Jump to content

Öldüren islamcıları haklı çıkaran ayet

Recommended Posts

Kitap Ehli, senden kendilerine gökten bir kitap indirmeni istiyor. Musa'dan bundan daha büyüğünü istemişlerdi. Demişlerdi ki: "Bize Allah'ı açıkça göster." Böylece zulümlerinden dolayı onlara yıldırım çarpmıştı. Ardından kendilerine apaçık belgeler geldikten sonra, buzağıyı (ilah) edinmişlerdi. Yine bundan dolayı onları affettik ve Musa'ya apaçık olan ispatlayıcı bir delil verdik.

4/NİSÂ-153

Gerçekten, Allah, kendisine şirk koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışında kalanı ise, dilediğini bağışlar. Kim Allah'a şirk koşarsa, doğrusu büyük bir günahla iftira etmiş olur.

4/NİSÂ-48

Yukarıda 3 madde vermiştim. 1 madde Kuran. Kuran'ın bütününe bakarsan buzağa tapanların yaptıklarından pişman oldukları ve tövbe dilediklerini görebilirsin.

Araf 149: Yaptıklarına pişman olup sapmış olduklarını anlayınca da, "Rabbimiz bize acımaz ve bizi bağışlamazsa kaybedenlerden oluruz," dediler.

Ortak koşarak ölürsen bağışlanmaz ama.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tevbe suresi 5 ayet – Hürmetli aylar çıkınca, puta tapanları bulduğunuz yerde öldürün; onları yakalayıp hapsedin; her gözetleme yerinde onları bekleyin. eğer tevbe eder, namaz kılar ve zekat verirlerse yollarını serbest bırakın. doğrusu allah bağışlar ve merhamet eder.

Peki puta tapanların inançlarına saygısızlık ve onları öldürmeye çalışmak var.Bide zorla imana getirmeye çalışıyorlar.Bunlara ne diyeceksiniz müslümanlar?

Puta tapanlara direkt bir savaş açma söz konusu değil. Bu arada şunu düzeltelim, Muhammed döneminde puta tapanlar yoktu.

Muhammed döneminde din kaynağı olarak görülen Buhari, Muslim, Tirmizi gibi geçmiş zamanlarda yaşamış alimler vardı.

Dİn dejenere olmuş ve bu insanlar dinşn kaynağı olarak görülüyordu. Tıpkı günümüzde olduğu gibi.

Kuran'da savunma dışında savaş yok.

http://www.youtube.com/watch?v=pddJqDZJdFg&list=UUS4I04pHV1GzXOAh8DOWMwQ&feature=share&index=21

Sitelerde Paylaş

Selam..Verdiğin samimi cevaplar için teşekkürler.. ancak bu açıklamalar, daha çok kendini ikna etmeye yönelik gibi geldi bana..

Belliki iyi bir insansın, kendi içindeki iyiliği kitaba yansıtmaya çalışıyorsun; "kuran bu ayetlerle nasıl iyi birşey demiş olabilir?", "bu sözlere nasıl bir anlam verirsem, onlarda iyilik görebilirim?" çabasındasın. ben de uzun yıllar böyle yaparak inandım. ama bu tanrının diniyse, biz, o'na değil.. o, iyiliğini bize aktarmalıydı.

Adil bir sınavdan bahsetmemiz için, ayetlerde net olarak iyiliği, sevgiyi ve barışı emreden ifadeler olması gerekirdi. ve kesinlikle tehdit, korku ve aşalama ile bir inandırma yöntemi olmaması gerekirdi.

Bir de Allah'a ortak koşmak neden bu kadar korkunç bir suçtur, bunun mantığı ne olabilir? Yani bir insana çok büyük yardımlarda bulundun, ama o insan, bu yardımları birkaç kişiden geldi zannetti. o insanın karşısına çıkıp kendini tanıttığında, sana teşekkür etse bile, saldırmak, kötülük yapmak ister misin? Bu iyi bir ahlaki özellik midir ki, bunun, bizi yaratanda bulunduğunu varsayalım?

Ortak koşma önemli çünkü farkında olmadan başkalarının kölesi oluyorsun.

Dikkat edersen bu dini sapıklığa ve teröre çeviren tipler hadis bataklığına saplanmış kişilerdir.

Şu koca evreni düşün, milyar üstü milyardan fazla yıldızların olduğu dev bir arena.

