Jump to content

Osmanlı hakkında bu sölenenler dogrumu?

Recommended Posts

Yavuz sultan selim varya kendisi tam bir Türk düşmanı.Zaten kendisi Türk olamaz.Yavuz sultan selimin emiriyle anadoluda tam 40000 alevi olan türkmen öldürülmüştür.Bu katliamla ilgili fetvalarda şunlar yazıyordu;

Aleviler kafir ve dinsizdirler.Öldürülmeleri vacip ve farzdır.

Anlayacağınız gibi müslümanlıkta yapılması gerekli ve zorunlu!Bu forumda birkaç kişi osmanlıyı şirin gösterme çabasında.

Sence niye yaptı.Şah İsmail in yaptığı katliamlardan da bahsetseydin.

Sitelerde Paylaş

Sence niye yaptı.Şah İsmail in yaptığı katliamlardan da bahsetseydin.

eski bir sünni olarak şunu derim yavuz bir türk ve gayri muslim dusmanidir katliamlarin sayısı muazzamdir...surgunlerin sayısı. Çok fazla şah ısmail de katliam yapmıştir ...temel nedeni sünnilerin alevileri murted kabul etmesidir...hala görüş aynıdır
Sitelerde Paylaş

Ortaçağ uygulamalarını bugünün aklı ile değerlendirmek pek doğru değil. Osmanlı yağma yapar, ganimet toplardı. Kölelik vardı. Köle Pazarları Tanzimat'a kadar vardı. Ama bütün bunlar, Ortaçağ'da normaldi. Almanlar, Franklar, Latinler ve kuzey halkları Osmanlıdan daha insaflı değildi. Gerçekten kana susamış, öldürmek için öldüren savaşçılar istiyorsanız, bugün torunları bütün dünyaya insanlık dersi veren Vikinglere bakın. Onlar savaşırken bir trans haline geçerdi. Gerçek dünyadan bağını koparır, vahşi bir savaş makinasına dönüşürdü. Bu ruh hali Danimarka dilinde özel bir kelime ile adlandırılır.

Açıkçası, Halil İnalcık'ın Kitabı'nı okuyana kadar, ben de Osmanlı'nın en büyük gelir kaynağını savaş ganimeti sanıyordum. Oysa İnalcık, 15. Yüzyıl Osmanlı ekonomisini belgeler üzerinden anlatıyor. Liman şehirlerinde çok güçlü bir ticaret hayatı olduğu görülüyor. O dönemin sanayisi sayılabilecek alanlarda, önemli bir üretim hacmi olduğu da anlaşılıyor.

Bunları niçin anlatıyorum. Biz Türkler, bütün Doğu toplumları gibi ifrat-tefrit içinde salınırız. Ya nefret ya da aşk. Halbuki bu yanlış. Osmanlıyı aşırı yüceltmek kadar, onu aşağılamaya çalışmak da yanlıştır. Neticede, Türk devrimini yaratan kadrolar , o şeriatçı olduğunu düşündüğümüz Osmanlı toplumu içinde yetişti.

Sitelerde Paylaş

Ortaçağ uygulamalarını bugünün aklı ile değerlendirmek pek doğru değil. Osmanlı yağma yapar, ganimet toplardı. Kölelik vardı. Köle Pazarları Tanzimat'a kadar vardı. Ama bütün bunlar, Ortaçağ'da normaldi. Almanlar, Franklar, Latinler ve kuzey halkları Osmanlıdan daha insaflı değildi. Gerçekten kana susamış, öldürmek için öldüren savaşçılar istiyorsanız, bugün torunları bütün dünyaya insanlık dersi veren Vikinglere bakın. Onlar savaşırken bir trans haline geçerdi. Gerçek dünyadan bağını koparır, vahşi bir savaş makinasına dönüşürdü. Bu ruh hali Danimarka dilinde özel bir kelime ile adlandırılır.

Açıkçası, Halil İnalcık'ın Kitabı'nı okuyana kadar, ben de Osmanlı'nın en büyük gelir kaynağını savaş ganimeti sanıyordum. Oysa İnalcık, 15. Yüzyıl Osmanlı ekonomisini belgeler üzerinden anlatıyor. Liman şehirlerinde çok güçlü bir ticaret hayatı olduğu görülüyor. O dönemin sanayisi sayılabilecek alanlarda, önemli bir üretim hacmi olduğu da anlaşılıyor.

