Jump to content

19 Mucizesine inananlar?

Recommended Posts

• İleti 179
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1+142+3+6 = 152/19 = 8

Normal midir?

Tek başına olsaydı tesadüf derdim. Ama 19 sisteminin yer aldığı besmelede tesadüf olarak görmüyorum.

Besmelenin "Bismi" Kuranda 3 defa geçer

Deliller kelimelerin yalın sayılacağını belirtiyor.

Aynı şekilde Kamer 27 adet, Ay 12 adet ve Gün sayımları 365 adet geçmektedir.

Ayrıca BSM bir kenara bırakılmamış. BSM Kuran'ı 3e bölecek şekilde yerleştirilmiş.

İlgili kelime 1:1 11:41 27:30 ayetlerinde yer alır.

1:1 ayetinden 11:40 ayetine kadar 1520 (19 x 80) toplam ayet,

11:41 ayetinden 27:29 ayetine kadar 1691 (19 x 89) toplam ayet,

27:30 ayetinden Kuran'nın sonuna kadar 3135 (19 x 165) toplam ayet geçer.

Bununla ilgili başka delillerde var ama akledemeyeceğin için uğraşmayacam.

Sitelerde Paylaş

beyler dıscover hemde antı ateıstın yazılarını ciddiye almayın.

2side zırva.

adam kurandakı 19 mucizesınden bahsedıyor.

la muhammedın yasayıp yasamıdıgı bıle bellı degıl :)

Keladam... Bu forumda başkaları beğense de beğenmese de herkes, kendi inancını savunuyor.

Onlara bu tür, içeriksiz yorumlarla değil, karşı argümanlar geliştirerek cevap vermelisin.

Sitelerde Paylaş

Keladam... Bu forumda başkaları beğense de beğenmese de herkes, kendi inancını savunuyor.

Onlara bu tür, içeriksiz yorumlarla değil, karşı argümanlar geliştirerek cevap vermelisin.

ya hacı abi adamın bahsettıgı konu sacmalıktan başka bısey degıl.

ne mucısesi ne 19u???

7.yuzyılda yasamıs araplar ne anlar matematık hesabından?

Sitelerde Paylaş

beyler dıscover hemde antı ateıstın yazılarını ciddiye almayın.

2side zırva.

adam kurandakı 19 mucizesınden bahsedıyor.

la muhammedın yasayıp yasamıdıgı bıle bellı degıl :)

:D

Adam ya okumuyor ya okuduğunu anlamıyor ya da hem okumuyor hem anlamak istediğini anlıyor.

Antiateist 19 u savunurken ben senin gibi cahilce yoktur diye cevap vermek yerine olmadığını bilimsel olarak sunmak zorundaym

Sitelerde Paylaş

ya hacı abi adamın bahsettıgı konu sacmalıktan başka bısey degıl.

ne mucısesi ne 19u???

7.yuzyılda yasamıs araplar ne anlar matematık hesabından?

Cebiri Araplar icat etmiştir. Yani matematikten anlayanları da var aralarında..

Sitelerde Paylaş

Mesela besmelede yer alan kelimelerin bulunduğu ayetlerin sayısı tamıtamına "1919"

rj8NyM.jpg

Aha buldum.

müddesir 74ncu sure olduğu için ilk iki ayetinin toplam ebced değeri 1974 olacak şekilde ayarladılar. aynen 1919 da olduğu gibi. Yani 1900+19 demek istedim. Reşad halife 1974 te keşfetti niye toplam değeri 1974 bu tesadüf mü diyecek olursan ben de o zaman allah besmeledeki kelimelerin bulunduğu ayet sayısını 1919 yaparak neyi amaçladı? Kurtuluş Savaşı da 1919da başladı. Sen gene bu tesadüf olamaz diyeceksin tıpkı 1974te olduğu gibi. E ben de diyeceğim ki senin allah bizim kurtuluş savaşını işaret ederek neyi amaçladı? Türklerin herhangi bir üstünlüğü ya da kutsiyeti mi var? Tarihte en az onun kadar önemli bir sürü olay var bu kadar olay arasından niye bizim kurtuluş savaşımız? Zaten allah hep Ortadoğu ve Mezopotamya'yı kayırıyor onun ne işi olur biz Türklerle?