Sen bu arenayı yaratana değil yaratılan ve evrene kıyasla atom zerresi bile olmayan bir adama tapıyorsun, ona köle oluyorsun.

Uzaktan bakınca ortak koşmanın önemi anlamayabilirsin, fakat bazı delilleri tecrübe ettikten sonra işin ne kadar önemli olduğunu o zaman daha iyi anlayabilirsin.

Sınav konusu her yönüyle bilinmeyen bir konu dedim, evet.

Kuran'ı evrim gibi düşün. Evrimin bilinmeyen birçok yönü var ama bilinenler evrimin gerçek olduğuna yetiyor.

Hiç kimse bilinmeyen yönlerine takılarak evrim yok demiyor. Fanatik bir dindar değilsen tabii.

Kuranın'da Tanrı'dan geldiğini gösteren delilleri var. Hiç kimse bilinmeyen yönlerine takılarak Allah yok demiyor. Fanatik bir ateist değilsen tabii.

Bu delilleri sıraya koyarsak en başında 19 geliyor.

Hal böyle olunca bir bebeğin ölmesi adaletsizliktir diyerek tüm Kuran'ı reddetmek evrimi kabul etmemek gibi saçma olacaktır.

Tam tersi tüm işlerin Allah tarafından kontrol edildiğini bilincine vardıktan sonra karşına hiçbir zorluk çıkmıyor.

Sitelerde Paylaş

Ortak koşma önemli çünkü farkında olmadan başkalarının kölesi oluyorsun.

Dikkat edersen bu dini sapıklığa ve teröre çeviren tipler hadis bataklığına saplanmış kişilerdir.

Şu koca evreni düşün, milyar üstü milyardan fazla yıldızların olduğu dev bir arena.

Sen bu arenayı yaratana değil yaratılan ve evrene kıyasla atom zerresi bile olmayan bir adama tapıyorsun, ona köle oluyorsun.

Senin Muhammed'e taptığın gibi mi?

Sitelerde Paylaş

Yukarıda 3 madde vermiştim. 1 madde Kuran. Kuran'ın bütününe bakarsan buzağa tapanların yaptıklarından pişman oldukları ve tövbe dilediklerini görebilirsin.

Araf 149: Yaptıklarına pişman olup sapmış olduklarını anlayınca da, "Rabbimiz bize acımaz ve bizi bağışlamazsa kaybedenlerden oluruz," dediler.

Ortak koşarak ölürsen bağışlanmaz ama.

Birçok mealci ''asla bağışlamaz'' olarak çevirmiş. Buna ne demeli? Yani asla bağışlamıyor.

Bu din işte böyle saçma sapan yorumlara boğulmuş bir saçmalığa dönüşmüş.

Doğru düzgün anlayan sayısı çok az diyelim, Ozaman dünyada allah için doğru düzgün insan yok.

Allah böyle bir dünya yaratarak insanlara kötülük yapmış oluyor.

İmtihan sistemi kadar saçma başka birşey daha yok.

Sitelerde Paylaş

Kuranın'da Tanrı'dan geldiğini gösteren delilleri var.

Bu delilleri sıraya koyarsak en başında 19 geliyor.

Delil dediklerin şunlar mı,

Güneşin battığı yere gelince onu kara bir balçıkta batıyor buldu.

En yakın göğü yıldızlarla donattık.

Miras paylaşımı hatası ki bu bariz bir hata kurtarılması zor.

19 mucizesi ise,

Atatürkün hayatında kurandan daha belirgin 19 ile ilgili mucizeler var.

Çok örnek var.

Sitelerde Paylaş

Birçok mealci ''asla bağışlamaz'' olarak çevirmiş. Buna ne demeli? Yani asla bağışlamıyor.

Madem birçok mealci "asla bağışlamaz" olarak çeviriyor neden senin verdiğin mealde bu ifade geçmiyor ?

Bu durum forumun genelinde var.

Bu sebeple cevap vermek yerine goy goy yapmayı tercih ediyorum.

Zira karşı tarafın bir cevap beklentisi yok.

Zaman kaybı, vakit kaybı.

Selam.

Sitelerde Paylaş

Madem birçok mealci "asla bağışlamaz" olarak çeviriyor neden senin verdiğin mealde bu ifade geçmiyor ?

Bu durum forumun genelinde var.

Bu sebeple cevap vermek yerine goy goy yapmayı tercih ediyorum.

Zira karşı tarafın bir cevap beklentisi yok.

Zaman kaybı, vakit kaybı.

