Jump to content

19 Mucizesine inananlar?

Recommended Posts

19 mucizesi var diyenlere tek soru soruyorum?

Niçin ve neden 19?(17, 23 ve ya 29 değilde 19) 19 u diğerlerinden ayıran bir özellik ve ya yüce yaratıcınızın bir bağlamı mı var ve ya şanslı sayısı falan mı da 19'u kullanmış.

Gerçi Mr.Edip e de sorduk cevap çıkmadı.

Belki diğer 19 cular cevaplar??

Niçin ve neden 19(ondokuz)?

tarihinde Discover tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 179
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kuran'da Allah'ın sıfatlarından sadece birinin ebced değeri 19'dur.

Bu sıfat EL VAHİD (tek,BİR) sıfatıdır.

19 Allah'ın birliğini simgeliyor. Kuran asıl amacı da budur zaten. Şirksiz bir inanç, birlik.

Bunun dışında rakamların toplamı 1+9 = 10, 1+0 = 1 olması bilmiyorum bununla alakası var mıdır? Şahsi düşüncem.

Bazı şeyler bilinçli mi bilemiyorum. Ama anlamlı geliyor.

Mesela Kuran 114 sureden meydana geliyor.

114 = 6x19 --> 619 sayısı 114. asal sayı.

Sitelerde Paylaş

Saatler, haftalar, aylar babil kökenli olarak bilinir.

Wikipediadan(https://en.wikipedia.org/wiki/Seven-day_week#Ancient_Near_East) çeviri ile:

Babilliler her ayın 7., 14. ve 28. günlerini kutsal ya da bir başka bakış açısı ile kötü? gün olarak belirlemişler. Bu günlerin kötü olarak da isimlendirilmelerinin nedeni, bu günlerde belirli etkinliklerin yasak olmasıdır. 7 anlam yüklenebilen yıldızların sayısıdır, bu yüzden babilliler için önemlidir.

Ayrıca ayın 19. günü de öfke günü olarak da isimlendirilmiş, özel bir kötü gün. Çünkü, bu, bir önceki aydan itibaren sayıldığında, toplamda 49. gün oluyor, yani 7. haftanın sonu. Bu gün sümerlilerin savaş tanrısına (ninurta) ve ekürisi olan iyileşme tanrısına (nintinugga) adaklar sunuyorlar. Eskilerin adakları ateşte yakmakla oluyor. Bu hayvan da olsa, insan da olsa ateşte yakmak(kızartmak?) bir kurban etme yöntemi. 19 ve sekarın yakan cehennem olması da buralardan gelen bir masaldan ibaret olabilir.

19 saçmalığının tarihteki olası kökenleri.

Sitelerde Paylaş

“Allah’ın gönderdiği dini doğru anlayan tek biziz.”

Allah tarafından gönderilen bir din var ortada ve bu din, inananlarının bile %99'u tarafından (hem de 1400 yıl boyunca) yanlış anlaşılmis!

"Bu kadar yanlış anlaşılan bir din, zaten yanlıştır."

"Benim inancımın bilimsel kanıtları var."

hem de "Kuran'ı müşrikler/ateistler vs. anlamaz."

"2 kere 2, 4 eder; ama müşrikler anlamaz!!!"

“Benim elimde bir kitap var. Bu kitapta 114 sure var. Bu sayıyı 19’a tam bölebiliyoruz. İşte bu, Kuran’ın Allah’tan geldiğinin bir kanıtıdır.”

Ortada bir kitap var, bu kitaptaki bazı sayılar 19’a tam bölünüyor (gerçi bunu yapabilmek için de KAFANIZA GÖRE bir sürü toplama-çıkarma işlemi yapıyorsunuz!) ve bunun adı “kanıt” oluyor. Suna “Ben, inanmak istediğim şeye inanıyorum ve kafamdan uydurduğum bu bahanelere ‘kanıt’ adını verdim.” demek daha dogru olmaz mi?

Kuran’da 6236 ayet vardır ve bu sayı 19’a bölünmez. Edip Yüksel, bu sayıyı 19’a bölebilmek için, Kuran’da numarasız şekilde bulunan 112 besmeleyi de bu sayıya ekler. Gerçi Kuran’da 112 tane numarasız besmele olduğu ya da Tevbe Suresi’nin başında besmele olmadığı gibi bilgileri, “Kuran’dan başka kaynak kabul etmem.” diyen bir kişi, hangi kaynaktan öğrenmiş, onu bilemiyoruz!

Son soru: 19’un bir metodu var mı?”

Sitelerde Paylaş

19 Allah'ın birliğini simgeliyor. Kuran asıl amacı da budur zaten. Şirksiz bir inanç, birlik.

Bunun dışında rakamların toplamı 1+9 = 10, 1+0 = 1 olması bilmiyorum bununla alakası var mıdır? Şahsi düşüncem.

Tamamıyla çıkarım sağlamak.

