Jump to content

Kuran: "Şirk (Politeizm) affedilmez günahtır. Politeizm en büyük zulümdür."

Recommended Posts

İslamda cinayet, tecavüz, şiddet, acımasızlık, ve açgözlülük gibi insanî kusurların hepsi affedilebilir gibi görünüyor. Ama Allahın egemenliğine partnerler ve ortaklar atfetmenin, ölene kadar pişman olunmadığı takdirde, bağışlanamaz günah olduğu belirtiliyor. Düşünce ve vicdanla alakalı bir konu nasıl kötü eylemlerden daha günah oluyor? Bunu makul bir şekilde gerekçelendirebilecek bir müslüman var mı? Bir insanın sırf İslama inanmayı reddetti diye, üstelik ebediyen işkence görmesi hangi adalet ölçüleriyle bağdaşır?

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

şirk ortak demek...

şirket ortaklık demek...

bir insanı kendine kul köle yaparsan kendini tanrı yerine koymuş olup şirk koşmuş olursun...

yani kölelik düzeni tanrının affetmeyeceği en büyük günahtır...

:D

Bugün islam'ın tanrısına tapınma havasında değilsiniz sanırım. Bugünkü tanrınız kim?

Sitelerde Paylaş

şirk ortak demek...

şirket ortaklık demek...

bir insanı kendine kul köle yaparsan kendini tanrı yerine koymuş olup şirk koşmuş olursun...

yine cevirmeye baslamissin :)

kul olanida yakiyor! Manituya kul, Bunga Bungaya kul vs.

Bir de affedilmeyen başka bir şey daha var; KUL Hakkı.

Bunu neden affetmiyor bende merak ediyorum. İnsanı bu kadar aşağılan bir Tanrı, kul hakkına neden önem veriyor?

"Kul hakki" diye birsey Kuranda görmedim!

İslamda cinayet, tecavüz, şiddet, acımasızlık, ve açgözlülük gibi insanî kusurların hepsi affedilebilir gibi görünüyor. Ama Allahın egemenliğine partnerler ve ortaklar atfetmenin, ölene kadar pişman olunmadığı takdirde, bağışlanamaz günah olduğu belirtiliyor. Düşünce ve vicdanla alakalı bir konu nasıl kötü eylemlerden daha günah oluyor? Bunu makul bir şekilde gerekçelendirebilecek bir müslüman var mı? Bir insanın sırf İslama inanmayı reddetti diye, üstelik ebediyen işkence görmesi hangi adalet ölçüleriyle bağdaşır?

Kendine inanmayanlarin öldürülmesini isteyen tek tanri (benim bildigim)

Muhammed %100 otorite kurabilsin diye

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hangi tanrının?

Müslümanların putu köleliği meşru görüyor.

Hatta köleler öyle değerli ki, müslüman müslümana kusur işlediğinde ceza olarak kullanılıyor.

Ve hatta hatta, cezaya muhattap müslüman, önce müslüman kölesini azat etmek durumunda. (Ayrımcılık ve Faşizm, İslamiyet'in en önemli temel davasıdır.)

Bunun aksine bir tane ayet bulman mümkün değil. Dilediğin kadar tevil de etsen, kırk takla da atsan olmaz.

Ki böyle önemli bir mevzu yoruma açık olmadan dile getirilmelidir.

"Köle edinmek yasaktır" der ve konuyu kapatırsın. Ancak aptal bir tanrı bunun aksini yapar.

Sitelerde Paylaş

Kuran dini tek tanrılı değildir.

Bütün kültürel altyapısı Paganizm'in üzerine oturmuş bir dindir.

Kabe ve Kabe'ye karşı yapılan tüm ibadetler, kara taş ve ritüelleri, şeytan taşlama, oruç, kurban...

Bana kalırsa, adaletli bir mahşer hesabında put Allah cehennemde ebedi kalacaktır.

Sitelerde Paylaş

puta tapmak o kadar da kötü bişey olmasa gerek...

kime zararı var...

kimseye dayatmadıkan sonra tahtadan şundan bundan put yapıp tapsa ne olur ki...

tanrı bence bu günahı affeder...

ama insanları kendine kul köle edip onları sömüreni haksızlık edeni affetmez...

yani iyi bir tanrıysa böyledir...

kötü bir tanrıysa ne isteyip istemediği önemli değil...

kötü bir tanrıya tapsan da şirk koşsan da keyfine yakar...

Sitelerde Paylaş

"Kul hakki" diye birsey Kuranda görmedim!

Evet kuranda net olarak böyle bir şey yok, ama müslimler arasında yaygın bir gelenek. Hep öyle derler kul hakkı mevzusu açılınca

Böyle bir şey yoktur. Bu da müslümanların yalanlarındandır.

Evet neye dayandığı tam belli değil, bir takım hadisler var ama af dileyin kıl yapın tüy dikin tadında. tam olarak affedilmez ibaresi yok

Sitelerde Paylaş

şirk ortak demek...

şirket ortaklık demek...

Yani uzun lafın kısası, sadece kendisi kölebaşı olmak istiyor.

Başkalarının kölebaşı olmasına pek tahammülü yok gibi gözüküyor.

Bu hal ve hareketi biz gariban insanlara ne kadar da benziyor, şaşırmamak elde değil.

Eh, nede olsa, ben bir insan ürünüyüm diye, bas bas bağırıyor.

Sitelerde Paylaş

şirk ortak demek...

şirket ortaklık demek...

Bu sebeple köle olarak kullanılan kelime aynı zamanda "kul" anlamına da gelir.

