Jump to content

Kuran kendi kendini açıklayan bir kitaptır.

Recommended Posts

Hah şöyle. Boş laf yapacağınıza lütfen üretim yapalım. Arkadaş demiş:

Yanlış... 2 60 30 nereden çıktı. Kümülatif nedir biliyor musun tam olarak ?

B ve D'de yapılanın aynısı F'de yapılmış ve "beklendiği" gibi sayı 19un katını vermiştir. Bu açıkca bir "sistemi" göstermektedir.

Hatta sana şunu söyleyeyim. Bu düzeni fark eden arkadaş a,b,c,d ve e seçeneklerini bulmuştu. F yoktu.

Sonra Edip ortaya çıktı. A'nın kümülatifi ile C'nin kümülatifi 19un katını veriyorsa aynı şekilde E'nin de kümülatifi 19un katını vermeli !!!

Sonuç: veriyor.

Besmele bilinçli bir eserin ürünüdür.

Bundan kaçamazsınız.

30 yanlış olmuş, 40 olacaktı.

İşlemin sonucunu da yanlış vermişim, o da şudur: 66336955597121737907389232949490601.842105263157895..

Bu düzeni uydurabilen arkadaşın tıkandığı yerde edip gelmiş, fakat o da yine b ve d'nin e'den sonra gelebilecek bir örneğini uyduramamış.

Kümülatiften bahsediyorsanız, neden harflerin sayı değerlerini yanyana yazarak bir sonuç elde etmeye çalışıyorsunuz? Yanyana yazmak işinize geliyorsa, bunlardan oluşan sayıları önceki adımlardaki gibi neden toplamıyorsunuz? Burada işimize gelen toplamları alırızdan başka bir şey göremiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 251
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

30 yanlış olmuş, 40 olacaktı.

İşlemin sonucunu da yanlış vermişim, o da şudur: 66336955597121737907389232949490601.842105263157895..

Elinde türlü türlü imkanlar varken, türlü türlü hesap programlarıyla kolaylıkla yapabileceğin bir işlemi hatalı yaptığının farkında mısın ?

Ve yine bilmem farkında mısın:

şuanki olanaklarınla yapamadığını tam 1400 yıl önce yaptılar.

Sitelerde Paylaş

http://19.org/download/

Buradaki programlar şahsıma ait. Oradaki hesap makinesini kullanabilirsin.

Günümüz sıradan hesap makineleri besmeledeki işlemleri yapacak kapasitede değil.

Ancak yüksek basamaklı işlemler yapabilecek bir program yazarak deneyebildim.

edit:

Yanlış hatırlamıyorsam normal bir hesap makinesi 16 basamağa kadar işlem yapabiliyor.

Besmelede ise en büyük sayı 58 basamaklı.

İstersen sana sayıyı yazayım:

bir oktodesilyon iki yüz altmış iki septendesilyon yüz iki sexdesilyon iki yüz on kendesilyon üç yüz on üç kattuordesilyon üç yüz on altı tredesilyon üç yüz on altı dodesilyon sekiz yüz otuz bir undesilyon altı yüz doksan bir desilyon dokuz yüz doksan üç nonilyon dokuz yüz doksan dört oktilyon yetmiş dört septilyon dört yüz yetmiş dört seksilyon dokuz yüz yetmiş dört kentilyon dört yüz doksan sekiz katrilyon beş yüz yirmi sekiz trilyon yedi yüz yirmi sekiz milyar yedi yüz otuz altı milyon yedi yüz kırk altı bin yedi yüz seksen altı.

:)

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

http://19.org/download/

Buradaki programlar şahsıma ait. Oradaki hesap makinesini kullanabilirsin.

Günümüz sıradan hesap makineleri besmeledeki işlemleri yapacak kapasitede değil.

Ancak yüksek basamaklı işlemler yapabilecek bir program yazarak deneyebildim.

edit:

Yanlış hatırlamıyorsam normal bir hesap makinesi 16 basamağa kadar işlem yapabiliyor.

Besmelede ise en büyük sayı 58 basamaklı.

