Jump to content

Hangi insan insan daha ahlaklıdır?seküler mi? Dindar mı? Yoksa Hiçbirimi?

Recommended Posts

Dindarları değil de, dincileri ahlaklı, dürüst bulmuyorum.

Kendi halinde din, diyanet işleriyle meşgul dindar biri elbette ahlaklı olabilir.

Ateistin de pek tabii, ahlaksızı da olabilir, ahlaklısı da...

İnsanları ideolojilerine, dinli-dinsiz olup olmamalarına göre değerlendirmek, buna göre de ahlaklı-ahlaksız etiketi yapıştırmak doğru bir şey değil.

Sitelerde Paylaş

Türkiyede ahlaksız pislik ateist çoktur. Çoğu müslüman gözüküp siyasi rant ve çıkar için müslümanları soyarlar. Gerizekalı müslümanları soyup zenginleşen trilyoner olan ateistte çoktur. Bu sahtekarların kimisi siyaset adamı kimisi ilahiyatçı kimisede doktordur.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence ahlak direkt zeka ile ilgilidir. Aptal insanlar, kısıtlı bir ahlak anlayışına sahip oluyor. Ahlak, kendini karşıdaki insanın yerine koyabilmekle ilgilidir. Zeka geriledikçe bu yetenek zayıflıyor. Tabi, buradan bütün zeki insanların ahlaklı olduğu sonucu çıkmaz. Zira zeki insanlar bencil ve zevk düşkünü de olabilir. Aptal insandan farklı olarak, yaptığı işin yanlış olduğunu idrak edebilir. Doğruyu yanlışı bilir ama illa doğruyu seçmek için kendini zorlamayabilir. Aptal ise, yaptığının yanlış olduğunu bile anlayamaz.

Zeki insanlar, genelde dinlerin ödül ceza sisteminden pek etkilenmez. Din sınırları içinde kalıp, cennet cehennemi sorgulayan akımlar vardır. Bu tip akımlar, din tasallutunda kalmış zekanın kaçış noktalarıdır.

Aptalları korkutarak ahlaklı yapmaya çalışmak fena fikir değil aslında. Ama orada da dinlerin ceza infaz sistemindeki dengesizlik sorun yaratıyor. Günah çıkartma, tövbe etme gibi mekanizmalar ceza infazı sakatlıyor. Cübbeli Ahmet'e göre Kadir gecesinde ibadet etmek onyüzbinmilyon günahı affettiriyormuş. Eee? O zaman günaha abanıyoruz arkadaşlar. Bir gece Nihat Hatipoğlu eşliğinde Menkıbeler eşliğinde günahlara sağlam bir reset atabiliyoruz. Sıkıntı yok. Hem zaten tefsir denen şeyin tam Türkçe'si kitabına uydurmak değil mi?

Sitelerde Paylaş

ahlak derken kime gore neye gore sorusu sorulmalidir bence....bence dunya uzerinde ahlaklı canli helede heteretrof bir canlinin ahlaklı oldugu düşünülemez kendi yaşamini davam ettirebilmek için başka canlilari olduren canlilar in ahlaki değerleri güce iteatten kaynalanir.. ahlak konusunda otorotrof canlilar bizden daha ahlakli...

Sitelerde Paylaş

Ben dindar bir müslümankende çok iyi bir insandım,şimdi ateist bir seküleri ama hala çok iyi bir insanım.

Çünkü günahını bağışlayacak bir tanrı yok.

Ben de senin gibi düşünüyorum

Yaşam degerli ve herkesin tüm canlıların buna sinek dahil yaşam hakkı vardır.

Sitelerde Paylaş

Ahlak kavramı geniş boyut daha neyin ahlaklı neyin ahlaksız olduğu konusunda bile şüphelerimiz olduğu gerçektir.

Ama Tüm dünyanın fikir birliğine vardığı ahlaksızlık da vardır elbette.

Mesela Evlilik olmadan cinsel ilişkiye giren reşit 2 insan ahlaksızlık yapmış mıdır ikisinin de gönül rızası varken?

Ya da bir işyerinde patronunun maaşını gasp eden, vermeyen birisi oradan bir şeyler çalıp hakkını böyle alması ahlaksızlık mıdır?

Örnekler daha da uzayabilir.

