Jump to content

İngiltere ateistlerin inananlardan daha erdemli olduklarını söyledi

Recommended Posts

Bir Huffpost surveyi.

http://www.huffingtonpost.co.uk/2014/11/03/religion-beyond-belief_n_6094442.html

İngilizlerin yarısı dinin yarardan çok zarar getirdiğini, ateistlerin dindar insanlardan daha moral ve ahlaklı olabildiklerini söyledi.

Sitelerde Paylaş

The Huffington Post = ingilteremi oluyor yani ?

uydur uydur salla

Hem ben Abd ve Avrupada ki ateistleri destekliyorum

çünkü bugünkü hristyanlık akla mantığa insan fıtratına aykırı bir dindir

insanların hristyanlık ve tüm mezheplerinden (ortodoks katolik protestan) çıkmaları hem doğal hem gerekli

bu son kullanım tarihi bitmiş dini terkedenler zamanla İslam la şereflenecektir

ve islam dünyaya hakim olacaktır

Sitelerde Paylaş

uydur uydur salla

insanların hristyanlık ve tüm mezheplerinden (ortodoks katolik protestan) çıkmaları hem doğal hem gerekli

:))))))))) !cCc Kemal cCc!

Sitelerde Paylaş

uydur uydur salla

Sana, onların ellerindekini tasdik eden Kitab'ı (Kur'ânı) hak ile, kısım kısım (âyet âyet) indirdi. Ve Tevrat ve İncil'i de indirdi.(Ali İmran 3)

Ey kitab verilenler! Bir takım yüzleri silip dümdüz ederek arkalarına çevirmeden yahut cumartesi ashabını (Yahudileri) lânetlediğimiz gibi lânetlemeden önce, elinizdeki kitabı tasdik ederek indirdiğimize iman edin. Allah'ın emri (eninde sonunda mutlaka) yerine getirilmiştir.(Nisa 47)

Ve İncil sahipleri, Allah'ın onda (İncil'de) indirdiği (ahkâm) ile hükmetsinler. Ve kim, Allah'ın indirdiği ile hükmetmezse, o taktirde işte onlar fâsıklardır.(Maide 47)

De ki; "Ey Ehli Kitap! Tevrat'ı, İncil'i ve size Rabb'iniz tarafından indirileni, yerine getirip uygulamadıkça siz birşey (bir din) üzerinde değilsiniz. Ve sana Rabb'inden indirilen, mutlaka onların bir çoğunun azgınlık ve küfrünü artırır. Artık sen kâfirler topluluğuna üzülme.(Maide 68)

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&kelime=TASD%C4%B0K

tarihinde kullinefsinzaikatulmevt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kişiden kişiye göre değişir. İnançsız olup da şereften haysiyetten nasibini almamış varlıklar da var. Aklı başında, dürüst inançlı insanları bunlara tercih ederim. Etrafımda da inançlılar çoğunluktadır, ve iyi insanlar. Sorun yobazlıktır.

tarihinde VahsiBaba tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kişiden kişiye göre değişir. İnançsız olup da şereften haysiyetten nasibini almamış varlıklar da var. Aklı başında, dürüst inançlı insanları bunlara tercih ederim. Etrafımda da inançlılar çoğunluktadır, ve iyi insanlar. Sorun yobazlıktır.

Bilinçli bir şekilde araştırarak, okuyarak ateist olanlar çok büyük bir ihtimalle erdemli ve ahlaklı olur. Akla ve mantığa dayalı bir ahlak anlayışına sahip olmayan herkes potansiyel suçludur. O yüzden ben o yüzünde gülücükler açan sevimli şakirtlere hiçbir zaman aldanmam.
Sitelerde Paylaş

Ben sosyalistim. Gençliğimde Arkadaşlarımın büyük çoğunluğu ateist-komünistlerdi. Bu insanların bazıları zamanla sosyalist ideallerinden uzaklaştılar. Dinleri de olmadığı için, hiçbir moral değer sistemine bağlı olmayan, çirkin varlıklara dönüştüler. Hayatım boyunca, iyi niyetli ve tertemiz inançlı insanlarla da arkadaşlık yaptım. Din ile birlikte ahlakını da ret eden insanla arkadaşlık etmem. Akli yeteneklerini yitirmemiş, samimi Müslümanlarla ise hiç bir sorun yaşamam.

Iyiliği kötülüğü ortaya çıkaran ve bu kavramları ayırt etmemizi sağlayan şey akıldır. Akıl özgür kaldıkça, insanlar ister inançlı ister inançsız olsun, iyi birer insan olmanın yolunu bulabilir. Yukarı yazan bir arkadaş, bence doğruyu söylemiş. Sorun yobazlıktır. Yobazın denince, akli muhakemesini terk edip, inancına tamamen teslim olmuş insanları anlamak gerekir. Bunlar aptal ve kötüdür.

Sitelerde Paylaş

Ben sosyalistim. Gençliğimde Arkadaşlarımın büyük çoğunluğu ateist-komünistlerdi. Bu insanların bazıları zamanla sosyalist ideallerinden uzaklaştılar. Dinleri de olmadığı için, hiçbir moral değer sistemine bağlı olmayan, çirkin varlıklara dönüştüler. Hayatım boyunca, iyi niyetli ve tertemiz inançlı insanlarla da arkadaşlık yaptım. Din ile birlikte ahlakını da ret eden insanla arkadaşlık etmem. Akli yeteneklerini yitirmemiş, samimi Müslümanlarla ise hiç bir sorun yaşamam.

Iyiliği kötülüğü ortaya çıkaran ve bu kavramları ayırt etmemizi sağlayan şey akıldır. Akıl özgür kaldıkça, insanlar ister inançlı ister inançsız olsun, iyi birer insan olmanın yolunu bulabilir. Yukarı yazan bir arkadaş, bence doğruyu söylemiş. Sorun yobazlıktır. Yobazın denince, akli muhakemesini terk edip, inancına tamamen teslim olmuş insanları anlamak gerekir. Bunlar aptal ve kötüdür.

ben müslümanım düşüncelerine katılıyorum. zaten islamiyette müslüman olmanın ilk şartı insan olmaktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...