Jump to content

Allahın geleceği bilmediğinin kanıtı

Recommended Posts

Bu Rum olayında önemli bir sorun var.

Eğer kuran'da gelecekten haber vermek gibi bir iddia yoksa, bu Rumlar galip gelecek haberi niye var?

Yok eğer kuran'da gelecekten haber vermek gibi bir iddia varsa, vere vere bu haberi verebiliyorsa vah ki vah... Koskoca allahın elinden gelen buysa...

İki ucu da eşdeğer berbatlıkta bir değnek... Artık müslümler ne tarafından tutar onu bilmem... Hadi bakalım müslümler. Kuran'da gelecekten haber verme yeteneği var mı, yok mu. Ne diyeceksiniz? Tutun bakalım beğendiğiniz ucundan...

Tabii kuran'ı allah yazmıştı aslında ama Emevilerin bozmasından korumaya gücü yetmedi diyen bazı müslümler de yok değil. Çok nadiren böyle şaşkınlarla karşılaşıyorum. Bunlar pek ısrarcı değildir ama buradaki ne desen nisan yağmurudur nisan deyip aldırış etmeme gibi bir yol seçmiş durumda! Aylardan ocak, yeni yıla daha yeni girdik, nasıl nisan yağmuru desen de "haaa? Neee? akbanka mı gidiyorsun? Haaa ben de ben de..." diyor.

Tabii bir daha bir daha anlatılmaz artık, aynaya baktığında gördüğünle aynı olan bir tanrıyı aynanın arkasında hayal etmek için şizofren olmak da yetmiyor, saftirik şizofren olmak lazım artık diye... Lan aynısı olum, ben tanrıyım de madem! Hallac gibi panteist ol da haaa bak bir şey olmuş desinler be!

O da yok... Yani her zaman diyorum ama ikide bir yeri geliyor ne yapayım. Allah olsa önce bir size akıl verirdi diyorum, nisan yağmuru... Allah olsa da belanızı verse ne vardı diyorum o da nisan yağmuru tabii... Çok olmadı baktı, mayıs yağmuru deyip yine vaziyeti idare edebilir. Müslümlerde artık utanacak yüz de kalmadı. Ne olacak bu müslümlerin hali...

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

buna hiçbir hoca-hacı efendi cevap veremez , çünkü zaten baş belası bir çelişki zaten "allah bilir " demekten öteye gidemiyorlar onlarda . ömer hayyam da bu konuyla ilgili rubailer yazmıştı

"Yolumun üstünde bir tuzak kurdun,
Bir de diyorsun ki: Yürü iznim var!!!!
Cihanda kudretin her şeye hakim,
Beni yürüten sen, adım günahkar...."
ÖMER HAYYAM
Sitelerde Paylaş

kuranda çok yerde belki diye bir söz geçer...

belki ne demek belki...

Yani bilmiyom kesin belli değil demek...

Gelecek kesin belli değil bilinmez belki öyle olur belki böyle...

Tanrı da belki biz iyi insanlar oluruz diye umut ediyor...

Umudunu boşa çıkarmayalım...

Sitelerde Paylaş

belki ne demek belki...

Hangi ayetler?

Sitelerde Paylaş

İnsanlar geleceği bilmediği için söylenmediğini nereden biliyorsun?

Ayrıca insanda sınav psikolojisi oluşturmak için öyle söylenmiş olabilir.

''Ben biliyorum ama umulur ki sen yaparsın..'' gibi..

''Herşey apaçık bir kitapta yazılıdır.'' ne anlama geliyor?

Allahın hafızası yok mu?

Bu herşeyin belli olduğu anlamına da gelmez mi?

Sitelerde Paylaş

İnsanlar geleceği bilmediği için söylenmediğini nereden biliyorsun?

Ayrıca insanda sınav psikolojisi oluşturmak için öyle söylenmiş olabilir.

''Ben biliyorum ama umulur ki sen yaparsın..'' gibi..

''Herşey apaçık bir kitapta yazılıdır.'' ne anlama geliyor?

Allahın hafızası yok mu?

Bu herşeyin belli olduğu anlamına da gelmez mi?

insan zaten bilmez de tanrı da bilmez kimse ve hiç bir şey bilemez geleceği...

bilgi varlığa ilişkindir ve gelecek henüz var olmamıştır...

var olmayan bir şey ne görülebilir ne duyulabilir ne de bilinebilir...

olan her belli kurallara yani kitaba yani yasaya göre olur...

olmuş ve olacak herşey bu yasaya kitaba uygun olur gerçekleşir...

yani şunu demek gibi başımıza gelen ve gelecek olan herşey fizik kurallarına uygun olarak gelir...

Sitelerde Paylaş

belki ne demek belki...

Kuran'ın çelişkisiz bir kitap olduğu önyargısına sahip kişiler çelişkileri göremez. Bir tanrının her şeyi bildiğini iddia etmesi ile umması çelişkidir.

insan zaten bilmez de tanrı da bilmez kimse ve hiç bir şey bilemez geleceği...

bilgi varlığa ilişkindir ve gelecek henüz var olmamıştır...

var olmayan bir şey ne görülebilir ne duyulabilir ne de bilinebilir...

yani şunu demek gibi başımıza gelen ve gelecek olan herşey fizik kurallarına uygun olarak gelir...