Ama benim için en geçerli ahlaksız şudur ki o da insanları, karşındakini cahil, salak yerine koyup kandırmak...

tarihinde Discover tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1. “Din, güzel ahlaktır ” [Deylemi]

2. “Sizin imanca en güzeliniz, ahlakça en güzel olanınızdır ” [Hakim]

3. ”Müminlerin iman yönünden en faziletlisi ahlakça en iyi olanıdır ” [Tirmizi]

4. ”Şüphesiz güzel ahlak, güneşin buzu erittiği gibi günahları eritir ” [Harâiti]

5. “Bir insan az ibadet etse de, güzel ahlakı sayesinde en yüksek dereceye kavuşur ” [Taberani]

6. “Yumuşak davran! Sertlikten sakın! Yumuşaklık insanı süsler, çirkinliği giderir.” [Müslim]

7. “Sadaka, yetmiş şerrin kapısını kapatır” [Taberani]

8. “Geçmiş peygamberlerin, sonraki insanlara ulaşan sözlerinden birisi de şudur: ‘Utanmadıktan sonra dilediğini yap’ [buhari]

9. “Yumuşak huylu kimseye, dünya ve ahiret iyilikleri verilmiştir” [Tirmizi]

10. “İbadetlerin en kolayı, az konuşmak ve iyi huylu olmaktır” [İbni Ebiddünya]

11. “Dünyada veya ahirette özür dilemek zorunda kalacağın söz ve hareketten uzak durmaya çalış!” [Hakim]

12. “Kişi, yumuşaklığı, tatlı dili ile, gündüzleri oruç tutanın ve geceleri namaz kılanın derecesine kavuşur” [İ.Hibban]

13. “Kızınca, öfkesini yenerek yumuşak davrananı Allahü teâlâ sever” [İsfehani]

14. “Güler yüzle selam veren, sadaka verenin sevabına kavuşur” [İbni Ebiddünya]

15. Bir kimse Resulullah efendimizden nasihat istedi, “Kızma, sinirlenme” buyurdu Birkaç kere sordu, hepsine de “Kızma, sinirlenme” buyurdu [buhari]

16. “Çevrendekilerle güzel komşuluk et ve kendin için sevdiğini, başkaları için de sev ki müslüman olasın” [Harâiti]

17. “Komşusu kötülüğünden emin olmayan, mümin olamaz” [buhari]

18. “Halkın elindekine göz dikmemek, müminin alametlerindendir” [Dare Kutni]

19. “Mümin geçim ehlidir. Arkadaşına rahatlık verir. Münafık ise geçimsizdir, arkadaşına sıkıntı verir” [Dare Kutni]

20. “Mümin ülfet eder [iyi geçinir], ülfet etmeyen ve ülfet edilmeyende hayır yoktur” [beyhaki]

21. “Müminin yanına giren, güzel bir bahçeye girmiş gibi ferahlık duyar” [Deylemi]

22. “Mümin lanet etmez, kötülemez, müstehcen konuşmaz ve hayasız olmaz” [Hakim]

23. “Mümin arıya benzer; konduğu dalı kırmaz, oraya zarar vermez. Toplayıp bıraktığı eseri de güzeldir” [beyhaki]

24. “Mümin, koku satan kimse gibidir. Yanında otursan için açılır. Onunla gezsen veya ortak iş yapsan faydasını görürsün. Onun her işi faydalıdır”
[Taberani]

25. “Mümin akıllı, basiretli, uyanıktır. Her işte Allah’ın rızasını gözetir. Acele etmez, ilim sahibidir, haramlardan kaçar.” [Deylemi]

26. “Müslüman, elinden ve dilinden müslümanların emin olduğu kimsedir” [buhari]

27. “Merhamet etmeyene merhamet olunmaz” [Müslim]

28. “Ben ancak güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim” [beyhaki]

29. “Güzel ahlak, büyük günahları, suyun kirleri temizlemesi gibi temizler Kötü ahlak ise, salih amelleri, sirkenin balı bozduğu gibi bozar” [İbn-i Hibban]

30. "Allah’a ve ahiret gününe iman eden, misafirine ve komşusuna ikram etsin. Ya hayır söylesin ya da sussun" [buhari]

31. “Güzel ahlak, senden kesilen akrabanı ziyaret etmek, sana vermeyene vermek, sana zulmedeni affetmektir” [beyhaki]

