Jump to content

19 Mucizesine inananlar?

Recommended Posts

HUCURÂT-11 İmandan sora fâsıklık ne kötü bir isimdir!

Bu Allahin ismi olarak sayiliyor, asagidakinler sayilmiyor!!! Cünkü 19a uymuyor!!!!

HÛD-41 Dedi ki: 'Gemiye binin. Akması ve durması ALLAH'ın adıyladır. Rabbim çok Bağışlayandır, Rahimdir.' bismillâhi (bi ismi allâhi) : Allah'ın adıyla

NEML-30 'O, Süleyman'dandır, ve o, 'Rahman ve Rahim ALLAH'ın İsmiyle' dir' bismillâhi (bi ismi allâhi) : Allah'ın adıyla

Zamanim olunca devam edecem.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 179
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İsim : sayılır

İsmi : sayılmaz

onunismi: sayılmaz

onungünü: sayılmaz

ismiyle: sayılmaz kelimenin kökünde yer alan harf düşmüş.

isimi ile: sayılır. isim sözcüğü yalın halde bozulmamış formda.

Bu aynı şekilde gün ve ay sayımlarında da yapılmaktadır. Her sayımda bunu görebilirsin.

Kısacası görsel olarak ben "isim" sözcüğünü tek başına görmeliyim.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuranda Allah ismi 2698 defa geçer.

Allahlar diye bir form olsaydı sayılmayacaktı. Böyle bir form yok.

Ama gün ifadesinin çoğul formu doğal olarak Kuran'da yer alıyor.

İsim içinde geçerli. İsim kelimesi aynı türkçede olduğu gibi ek aldığında "i" düşebiliyor. Kuran'ı tasarlayan bunları baz almış.

Sitelerde Paylaş

Kısacası görsel olarak ben "isim" sözcüğünü tek başına görmeliyim.

Burada ilginç bir durum var.

96. surenin 1. ayetinde BSM formatında yazılması gereken sözcük, BİSM formatında (elif düşmeden) yazılmıştır.

Bunun neden böyle yazıldığını çoğu kişi anlamamış. Bu yazımla ilgili tarihte dolaşan tartışmalar vardı yanlıs hatırlamıyorsam.

Ama nedeni artık çok basit.

Amaç İSM'leri 19a tamamlamak.

Türkçeye çevirirsem (türkçe ile aynı tarzda kullanımı)

"İsmiyle gurur duyar"

Bu cümle 96. surenin 1. ayetinde "isimi ile gurur duyar" şeklinde yazılmış.

enteresan..

Sitelerde Paylaş

1:1

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ (elif düşmüş b gelmiş)

96:1

اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ

(b var ama elif düşmemiş, düşmesi gerekirdi oysa. Amaç 96. sureye kadar 18 adet geçen isim kelimesini 19a tamamlamak. Bu sebeple Kuran yazarı Elif harfini düşürmüyor. Böylece buna dikkat çekerek bir kasıt olduğuna vurgu yapıyor aynı zamanda)

Sitelerde Paylaş

Allah'ın ismi diye bir ayrım yok. İsim kelimelerine bakılıyor. Tekil ve yalın. Çoğulları farklı formlarda. Rahimler, rahmanlar da dahil buna.

http://corpus.quran.com/qurandictionary.jsp?q=Alh#(1:1:2)

2699 times as the proper noun allah (ٱللَّه)

Site 9:128/129u saydığı için 2699 gösteriyor.

Orada listeyi görebilirsin.

Bu arada sitenin kurucularının 19la bir alakası yok.

Sen şimdi namazı türkçe mi kılıyorsun?
Sitelerde Paylaş

Allah'ın ismi diye bir ayrım yok. İsim kelimelerine bakılıyor. Tekil ve yalın. Çoğulları farklı formlarda. Rahimler, rahmanlar da dahil buna.

http://corpus.quran.com/qurandictionary.jsp?q=Alh#(1:1:2)

2699 times as the proper noun allah (ٱللَّه)

Site 9:128/129u saydığı için 2699 gösteriyor.

Orada listeyi görebilirsin.

Bu arada sitenin kurucularının 19la bir alakası yok.

Devam edelim.

Bundan önce "BISMI"nin "B"si silinir, "Lilah" gramer olarak ayni olsa da degistirilmez ama "Allah" araniyor denilir!!! Asagidaki gibi.

