Jump to content

Allah'ı Arayan Çocuk Hay çizgi film tamamını İZLE

Recommended Posts

Sayın forumdaşların haklı dileklerini dikkate alıp, meselenin ne olduğunun kısa bir özetini geçerseniz, forum sakinleri size minnettar olacaktır. Böyle kuru kuru link vermek, kusura bakmayınız biraz bayat oluyor.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben de çocukken izlerdim. Bir de "Küçük Mücahit" diye bir çizgi film vardı. Köyü işgale uğrayan bir Afgan çocuğun serüvenini anlatıyordu. Ama onun Türkçe versiyonunu hiçbir yerde bulamadım. Nedense çizgi film sırra kadem basmış. Arapçasını bulabildim sadece. Belki izleyen / hatırlayanlarınız vardır:

https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1422579428&v=4_NuXWtBBoE&x-yt-cl=85114404&feature=player_embedded

Sitelerde Paylaş

Mantıkdışı önermelerle dolu çizgifilmi izlemeye gerek yok ama tesadüfen şöyle bir ifadeye denkgeldim; "bütün bunlar kendi kendine olamaz.."

Kendi kendine olduğunu kim söylüyor ki..?

öyle anlatıyorlarki, sanki canlılar bir anda hoppadanak oluşuvermiş. böyle bir saçmalık var mı?

Canlılar birbirini oluşturuyor. bu açıkça gözlemlenmiş bir bilimsel bilgidir. oksijen ve hidrojen suyu oluşturabildiğine göre, su ile birlikte milyarlarca yılda hiçbir canlılık oluşmayacak mıydı yani?

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mantıkdışı önermelerle dolu çizgifilmi izlemeye gerek yok ama tesadüfen şöyle bir ifadeye denkgeldim; "bütün bunlar kendi kendine olamaz.."

Kendi kendine olduğunu kim söylüyor ki..?

öyle anlatıyorlarki, sanki canlılar bir anda hoppadanak oluşuvermiş. böyle bir saçmalık var mı?

Canlılar birbirini oluşturuyor. bu açıkça gözlemlenmiş bir bilimsel bilgidir. oksijen ve hidrojen suyu oluşturabildiğine göre, su ile birlikte milyarlarca yılda hiçbir canlılık oluşmayacak mıydı yani?

aynen dediklerine katılıyorum .

Sitelerde Paylaş

Allah anca çizgi film de ya da rüya da aranır.

Başka yerde kalmadı çünkü

bir şeye dikkat ettin mi ? sen bir adadasın , yalnızsın . düşünüyorsun . bana yardım eden bir varlık olmalı , bir tanrı olmalı . Peki neden 1 tanrı ? Neden 1 den fazla değil de 1 tanrı düşünüyor ? Ya da neden tanrıyı düşünüyor ? Neden şansa , kadere veya mucize gibi şeylere inanmıyor . Ya da neden bir dağa , bir taşa , bir cisme , bir hayvana tapmıyor ? Neden aklına ilk olarak TekTanrı geliyor ? Bunu çizgifilmi yapanlara sormak lazım .

tarihinde Blitz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bir şeye dikkat ettin mi ? sen bir adadasın , yalnızsın . düşünüyorsun . bana yardım eden bir varlık olmalı , bir tanrı olmalı . Peki neden 1 tanrı ? Neden 1 den fazla değil de 1 tanrı düşünüyor ? Ya da neden tanrıyı düşünüyor ? Neden şansa , kadere veya mucize gibi şeylere inanmıyor . Ya da neden bir dağa , bir taşa , bir cisme , bir hayvana tapmıyor ? Neden aklına ilk olarak TekTanrı geliyor ? Bunu çizgifilmi yapanlara sormak lazım .

Ben çizgi film izlemedim izlemem de.

Ama dediğine göre zaten doğmatik üzerine çocuklara ver Afyon'u ver uyuşturucuyu kafalarında yarattıkları ki anlamsız şekilsiz yaratığı anandan babandan karından çocuğundan çok sev. Bu tam bir hastalık şisıfreni duygular.

Sitelerde Paylaş

Ben çizgi film izlemedim izlemem de.

Ama dediğine göre zaten doğmatik üzerine çocuklara ver Afyon'u ver uyuşturucuyu kafalarında yarattıkları ki anlamsız şekilsiz yaratığı anandan babandan karından çocuğundan çok sev. Bu tam bir hastalık şisıfreni duygular.

ben de çocukken izlemiştim zaten , ordan hatırlıyorum . bunun gibi pek çok çizgi film izlemiştik . şimdi anlıyorum ki hala ve hala onların etkisi altındayız . bilinçaltımıza işlemiş artık , kurtulması çok zor oluyor . Resmen afyon bu , başka bir şey olamaz .

Sitelerde Paylaş

ben de çocukken izlemiştim zaten , ordan hatırlıyorum . bunun gibi pek çok çizgi film izlemiştik . şimdi anlıyorum ki hala ve hala onların etkisi altındayız . bilinçaltımıza işlemiş artık , kurtulması çok zor oluyor . Resmen afyon bu , başka bir şey olamaz .

