Jump to content

Kuran ı Muhammed mi yazdı ?

Recommended Posts

Arkadaşlar bunu bir dindar paylaşmış . Her zaman olduğu gibi sayılara ağırlık vermiş . Sizce doğruluk payı olabilir mi ? Yoksa günümüz bilimi ile bağdaştırıp saçma sapan bir şeyler mi ortaya çıkarmış ?

(Kuran ın türkçe mealini henüz okumuş değilim , en kısa zamanda bunu yapıcam )

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bunu bir dindar paylaşmış . Her zaman olduğu gibi sayılara ağırlık vermiş . Sizce doğruluk payı olabilir mi ? Yoksa günümüz bilimi ile bağdaştırıp saçma sapan bir şeyler mi ortaya çıkarmış ?

(Kuran ın türkçe mealini henüz okumuş değilim , en kısa zamanda bunu yapıcam )

Kuran bir kutsal kitaptır..Kutsal kitapta bilim olmaz..Kutsal kitapta mantık olmaz..Bu basit şeyleri anlamadan bu konularda fikir yürütülemez..Bunu bir müslüman da,ateistte göz önünde bulundurup öyle fikir belirtmelidir..

Kutsal kitabın içinden bilim çıkarmak tam bir aymazlıktır..Azıcık neye inandığını bilen birisi böyle bir şeye tenezzül etmez ama bizim müslümanların çoğunluğu gerizekalı olduğu için,sürekli kutsal kitapta bilim ararlar..Aynı mantıksızlıkla da bilim kitaplarının içinde inançlarına dair zırvalıkları ararlar..

Muhammed bir hayalettir..Hayaletler kitap yaz(a)maz..Zaten Muhammed'in Kuran'ı yazmadığını İslam tarihi söylüyor..

Sitelerde Paylaş

Kuran bir kutsal kitaptır..Kutsal kitapta bilim olmaz..Kutsal kitapta mantık olmaz..Bu basit şeyleri anlamadan bu konularda fikir yürütülemez..Bunu bir müslüman da,ateistte göz önünde bulundurup öyle fikir belirtmelidir..

anladım . şimdi günümüzde ağzı olan konuşuyor , dolayısıyla insanların kafası karışıyor . ben de ilk olarak bunu sizlere sormak istedim .

Sitelerde Paylaş

Neml 88:Sen dağları görürsün de, onları yerinde durur sanırsın. Oysa onlar bulutların yürümesi gibi yürümektedirler. (Bu,) her şeyi sapasağlam yapan Allah'ın sanatıdır. Şüphesiz ki O, yaptıklarınızdan tamamıyla haberdardır.

Cevap: Burada Hem arapçasında hemde ingilizce çevirilerinde gelecek zamandan haber vermekte olduğunu görüyoruz. Gelecek zaman fiili kullanılmıştır. Zaten anlamayanlar Neml 87 yi 88 ve 89 şeklinde okurlarsa Sura üfürüldüğü zamandan, kıyamet gününden bahsettiği görülmektedir.

82. söylenen söz başlarına geleceği zaman, onlar için yerden bir dabbe çıkarırız, insanların ayetlerimize kesin bir inanmadıklarını kendilerine söyler.

83. ve her milletten ayetlerimizi yalanlayanlardan bir grup yaparak mahşere sevk edeceğimiz gün, artık onlar hep zapt altına alınıp tutuklanırlar.
84. nihayet geldikleri zaman, allah: "siz, benim ayetlerimi, onları ilmen kavramadığınız halde yalanladınız mı? değilse ne yapıyordunuz?" buyurur.
85. zulmetmeleri yüzünden aleyhlerinde söz gerçekleşir (söylenen başlarına gelir) ve artık nutukları tutulur (konuşamazlar).
86. onlar, içinde istirahat etsinler diye geceyi, göz açmaları için gündüzü yarattığımızı görmediler mi? kesinlikte bunda iman edecek bir topluluk için birçok ibretler vardır.
87. hele sur üfürüleceği, üfürülüp de allah'ın dilediği kimselerin dışında bütün göklerdeki kimselerin ve yerdeki kimselerin hepsi ürperdiği ve hepsinin hor ve hakir olarak geldikleri gün ne korkunçtur!
88. bir de o dağları görür, onları sabit sanırsın; oysa onlar, bulut geçer gibi geçip gider. bu, her şeyi sapasağlam yaratmış olan allah'ın sanatıdır. o, şüphesiz bütün yaptıklarınızdan haberdardır.
89. her kim iyilikle gelirse, o zaman kendisine ondan daha hayırlısı vardır ve onlar o günkü korkudan güven içinde kalırlar.