Yani kısaca demek istediğim 1919 nasıl bir tesadüf ise 1974 de tesadüftür.

Atatürk'ün hayatındaki 19lar da aslında 19 putunu yıkan bir başka etkendir. Çünkü kendisi dinsizdi. O yüzden bir kutsiyeti olamaz. Şimdi diyeceksin ki atatürk sünni bir ateistti. Ben de derim ki ee atatürk senin 19'culuk dininden haberdar olsaydı belki gene kurana inanmayacaktı? Nereden biliyorsun inanacağını? Hadi inandı diyelim ki. Ee belki dindar biri olmayacaktı hatta sıradan ünsüz kendi halinde bir adam olacaktı. Mesela turan dursuna da sen sünni ateist diyorsun. O adamın ehli sünnetieleştirien kitapları sayesinde bir sürü insan dinden çıktı. Yani bu adam da ehli sünnetle baya bir mücadele etmiş bu uğurda ölmüş hatta. Turan dursunun hayatında niye hiç 19 yok? Bu adam da Atatürk kadar olmasa bile baya bir mücadele etmiş ehli sünnetle canını bile vermiş ama gel gör ki senin allah takmamış bile turan dursunu. Çok ayıp. Reşat halifenin hayatında niye sadece 2-3 tane 19 var? 19u keşfeden kişi ve üstelik o da bu yolda can vermiş?

Edip yüksel de gece gündüz çalışıyor videolar yapıyor 19u yaymak için canını dişine takıyor yani o 19culuk dinine atatürkten çok daha fazla hizmet etmiş ve etmeye de devam ediyor. Üstelik atatürk dolaylı olarak istemeden hizmet etmiş. Atatürk 19culuk dininden haberdar olsaydı belki hiç umursamayacaktı bile. Bu nedenle atatürkün hayatında çok fazla 19 olması anlamsız bir şey. Atatürkun hayatında bu kadar çok 19 olduğuna göre edipin hayatının baştan aşağı 19la kaplı olması lazım ama niye öyle değil?

Büyük ihtimalle dediklerimden sen de dahil olmak üzere kimse bir şey anlamayacak ama yine de yazayım dedim.

Not:resmi de alıntıladım çünkü tesadüf diyen biri olmadı zaten.

tarihinde Türk Torunu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türk Torunu:

Kuranla Kurtuluş Savaşının ne alakası var Allah aşkına.

Besmele ile Kurtuluş savaşının ne alakası var :)

Fakat diğerinde hem ayetin anlamı, hem bulunduğu sure, harf ve ebced değerleri ilgili konunun açığa çıktığı zamana vurgu yapıyor.

Bu ikisi arasındaki farkı görebileceğini düşünüyorum.

"Eğer 19 mucizesi varsa Kuran gerçektir ve Allah vardır"

Hacı bu cümleni hatırlıyor musun ?

Yıllar önce 19.org forumunda dile getirmiştin

:)

Hacı bu soruma cevap vermedin.

19.org Harun Yahya tarafından kapatıldığı zaman veri tabanı kaybedildi. Şimdi arayıp gösteremiyorum. Ama böyle bir cümle kurduğunu hatırlıyorum.

Tesadüfen aklıma geldi, topladım 19'un tam katı çıktı.

Daha önce biliyor muydun?

evet.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

" Mucize varsa Kur'an gerçektir ve Allah vardır.."

Yok aynen şöyle demiştin:

"19 mucizesi varsa Kur'an gerçektir ve Allah vardır.."

Harun forumu patlatmasaydı getirebilirdim.

Neyse çok önemli değil, seni görmüşken söyleyivereyim dedim sadece.

Sitelerde Paylaş

Türk Torunu:

Kuranla Kurtuluş Savaşının ne alakası var Allah aşkına.

Besmele ile Kurtuluş savaşının ne alakası var :)

Fakat diğerinde hem ayetin anlamı, hem bulunduğu sure, harf ve ebced değerleri ilgili konunun açığa çıktığı zamana vurgu yapıyor.

Bu ikisi arasındaki farkı görebileceğini düşünüyorum.

Hacı bu soruma cevap vermedin.