32. “Cehenneme girmesi haram olan ve Cehennemin de onu yakması haram olan kimseyi bildiriyorum. Dikkat ediniz! Bu kimse insanlara kolaylık, yumuşaklık gösterendir” [İ. Ahmed]

33. “İmanı en kuvvetli kişi, ahlakı en güzel ve hanımına en yumuşak olandır” [Tirmizi]

34. “Şu üç şey bulunan kimsenin imanı kâmildir: Herkesle iyi geçinen güzel ahlak, kendini haramlardan alıkoyan vera, cehlini örten hilm” [Nesai]

35. “İnsan, güzel huyu ile, Cennetin en üstün derecelerine kavuşur [Nafile] İbadetlerle bu derecelere kavuşamaz. Kötü huy, insanı Cehennemin en aşağısına sürükler” [Taberani]

36. “Hiçbir baba, çocuğuna, güzel terbiyeden daha üstü bir hediye veremez” [Tirmizi]

37. “Mallarınızla herkesi memnun edemezsiniz. Güler yüz ve tatlı dil ile, güzel ahlakla memnun etmeye çalışınız!” [Hakim]

38. "Kıyamet günü, müminin terazisinde, güzel ahlâktan daha ağır bir şey yoktur. Allah teâlâ, çirkin konuşan ve ne konuştuğunu bilmeyenlerden nefret eder." [Tirmizî]

39. “Sıla-i rahim etmeyen kimse cennete giremez.” [buhari]

40. “Kim bir hayra vesile olursa, ona, hayrı işleyeninki kadar sevap vardır” [Müslim]

İslam güzel ahlakı emreder

İslamda güzel ahlakla ilgili hadislerden kısa bir derleme

daha 1000 lercesi var

Kuranı Azimüşşanda da güzel ahlak ve müminlerin doğru olmalarıyla ilgili bir çok ayetler var

peki ateizmde ne var?

hangi kurala kaideye göre güzel ahlaklı olacaksınız ve neden?

ateizmin ahlak kuralları yoktur ve olamaz

dini emirlerdeki ahlak anlayışını benimser veya benimsemez

benimsemezse de kimse ona neden benimsemiyorsun diye soramaz herhalde

şu halde ateizm her türlü ahlaksızlığa kapı açan bir anlayıştır

tarihinde dr.Kemal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Ama beni dinleyen sizlere şunu söylüyorum: Düşmanlarınızı sevin, sizden nefret edenlere iyilik yapın, size lanet edenler için iyilik dileyin, size hakaret edenler için dua edin." (Luka 6:27-28)

Kalkıp dua ettiğiniz zaman, birine karşı bir şikayetiniz varsa onu bağışlayın... (Markos, 11:25-26)

Başkalarının suçlarını bağışlarsanız, göksel Babanız da sizin suçlarınızı bağışlar. (Matta, 6:14)

“ ‘Komşunu seveceksin, düşmanından nefret edeceksin’ dendiğini duydunuz. 44 Ama ben size diyorum ki, düşmanlarınızı sevin, size zulmedenler için dua edin. 45 Öyle ki, göklerdeki Babanız’ın oğulları olasınız. Çünkü O, güneşini hem kötülerin hem iyilerin üzerine doğdurur; yağmurunu hem doğruların hem eğrilerin üzerine yağdırır.46 Eğer yalnız sizi sevenleri severseniz, ne ödülünüz olur? Vergi görevlileri de öyle yapmıyor mu?

Aranızda en üstün olan, ötekilerin hizmetkarı olsun. Kendini yücelten alçaltılacak, kendini alçaltan yüceltilecektir. (Matta, 23:11-12)

Öğüt veren, öğütte bulunsun. Bağışta bulunan, bunu cömertçe yapsın. Yöneten, gayretle yönetsin. Merhamet eden, bunu güler yüzle yapsın. (Pavlus'tan Romalılara Mektup, 12:8)

Yaşantınıza dikkat edin! Kardeşiniz günah işlerse, onu uyarın; tövbe ederse, bağışlayın. Günde yedi kez size karşı günah işler ve yedi kez size gelip, 'Tövbe ediyorum' derse, onu bağışlayın. (Luka, 17:3-4)

Kötülüğe kötülükle karşılık vermeyin. Herkesin gözünde iyi olanı yapmaya dikkat edin. (Pavlus'tan Romalılara Mektup, 12:17)

Konu ahlaksa Hristyanlık en iyi en ahlaklı dindir diğer dinler arasında.