Selam.

Dostum,

Mealcilerin bir kısmıda asla bağışlamaz olarak çevirmiş, ben baktım asla diye bir ifade görmedim onun için Ali Bulaç'ın mealini paylaştım.

Ayrıca ayet açık değil mi?

Ortak koşulmasını bağışlamaz bunun dışında dilediğini bağışlar.

Bunun dışında yazıyor görmüyormusun.

Ellerini ayaklarını çapraz kesin ne demek? Bunu nasıl açıklıyorsun?

Öldürün demek yetmiyor. Ya da güçlerini kesin diyebilirdi.

Birde cehennemde çok ağır rezillikler varmış onu yazıyor.

Miras paylaşımı sanırım yazanın gözünden kaçmış.

Onu nasıl açıklıyorsun?

19 mucizesi var diyorsun, allah geleceği biliyor mu daha o belli değil.

Senin o yüz şeklinde doğman 7.000.000.000/1 al sana mucize anasını satayım.

Öyle bir paranoya içindesiniz ki.

tarihinde tupac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Puta tapanlara direkt bir savaş açma söz konusu değil. Bu arada şunu düzeltelim, Muhammed döneminde puta tapanlar yoktu.

Muhammed döneminde din kaynağı olarak görülen Buhari, Muslim, Tirmizi gibi geçmiş zamanlarda yaşamış alimler vardı.

Dİn dejenere olmuş ve bu insanlar dinşn kaynağı olarak görülüyordu. Tıpkı günümüzde olduğu gibi.

Kuran'da savunma dışında savaş yok.

http://www.youtube.com/watch?v=pddJqDZJdFg&list=UUS4I04pHV1GzXOAh8DOWMwQ&feature=share&index=21

Puta tapanları öldürün diyor.Sen diyorsunki muhammed zamanında puta tapanlar yoktur diyorsun.Sen neyin kafasını yaşıyorsun anlamadım gitti.

Sitelerde Paylaş

Puta tapanları öldürün diyor.Sen diyorsunki muhammed zamanında puta tapanlar yoktur diyorsun.Sen neyin kafasını yaşıyorsun anlamadım gitti.

ŞAKA gibi

Daha mealleri bile doğru düzgün yapılmamış bir kitaptan bahsediyoruz.

Sitelerde Paylaş

Miras paylaşımı hatasının açıklanacak bir tarafı yok.

En yakın göğü yıldızlarla donattık ne demek?

Ah şu müslümanlar..

Bunları araştırıp gerçeği görmek yerine,

Denize girince gusül abdesti alınır mı, diş fırçalamak orucu bozar mı gibi şeylerle ilgileniyorlar böyle bir halkın akıl sağlığının ve hoşgörülü insanlar olma olasılığı nedir?

Sitelerde Paylaş

Amacın sorgulamak araştırmak yada öğrenmek değil.

Zira öyle birşey olsaydı ufak bir gözatma ile ayette geçen "müşrik" kelimesinin "put" olarak çevrildiğini görebilirdin.

Cübbelinin islamdaki yeri neyse sizinde ateizmdeki yeriniz o.

Aynı kafa aynı zihniyet.

Sitelerde Paylaş

Kuran kolay anlaşılması için arapça indirildiğinden böyle sorunlar olabiliyor.

Ama bütün ayetler aynı değil örn, maide 33, ellerin ve ayakların çapraz kesilmesi gayet kolay anlaşılıyor.

Sitelerde Paylaş

Ama bütün ayetler aynı değil örn, maide 33, ellerin ve ayakların çapraz kesilmesi gayet kolay anlaşılıyor.

şimdi kardeşim bu iletinde bile 76 harf kullanmışsın böl dörde ne eder 19

Hala inanmadıysan diyecek birşeyim yok

selam

Sitelerde Paylaş

şimdi kardeşim bu iletinde bile 76 harf kullanmışsın böl dörde ne eder 19

Hala inanmadıysan diyecek birşeyim yok

selam

Aynı zamanda evrenin genişlediğine işaret var.

Sitelerde Paylaş

o öyle değil kardeşim o kelimelerin başında parantez içinde hafifçe kelimesi var , herkes anlar bunu diye konulmamış ama sizin gibiler yüzünden meallerde belirtmek gerekiyor.

...ellerin ve ayakların ( hafifçe ) çapraz kesilmesi... sıyrık , çizik gibi yani anlatabildim mi ? :ph34r:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...