Jump to content

Bu bilgi doğrumu ? Şayet doğruysa İslam hakkında bilinen çok şey tepetaklak olur

Recommended Posts

• İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

He teneke dr, aynen öyle...

Nokta ve hareke olmayan Kufi yazıyla yazılmış Osman Kuran'ına (o Kuran nasıl oluşturuldu o da ayrı bir mevzu ya!) sonradan nokta ve hareke'yi baban mı, yoksa o koruyacaz diyen mi koydu yontulmamış kereste?

Yürrüüü anca gidersin...

:lol: ha ha ha

sen teneke bile olamayacak kadar zavallısın

olsan olsan kıt zekalı hayvan olursun

o bile sana fazla nasıl olsa ölünce gübre olacaksın ya

sana şimdiden gübre muamelesi yapmamız birşey değiştirmeyecek

şu hereke meselesi sadec kuranı okuma usulüdür

harf mana aynı kalır doğru okuma için arapça dışındaki diller için

bunu bile bilemeyecek kadar ahmak ve cahilsin

neyse nasıl olsa senin gibi biri bu haliyle cehennemin en dibine layık olmaya çabalıyor ya

nasıl olsa Kahharı Zülcelal senin gibiler için cehennemi yaratmış ya

benim hakkımı elbette Cenabı Hak senden alacaktır şüphem yok buna

bu nedenle rahatım

ha cehennemi kabul etmiyormusun inkarmı ediyorsun?

nasıl olsa ölecek ve sevdiğin herşeyden ayrılıp mezara gireceksin

çürüyüp gübre olacaksın

bu da senin için kesin bir son değilmi?

o zaman her halükarda seni bir yokloluş veya ebedi cehennem bekliyor

dünyada yaptıklarının cezasını mezarda çürüyerek

ve bunu bildiği halde yaşamaya devam etmeye çalışarak cezanı hergün çekeceksin

evet Cenabı Hak Adildir Kahhardır Müntekimdir

senin gibiler bu esmaların varlığını gerekli kılar ve islama güzel bir isbat olur

şimdi kendi pisliğin içinde debelenmeye devam edebilirsin ahmak

Sitelerde Paylaş

Orjinal kuran metinleri diye ortaya koydukları metinlerin, yazılarınin bir kismi silinip ,üzerine yeniden yazılmış ve silinen yazı ile yeniden yazılan yazı aynı değil ....arapçadaki günümüz kuranindaki noktalama işaretleri bulunan kuranda yok ...sizin allahinizin izni ile sonradan mi ortaya çıktı ...zira öyle değilse bir insan koyduysa bu noktalamalari...kuran anlamından saptırılmış değiştirilmiştir...sizde biliyorsunuzki arapcada noktalama işaretleri olmazsa bir kelime çok farklı anlamlarda ifade ediyor ...bud durumda sonradan yapılan bu değişiklik ile hicr 9 geçersiz kılınmış tanriniz kitabıni koruyamamis olur...

Buyrun burda nusralardan bir kaçını görebilirsiniz..

http://www.dunyabizim.com/kadiismailbinalielekva/3285/en-eski-kuran-nushasini-buldu.html

Benim merak ettiğim bu sayfaların ve alt yazıların 645-690 yıllarınamı ait olduğu yoksa o tarihlerden daha eskimi olduğu?Alt yazılar şayet Muhammed devrine tekabül ediyorsa ortada bir bilgi hatası var.Zira Muhammed zamanında yazılı kuran yoktu?

Sitelerde Paylaş

Benim merak ettiğim bu sayfaların ve alt yazıların 645-690 yıllarınamı ait olduğu yoksa o tarihlerden daha eskimi olduğu?Alt yazılar şayet Muhammed devrine tekabül ediyorsa ortada bir bilgi hatası var.Zira Muhammed zamanında yazılı kuran yoktu?

Muhammed döneminde Ayet'ler çeşitli malzemeler (taş,kemik,tahta,deri vs) üzerine yazılarak, ya da ezberlenerek saklanmaya çalışılmıştır. Daha sonra kaybolmalarından korkulduğundan, önce Ebubekir döneminde, daha sonra Osman döneminde kitap haline getirilmiştir. Kitap haline getirilişinde pek çok tartışmalı mevzu bulunmaktaysa da, en önemli tartışma konusu Ebubekir Kuran'ı da dahil olmak üzere ıvır zıvır malzemeler üzerine yazılmış tüm kayıtların yakılarak imha edilmesidir. Yani elde Osman nüshalarını kontrol edecek hiç bir belge bırakılmamıştır. Hadi belgelerin imhasını geçelim, Osman döneminde yazılmış (4 ya da 6 adet) kuran nüshası kayıptır ve hiç bir yerde bulunamamaktadır. Yani eldeki mevcut en eski Kuran'lar bile kopyaların kopyasıdır...