Sitelerde Paylaş

"Ama beni dinleyen sizlere şunu söylüyorum: Düşmanlarınızı sevin, sizden nefret edenlere iyilik yapın, size lanet edenler için iyilik dileyin, size hakaret edenler için dua edin." (Luka 6:27-28)

Kalkıp dua ettiğiniz zaman, birine karşı bir şikayetiniz varsa onu bağışlayın... (Markos, 11:25-26)

Başkalarının suçlarını bağışlarsanız, göksel Babanız da sizin suçlarınızı bağışlar. (Matta, 6:14)

“ ‘Komşunu seveceksin, düşmanından nefret edeceksin’ dendiğini duydunuz. 44 Ama ben size diyorum ki, düşmanlarınızı sevin, size zulmedenler için dua edin. 45 Öyle ki, göklerdeki Babanız’ın oğulları olasınız. Çünkü O, güneşini hem kötülerin hem iyilerin üzerine doğdurur; yağmurunu hem doğruların hem eğrilerin üzerine yağdırır.46 Eğer yalnız sizi sevenleri severseniz, ne ödülünüz olur? Vergi görevlileri de öyle yapmıyor mu?

Aranızda en üstün olan, ötekilerin hizmetkarı olsun. Kendini yücelten alçaltılacak, kendini alçaltan yüceltilecektir. (Matta, 23:11-12)

Öğüt veren, öğütte bulunsun. Bağışta bulunan, bunu cömertçe yapsın. Yöneten, gayretle yönetsin. Merhamet eden, bunu güler yüzle yapsın. (Pavlus'tan Romalılara Mektup, 12:8)

Yaşantınıza dikkat edin! Kardeşiniz günah işlerse, onu uyarın; tövbe ederse, bağışlayın. Günde yedi kez size karşı günah işler ve yedi kez size gelip, 'Tövbe ediyorum' derse, onu bağışlayın. (Luka, 17:3-4)

Kötülüğe kötülükle karşılık vermeyin. Herkesin gözünde iyi olanı yapmaya dikkat edin. (Pavlus'tan Romalılara Mektup, 12:17)

Konu ahlaksa Hristyanlık en iyi en ahlaklı dindir diğer dinler arasında.

evet doğru yazmışsın

biz incilin de kelamullah olduğuna inanıyoruz

her nekadar bugün hükmü kalkmış ve insanlar tahrif etmiş olsa da içinde güzel ahlaka ait doğru emirler tavsiyeler olacaktır

peki tüm dinleri reddeden ne yapsın?

hangi ahlak kuralları bütününe uysun ki güzel ahlaklı olabilsin?

Sitelerde Paylaş

evet doğru yazmışsın

biz incilin de kelamullah olduğuna inanıyoruz

her nekadar bugün hükmü kalkmış ve insanlar tahrif etmiş olsa da içinde güzel ahlaka ait doğru emirler tavsiyeler olacaktır

peki tüm dinleri reddeden ne yapsın?

hangi ahlak kuralları bütününe uysun ki güzel ahlaklı olabilsin?

Ulan doktor, kız evladına, erkek evladının yarısı kadar miras bırakan adamın ahlakı falan yoktur. Eşitlik yoksa ahlak yok!

Bir çocuk, dinden çıkan babasını vurur mu vurmaz mı? Bu mu senin güzel ahlakın?

Kölelik var lan, kölelik! Sokayım senin ahlakına!

Sitelerde Paylaş

Ulan doktor, kız evladına, erkek evladının yarısı kadar miras bırakan adamın ahlakı falan yoktur. Eşitlik yoksa ahlak yok!

Bir çocuk, dinden çıkan babasını vurur mu vurmaz mı? Bu mu senin güzel ahlakın?

Kölelik var lan, kölelik! Sokayım senin ahlakına!

bir benim yazıma bir de kendi yazdığın küfürlü yazıya bak bakalım

işte bundan bahsediyorum ateizmin ahlak anlayışı yoktur ve olamaz

senin gibi hem cahil hem ahlaksız hem küfürbazları edepsizleri

kendime muhatap kabul etmem etmiyorum

bundan sonra bir zahmet

mesajlarıma cevap yazma

konuma yorum yapma

bana soru sorma

benden sorularına yorumlarına cevap bekleme

benimle herhangibir şekilde iletişime geçme please

ben bundan sonra böyle yapacağım

kendi b.k çukurunda debelen dur olmazmı

olur elbette

Sitelerde Paylaş

Orada küfür yok. Senin anlayacağın dille söyleyecek olursak, belagat sanatı var.

