÂM-59

Sitelerde Paylaş

Geleceği çok iyi bilecek kadar yeterli bilgiye sahip olmasak da kestirebilecek kadar bilgimiz var çok şükür!

Bir sürü şeyi gidişata bakarak önceden öngörebiliyoruz; özellikle de kendi geleceğimiz ile ilgili.

Genetik bilgilerimize bakarak, bizi 20 yıl sonra hangi hastalıkların beklediğini, hangi sebepten/sebeplerden ölebileceğimizi kestirebiliyoruz mesela...

Araba çarpmazsa, sürpriz bir cinayete kurban gitmesek vb. ne zaman öleceğimiz de az çok belli.

Güneşin ne kadar ömrü kaldığını ortalama olarak bildiğimiz için dünyada yaşamın ne kadar süre devam edebileceğini de hesaplayabiliyoruz.

Geriye başka ne kaldı ki...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Böyleyken, kimi kimine yönelmiş olarak, birbirlerine soruyorlar:

Bir sözcü der ki: "Benim bir yakınım vardı."

"Derdi ki: Sen de gerçekten (dirilişi) doğrulayanlardan mısın?"

"Bizler öldüğümüz, toprak ve kemikler olduğumuzda mı, gerçekten biz mi (yeniden diriltilip sonra da) sorguya çekilecekmişiz?"

(Konuşan yanındakilere) Der ki: "Sizler (onun şimdi ne durumda olduğunu) biliyor musunuz?"

Derken, bakıverdi, onu 'çılgınca yanan ateşin' tam ortasında gördü.

Dedi ki: "Andolsun Allah'a, neredeyse beni de (şu bulunduğun yere) düşürecektin."

"Eğer Rabbimin nimeti olmasaydı, muhakkak ben de (azab yerine getirilip) hazır bulundurulanlardan olacaktım.

37/SÂFFÂT- 50 - 57

Burada adam cennete gidiyor ve dünyada inanmayan bir arkadaşını cehennemde tarama yapıp buluyor.

bu olay gelecekte olacak olan bir olay mı yok sa olmuş gerçekleşmiş bir olay olamaz mı...

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Geleceği çok iyi bilecek kadar yeterli bilgiye sahip olmasak da kestirebilecek kadar bilgimiz var çok şükür!

Bir sürü şeyi gidişata bakarak önceden öngörebiliyoruz; özellikle de kendi geleceğimiz ile ilgili.

Genetik bilgilerimize bakarak, bizi 20 yıl sonra hangi hastalıkların beklediğini, hangi sebepten/sebeplerden ölebileceğimizi kestirebiliyoruz mesela...

Araba çarpmazsa, sürpriz bir cinayete kurban gitmesek vb. ne zaman öleceğimiz de az çok belli.

Güneşin ne kadar ömrü kaldığını ortalama olarak bildiğimiz için dünyada yaşamın ne kadar süre devam edebileceğini de hesaplayabiliyoruz.

Geriye başka ne kaldı ki...

Geriye Türkiye'de gelecekte herşey başörtülü yapılabilecek mi sorusu kaldı.

Kuran'da başörtüsü olmamasına rağmen.

Ama müslümanlar nur suresi 31. ayeti kanıt olarak gösterir.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

bu olay gelecekte olacak olan bir olay mı yok sa olmuş gerçekleşmiş bir olay olamaz mı...

Burası cehennem.

Allah katında olmuş ama bizim katımızda olmamış bir olay.

Cennette bulunan bir adama dünyadayken bir arkadaşı sendemi bu masala inananlardansın diye kınayarak sormuş.

Sonra cennette onu merak edip tarama yapmış, cehennemin tam ortasında bulmuş.

Gaybın anahtarları O'nun katındadır, O'ndan başka hiç kimse gaybı bilmez. Karada ve denizde olanların tümünü O bilir, O, bilmeksizin bir yaprak dahi düşmez; yerin karanlıklarındaki bir tane, yaş ve kuru dışta olmamak üzere hepsi (ve her şey) apaçık bir kitaptadır.

6/EN'ÂM-59

Sitelerde Paylaş

Burası cehennem.

Allah katında olmuş ama bizim katımızda olmamış bir olay.

Cennette bulunan bir adama dünyadayken bir arkadaşı sendemi bu masala inananlardansın diye kınayarak sormuş.

Sonra cennette onu merak edip tarama yapmış, cehennemin tam ortasında bulmuş.

6/EN'ÂM-59

ben de diyorum ki bu olay zaten olmuş bitmiş bir olayın hikayesi olabilir...

kitap yasa demektir...

olaylar belli bir yasaya göre oluyor...

fizik kuralları gibi...

herşey bu yasaya göre oluyor...

fizik kuralları içinde dilediğin herşeyi yapabilirsin...

yaptığın herşey fizik kurallarının içinde olur ve olacaktır...

bu geleceğin belli olması demek değildir...

gelecekteki olaylarda bu yasaya göre olacak ama kimin ne yapacağı önceden belli kesin değil...

kesin olan fizik kuralları dahilinde yani yasa çerçevesinde olacağı...