Bakara - 221 ve allâhu : ve Allah

Asagidaki kelime de "ALLAH" olarak sayilir.

A'RÂF-180 ...En güzel isimler ALLAH'ındır..

Ama bunlar sayilmaz!!!

MÂİDE-114 Meryem oğlu İsa şöyle yakardı: "Allahım, ey Rabbimiz! Üzerimize gökten bir sofra indir...

ZUMER-46 De ki: "Ey Allah'ım! Ey gökleri ve yeri yaratan, ey görülemeyeni ve görüleni bilen!

Kafadan kurallar koy,19u buluncaya kadar.

"RAHIM" hangi surelerde var? Ve hangi kurala göre sayiliyor veya sayilmiyor?

Sitelerde Paylaş

Sana verdiğim sitenin 19la alakası olmadığını billassa yukarıda belirttim. Zira bu eleştiriyi getireceğini biliyordum.

Verdiğin maide 114 ve zumer 46 tamamiyle farklı bir formdur.

Bu sebeple verdiğim site bunu ayırmış:

• five times as the form of address allahumma (ٱللَّهُمَّ)
Form of address - O Allah (3:26:2) l-lahuma O Allah قُلِ اللَّهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَنْ تَشَاءُ (5:114:5) l-lahuma O Allah قَالَ عِيسَى ابْنُ مَرْيَمَ اللَّهُمَّ رَبَّنَا أَنْزِلْ عَلَيْنَا مَائِدَةً مِنَ السَّمَاءِ (8:32:3) l-lahuma O Allah وَإِذْ قَالُوا اللَّهُمَّ إِنْ كَانَ هَٰذَا هُوَ الْحَقَّ مِنْ عِنْدِكَ فَأَمْطِرْ عَلَيْنَا حِجَارَةً (10:10:4) l-lahuma O Allah دَعْوَاهُمْ فِيهَا سُبْحَانَكَ اللَّهُمَّ وَتَحِيَّتُهُمْ فِيهَا سَلَامٌ (39:46:2) l-lahuma O Allah قُ
Sitelerde Paylaş

Allah ismini içeren listeyi elde ettikten sonra şunu da test et. Excel dosyasını gönderebilirim.

BE6JVL.jpg

Şunu belirteyim. Edip'in kitabında sadece ayet no toplamları (118123) veriliyordu.

Tabii ben bunu kabul etmedim. Zira Sure toplamlarının da aynı mantıkla 19un katı gelmesi gerektiğini düşünüyordum.

Yıllar sonra bir arkadaş bunu hesaplamış ve sure toplamında 19un katı geldiğini tespit etmiş.

Şimdi bir tutarlılık mevcut ve delil olarak kabul edilebilir.

Bu konuda ne kadar hassas olduğumu belirtmek için başımdan geçen bu olayı anlatmak istedim.

Sitelerde Paylaş

"RAHIM" hangi surelerde var? Ve hangi kurala göre sayiliyor veya sayilmiyor?

http://corpus.quran.com/qurandictionary.jsp?q=rHm#(1:3:2)

• 116 times as the nominal raḥīm (رَّحِيم)

Bir tanesi 9:128'de, diğeri ise farklı bir yapıda (çoğul form).

Hepsi aynı kural, fark eden bir şey yok. Yalın olacak, bir kelime ile bitişik olmayacak.

Sitelerde Paylaş

Ayet sayısın da 6348 olması (19k +2) baş şüpheli.

Bu durum 1990 yılına kadar Reşad'ın kafasını kurcalayan bir durumdu.

Başında besmele olmamasıyla zaten dikkat çeken tevbe suresinde yer alan 128-129'un sonradan ekleme olduğu ortaya çıkınca tüm tablo yerli yerine oturmuş oldu. Gerçekte ayet sayısı 6346(19x334) Rakamlarının toplamı dahi 19. (6+3+4+6)

Gerisi zaten müddesir 31de anlatılıyor. bu ayetler bir test bir fitne olmuş durumda.

Tarih boyunca süregelen sınav.

Hangi mel'un yapmış bunu ?

birde siz mi düzeltiyorsunuz ? Peki siz şifreyi tutturabiliyorsanız bunu başka birinin yapamadığını nasil söyleyebiliyoruz ? Birileri sifre tutturmak icin sacma sapa ifadeleri doldurmus olamaz mı ?

Sitelerde Paylaş

Allah ismini içeren listeyi elde ettikten sonra şunu da test et. Excel dosyasını gönderebilirim.