Bir insan aklı terk edip sadece dinsel metinlere bağlı kalırsa, ahlaksız olur. Bunu kısa ve etkili bir şekilde ifade ettim. Gayet de güzel olmuş. Öyle güzel olmuş ki, sen dilini yutmuşsun mesela. Cevap vermiycem, vermiycem de vermiycem diye sızlanıyorsun. Sızlanırsın tabi. Çünkü verecek cevabın yok.

Bu arada, kusura bakma, forum facebook değil. Insanları engelleme opsiyonun yok. Açık alana yazdığın her yazıya, her isteyen cevap yazabilir. Sen bana yazma, şu yazsın diyemezsin. Burası senin babanın malı değil. Öyle sızlanmaları bırak.

Sitelerde Paylaş

ahlakın temeli empatidir...

Önce kendi varlığını seveceksin...

Ve varlığının devamı için çalışacaksın...

Buraya kadar kolay çünkü bencil genin bunu yapacak şekilde kodlu...

Sonra karşındakinin de senden farklı olmadığını görebilmen lazım...

Yani o da senin gibi varlığını devam ettirme çabasında...

Ben senim...

Aslında...

Diyebildiğin kadar ahlaklı olursun...

Dört kitabın manası budur eğer var ise...

Sitelerde Paylaş

1. “Din, güzel ahlaktır ” [Deylemi]

2. “Sizin imanca en güzeliniz, ahlakça en güzel olanınızdır ” [Hakim]

3. ”Müminlerin iman yönünden en faziletlisi ahlakça en iyi olanıdır ” [Tirmizi]

4. ”Şüphesiz güzel ahlak, güneşin buzu erittiği gibi günahları eritir ” [Harâiti]

5. “Bir insan az ibadet etse de, güzel ahlakı sayesinde en yüksek dereceye kavuşur ” [Taberani]

6. “Yumuşak davran! Sertlikten sakın! Yumuşaklık insanı süsler, çirkinliği giderir.” [Müslim]

7. “Sadaka, yetmiş şerrin kapısını kapatır” [Taberani]

8. “Geçmiş peygamberlerin, sonraki insanlara ulaşan sözlerinden birisi de şudur: ‘Utanmadıktan sonra dilediğini yap’ [buhari]

9. “Yumuşak huylu kimseye, dünya ve ahiret iyilikleri verilmiştir” [Tirmizi]

10. “İbadetlerin en kolayı, az konuşmak ve iyi huylu olmaktır” [İbni Ebiddünya]

11. “Dünyada veya ahirette özür dilemek zorunda kalacağın söz ve hareketten uzak durmaya çalış!” [Hakim]

12. “Kişi, yumuşaklığı, tatlı dili ile, gündüzleri oruç tutanın ve geceleri namaz kılanın derecesine kavuşur” [İ.Hibban]

13. “Kızınca, öfkesini yenerek yumuşak davrananı Allahü teâlâ sever” [İsfehani]

14. “Güler yüzle selam veren, sadaka verenin sevabına kavuşur” [İbni Ebiddünya]

15. Bir kimse Resulullah efendimizden nasihat istedi, “Kızma, sinirlenme” buyurdu Birkaç kere sordu, hepsine de “Kızma, sinirlenme” buyurdu [buhari]

16. “Çevrendekilerle güzel komşuluk et ve kendin için sevdiğini, başkaları için de sev ki müslüman olasın” [Harâiti]

17. “Komşusu kötülüğünden emin olmayan, mümin olamaz” [buhari]

18. “Halkın elindekine göz dikmemek, müminin alametlerindendir” [Dare Kutni]

19. “Mümin geçim ehlidir. Arkadaşına rahatlık verir. Münafık ise geçimsizdir, arkadaşına sıkıntı verir” [Dare Kutni]

20. “Mümin ülfet eder [iyi geçinir], ülfet etmeyen ve ülfet edilmeyende hayır yoktur” [beyhaki]