İstersen sana sayıyı yazayım:

bir oktodesilyon iki yüz altmış iki septendesilyon yüz iki sexdesilyon iki yüz on kendesilyon üç yüz on üç kattuordesilyon üç yüz on altı tredesilyon üç yüz on altı dodesilyon sekiz yüz otuz bir undesilyon altı yüz doksan bir desilyon dokuz yüz doksan üç nonilyon dokuz yüz doksan dört oktilyon yetmiş dört septilyon dört yüz yetmiş dört seksilyon dokuz yüz yetmiş dört kentilyon dört yüz doksan sekiz katrilyon beş yüz yirmi sekiz trilyon yedi yüz yirmi sekiz milyar yedi yüz otuz altı milyon yedi yüz kırk altı bin yedi yüz seksen altı.

:)

Elinde türlü türlü imkanlar varken, türlü türlü hesap programlarıyla kolaylıkla yapabileceğin bir işlemi hatalı yaptığının farkında mısın ?

Ve yine bilmem farkında mısın:

şuanki olanaklarınla yapamadığını tam 1400 yıl önce yaptılar.

:D

Yanlışlıklarımı yazdım zaten. Fakat 19un katı çıkartamayışımdaki yanlışlığı bulamadım. Verdiğim sayıyı 19a bölünce tam sonuç çıktığını mı öne sürüyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Sonuç olarak verdiğin sayı ondalıklı bir sayı.

Ben F maddesindeki sayıyı 19a böldüğümde bölüm tam çıkıyor.

Listenizdeki sayılara itirazım bulunmuyor. Sadece işinize gelen hesaplara tutunmuşsunuz ve bunların dışında, yine yönteminize uygun çıkartılan sayılar tutmayınca görmezden geliyorsunuz. Örneğin kümülatif nedir biliyor musun diye sormuşsunuz, ama sayıları sizin istediğiniz gibi dizip, sizin istediğiniz şekilde arttırıma gitmeyince bozuluyorsunuz.

Burada şunu göstermeye çalışıyoruz. Siz işinize gelecek hesaplara tutunmuşsunuz ve bu hesapların sadece basit aritmetikten başka bir şey olmayışını bile irdelemiyorsunuz. Örneğin: ne oluyor bu sayılar 19a bölününce? Çıkan sayıların anlamı nedir? Yok. Bu kısımları uydurmayı becerememişsiniz. Sadece bölünüyor, bunda bir hikmet var!!1

Kuranda 1 mucizesinden bahsedeyim. Kurandaki istediğiniz her sayıyı bölün toplayın çıkartın, sonuç hep 1in katıdır. Üstelik allah da 1dir. İşte asıl mucize. Bu durumda 19 biraz zorlama gibi değil mi? Üstelik bizimkinde sistem sorun çıkartıyor diye ayet de reddetmiyoruz.

Sitelerde Paylaş

Sen aklını peynir ekmekle mi yedin ?

2 60 40 1 30 30 5

Bunun kümülatifi 2 62 102 103 133 163 168'dir.

Sen ne yazmışsın:

2 60 30 15 63 45

Yahu bu nedir ?

sayıları sizin istediğiniz gibi dizip, sizin istediğiniz şekilde arttırıma gitmeyince bozuluyorsunuz.

Bizim istediğimiz gibi olan ne ? 1+2 benim istediğim için mi 3 ?

Sen ne istiyorsun 4 olmasını mı ?

Siz tam anlamıyla bir mucizesiniz.

Sitelerde Paylaş

Sen aklını peynir ekmekle mi yedin ?

2 60 40 1 30 30 5

Bunun kümülatifi 2 62 102 103 133 163 168'dir.

Sen ne yazmışsın:

2 60 30 15 63 45

Yahu bu nedir ?

Bizim istediğimiz gibi olan ne ? 1+2 benim istediğim için mi 3 ?

Sen ne istiyorsun 4 olmasını mı ?

Siz tam anlamıyla bir mucizesiniz.

Harf sayılarını yazalım. (Niye?)

Sonra bunları bir sonrakine ekleyerek yazalım. (Niye?)

Harflerin sayı karşılıklarını toplayıp yazalım.(Niye?)

Sonra bunları bir sonrakine ekleyerek yazalım. (Niye?)

Harflerin sayı karşılıklarını bir sayı oluşturacak şekilde yan yana yazalım. (Niye?)

Sonra bunları bir sonrakine ekleyerek yazmayalım. Onun yerine her harf sayı değerini bir sonrakinin üzerine ekleyerek yeni bir sayı dizisi üretelim. (Niye?)

Son adımdaki keyfi gidişinizin sebebini siz de biz de biliyoruz. Sadece bunun üzerinden aa kümülatif öyle olmaz demenizin gülünçlüğüne vurgu yapmakta fayda var. İstediğiniz sayıyı istediğiniz sayıya ekleyerek devam edebilirsiniz. Fakat bu ancak sizin durumunuzdakileri etkiler.