Aslında kelime kuldur. Ama Kuran Kirecin kölesi yerine Kirecin kulu diyor. Mealciler köle diye çeviriyor.

2:90 Allah'ın dilediği kuluna lütufta bulunarak …
2:90 allâhu min fadlihî alâ men yeşâu min ibâdih(ibâdihî)
2:186 Ve kullarım sana, Benden sorduğu zaman
2:186 Ve izâ seeleke ıbâdî
2:107 Allah, kullarına Rauf’tur.
2:107 vallâhu raûfun bil ıbâd(ıbâdi).
17:1 Âyetlerimizi göstermek için, kulunu geceleyin Mescid-i Haram’dan.
17:1 Subhânellezî esrâ bi abdihî leylen minel mescidil harâmi
Aynı “ibadi” kelimesi başka ayette "köle" olmuş::
24:32 Aranızdaki bekârları, kölelerinizden ve cariyelerinizden elverişli olanları evlendirin.
24:32 Ve enkihûl eyâmâ minkum ves sâlihîne min ibâdikum ve imâikum.
Sitelerde Paylaş

Bu Kuran'ın terminolojisi. Kelimeyi farklı yerde kullanarak ana mesajı dayıyor sana.

Tıpkı efendi diye çevrilen kelimenin TANRI anlamına gelmesi gibi.

12:42 efendinin yanında beni anarak söyle...

Tanrının yanında beni an diyor burada Yusuf. (tanrıdan kasıt oradaki kral)

Bugün aynı şekilde peygambere efendi diyor bunlar.

Sitelerde Paylaş

ZUMER-53-54

(Allah Muhammede konusur) De ki: "Ey öz benlikleri aleyhine sınırı aşan/aşırı giden kullarım! Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin! Allah, günahları tümden affeder. Çünkü O, mutlak Gafur, mutlak Rahim'dir." Azap yakanıza yapışmadan Rabbinize dönüp O'na teslim olun. Sonra size yardım edilmez.

Muhammedin kullari?!? hmmm, buna ne demeli?

Sitelerde Paylaş

Rab aslında mürebbi de bu kökten türediği gibi, gözeten, eğiten, öğreten, bildiren yani "terbiye" eden anlamındadır.

Kuran'da efendi, "mevla" dır. Mevlana efendimiz demektir. Bu iki sözcük arasında çok büyük oranda anlam çakışması vardır.

Kuran'da geçmeyen efendi gibi sözcükler üzerinden islamla ilgili görüş bildirmek hatalı olur.

Tabii kuran'da kul anlamında da köle anlamında da abd kullanılması büyük bir falso ve fiyasko. Kuran'ı düzenleyenler böyle bir hatayı nasıl yapmış, çok düşüncesiz cahil adamlarmış.

Kuran'da buna benzer bir cehalet örneği daha var. "Salat" hem yardım, hem namaz anlamında kullanılmış ki, vahim yani...

Sitelerde Paylaş

De ki: "Ey öz benlikleri aleyhine sınırı aşan/aşırı giden kullarım!

Evet, bu hata da kuran'da o kadar çok yapılır ki, insan bu kadar da cehalet olur mu der. "Kul" yani "de ki" olmaması gereken çok yerde var, olması gereken çok yerde de yok!

Yani insan kuran yazıyorsa madem, bu kadar iddialı bir şey yazıyorsa biraz özenir ya! Böyle salgara kuran mı yazılır!

Sitelerde Paylaş

kölelik düzeni tanrının affetmeyeceği en büyük günahtır...

Tamam len. Hadi tamam. Kuran'da aslında köleliğin en büyük günah olduğunun yazdığını hadi kabul ettik diyelim, ama iş nereye varacak bak şimdi: Peki kuran'a onu bunu sokuşturanlar olmuş diyorsun madem, bunu da birisi sokuştursuysa ne olacak?

Diyeceksin ki aklımızla biliriz. Ülen aklınla biliyorsan madem, tanrı sana niye kitap yollasın? Sen zaten haaa bu doğru, haaa bak bu yanlış diyorsun değil mi? Kuran'a sokuşturulanla zaten olanı (senin inancına göre konuşuyorum) anlarım diyorsun aklınla.

Ülen insana demezler mi, maden bu işi biliyorsun, tanrı diye bir hayalet uydurup niye bir de kitap gönderdi diye yalan söylüyorsunuz, niye?

Bu yalanı uydurmaya ne gerek olduğunu bir açıklayıverseniz diyorum?

Sitelerde Paylaş

19culara göre hadisciler Muhammede tapiyorlar!

Müslümanlara göre Hristiyanlar Isaya tapiyorlar, Isa onlar icin bir tanri!

Siz ve Allah'ın berisinden, kulluk/kölelik ettikleriniz, cehennem odunusunuz. Hepiniz oraya gireceksiniz. Enbiya - 98

Allah, Isa ve Muhammedi yakar mi?

Sitelerde Paylaş

ZUMER-53-54

(Allah Muhammede konusur) De ki: "Ey öz benlikleri aleyhine sınırı aşan/aşırı giden kullarım! Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin! Allah, günahları tümden affeder. Çünkü O, mutlak Gafur, mutlak Rahim'dir." Azap yakanıza yapışmadan Rabbinize dönüp O'na teslim olun. Sonra size yardım edilmez.

Muhammedin kullari?!? hmmm, buna ne demeli?

Orası de ki ey kullar olacak...

Birisi yanlışlıkla ıbad kelimesinin sonuna İyelik ye si eklemiş olabilir...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...