Nokta ve harekelenme konusu ise Muhammed'in ölümünden çok sonra gerçekleşmiştir. Kopyalar önce harekelenmiş (600'lerin sonları), daha sonra da noktalanmıştır (700'lerin başları). Bunu yaptıran kişi de sahabe düşmanı Haccac'dır. Ve bu Haccac'ın kayıtlara geçen bir deyişi çok önemli ve son derece ciddi tartışmalara açıktır. Bu şahıs "Kuran'a 1000 adet elif ilave ettirdim" diye övünmektedir.

Bir harfi bile değiştirilemez denilen Kuran, matbaa olmadığından yüzyıllar boyu el ile çoğaltılmıştır. El ile yapılan her şeyde hata payı yüksektir. Bırakın Haccac'ın nokta, hareke ve 1000 elif ilavesini, el ile çoğaltılan bir kitabın çoğaltma esnasında ne kadar bozulduğunun muhabesini yapmak mümkün değildir.. Zaten orjinal hiç bir kayıt (Osman Kuran'ları da dahil) mevcut değildir ki bakıp hatalar bulunsun...

Sitelerde Paylaş

Edip Tevbe suresinin son iki Ayetinin Kuran'a sonradan ilave edildiğini söyler. Haklıdır da... Osman döneminde Kuran derlenirken "her kim elinde Ayet varsa, senediyle ve iki şahitle birlikte getirsin" çağrısı yapılmıştır. Tevbe Sure'sinin son iki Ayeti iki değil, tek şahitle Kuran'a alınmıştır. Bir kısım İslamcılar bu iki Ayet'e karşı çıkarlar ki bunların başında Reşad Halife gelir. Reşad Halife kim derseniz, 19 mucizesini icat etmiş meczuptur derim... 19 hesabı o iki Ayet çıkarıldıktan sonra tutturulmaktadır. Günümüzde 19 mucizesinin tek takipçisi Edip ve avanesi kalmış olduğundan, Tevbe Suresinin son iki Ayetini bu güruh reddetmeyi sürdürmektedir...

Antiateist nikli mecnunun Kuran korunmuştur görüşünü savunurken, Edip'li video koyması manidardır...

Sitelerde Paylaş
"Kur an'ı kesinlikle biz indirdik; elbette onu yine biz koruyacağız"
hicr9

Sayın Dr. Kemal dostum, bu ayeti getireceğinizi tahmin etmiştim. Beni yanıltmadınız.

Siz hatalı metinlerinin düzeltilebileceğini kabul ediyorsunuz ama bu düzeltme esnasında yeni yazım hatalarının olabileceğini kabullenemiyorsunuz. Bak bu hiç olmadı. Kitabınız koruma altında olsa idi, hiç bir zaman, hiç bir metinde, hiç bir yazım hatası olmamalı idi. Ancak elimize geçen eski yazıtlarda durumun böyle olmadığı anlaşılmaktadır. Demek ki ya Tanrınız yapılan hataları pek önemsemedi yada dalgınlığına geldi.

Bunlar yetmiyormuş gibi, meşhur 19´culara göre, fazladan iki ayet kitabınızı süslemektedir.

Anlamak istemediğiniz nokta şu: Kıtabınızı insanlar yazmıştır ve insanlar doğal olarak, el attıkları her işte olduğu gibi, hata yapar.

Yapılan hata elbette düzeltilebilir, ancak aynı zamanda yeni hataların olacağı olasıdır, ki zaten öyle olmuştur.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kurana hem ayetler sokulmuş hemde korunmuş nasıl oluyor...

Şimdi bunu nasıl anlatayım sana :)

Kiralık bir evde oturuyorsun. Evin sahibi merak etme bu ev güvenlidir, bir şeyin çalınmaz diyerek sana güvence veriyor.

Sonra bir gün evine hırsız girdiğini düşün. Bir eşyanı alıp çıkıyor.

Evinde bazı eşyaların eksik gibi, şüpheleniyorsun ama tam olarak farkına varmıyorsun.

Ev sahibine gidiyorsun durumu anlatıyorsun.

Ev sahibi diyor ki: Kireç ben daha önceden evine güvenlik kameraları yerleştirmiştim. Gönlün rahat olsun. Daha öncede demiştim zaten.

Sonra hemen gidip görüntülere bakıyorsun ve hırsızı anında teşhis ediyorsun. Hırsız yakalanıyor. Eşyalarını geri alıyorsun.

Meğerse evin -ev sahibinin dediği gibi- harbiden korunuyormuş.

Gereksizce uzun oldu belki ama anladın umarım.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kiralık bir evde oturuyorsun. Evin sahibi merak etme bu ev güvenlidir, bir şeyin çalınmaz diyerek sana güvence veriyor.

Evinde bazı eşyaların eksik gibi, şüpheleniyorsun ama tam olarak farkına varmıyorsun.

Ev sahibi diyor ki: Kireç ben daha önceden evine güvenlik kameraları yerleştirmiştim. Gönlün rahat olsun. Daha öncede demiştim zaten.