Peki ya 19a bölündüğünde kalan sayılar? Bunlara da bir şeyler uydursanız sistem daha dikkat çekici olabilir.

Madem matematikçicilik oynuyorsunuz, şu niyelerin bir yanıtını verin hele. Durup dururken neden sayıları toplayıp çıkartıyorsunuz?

Bunca ileti sonra bir türlü anlamak istemediğiniz şeyi bir daha söyleyelim. Allahınız akla yatkın ayetler yazmayı becerebilseydi, bu uyduruk hesaplarla uğraşmak zorunda kalmayacaktınız. Çocuk düzmeyi olumlayan ayetler, birkaç sayıyı toplayıp çıkarınca akla yatkın hale gelmiyorlar. Çocukların cinsal organları 19un katı sayılar sayesinde daha esnekleşmiyor, parçalanmaz hale gelmiyor, psikolojileri tecavüz travmasını sümkürüp atacak kadar sağlam olmuyor. Bu uyduruk hesaplar ile saklamaya çalıştığınız pisliklerin farkına varın.

Sitelerde Paylaş
Sonra bunları bir sonrakine ekleyerek yazmayalım.

Orada yazılmış kör müsün be adam ? :)

Olaya sonradan dahil olanlara durumu şöyle anlatayım:

Varolan: Masada bir adet içi su dolu bardak var.

Tartışma:

Antiateist: Bardağın içinde su var.

Akil İnsan: Bardağın içinde su yok.

Antiateist: Körmüsün be adam su var işte.

Akil İnsan: Bardağın içinde su yok, farz edelim olsun.Neden bardağın içinde su var ?

akılla kalın.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tartışma:

Akil İnsan: Bardağın içinde su yok, farz edelim olsun.Neden bardağın içinde su var ?

akılla kalın.

Kuran'da insanlar inanan-inanmayan diye ayrılıp birbirlerinin arasına kin ve nefret tohumları ekiliyor, kadın erkeğin tahakkümü altına sokuluyor, 9-10 yaşındaki kız çocukları ile evlenmek normalleştiriliyor, kölelik resmen kabul ediliyor, ilerde ana babasını kafir yapar korkusuyla masum bir çocuğun öldürülmesi tavseye ediliyor ve daha nice ilkel, vahşi, adaletsiz emir ve tavsiyeler var, sen de bütün bunlara gözlerinin kapatıyorsun ve sırf falan cümledeki harflerin falan değerleri 19'a bölünüyor diye bütün bu pislikleri görmezden geliyorsun, sonra da akıl tavsiye ediyorsun ha? İlginç!!!

Bir kaç soru:

Hani Allah tahtı sular üstünde iken yeri ve gökleri yaratmış ya, Allah'ın oturduğu tahta hangi malzemeden yapılmış olabilir sence?

Allah'ın insanı yarattığı çamur nereden gelmiş? Her şeyi yoktan yarattığını iddia ettiğiniz Allah insan yaratmak için neden çamura ihtiyaç duymuş?

Allah insana kendi ruhundan üflediğine göre insandaki her duygu, her yetenek bu üfleme ile insana geçmiş olmalı, mesela korku ve kıskançlık duyguları gibi. Allah kimdem korkuyor ya da kimi kıskanıyor olabilir?

Allah bu hokkabazlık gösterisi sırasında diğer tanrılardan ne kadar alkış almıştır sence?

Sitelerde Paylaş

Bakın şimdi nasıl ölü taklidi yapacak! İyi izleyin. Tıpkı ölü! Ne irkilme var, ne utanma var, ne sıkılma! Aynı ölü gibi sessiz duracak, iyi bakın. Çünkü başka çaresi yok. Çünkü kuran ne sapı ne yemini açıklamıyor.

Niye bu kadar iyi biliyorum ben olacağı yahu! :lol:

Nasıl da yanılmadım. Nasıl ölü taklidi yaptı değil mi!

Sanki hiç rezil kepaze olmamış, hiç iddiası iki paralık olmamış gibi!

Ölünün haysiyeti, onuru, iddiasının sürekliliği, iddiasının arkasında durması gibi şeyler söz konusu değildir. Müthiş ölü taklidi yaptı haaa! Ben basbayağı ölmüş bu antasit dedim yani, o derece! :D

Sitelerde Paylaş

Tartışma:

akılla kalın.