19.org Harun Yahya tarafından kapatıldığı zaman veri tabanı kaybedildi. Şimdi arayıp gösteremiyorum. Ama böyle bir cümle kurduğunu hatırlıyorum.

evet.

sen demedin mi b.k. geçtiği ayet sayısı 1919 diye?

Ben de dedim ki kurtuluş savaşının 1919da başlaması nasıl bir tesadüf ise 1974 de tesadüftür.

Ayrıca Atatürk, Reşad halife, turan dursun, edip yüksel ile ilgili kısma cevap vermememişsin.

Sitelerde Paylaş

" Mucize varsa Kur'an gerçektir ve Allah vardır.."

Yok aynen şöyle demiştin:

"19 mucizesi varsa Kur'an gerçektir ve Allah vardır.."

Harun forumu patlatmasaydı getirebilirdim.

Neyse çok önemli değil, seni görmüşken söyleyivereyim dedim sadece.

Öyle olsun.. Bize 19'un bir mucize olduğunu kanıtla.. Hemen Müslüman oluyorum. Hiç beklemeyeceğim.

Sitelerde Paylaş

Öyle olsun.. Bize 19'un bir mucize olduğunu kanıtla.. Hemen Müslüman oluyorum. Hiç beklemeyeceğim.

Ediple yıllardır süren bir arkadaşlığın var. O zamandan bu zamana bir şey değişmediğine göre mucize beklentilerimiz farklı.

Türk Torunu:

Kişilikler önemli değil, yaptıkları önemli.

Atatürkle edip'i reşad'ı karşılaştırdın ya daha ne diyeyim.

Biri Kuranı anlatıyor diğeri ülke tarihini değiştiren ve farkında veya farkında olmadan Kuran lehine yaptırımlarda bulunana biri.

Kuranda kurtuluş savaşına hitap eden bir ayet olsa ve bu ayetlerin ebced degeri 1919 olsa eh belki bi rşeyler konuşabilirdin.

Ama biri Kuranla alakalı bir durum, diğeri alakasız bir şey.

Bir arazinin 1919 metrekare olmasıyla Kurtuluş savaşı ne kadar bağlantılı ise dediğin şey de o kadar bağlantılı.

Akıl sahibi birisinin burada soracağı soru:

"nasıl oluyor da besmeledeki kelimelerin tamamını içeren ayet sayısı 1919 olur. Hmm... Muddesir suresinde de 19la alakalı bir durumdan bahsediliyor. alla alla ilginç.." gibi sorgulayıcı şeyler demeliyken adam gelmiş kurtuluş savaşından bahsediyor.

güleyim mi ağlayayım mı. :)

Sitelerde Paylaş

Ediple yıllardır süren bir arkadaşlığın var. O zamandan bu zamana bir şey değişmediğine göre mucize beklentilerimiz farklı.

Türk Torunu:

Kişilikler önemli değil, yaptıkları önemli.

Atatürkle edip'i reşad'ı karşılaştırdın ya daha ne diyeyim.

Biri Kuranı anlatıyor diğeri ülke tarihini değiştiren ve farkında veya farkında olmadan Kuran lehine yaptırımlarda bulunana biri.

Kuranda kurtuluş savaşına hitap eden bir ayet olsa ve bu ayetlerin ebced degeri 1919 olsa eh belki bi rşeyler konuşabilirdin.

Ama biri Kuranla alakalı bir durum, diğeri alakasız bir şey.

Bir arazinin 1919 metrekare olmasıyla Kurtuluş savaşı ne kadar bağlantılı ise dediğin şey de o kadar bağlantılı.

Akıl sahibi birisinin burada soracağı soru:

"nasıl oluyor da besmeledeki kelimelerin tamamını içeren ayet sayısı 1919 olur. Hmm... Muddesir suresinde de 19la alakalı bir durumdan bahsediliyor. alla alla ilginç.." gibi sorgulayıcı şeyler demeliyken adam gelmiş kurtuluş savaşından bahsediyor.

güleyim mi ağlayayım mı. :)

Atatürk tabi ki resaddan ve edipten çok daha önemli bir insan. Eğer al ilah diye bir tanrı olsaydı atatürk ondan da çok çok çok daha önemli biri olacaktı.