Dinler uyuşturucudur.

Sorgulayamaz ve asla aksi bir şekilde düşünemezsin zaten düşünür sorgularsan ateist en azı teist olursun.

Çün ku dinin temeli yok hiçbir şeyi sağlam değil.

Sitelerde Paylaş

Kişisel ihtirasları ve iktidarın nimetlerini alabildiğine sömürebilmek için bir nesli yobaz öğretilere köle ettiler.

Bu halk gün gelecek "ben çağdaşlaşmayacağım, bem modernleşmeyeceğim" diye ayak sürümenin bedelini ağır ödeyecek. Bunun hesabını yakında öder bu halk...

Yok allahı peygamberi öğretelim, yok evrimi öğretmeyelim, yok allah diyen çalsa da öldürse de allah için çalıyor öldürüyor diye beyinlerine küçükten kazıyalım ki rahat rahat çalalım öldürelim, yok üçten az doğurmayın ki yerin dibinde madenlerde dağlarda kim ölecek sonra iktidarımız için...

Sitelerde Paylaş

çocukluğumun çizgi filmi lan bu. dedemin evinde VHS kaseti vardı takar takar izlerdik.

hay.jpg

ayrıntılarını hatırlamıyorum ama bu çocuk daha bebekken bi adaya düşüp tek başına büyüyodu. ceylan vardı ceylan annelik yapıyodu buna. tabi büyürken bol bol: "ben kimim la nerdeyim la" diye düşünmeyi de ihmal etmiyodu sevgili üstün görüşlü yaratığımız. büyüyünce adaya bi gemi yaklaşıp ak sakallı birini adaya bırakıyodu, ak sakallı herif adada tek başına kuran okurken bizim hay onun yanına gidiyo sonra birlikte huşu içinde muhammedi anıyolar hurilere kanıyolar vs vs..

Sitelerde Paylaş

çocukluğumun çizgi filmi lan bu. dedemin evinde VHS kaseti vardı takar takar izlerdik.

hay.jpg

ayrıntılarını hatırlamıyorum ama bu çocuk daha bebekken bi adaya düşüp tek başına büyüyodu. ceylan vardı ceylan annelik yapıyodu buna. tabi büyürken bol bol: "ben kimim la nerdeyim la" diye düşünmeyi de ihmal etmiyodu sevgili üstün görüşlü yaratığımız. büyüyünce adaya bi gemi yaklaşıp ak sakallı birini adaya bırakıyodu, ak sakallı herif adada tek başına kuran okurken bizim hay onun yanına gidiyo sonra birlikte huşu içinde muhammedi anıyolar hurilere kanıyolar vs vs..

bu çizgi filmin yapıma amacı zaten ateistlere hakaret etmekti :) küçücük çocuk bile allahı buluyo , siz ne işe yararsınız gibi bir gönderme yapmak istiyorlardı

Sitelerde Paylaş

bu çizgi filmin yapıma amacı zaten ateistlere hakaret etmekti :) küçücük çocuk bile allahı buluyo , siz ne işe yararsınız gibi bir gönderme yapmak istiyorlardı

aaa öyle deme, ateistler nasıl var olduklarını düşünme gereği duymayan, aklı fikri karı-kız olan ergen liselilerdir.

zamanın imam hatipte okudum. uzun yıllar önce. o zamanlar daha çocuktum. şu anki çocukların ilköğretim okuduğu yaşlarda biz imam hatip okuyoduk. yaşın o kadar küçüktü ki, ultra dindar bi ailede büyümüş olmama rağmen şu: "herkes allahı kendi bulmalı" kavramını duymamıştım. bizim aile ultra yobaz olduğu için böyle "allahı bulma" gibi kavramları aşmış, "daha fazla sayıda huriyi bulma" ile igligeniyordu çünkü.

neyse bi gün derste hoca allah kavramından bahsederken sordu işte allah onca peygamber yollamış hâlâ inanmayan var, peki peygamber yollamamış olsa biz de mi inanmayacaktık diye. sınıftakilerden biri anında hayır inanacaktık diye bağırdı (zaten sınıftaki herkes benim gibi ultra dindar ailede yetişmiş idi) hoca aferim oğlum dedi, nasıl inanacaktık söyle bakalım dedi. çocuk da işte doğaya bakacaktık ve bu nasıl var olmuş deyip yine inanacaktık hocam dedi. hoca da: "aferim, şu senin düşündüğünü eşşek kadar adamlar akıl edemiyo" dedi ve geçti.

deist olanlara laf sokmak gibi bi amacım yok ama adam o okulda bize insani özelliklere sahip, sinirlenen, küfreden, suları kana çevirip masum isnanlara işkence çektiren, masum bebekleri suda boğarak öldüren bi yaratığa inanmamızı istiyo, bu psikopat yaratığın kanıtı olarak da: "bak şu çiçekler-böcekler var, bunlar var ise bizim psikopat da var" gibi ultra salakça bi argüman kullanıyo. orası imam hatip değil: "deist-hatip" olsa bi nebze anlarım hani.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...