Kör değilim ve belirttiğim eksikliği halen iliştirdiğiniz resimde görebiliyorum. Basitçe tekrarlayayım.

e adımında 1 x 2 y 3 z 4 k şeklinde bir sayı dizisi oluşturuyorsunuz. Bundan önceki adımlarda bu tür dizilerden daha sonra şunları oluşturdunuz.

1 x 2 x + y 3 x + y + z 4 x + y + z + k

fakat e adımından sonra bunu oluşturmak yerine şunu tercih ettiniz: x sayısı aslında yan yana yazılmış harf değerlerinden oluşuyor, biz bu harf değerlerini ayrı sayılar olarak alıp, bunları birbiri ile toplayarak ilerleyelim, x sayısı ile ilgilenmeyelim. Yani: x=1 23 olsun y de 34 46 olsun. siz bunları 123 + 3446 yapmak yerine

1 + 23, 24 + 34, 58 + 46 yapmayaı tercih ettiniz. Elbette bu uyduruk sistem sizin keyfinize bağlı. Benim göstermek istediğim, uyduruk sisteminize göre gidildiğinde bazı adımlarda sizin istediğinize uygun sonuçlar çıkmayınca, bunları görmezden geliyorsunuz.

Bu aynen çocuklar ile onların uydurdukları oyunları oynamaya benziyor. Onlar oyun sırasında daima kendileri kazanacak şekilde kuralları değiştiriyorlar. Sizinki de çok farklı değil. Umarım ki bir gün büyür ve ne tür saçmalıklarla ömrünüzü yediğinizi görebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Gördüğün şey karşısında afalladığın için aciz bir durumda bahaneler üretmeye çalışıyor ve bu durum saçmalamana sebep oluyor akil insan. Tartışmak anlamsız.

Kuran'da insanlar inanan-inanmayan diye ayrılıp birbirlerinin arasına kin ve nefret tohumları ekiliyor, kadın erkeğin tahakkümü altına sokuluyor, 9-10 yaşındaki kız çocukları ile evlenmek normalleştiriliyor, kölelik resmen kabul ediliyor, ilerde ana babasını kafir yapar korkusuyla masum bir çocuğun öldürülmesi tavseye ediliyor ve daha nice ilkel, vahşi, adaletsiz emir ve tavsiyeler var, sen de bütün bunlara gözlerinin kapatıyorsun ve sırf falan cümledeki harflerin falan değerleri 19'a bölünüyor diye bütün bu pislikleri görmezden geliyorsun, sonra da akıl tavsiye ediyorsun ha? İlginç!!!

Bir kaç soru:

Hani Allah tahtı sular üstünde iken yeri ve gökleri yaratmış ya, Allah'ın oturduğu tahta hangi malzemeden yapılmış olabilir sence?

Allah'ın insanı yarattığı çamur nereden gelmiş? Her şeyi yoktan yarattığını iddia ettiğiniz Allah insan yaratmak için neden çamura ihtiyaç duymuş?

Allah insana kendi ruhundan üflediğine göre insandaki her duygu, her yetenek bu üfleme ile insana geçmiş olmalı, mesela korku ve kıskançlık duyguları gibi. Allah kimdem korkuyor ya da kimi kıskanıyor olabilir?

Allah bu hokkabazlık gösterisi sırasında diğer tanrılardan ne kadar alkış almıştır sence?

Bu dediklerinin hiçbiri doğru olmadığı için eleştirin yok hükmünde.

Hele ki Allah'ın tahtı ifadesinin mecaz olduğunu idrak edemeyecek bir insanın bu eleştirileri sunması son derece düşündürücü ve açıkçası itiraf etmeliyim çok komik..

Sitelerde Paylaş

Gördüğün şey karşısında afalladığın için aciz bir durumda bahaneler üretmeye çalışıyor ve bu durum saçmalamana sebep oluyor akil insan. Tartışmak anlamsız.

Hele ki Allah'ın tahtı ifadesinin mecaz olduğunu idrak edemeyecek bir insanın bu eleştirileri sunması son derece düşündürücü ve açıkçası itiraf etmeliyim çok komik..

Allah'ın tahtı ifadesi mecazdır; çünkü: hiç allah tahtta oturur muymuş, hiç taht suyun üstünde olur muymuş, değil mi? Siz bugün mecaz diyebilirsiniz, fakat dünyanın ve evrenin ortaya çıkışı anlaşılana ve bu bilgi islam dünyasındaki zırcahillerin de kulağına gelene kadar, kimse bunların mecaz olduğunu düşünmemişti.