Bunları niçin anlatıyorum. Biz Türkler, bütün Doğu toplumları gibi ifrat-tefrit içinde salınırız. Ya nefret ya da aşk. Halbuki bu yanlış. Osmanlıyı aşırı yüceltmek kadar, onu aşağılamaya çalışmak da yanlıştır. Neticede, Türk devrimini yaratan kadrolar , o şeriatçı olduğunu düşündüğümüz Osmanlı toplumu içinde yetişti.

Ben osmanlıdan daha çok Türk kültürünü yok ettiği için nefret ediyorum. Halbuki diğer milletler kültürüne sahip çıktı. Adamlar 500 sene önceki yazılanları rahatlıkla anlayabiliyorlar mesela.

Evet kölelik-cariyelik, savaş vs bunlar normal şeylerdi ortaçağda. Ama bu dinciler öyle bir abarta abarta anlatıyor ki kendi kendimi sinirden boğazlayasım geliyor. Yok osmanlı çok hoşgörülüydü dünya hala Osmanlının adaletine muhtaç osmanlıya geri dönmeliyiz vs Osmanlıyı günümüz değerlerinden üstün göstermeye çalışıyorlar. Ben buna sinirleniyorum işte. Adam gibi osmanlıdaki kölelik sistemini, katliamları, yağmaları da anlatsınlar ama çocuklar ortaçağ koşullarını düşünmek zorundayız o zamana göre bunlar normal şeylerdi vs desinler eyvallah.

tarihinde Türk Torunu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hoşgörü dedikleri şey şu, Osmanlı Roma geleneğini sürdürmüştü. Egemenliği altına aldığı halkların dinine ve diline dokunmadı. İslamcı gerzekler bundan hoşlanmazlar ama bu bir klasik dönem Roma geleneğidir. Romalılar kendine bağladığı halkın tanrısını Roma panteonuna alır, yani onların tanrısının da tanrı olduğunu kabul eder ama ikinci sınıf bir tanrı olarak görürlerdi. Karşıtını şeytanlaştırma, Hristiyanlık sonrası olmuştur. Osmanlı, Doğu Avrupa'da yayıldı. Doğu Hristiyanlarını egemenliği altında tutabilmek için, onlara dinsel özgürlük verd. Yani onların dinini meşru kabul etti. Ama tabii ki ikinci din sınıf olarak gördü. Kiliselerin camiden yüksek olması yasaktı. Bu yolla Katolikler ile Ortodoksların birlik olmasının önüne geçti. Katolikler, Ortodoksları asimile etmek istiyordu, onları sapkın olarak görüyordu. Osmanlı bu karşıtlığı güzel kullandı ve buradan bir siyaset üretti.

Bu emperyal siyaset, modern anlamda Hoşgörü olarak değerlendirilemez. Toplum cemaatlere bölünmüştü ama, her cemaat kendi içinde bir şeriat uyguluyordu.

Biz bugün saray çevresinde kullanılan yazı dilini anlayamıyoruz ama, 1000 yıl önceki Yunus Emre'yi anlayabiliyoruz. Aslında geçmiş dönem dillerini anlayamamak sadece Türkler'e özgü değil. Burada da çarpıtma var. Bugün ortalama bir Ingiliz genci Shakespeare'i orijinalinden okuyamaz. Her dil zamanla değişir.

Sitelerde Paylaş

Adalet konusunda şunu ekleyim. İslamcı aptal sürüsü, eski Osmanlı coğrafyasındaki halkların, Osmanlı adaletini özlediğini, aradığını, tekrar Osmanlı kurulursa, bu Halkların bunu kabul edeceğini sanıyorlar. Bu duyup duyabileceğimiz en aptalca düşüncedir. Balkan halkları ve hatta Araplar, Osmanlı'ya karşı kurtuluş savaşı vererek ve Osmanlıyı yenerek bağımsız olmuştur. Bugün kesinlikle Osmanlıyı falan özlemiyorlar. Bugün bir Yunanlıya, Bulgar'a, Sırp'a, Romen'e, Gürcü'ye hatta Arap'a sizi biz yönetelim mi diye soracak olursanız, y....k var yer misin, diye cevap verir! Aptallığın lüzumu yok.