Her şeyi kendisinin yaptığını iddia eden bir tanrı neden bir sonraki hareketini bilemiyor? Demek ki insanlık uçak denen bir taşıtı bulmadan önce Allah'ın uçak denen bir taşıttan haberi yoktu.

Her şey bir yasaya bağlı ise neden Allah kudretinin sonsuz olduğunu iddia ediyor?

Sitelerde Paylaş

Yerin karanlıklarındaki bir tane, yaş ve kuru dışta olmamak üzere hepsi ve herşey apaçık bir kitapta yazılıdır.

Bu ayet senin dediklerinle uyuşuyor mu?

Büyüyünce anne ve babasını saptıracağı tahmininde bulunupta küçük çocuğu öldürten fikir sana mantıklı geliyor mu?

Sitelerde Paylaş

Yerin karanlıklarındaki bir tane, yaş ve kuru dışta olmamak üzere hepsi ve herşey apaçık bir kitapta yazılıdır.

Bu ayet senin dediklerinle uyuşuyor mu?

Büyüyünce anne ve babasını saptıracağı tahmininde bulunupta küçük çocuğu öldürten fikir sana mantıklı geliyor mu?

öldürülen kişinin küçük olduğu belli değil ...

ğulam oğlan demek...

o oğlanın durumundan nasıl biri olduğu neler yapabileceği tahmin edilebilir duruma geLince muhtemel yapabileceklerinden korkup daha kötü şeyler yapma ihtimalinden endişe edip onu öldürüyor...

Yani daha önce değil doğmadan önce yada bebekken değil...

tanrının yaptığı her şeyi belli bir kitaba yasaya düzene uygun yaptığını anlatmaya çalışıyor olabiir...

Sitelerde Paylaş

öldürülen kişinin küçük olduğu belli değil ...

ğulam oğlan demek...

o oğlanın durumundan nasıl biri olduğu neler yapabileceği tahmin edilebilir duruma geLince muhtemel yapabileceklerinden korkup daha kötü şeyler yapma ihtimalinden endişe edip onu öldürüyor...

Yani daha önce değil doğmadan önce yada bebekken değil...

tanrının yaptığı her şeyi belli bir kitaba yasaya düzene uygun yaptığını anlatmaya çalışıyor olabiir...

Yaa, işte bu din denen meret insana cinayeti bile savundurtur, insanı en aşağı seviyeye indirtir.

Benim asıl merak ettiğim bu dini savunabilmek için daha ne kadar alçalabileceğiniz? Sınır nedir ya da var mıdır öyle bir sınır?

Sitelerde Paylaş

Kuran'ın çelişkisiz bir kitap olduğu önyargısına sahip kişiler çelişkileri göremez. Bir tanrının her şeyi bildiğini iddia etmesi ile umması çelişkidir.

Her şeyi kendisinin yaptığını iddia eden bir tanrı neden bir sonraki hareketini bilemiyor? Demek ki insanlık uçak denen bir taşıtı bulmadan önce Allah'ın uçak denen bir taşıttan haberi yoktu.

Her şey bir yasaya bağlı ise neden Allah kudretinin sonsuz olduğunu iddia ediyor?

Allahı gereğinden fazla yüceltiyorlar sanırım.

Geleceği biliyor, herşeye gücü yeter, yaratılmamıştır...

tarihinde tupac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin ona ne vesveseler vermekte olduğunu biliriz. Biz ona şahdamarından daha yakınız.

Onun sağında ve solunda oturan iki yazıcı kaydederlerken O, söz olarak (herhangi bir şey) söylemeyiversin, mutlaka yanında hazır bir gözetleyici vardır.

50/KAF-16-18

Yaratıcı herşeyi bilen bir varlık olmasına rağmen, sağ ve soldaki yazıcı melekler kayıt yapıyorlar ?

anladığım kadarıyla kanıt topluyorlar . Onu geç de sen şunlara bak asıl :

Enam Suresi 125. ayet

Allah, iyiye ve güzele götürmek istediğinin göğsünü İslam'a açar. Saptırmak dilediğinin de göğsünü öylesine daraltıp tıkar ki, o, göğe yükseliyormuş gibi olur. Allah, iman etmeyenler üzerine pisliği işte böyle atıverir.

Bakara Suresi 7. ayet

Allah onların kalpleri, kulakları üzerine mühür basmıştır. Onların kafa gözleri üstünde de bir perde vardır. Onlar için korkunç bir azap öngörülmüştür

İbrahim Suresi 4. ayet

Biz, görevlendirdiğimiz her resulü ancak kendi toplumunun diliyle gönderdik ki, onlara açık seçik beyanda bulunsun. Bunun ardından, Allah dilediğini saptırır, dilediğini de iyiye ve güzele kılavuzlar. Azîz'dir, Hakîm'dir O

Belki de onlarca siteden bu ayetlerin anlamını okudum . Her birinde farklı şeyler yazıyor . Tekrar tekrar okuyorum , acaba ben mi anlamıyorum diyorum . Kimin cennete , kimin cehenneme gideceği daha önceden belliymiş sanki , baksanıza .

Sitelerde Paylaş

Allah onların kalpleri, kulakları üzerine mühür basmıştır. Onların kafa gözleri üstünde de bir perde vardır. Onlar için korkunç bir azap öngörülmüştür

Aklı ve beyni kendisi yaratıyor sonra mühür vuruyor, perde indiriyor. Sonrada cehenneme atıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...