He bunu da anlamayacak kişiler için madem diyorsunuz ki kıyamet günü değil de günümüz için söylemiştir. Kuran biliyor o zaman aşağıdaki ayetleri okuyup yorumunuzu siz yapınız.

KAF 7-8

Diyanet İşleri (eski) : (7-8) Allah'a yönelen her kula öğüt ve bir belge olarak yeryüzünü yaydık, oraya sabit dağlar yerleştirdik, orada her güzel türden yetiştirdik.

Diyanet Vakfi : Yeryüzünü de döşedik ve ona sabit dağlar koyduk. Orada gönül açan her türden (bitkiler) yetiştirdik.

NEBE 6

Diyanet Vakfi : (6-7) Biz yeryüzünü bir döşek, dağları da birer kazık yapmadık mı?

ENBİYA 31

Diyanet İşleri (eski) :

Yeryüzüne, insanlar sarsılmasın diye sabit dağlar yerleştirdik; rahat gidebilsinler diye aralarında geniş yollar varettik.

diğerlerine de fırsat buldukça yazacağım

tarihinde Discover tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neml 88:Sen dağları görürsün de, onları yerinde durur sanırsın. Oysa onlar bulutların yürümesi gibi yürümektedirler. (Bu,) her şeyi sapasağlam yapan Allah'ın sanatıdır. Şüphesiz ki O, yaptıklarınızdan tamamıyla haberdardır.

Cevap: Burada Hem arapçasında hemde ingilizce çevirilerinde gelecek zamandan haber vermekte olduğunu görüyoruz. Gelecek zaman fiili kullanılmıştır. Zaten anlamayanlar Neml 87 yi 88 ve 89 şeklinde okurlarsa Sura üfürüldüğü zamandan, kıyamet gününden bahsettiği görülmektedir.

82. söylenen söz başlarına geleceği zaman, onlar için yerden bir dabbe çıkarırız, insanların ayetlerimize kesin bir inanmadıklarını kendilerine söyler.

83. ve her milletten ayetlerimizi yalanlayanlardan bir grup yaparak mahşere sevk edeceğimiz gün, artık onlar hep zapt altına alınıp tutuklanırlar.

84. nihayet geldikleri zaman, allah: "siz, benim ayetlerimi, onları ilmen kavramadığınız halde yalanladınız mı? değilse ne yapıyordunuz?" buyurur.

85. zulmetmeleri yüzünden aleyhlerinde söz gerçekleşir (söylenen başlarına gelir) ve artık nutukları tutulur (konuşamazlar).

86. onlar, içinde istirahat etsinler diye geceyi, göz açmaları için gündüzü yarattığımızı görmediler mi? kesinlikte bunda iman edecek bir topluluk için birçok ibretler vardır.

87. hele sur üfürüleceği, üfürülüp de allah'ın dilediği kimselerin dışında bütün göklerdeki kimselerin ve yerdeki kimselerin hepsi ürperdiği ve hepsinin hor ve hakir olarak geldikleri gün ne korkunçtur!

88. bir de o dağları görür, onları sabit sanırsın; oysa onlar, bulut geçer gibi geçip gider. bu, her şeyi sapasağlam yaratmış olan allah'ın sanatıdır. o, şüphesiz bütün yaptıklarınızdan haberdardır.

89. her kim iyilikle gelirse, o zaman kendisine ondan daha hayırlısı vardır ve onlar o günkü korkudan güven içinde kalırlar.

He bunu da anlamayacak kişiler için madem diyorsunuz ki kıyamet günü değil de günümüz için söylemiştir. Kuran biliyor o zaman aşağıdaki ayetleri okuyup yorumunuzu siz yapınız.

KAF 7-8

Diyanet İşleri (eski) : (7-8) Allah'a yönelen her kula öğüt ve bir belge olarak yeryüzünü yaydık, oraya sabit dağlar yerleştirdik, orada her güzel türden yetiştirdik.

Diyanet Vakfi : Yeryüzünü de döşedik ve ona sabit dağlar koyduk. Orada gönül açan her türden (bitkiler) yetiştirdik.

NEBE 6

Diyanet Vakfi : (6-7) Biz yeryüzünü bir döşek, dağları da birer kazık yapmadık mı?