Gerçekten gülünç. Ol deyip oldurabilen bir tanrının, hiçbir şey ortada yokken suyu yaratıp üzerine bir taht kondurup oturamayacağını düşünmeniz çok ilginç. Bir de bu tanrı her şeye kadirdir diyorsunuz ha? Ama cennet de var tabii bu arada değil mi? Ballar şerbetler akan, zümrütten, yakuttan evleri olan cennet. Kemik iliğine kadar görünen -ki bu birçok insan için olsa olsa iğrenç denilebilecek bir görüntüdür- hurilerin olduğu cennet. Bunlar var, ama allahın tahtı mecaz. Durumunuz içler acısı. Ancak sayılarla kendinizi kandırabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Bakıyorum Kuran ayetlerini de inkar etmeye başladın, yapma, biliyorsun senin put bu konularda çok hassas, inkar edenleri kebap yapıyor.

Gelelim mecaz konusuna, insanlığa yol göstermesi için gönderildiği iddia edilen bir kitapta mecaz falan olmaması gerekir, mecaz olması insan yapımı olduğuna en büyük delillerinden biridir.

Allah insanı çamurdan yapıp ruhumu üfledim derken ne demek istiyor? Sen bu ayetten ne anlıyorsun?

Allah'ın tahtı sular üstünde iken yeri ve gökleri (ifadeye dikkat: Yer ve gökler) yarattığını iddia ederken ne demek istiyor?

Sitelerde Paylaş

Kuranda mecaz olmayanlarda var.

İnsanlığa yol gösterecek diye betimleme yapılmayacak mı ?

Ki bunu Kuran kendisi de söylüyor. Çok ilgin bir durum değil mi bu..

Şakasınız. :)

Yol göstermenin anlamını herkes bilir, o bir deyimdir.

Kuran'da Allah'ın tahtı denilirken taht ne anlamında kullanılmış? Yani Allah aslında gemi ile seyahat ediyor da gemisi mi tahta benzetiliyor? Ortada yer ve gökler yokken bu su ne suyu? Ne işi var suyun orada? Bu sudan mecaz kastediliyorsa bu suya erkeklik suyu yani meni desek yanlış yapmış olur muyuz? Zaten Allah diğer ayetlerde de meni için su diyor, demek ki bir zamanlar Allah'ın tahtı bir zamanlar meni üzerinde yüzüyormuş.

Allah ben insanı çamurdan yarattım derken çamur denmekle ne kastediliyor? Yoktan yarattığını ileri sürdüğünüz Allah bir insan yaratmak için neden çamura veya çamura benzetilen bir malzemeye ihtiyaç duyuyor?

Allah ruhumdan üfledim demekle ne kastediyor?

Sen hiç bir kanun kitabında mecaz kullanıldığını gördün mü?

Sitelerde Paylaş

Bu arada bu tartışmaları başka başlık altında yapmayı isterdim. Topiğimi trollediniz, teşekkürler.

Konu sahibi olarak bizzat siz meseleyi 19´a getirdiniz.

Ayrıca unuttum sanmayınız, evrenin başlangıcındaki şu su meselesi açıklığa kavuşmuş değil.

İddia sahibi olarak kanıtları sizin getirmeniz fena olmaz. Yahut iddianızı geri çekiniz, çünkü molekül olan suyun o ortamda oluşması imkansız.

Ayrıca mademki 19´un içindeyiz. Bu sistem kitabınızdaki ayet ve süre kargaşasını ve zıplamaları nasıl açıklıyor ?

Madem 19 Tanrınızın ispatı, o zaman onun kelamı dediğiniz kitabın içindeki bu kargaşa neden ?

Demek gerçekten bir kargaşa var ki, böyle bir konu açma ihtiyacı hissetmişsiniz. Haksızmıyım ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Mademki Kuran kendi kendini açıklayan bir kitap ve ekstra bir açıklamaya ihtiyaç duyulmuyor; Mesaj’a bu kadar çok dipnot eklemenin ve hatta bu dipnotlar dışında bir de ek bölümler koymanın en ufak bir mantığı olabilir mi?

“Kuran, kendi kendini açıklar.” deyip “Gerçek İslam bu değil.” parolasıyla “Kuran’ı açıklamak için” 450 küsur sayfalık kitap yazmak komik degil mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...