Demek istediğim Atatürk dolaylı olarak istemeden farkında olmadan senin 19culuk dinine katkıda bulundu. Ama Edip ve Reşad doğrudan 19culuğa hizmet ettiler/ediyorlar. Reşad 19u yaymaya çalışırken öldü, edip de gece gündüz bunun için çalışıyor. Büyük ihtimalle sünniler onu da öldürür(tabi yanlış anlama böyle bir şey istemiyorum). Atatürkün hayatında bu kadar çok 19 varken neden edip ile reşadınkinde dikkate bile alınmayacak kadar az?

Ayrıca ben 19 koduna tesadüf diye bir şey demedim. Sadece 1974 için tesadüf dedim.

tarihinde Türk Torunu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir kere ben Atatürk'ün hayatındaki 19 kesinlikle Allah tarafından konulmuştur demiyorum. Sadece ilginç buluyorum bunu forumda bahsetmiştim.

Ne reşat ne Edip şirkle yönetilen bir ülkeyi Kuran lehine çevirebildi.

Ezanın türkçe okunmasını kişisel bir görüş olarak belirten birisi ile Ezanı türkçe yapan ve ezanı böyle okutan Atatürkle aynı seviyede olabilir mi ?

Bende 19u anlatıyorum, benim hayatımda 19la ilgili bişi yok. Olmak zorunda mı, değil..

Sitelerde Paylaş

Ha çok istiyorsan reşatın hayatından çıkartabilirsin.

Reşatın vaaz verdiği ve aynı zamanda öldürüldüğü caminin yapım yılı 1919 mesela. Bulunduğu parselin nosu 114. Bulunduğu anayolun ismi Road 19.

Reşatı öldüren adam 19 yıl sonra yakalandı.

Reşat 1974 yılında 38(19x2) yaşındaydı.

Reşadın ismini oluşturan kökler Kuranda 19 defa geçiyor.

Edipin doğum tarihi 1957.

Ama bunların benim için pek önemi yok. Amaç kişiler değil çünkü. Millet kişilere baktığı için insanları putlaştırdı.

Sitelerde Paylaş

Besmele Kuran'ın "anahtarı" gibi.

....

Allah ismi Kuranda 2698 adet geçer. Allah'ın sıfatlarından sadece birinin ebced değeri 2698'dir. (Zul-Fadlil Azim)

Rahman kelimesi 57 defa geçer. Allah'ın sıfatlarından sadece birinin ebced değeri 57'dir. (Mecid)

Rahim kelimesi 114 defa geçer. Allah'ın sıfatlarından sadece birinin ebced değeri 114'dir. (Cami)

"İsim" kelimesi 19 defa geçer. Allah'ın sıfatlarından sadece birinin ebced değeri 19'dur. (Vahid)

.....

Kontrol edelim bakalim anlattiklarin ne kadar dogru.

"BISM" 3 defa gecer, "ISM" 19 defa gecer, ayni anlamdaki "ISMuHu" 5 defa gecer. 3+19+5=27

HUCURÂT-11 Ey inananlar! Bir topluluk başka bir toplulukla alay etmesin! Olabilir ki, alay ettikleri topluluk kendilerinden hayırlıdır. Kadınlar da başka kadınlarla alay etmesinler. Alay ettikleri, kendilerinden hayırlı olabilir. Öz benliklerinizi ayıplamayın/kendi nefislerinizde ayıplar aramayın; birbinize lakaplar yakıştırmayın. İmandan sonra sapıklıkla adlanmak ne kötü şeydir! Kim ki tövbe etmez, işte böyleleri zalimlerdir.

"sapiklikla ADLANMAK" Bunuda mi Allahin isimlerinden sayiyorsun?

"ALLAH" ismiyle devam edelim. Hangi ayetlerde geciyor yazabilirmisin?

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah'ın ismi diye bir ayrım yok. İsim kelimelerine bakılıyor. Tekil ve yalın. Çoğulları farklı formlarda. Rahimler, rahmanlar da dahil buna.

"ALLAH" ismiyle devam edelim. Hangi ayetlerde geciyor yazabilirmisin?

http://corpus.quran.com/qurandictionary.jsp?q=Alh#(1:1:2)

2699 times as the proper noun allah (ٱللَّه)

Site 9:128/129u saydığı için 2699 gösteriyor.

Orada listeyi görebilirsin.

Bu arada sitenin kurucularının 19la bir alakası yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...