ENBİYA 31

Diyanet İşleri (eski) :

Yeryüzüne, insanlar sarsılmasın diye sabit dağlar yerleştirdik; rahat gidebilsinler diye aralarında geniş yollar varettik.

sen şimdi böyle anlatınca kendimi aptal gibi hissettim :) lavuk gitmiş sağdan soldan cımbızla ayet seçmiş , getirmiş oraya koymuş o zaman .. yine de diğerlerine de cevap verirsen sevinirim .

Sitelerde Paylaş

blitz dogru soluyor. ayetlerı cımbızlamıs.

ama su demir olayına kafam takıldı.

demiri biz indirdik diyo o ayeti biraz arastırmam lazım.

aynen aynen benim de . o demir olayından dolayı paylaştım zaten . demir ayetinin geçtiği sureyi falan bulup iyice okumamız lazım. bir bok çıkar . çıkmazsa da bozuk saat bile günde 2 kez doğruyu gösterir dicem . bana daha kesin kanıtlar lazım . böyle bulmaca gibi denklem gibi olmaz bu işler . madem kuran herkesin anlayacağı bir kitap , öyleyse herşeyi açıklayacak .

tarihinde Blitz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Saltanat ve ganimet amaçlayan, birkaç arabın yazdığını tahmin ediyorum. Muhammed ve Halife Ömer birlikte yazmış da olabilir.

Muhammed ve babasının ismine dikkat edersek, bu isimler sonradan verilmiş de olabilir. tabii bunlar benim tahminlerim.

Kesin olarak bildiğimiz tekşey, bu kitabın bir tanrıya ait olmadığıdır.

Sitelerde Paylaş

Kutsal kitabın içinden bilim çıkarmak tam bir aymazlıktır..Azıcık neye inandığını bilen birisi böyle bir şeye tenezzül etmez ama bizim müslümanların çoğunluğu gerizekalı olduğu için,sürekli kutsal kitapta bilim ararlar..Aynı mantıksızlıkla da bilim kitaplarının içinde inançlarına dair zırvalıkları ararlar..

Muhammed bir hayalettir..Hayaletler kitap yaz(a)maz..Zaten Muhammed'in Kuran'ı yazmadığını İslam tarihi söylüyor..

Gnostik bir islam söz konusu olabilir ki buna karşı çıkmam.Farzı misal, Toz toprak çölün içinde ayakların günde 5 kere yıkanması ne kadar mantıklıysa,soğuk ülkelerde bunu yapman,ayakta mantar ve koku sebebidir.Hava soğukken abdest almak temizlik değil ,bildiğin leş gibi ayak kokusu yaratır. Hani evrenseldi? Hani güzeldi?

Sitelerde Paylaş

aynen aynen benim de . o demir olayından dolayı paylaştım zaten . demir ayetinin geçtiği sureyi falan bulup iyice okumamız lazım. bir bok çıkar . çıkmazsa da bozuk saat bile günde 2 kez doğruyu gösterir dicem . bana daha kesin kanıtlar lazım . böyle bulmaca gibi denklem gibi olmaz bu işler . madem kuran herkesin anlayacağı bir kitap , öyleyse herşeyi açıklayacak .

enzelnâ-lhadîde. (Hadid 25)

Demiri indirdik.

vezallelnâ ‘aleyhimu-lġamâme veenzelnâ ‘aleyhimu-lmenne ve-sselvâ. (Araf 160)

Onlara kudret helvası ve bıldırcın eti indirdik.

enzele lekum mine-l-en’âmi śemâniyete ezvâ (Zümer/6)

Sizin için davarlardan sekiz çift indirdik.

Şayet bu kelime ”Dünya dışında oluştu”, ”uzaydan indirdik” anlamı taşıyorsa o zaman bıldırcın, kudret helvası, davar ve hattâ bazı ayetlerdeki elbise gibi şeylerin de uzaydan geliyor olması gerekir.

http://www.mucizeyalanlari.com/demirin-indirilmesi/

Sitelerde Paylaş

enzelnâ-lhadîde. (Hadid 25)

Demiri indirdik.

vezallelnâ ‘aleyhimu-lġamâme veenzelnâ ‘aleyhimu-lmenne ve-sselvâ. (Araf 160)

Onlara kudret helvası ve bıldırcın eti indirdik.

enzele lekum mine-l-en’âmi śemâniyete ezvâ (Zümer/6)

Sizin için davarlardan sekiz çift indirdik.