1.cisi ebcedi iyi biliyorum. Hatta ben sana 1 tane ebced olmadığını da söyliyeyim. Küçük ebced, büyük ebced daha nicesi bunlarla bir takım tarihler rakamlar çıkarılıyor. Yahudilerinde kullandığı, hatta daha eski geleneklerde görülmekte harflere rakam verilmesi. Sizlerde çıkarmışsınız. İyi güzel hoş ta Pekala yüce Cenab'ı Hakkınızın en muazzam ismi olan Allah lafzı ebced değeri neden 19 la alakası yok(66)?

Madem 19 bu kadar önemli Allah kelimesinin ebcedinin neden 19 la alakası yok...

2.Matematik bir dildir. Sizler 10luk sayı sistemini ve arapça dili kullanıyorsunuz ve bu çıkarımlar yapılmış.

Hexadecimalle, oktal sayı sistemiyle çalışırsan ve ya bilgisayarlar gibi ikili sayı sistemiyle çalışırsan komple çöpe atacağın bir sistemdir.

tarihinde Discover tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1 sayma sayılarının en küçüğü 9 tek haneli olarak en büyüğüdür.

Ayrıca 17 olsaydı neden 17 diye sorulabilirdi.

Bunlar 19'a sağlam olarak inanan birinin cevapları olacaktır.

Birde antiateistin yazdığı vahid durumu var.

Miras paylaşımı yapılamıyor fakat iş 19'a gelince çok değişik şeyler çıkıyor ortaya.

Sitelerde Paylaş

Toma incili de 114 ayetten oluşuyor;

http://users.misericordia.edu/davies/thomas/Toma1.htm

Bu 19 zırvasını irdelemeye gerek yok..Bu tıpkı 31 rakamını irdelemeye benziyor..Niye 31?Çok önemli sanki :lol:

Sitelerde Paylaş

Tamamıyla çıkarım sağlamak.

1.cisi ebcedi iyi biliyorum. Hatta ben sana 1 tane ebced olmadığını da söyliyeyim. Küçük ebced, büyük ebced daha nicesi bunlarla bir takım tarihler rakamlar çıkarılıyor. Yahudilerinde kullandığı, hatta daha eski geleneklerde görülmekte harflere rakam verilmesi. Sizlerde çıkarmışsınız. İyi güzel hoş ta Pekala yüce Cenab'ı Hakkınızın en muazzam ismi olan Allah lafzı ebced değeri neden 19 la alakası yok(66)?

Madem 19 bu kadar önemli Allah kelimesinin ebcedinin neden 19 la alakası yok...

2.Matematik bir dildir. Sizler 10luk sayı sistemini ve arapça dili kullanıyorsunuz ve bu çıkarımlar yapılmış.

Hexadecimalle, oktal sayı sistemiyle çalışırsan ve ya bilgisayarlar gibi ikili sayı sistemiyle çalışırsan komple çöpe atacağın bir sistemdir.

O halde başlık açmana gerek yok. Kendin olayı çözmüşsün.

selam.

Sitelerde Paylaş

O halde başlık açmana gerek yok. Kendin olayı çözmüşsün.

selam.

Seni miras paylaşımını yapmaya davet ediyorum,

Kitapta yazılan oranlar tutmuyor,

Paylaşım yapıldığında yazılan oranlardan farklı oranlar ortaya çıkıyor.

Sitelerde Paylaş
Birde antiateistin yazdığı vahid durumu var.

Besmele Kuran'ın "anahtarı" gibi.

Tamamiyle Kuran'ı çepeçevre sarmış durumda.

Besmelede yer alan kelimelerin ayrı ayrı 19un katı gelmeleri dışında başka 19 fonksiyonları da mevcut.

Mesela besmelede yer alan kelimelerin bulunduğu ayetlerin sayısı tamıtamına "1919"

Besmelede yer alan kelimelerle Allah'ın sıfatları arasında da bir ilişki mevcut.

Şöyle ki:

Allah ismi Kuranda 2698 adet geçer. Allah'ın sıfatlarından sadece birinin ebced değeri 2698'dir. (Zul-Fadlil Azim)

Rahman kelimesi 57 defa geçer. Allah'ın sıfatlarından sadece birinin ebced değeri 57'dir. (Mecid)

Rahim kelimesi 114 defa geçer. Allah'ın sıfatlarından sadece birinin ebced değeri 114'dir. (Cami)

"İsim" kelimesi 19 defa geçer. Allah'ın sıfatlarından sadece birinin ebced değeri 19'dur. (Vahid)

Burada bazı eleştiriler var. "İsim" kelimesi sıfat değildir diyorlar. Olabilir:

Bu durumda ilginç olan Allah'ın sıfatlarından sadece birinin Kurandaki tekrarı 19'dur.(şahid). Bunun karşılığında ise sadece Vahid sıfatı ebced degeri olarak 19dur.

Yani şahitlik ile vahidin eşleşmesi de ilginç. Zira Allah bir ayetinde kendisini "birliğine şahit" biri olarak gösteriyor.