Sonra hemen gidip görüntülere bakıyorsun ve hırsızı anında teşhis ediyorsun. Hırsız yakalanıyor. Eşyalarını geri alıyorsun.

Allah'ın aklına güvenlik kamerası koymak 1974 yılında gelmiş herhalde. 1400 yıldır ev soyulurken aklı neredeymiş?

Sitelerde Paylaş

Kirmizi yerleri biraz cok abartmissin. Mesela kim süphelenmis? Ev sahibine ne anlatmis?

Ama genelde güzel bir fantazi olmus.

Bir de kücük bir düzeltme:

Kamera eksikleri degil fazlaliklari bildiriyor. eksileni geri getiremiyor ;-)

Sitelerde Paylaş

Kaz çoktan yanmış olduktan sonra öyle de çevirsen böyle de çevirsen artık yenmez. Çevir kazı yanmasın taktikleri kaz yandıktan sonra işe yaramaz.

Olmadı ondokuza çevirelim, olmadı kendini açıklıyor diyelim, olmadı korunmuş diyelim, olmadı başka tarafa çevirelim...

Çöpe atın şunu çöpe... Bunun yenmeyeceği artık öyle belli ki, soytarılık yapmanın alemi yok... Soslasan da biberlesen de baharatlasan da kömür, yenme olasılığı sıfır. Bindörtyüz yıldır çevrile çevrile tamamen kömür olmuş. Daha ne yanını çevireceksin de yanmayacak?

Sitelerde Paylaş

antiateist sen de akıllı adamsın ama bu dediklerine kendin de inanıyor musun...

kuranın korunması demek ne demektir...

ta peygamberden bu güne kadar içinden ne bir harf ne bir hareke ne bir nokta ne bir bölüm değişmeden gelmiş olması demektir...

sen bırak noktayı virgülü koskoca iki tane ayet kurana sonradan sokulmuştur diyorsun ki-ben zaten bunun ve daha başka değişikliklerin olmuş olabileceğini mümkün görüyorum- buna rağmen korunmuşluk iddianı sürdürüyorsun...

korunmuş ama iki ayetin girmesi korunmuşluğu bozmuyor öylemi...

abi ne bozuyor bu bozmuyorsa...

azcık korunmuşluk olmaz...

azcık hamile olur mu bir insan...

Sitelerde Paylaş

view full HTML message

Kireç:

Kuran değişmiş olsaydı 19'dan nasıl bahsedecektik?

Olay bu.Değişmemiş ki böyle bir düzenden bahsediyoruz.

Edip güzel bir örnekle açıklıyor, bakmadın mı verdiğim videoya ?

Kuranda ufak değişiklikler tabi ki var, eskiden fotokopimakinesi mı vardı.

Mesela taşkent nüshasında bir ayette Allah yerine"o" zamiri kullanılmış. Belli ki kopyayı yazan yorgundu dalgınlığınagelmiş.

Dünyadaki nüshalarda ise "o" zamiri yerine Allahismi geçiyor. Şimdi hangisi doğru ? 19 sistemi bize ilgili ayetin "Allah" olmasıgerektiğini söylüyor.

Nasıl söylüyor ? Bizimle konuşuyor mu ? Hayır.

Kuranda kaç adet Allah isminin olduğunu ve bu Allahisimlerinin hangi ayetlerde olması gerektiğini 19 sistemi ile biliyoruz.

Bu iki parametre ilgili ayette o zamirinin değil Allahisminin olması gerektiğini söylüyor.

Sitelerde Paylaş

Tevratı Mezmuru İncili biz indirmedikmi pekiyi? Onları neden koruyamadık?Sayın Kemal kardeşim bu site senin imanını bozacak.İmanın bozuldumu Ruhi dengende bozulacak. Ruhi dengen bozuldumu maddi yaşamındada çok zararlar alacaksın. En iyisi sen o Risalerine geri dön.Ve o Risale çivilerinin etrafında Mevlevi dervişleri gibi dönmenede devam et.Ama sakın ha o çivileri kaldırma.

tavsiyen için teşekkürler

yani imanı bozulanın ruhi dengesi bozulur diyorsun

bence de sence

o zaman bu ateist arkadaşların ruhi dengeleri altüst olmuştur

ruhsal psikolojik sorunlar panik atak depresyon obsesyon ve bilumum rahatsızlar bu arkadaşlarda mevcuttur :)

Sitelerde Paylaş

tavsiyen için teşekkürler

yani imanı bozulanın ruhi dengesi bozulur diyorsun

bence de sence

o zaman bu ateist arkadaşların ruhi dengeleri altüst olmuştur

ruhsal psikolojik sorunlar panik atak depresyon obsesyon ve bilumum rahatsızlar bu arkadaşlarda mevcuttur :)

Onların denge kurmak için herhangi bir materyale ihtiyaçları yok .:)Yada vaktiyle bozmuş olsalarda artık o dengelerini sağlayabilmişler.

Ama sizler Saidi Nursisiz yapamazsınız.:)))

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...