Şayet bu kelime ”Dünya dışında oluştu”, ”uzaydan indirdik” anlamı taşıyorsa o zaman bıldırcın, kudret helvası, davar ve hattâ bazı ayetlerdeki elbise gibi şeylerin de uzaydan geliyor olması gerekir.

http://www.mucizeyalanlari.com/demirin-indirilmesi/

7. yüzyıl 65 derece sıcaklığında muhammed ve islamı bir derece refah getirdi bir kaç tane 10 bin tanecik arabın hayatında,bunu inkar etmeye gerek yok. Benim şu an ki hayatımla ne ilgisi var bunun? Sırf kadim diye hamurami kanunlarına göre finansal tablolar düzenleyelim o zaman,haydi buna da eyvallah. Uzun vadeli kredileri nereye sokalım o zaman?Dinler yaratıldığının ertesi gün anlamını yitiririr. Olmayanın ,ispat edilemeyenin felsefesini yapmaktır din.

Sitelerde Paylaş

Gnostik bir islam söz konusu olabilir ki buna karşı çıkmam.Farzı misal, Toz toprak çölün içinde ayakların günde 5 kere yıkanması ne kadar mantıklıysa,soğuk ülkelerde bunu yapman,ayakta mantar ve koku sebebidir.Hava soğukken abdest almak temizlik değil ,bildiğin leş gibi ayak kokusu yaratır. Hani evrenseldi? Hani güzeldi?

İslam'ı yaratanlar gnostik(sapkın) hristiyanlar gibi duruyor..

İslam dinindeki yıkanma(abdest veya gusül) ritüeli,hristiyanlıktaki vaftiz ritüelinden araklanmadır..

Sitelerde Paylaş

Bildiğim kadarıyla, demir, eski çağlarda meteor olarak dünyaya inmiş ve peygamber zamanında biliniyormuş. diğer taraftan, demiri indirdik; "dağdaki madenden indirdik" anlamında kullanılmış da olabilir.

Yıldızlarla yön tayini konusu da bunun gibi. o zamanlarda biliniyormuş ve daha önceden keşfedilmiş. Bu nedenle kuranda geçiyor. Bu bilgi bazı astronomi kaynaklarında var.

Ancak ne varki kuranı yazanlar, yıldızlarla yön belirleyebilmek için, onların çok uzakta olması gerektiğini bilmiyor. çünkü perspektif analizi yapamıyorlar.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Demire neden kafa yoruyorsunuz?

Eski Mısırlılar tarafından yapılmış, 2000 yıllık batarya bulundu.

Bataryayı yapanlar kötü ve kafir ilan edilen Firavun kavmi.

Böyle şeyleri mucize diye lanse edersek Firavun kavmi Mucizenin kralını yapmış denilir.

Mayalar 3 bin yıldan daha önce bugün yaşayacağımız her şeyi açık seçik bir şekilde beyan etmişlerdir. 3 bin yıl önce 2012 yılından sonra dünyanın ikliminin değişeceğini yazmışlardır.
Mucize mi arıyorsunuz?
Mayalar mucizeleri ile aklınızı başınızdan alır.

Bugün girdiğim bir dükkanda muhabbet ortamı kurulmuştu...
Konu Osmanlıydı, konuşan kişinin cümlesini sonlandırmasının hemen ardından bir zat söze atıldı. Benim aslım Ermeni ama ben Osmanlı torunuyum. Benim anama küfür edebilirler, babama küfür edebilirler ama Osmanlıya küfür ettirmem dedi.

Merak ettim sempatisini ve neden diye sordum.
Osmanlı Müslümanlığı ortaya çıkarmıştır dedi.

Tabii ne diyeceksin bu sözün ardından sustum, kaldım.
Bilgi sıfır, Müslümanlığı yayanın ve ortaya çıkaranın Osmanlı olduğunu sanıyor. Yani peygamber falan kim bilmiyor.
Cahilliğin göz kör olsun dedim.
Devlet her şeyi milletine açıkça anlatmalıdır.

Ak Partinin önde gelen isimlerinden birisi Osmanlıyı ders kitaplarında anlatmayalım demişti yanlış hatırlamıyorsam. Kendisine katılmıyorum, Osmanlı nedir herkes öğrenmeli, ders kitaplarında Osmanlının yaptıklarını anlatmak lazım.

tarihinde yasarnuriaydin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Demire neden kafa yoruyorsunuz?

Eski Mısırlılar tarafından yapılmış, 2000 yıllık batarya bulundu.

Bataryayı yapanlar kötü ve kafir ilan edilen Firavun kavmi.

Böyle şeyleri mucize diye lanse edersek Firavun kavmi Mucizenin kralını yapmış denilir.