Aklı olan insan ayrıca bu durumdan şunu çıkarır:

Kuran daha yazılmadan önce besmelede yer alacak kelimelerin Kuran içerisinde kaç defa tekrar edileceğini belirlenmiş.

Zira Kuran içerisinde kullanılan Zul-Fadlil Azim sıfatının ebced degerinin 2698 oluşu daha en başta bilinen bir durumdu. Allah ismi bu sayıda tekrar edilecekti.

rj8NyM.jpg

Miras konusunda uzman değilim, burada konu hakkında araştırma yapan bir arkadaşın yazısı var. Kendisine facebooktan ulaşabilirsin:

http://levhalar.blogspot.com.tr/2012/08/kurannn-miras-bolusumunde-hata-yoktur.html

Sitelerde Paylaş

Yukarıdaki tablo besmelede yer alan kelimelerin Kuran'da kaç adet geçeceğine dair adeta bir "onay" gibi.

Bu durumda istisnasız her kafa günümüz Kuran'da yer alan 2699 adet Allah isminin gerçekte 2698, 115 Rahim isminin gerçekte 114 olduğunu bilir.

Ayet sayısın da 6348 olması (19k +2) baş şüpheli.

Bu durum 1990 yılına kadar Reşad'ın kafasını kurcalayan bir durumdu.

Başında besmele olmamasıyla zaten dikkat çeken tevbe suresinde yer alan 128-129'un sonradan ekleme olduğu ortaya çıkınca tüm tablo yerli yerine oturmuş oldu. Gerçekte ayet sayısı 6346(19x334) Rakamlarının toplamı dahi 19. (6+3+4+6)

Gerisi zaten müddesir 31de anlatılıyor. bu ayetler bir test bir fitne olmuş durumda.

Allahın 19 sayısına karşı "kelle sayıları". Yani Allahın delilleri mi yoksa küçüklüğünden beri kafana sokulan dini öğretiler mi ?

19 sadece ve sadece seni Kuran'a yönlendiriyor. Vahid sıfatının 19 olan ebced degeri anlam kazanıyor.

Tarih boyunca süregelen sınav.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Besmele Kuran'ın "anahtarı" gibi.

Tamamiyle Kuran'ı çepeçevre sarmış durumda.

Besmelede yer alan kelimelerin ayrı ayrı 19un katı gelmeleri dışında başka 19 fonksiyonları da mevcut.

Mesela besmelede yer alan kelimelerin bulunduğu ayetlerin sayısı tamıtamına "1919"

Besmelede yer alan kelimelerle Allah'ın sıfatları arasında da bir ilişki mevcut.

Şöyle ki:

Allah ismi Kuranda 2698 adet geçer. Allah'ın sıfatlarından sadece birinin ebced değeri 2698'dir. (Zul-Fadlil Azim)

Rahman kelimesi 57 defa geçer. Allah'ın sıfatlarından sadece birinin ebced değeri 57'dir. (Mecid)

Rahim kelimesi 114 defa geçer. Allah'ın sıfatlarından sadece birinin ebced değeri 114'dir. (Cami)

"İsim" kelimesi 19 defa geçer. Allah'ın sıfatlarından sadece birinin ebced değeri 19'dur. (Vahid)

Burada bazı eleştiriler var. "İsim" kelimesi sıfat değildir diyorlar. Olabilir:

Bu durumda ilginç olan Allah'ın sıfatlarından sadece birinin Kurandaki tekrarı 19'dur.(şahid). Bunun karşılığında ise sadece Vahid sıfatı ebced degeri olarak 19dur.

Yani şahitlik ile vahidin eşleşmesi de ilginç. Zira Allah bir ayetinde kendisini "birliğine şahit" biri olarak gösteriyor.

Aklı olan insan ayrıca bu durumdan şunu çıkarır:

Kuran daha yazılmadan önce besmelede yer alacak kelimelerin Kuran içerisinde kaç defa tekrar edileceğini belirlenmiş.

Zira Kuran içerisinde kullanılan Zul-Fadlil Azim sıfatının ebced degerinin 2698 oluşu daha en başta bilinen bir durumdu. Allah ismi bu sayıda tekrar edilecekti.

rj8NyM.jpg

Miras konusunda uzman değilim, burada konu hakkında araştırma yapan bir arkadaşın yazısı var. Kendisine facebooktan ulaşabilirsin:

http://levhalar.blogspot.com.tr/2012/08/kurannn-miras-bolusumunde-hata-yoktur.html

1+142+3+6 = 152/19 = 8

Normal midir?

Sitelerde Paylaş

Besmelenin "Bismi" Kuranda 3 defa geçer. 19a uymadigindan başından biraz kırpıp 19a uyan "ismi" sayılır!!!

Aynı anlamda, Kuranda 5 kere geçen başka (hatırlayamadığım) bir kelime daha var ama 19 uymadigindan görmezden gelinmiş!!

3+19+5=27!!! Olmadi, sayılmaz;-)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...