Sitelerde Paylaş

Geriye Türkiye'de gelecekte herşey başörtülü yapılabilecek mi sorusu kaldı.

Kuran'da başörtüsü olmamasına rağmen.

Ama müslümanlar nur suresi 31. ayeti kanıt olarak gösterir.

Kuran'ın indiği dönemde herkesin zaten başı kapalı, erkeklerin bile! Arap erkeklerinin geleneksel kıyafet giyenleri hala başını kapatır.

Bu yüzden Kuran'da kadınlara başlarınızı örtün denmemiş de, başörtü ile omuzlarınızı da kapatın denmiş. Yani, başörtüsünün nasıl olması gerektiği ile ilgili tarif yapılmış. Müslüman kadınlar Cahiliye kadınları gibi gerdanları açmasınlar diye de devam ediyor...

...

Başörtüyle bugün her şey yapılabiliyor; tayt da giyilebiliyor, adım atılamayacak darlıkta etekler de... Rahat bırakın onları da kendi kendilerini imha etsinler...

Sitelerde Paylaş

Kuran'ın indiği dönemde herkesin zaten başı kapalı, erkeklerin bile! Arap erkeklerinin geleneksel kıyafet giyenleri hala başını kapatır.

Bu yüzden Kuran'da kadınlara başlarınızı örtün denmemiş de, başörtü ile omuzlarınızı da kapatın denmiş. Yani, başörtüsünün nasıl olması gerektiği ile ilgili tarif yapılmış. Müslüman kadınlar Cahiliye kadınları gibi gerdanları açmasınlar diye de devam ediyor...

...

Başörtüyle bugün her şey yapılabiliyor; tayt da giyilebiliyor, adım atılamayacak darlıkta etekler de... Rahat bırakın onları da kendi kendilerini imha etsinler...

İsteyen istediğini giyer,

Saç telinden tahrik olunacağını düşünen, veya saçların açık olmasından rahatsız olacak bir tanrı düşünen topluluğun aklının yerinde olması çok zor.

Ayrıca kapananlar ise, başlarını kapayıp, dar pantolon giyinebiliyorlar çok büyük bir çelişki, etrafınızda görebilirsizin.

Müslümanlar işte bu kafaya sahip.

Sitelerde Paylaş

ben de diyorum ki bu olay zaten olmuş bitmiş bir olayın hikayesi olabilir...

kitap yasa demektir...

olaylar belli bir yasaya göre oluyor...

fizik kuralları gibi...

herşey bu yasaya göre oluyor...

fizik kuralları içinde dilediğin herşeyi yapabilirsin...

yaptığın herşey fizik kurallarının içinde olur ve olacaktır...

bu geleceğin belli olması demek değildir...

gelecekteki olaylarda bu yasaya göre olacak ama kimin ne yapacağı önceden belli kesin değil...

kesin olan fizik kuralları dahilinde yani yasa çerçevesinde olacağı...

Elbette olmuş gerçekleşmiş bir olayın hikayesi olabilir.

Rum (orduları) yenilgiye uğradı. Yakın bir yerde. Ama onlar, yenilgilerinden sonra yeneceklerdir.

RUM 2-3

Rum orduları yeneceklermiş?

Allah yardımmı edecek onlara, durmadan dünyaya müdahalemi ediyor bu tanrı, savaş kazandırabiliyor, afrikaya biraz yiyecek göndersin bari.

Sitelerde Paylaş

Elbette olmuş gerçekleşmiş bir olayın hikayesi olabilir.

Rum (orduları) yenilgiye uğradı. Yakın bir yerde. Ama onlar, yenilgilerinden sonra yeneceklerdir.

RUM 2-3

Rum orduları yeneceklermiş?

Allah yardımmı edecek onlara, durmadan dünyaya müdahalemi ediyor bu tanrı, savaş kazandırabiliyor, afrikaya biraz yiyecek göndersin bari.

o ayetlerin devamına da bak...

birkaç sene içerisinde diyor...

eğer geleceği tam kesin bilse tam bir tarih verir...

şu gün şu zaman der...

Sitelerde Paylaş

o ayetlerin devamına da bak...

birkaç sene içerisinde diyor...

eğer geleceği tam kesin bilse tam bir tarih verir...

şu gün şu zaman der...

Tüm bu savlar doğrultusunda, İslamın tanrısı uyduruk bir figürdür sonucuna varmak yerine; beceriksizdir, acizdir ama benim tanrımdır sonucuna ulaşmanız, öyle veya böyle, inanmaya ihtiyacınız olduğunu gösteriyor. Neden bir tanrıya bu kadar muhtaçsınız ve bu tanrı niye islamın beceriksiz tanrısı olmak zorunda?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...