Mayalar 3 bin yıldan daha önce bugün yaşayacağımız her şeyi açık seçik bir şekilde beyan etmişlerdir. 3 bin yıl önce 2012 yılından sonra dünyanın ikliminin değişeceğini yazmışlardır.

Mucize mi arıyorsunuz?

Mayalar mucizeleri ile aklınızı başınızdan alır.

aynen , çok haklısın .

Sitelerde Paylaş

Budizm islama en az beş milyon çeker. Budizmin yanında islamın lafı bile olmaz. Dünyada bir şeye benzer doğru dürüst bir din görmek istiyorsanız budizme bakacaksınız. Budizmin öğretisi diğer dinlere göre oldukça iyidir.

İndirme lafından bir şey çıkmayacağı apaçık. Yerkabuğunda bulunan silisyumdan başka her şey, su da dahil olmak üzere her şey uzaydan gelmiştir. Hepsi... Özellikle demir indi filan diye bir şey yok. Sadece silisyum yerkabuğu soğuyup katılaştığında yeryüzünde oluşmuştur. Demir tabii ki yerin derinliklerinde milyonlarca milyarlarca ton var ama bunu çıkaramayız. Çıkarılan demir ve tüm madenler zaten uzaydan gelmiştir.

Mhammed diye biri yaşadıysa da kuran'ı kesinlikle yazmamıştır. Öyle bir olasılık söz konusu bile değil. İslamın yalan tarihine bile göre bu böyle... Kuran yazan adam karılarını cariyelerini dolanıp durmaz. Mısır'dan hediye cariye gelince onun yanından çıkmaz olmaz. Bana cariye değil papirüs gönderin, kuran'ı yazdıracağım der. Bu adamın eğer yaşadıysa bir şey yazdığı söz konusu bile değildir. Yazdırmamıştır bile. Kuranı oluşturan adamlar bunu kuran'da ayetleri ezberleyeceğim diye dilini kıpraştırıp durma diye azarlamışlardır. Ayetleri açıklamak bize ait, sen sadece allahtan ayet geldi de, yeter demişlerdir.

İslam kaynaklarını incelediğinde bile durum bu...

Sitelerde Paylaş

KAF 7-8

NEBE 6

ENBİYA 31

Diyanet İşleri (eski) :

neml 88 Kuran'ın Allah tarafından indirildiğinin açık delillerini sunan ayetlerdendir.

Akıl sahipleri pes etmeden tefekkür ettikleri zaman doğruyu bulmaları pek zor olmayacaktır. Ancak ilmi kavramadığı halde, hemen pes edenler yanlışa düşerle.

Ayetlerde dikkat ederseniz kıyamet tasviri yapılıyor. Kıyamette insanların içine düşmüş olacağı durum ibret olarak akıllarda şeklillendirilmeye çalışılıyor.

Ancak dikkat edin. 86. ayete bakın

buyuruyor Allah u teala..

Bu ayet kıyamet tasviri midir ? Yoksa kıyamet tasvir edilirken, o günün gelmesinden şüphe duyanlar için Allah'ın delilini açıkladığı ayet midir ?

86. ayette kıyameti tasvir etmeyen Allah 88, ayette de bir delil sunuyor ve insanlara ilmin sahibi olduğunu gösteriyor.

88. ayetin diğer ayetlerin kıyameti tasvir etmesinden yola çıkarak, kıyameti tasvir ettiğini savunanlar 86. ayetinde kıyameti tasvir ettiğini kabul etmelidirler.

Oysa 86. ayet kıyameti tasvir eden ayet değildir. Keza 88. ayette kıyameti tasvir etmez.

Kaldı ki bu iddia sahipleri ayetin içeriğine hiç mi bakmaz.

Kıyamet yıkım demektir. Ayette ise Allah'ın sanatından bahsetmektedir.

Ve bir kez daha görmüyorlar mı ki, ayet o dönemde yanlış zan ile durağan sanılanın aslında öyle olmadığını hatta ileri giderek bulutlar gibi ağır ağır hareket ettiği iddia ediyor.

Aklını geçtim. Vicdanını elinin üstüne koyan herkes bu ayetin kıyameti tasvir etmediğini gönül rahatlığı ile görür. Yeterki gözlerini yummasın.

Selam ile

Sitelerde Paylaş

İslam'ı yaratanlar gnostik(sapkın) hristiyanlar gibi duruyor..

İslam dinindeki yıkanma(abdest veya gusül) ritüeli,hristiyanlıktaki vaftiz ritüelinden araklanmadır..

Değildir,alakası yoktur hatta. Yahudiler cinsel ilişki öncesi banyo yapar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...