21. “Müminin yanına giren, güzel bir bahçeye girmiş gibi ferahlık duyar” [Deylemi]

22. “Mümin lanet etmez, kötülemez, müstehcen konuşmaz ve hayasız olmaz” [Hakim]

23. “Mümin arıya benzer; konduğu dalı kırmaz, oraya zarar vermez. Toplayıp bıraktığı eseri de güzeldir” [beyhaki]

24. “Mümin, koku satan kimse gibidir. Yanında otursan için açılır. Onunla gezsen veya ortak iş yapsan faydasını görürsün. Onun her işi faydalıdır”

[Taberani]

25. “Mümin akıllı, basiretli, uyanıktır. Her işte Allah’ın rızasını gözetir. Acele etmez, ilim sahibidir, haramlardan kaçar.” [Deylemi]

26. “Müslüman, elinden ve dilinden müslümanların emin olduğu kimsedir” [buhari]

27. “Merhamet etmeyene merhamet olunmaz” [Müslim]

28. “Ben ancak güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim” [beyhaki]

29. “Güzel ahlak, büyük günahları, suyun kirleri temizlemesi gibi temizler Kötü ahlak ise, salih amelleri, sirkenin balı bozduğu gibi bozar” [İbn-i Hibban]

30. "Allah’a ve ahiret gününe iman eden, misafirine ve komşusuna ikram etsin. Ya hayır söylesin ya da sussun" [buhari]

31. “Güzel ahlak, senden kesilen akrabanı ziyaret etmek, sana vermeyene vermek, sana zulmedeni affetmektir” [beyhaki]

32. “Cehenneme girmesi haram olan ve Cehennemin de onu yakması haram olan kimseyi bildiriyorum. Dikkat ediniz! Bu kimse insanlara kolaylık, yumuşaklık gösterendir” [İ. Ahmed]

33. “İmanı en kuvvetli kişi, ahlakı en güzel ve hanımına en yumuşak olandır” [Tirmizi]

34. “Şu üç şey bulunan kimsenin imanı kâmildir: Herkesle iyi geçinen güzel ahlak, kendini haramlardan alıkoyan vera, cehlini örten hilm” [Nesai]

35. “İnsan, güzel huyu ile, Cennetin en üstün derecelerine kavuşur [Nafile] İbadetlerle bu derecelere kavuşamaz. Kötü huy, insanı Cehennemin en aşağısına sürükler” [Taberani]

36. “Hiçbir baba, çocuğuna, güzel terbiyeden daha üstü bir hediye veremez” [Tirmizi]

37. “Mallarınızla herkesi memnun edemezsiniz. Güler yüz ve tatlı dil ile, güzel ahlakla memnun etmeye çalışınız!” [Hakim]

38. "Kıyamet günü, müminin terazisinde, güzel ahlâktan daha ağır bir şey yoktur. Allah teâlâ, çirkin konuşan ve ne konuştuğunu bilmeyenlerden nefret eder." [Tirmizî]

39. “Sıla-i rahim etmeyen kimse cennete giremez.” [buhari]

40. “Kim bir hayra vesile olursa, ona, hayrı işleyeninki kadar sevap vardır” [Müslim]

İslam güzel ahlakı emreder

İslamda güzel ahlakla ilgili hadislerden kısa bir derleme

daha 1000 lercesi var

Kuranı Azimüşşanda da güzel ahlak ve müminlerin doğru olmalarıyla ilgili bir çok ayetler var

peki ateizmde ne var?

hangi kurala kaideye göre güzel ahlaklı olacaksınız ve neden?

ateizmin ahlak kuralları yoktur ve olamaz

dini emirlerdeki ahlak anlayışını benimser veya benimsemez

benimsemezse de kimse ona neden benimsemiyorsun diye soramaz herhalde

şu halde ateizm her türlü ahlaksızlığa kapı açan bir anlayıştır

Ateizmi ahlaksızlığa bağlamak ancak senin gibi yobazın marifetidir. Ahlaksızlık dediğimizde ben kırmızı ışıkta geçmeyi anlıyorum belki ondandır. Senin ahlaksızlık anlayışınsa mini etek giymek.

Tiksindiriyorsun kendinden iyice,yalanlarına kendin de inanmıyorsun ama olmayan zavallı davandan dönemiyorsun,yaşadığın bu yalanı kendine itiraf edemiyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...