Sitelerde Paylaş

Yanlış bilgi ve yanlış düşünce. Osmanlı tamamen sömürgecilik üzerine kurulmuş bir imparatorluktu. Zaten de sömürmeyi başaramadığı zaman çöküşe girdi. Osmanlının tüm geliri savaşa, sömürüye bağlıydı. Sistemin tamamı bunun üzerine kuruluydu.

Osmanlıda bir ticaret elbette olacak, dünyada ticaretin olmadığı bir yer zaten yoktur. Ama Osmanlı bir şey üretmiyordu. Osmanlı eğer bir şey üretiyor olsaydı en güçlü zamanında, Kanuni zamanında Fransız kapitülasyonlarını hiç kabul eder miydi? Osmanlı en güçlü zamanında Yahudi tefecilere borçlanmaya başlamış ve bu borç batağından bir daha asla çıkamadan ne mutlu ki yok olup gitmiştir. İnsanlığı bu beladan kurtaran ve osmanlıyı yok eden Atatürk, insanlığa en büyük hizmeti yapmıştır. Osmanlıyı ortadan kaldıran elleri altın olsun…

Gelelim vandalizm zaten ırka mahsus bir şey değildir. İnsanın, diğer tüm primatların doğasında olan bir durumdur. Bir şempanze son derece nazik ve duygusal bir hayvandır. Ama vandallaştığında korkunç bir canavara dönüşür. Şu ırk Vandal da şu ırk değil diye bir şey zaten söylenemez. Herkes ortamına girince vandallaşabilir.

Türk devrimi zaten Osmanlıda 1908 den itibaren başlar. Osmanlının bu çürümüş kokuşmuş ilkel vahşi sistemini yıkmak gerektiğini tüm Türk aydınları biliyordu. Atatürk tek başına her şeyi değiştirmiş bir Süpermen elbette değil. Fikirlerinin bir altyapısı, alt kadroları bulunuyordu.

Ancak Atatürk müthiş bir dehaya sahipti. Dünyada ona denk bir lider olmamıştır. Atatürk’ün başarısı muazzamdır. Kurduğu ordu içinde iki ana eğilim vardı: Bolşevizm ve şeriat. İkisinden de ustalıkla sıyrılıp ikisini de kullanmayı çok iyi bildi. Askeri üniformasını çıkardığında ve idam fermanı yayınlandığında çok büyük bir risk almıştı. Kazım Karabekir onu tutuklasa her şey biterdi. Kazım Karabekir ki şark orduları başkumandanı. Benim dese Erzurum gibi yerde Atatürk’ü kedi gibi yakalatırdı.

Ben Atatürk kadar başarılı bir devrimci, ondan büyük lider tanımıyorum.

Sitelerde Paylaş

O pis dinciler de Osmanlı bir yeri işgal edince oradaki halk kutlamalar yapardı gibi saçma sapan masallarla çocukların beynini yıkamasın o zaman. Osmanlı padişahlarının insanları zevk için aslanlara atan Romalı krallardan bile daha zalim olduğu gerçeğini anlatsınlar. Padişahların, sadrazamların, divan şairlerinin çoğunun Türk düşmanı soysuz arapperest köpekler olduğunu anlatsınlar.

"Tamam osmanlı bunları yapıyordu ama o dönemin şartları böyleydi" deseler tamam eyvallah. Ama bu yobaz köpekler Osmanlıyı günümüz demokrasi ilkelerinden ve çağdaş değerlerden bile üstün göstermeye çalışıyorlar. Yok osmanlı çok hoşgörülüydü yok günümüzdeki batılı ülkeler Osmanlıyı örnek alıyormuş vs böyle saçma sapan yalanlarla hurafelerle çocukların beynini yıkamasınlar.

Ha bu arada Türklerin gerçekte nasıl müslüman olduğunu da anlatsınlar artık bu kadar şerefsizliğe kahpeliğe soysuzluğa dayanamıyorum artık.

Beyinleri yıkamasınlar demeyeceksin torunum o zaman,yıkatmayacaksın, engel olacaksın. Paranla döveceksin onları,zira onlar paralarıyla tecavüzü mübah kılıyorlar.

Tahammül edeceksin,bu herşeyden daha önemli. Karşında basit 3. dünya ülkesi sonradan görme zavallısı var. Köpeğin seni oynarken gaza gelip ısırdığında nasıl tahammül ediyorsan,aynen bunlara da tahammül edeceksin. Aynı doğruları ima ediyoruz seninle ama yöntemin sakat.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...