BE6JVL.jpg

Şunu belirteyim. Edip'in kitabında sadece ayet no toplamları (118123) veriliyordu.

Tabii ben bunu kabul etmedim. Zira Sure toplamlarının da aynı mantıkla 19un katı gelmesi gerektiğini düşünüyordum.

Yıllar sonra bir arkadaş bunu hesaplamış ve sure toplamında 19un katı geldiğini tespit etmiş.

Şimdi bir tutarlılık mevcut ve delil olarak kabul edilebilir.

Bu konuda ne kadar hassas olduğumu belirtmek için başımdan geçen bu olayı anlatmak istedim.

Edipe göre Kuran’da 6236 ayet vardır ve bu sayı 19’a bölünmez. Edip Yüksel, bu sayıyı 19’a bölebilmek için, Kuran’da numarasız şekilde bulunan 112 besmeleyi de bu sayıya ekler. Gerçi Kuran’da 112 tane numarasız besmele olduğu ya da Tevbe Suresi’nin başında besmele olmadığı gibi bilgileri hangi kaynaktan öğrenmiş, onu bilemiyoruz! Sonuçta “Kuran’dan başka kaynak kabul etmem.” diyen bir kişi, bu tip bilgileri sadece geleneksel kaynaklardan alabilir ki; Edip Yüksel bu kaynakların tümünü reddediyor, bildiğiniz gibi. Yani birisi çıkıp da “Tevbe Suresi’nin başında besmele olmadığını nereden biliyorsun?” gibi bir soru sorsa, Edip Yüksel’in verebileceği bir cevap olmayacaktır. “Kelle sayılarına uyuyorlar.” diyerek insanları aşağılayan Edip Yüksel, işine gelen konularda gayet büyük bir zevkle kelle sayılarına itibar etmektedir ama bu ayri konu.

Devam edersek; 6236 ile 112 sayısını toplayan Edip Yüksel, bu yeni sayının (6348) da 19’a tam bölünmediğini görünce, Kuran’dan 2 ayet atarak, 19’a tam bölünen yeni bir sayı (6346) elde etmiş oluyor ve böylece sözde mucizesini ilan ediyor! Yani sırf 19’a bölünebilecek bir sayı elde etmek için 2 farklı işlem yapıyor.
Peki, şunu sormak istiyorum: 6234 sayısı (Edip’in Kuran’dan 2 ayet atmasının bununla bir alakası olmadığını söyleyen olursa diye 6234’ü baz alıyorum) 19’a tam bölünebiliyor olsaydı, sizce Edip Yüksel yine de 112’yi bu sayıya ekler miydi?
Ortada bir sayı var (118123), bu sayıyı 19’a bölemiyorsunuz, sonra bunu yapabilmek için bir toplama işlemi yapıyorsunuz (tabi böyle bir işlemi neye dayanarak yaptığınızı kimse bilmiyor, orası da ayrı bir konu) ve sonra 19’a tam bölünen yeni bir sayı elde etmiş oluyorsunuz. Tüm bunları yaptıktan sonra, bu saçmalığa inanmayan herkesin cahil ve aptal olduğunu söylüyorsunuz.

“19’un bir metodu var mı?” diye sorsanız, verecek bir cevap yoktur.

Kafana göre toplama-çıkarma işlemleri yap, sayıları yan yana getirip bölme işlemleri falan yap vs. ve 19’a bölünebilen bir sayı elde edene kadar bu işlemler böyle devam eder. 19’a bölünen bir sayı elde edildiği anda ise “İşte, bakın mucize!”

Sitelerde Paylaş
Peki bu 19 mucizesi, islamın hangi kötülüğünü engelleyebiliyor; mesela tecavüze izin veren ayetlerden istifade edenler,"kuranda 19 uyumu var" diye vicdana mı gelmiştir?

Bize faydası nedir, bu 19un.. yüzyıllardır şeriat denen zorbalığı engelleyebilmiş midir mesela?
Sitelerde Paylaş
Peki bu 19 mucizesi, islamın hangi kötülüğünü engelleyebiliyor; mesela tecavüze izin veren ayetlerden istifade edenler,"kuranda 19 uyumu var" diye vicdana mı gelmiştir?
Bize faydası nedir, bu 19un.. yüzyıllardır şeriat denen zorbalığı engelleyebilmiş midir mesela?

Faydası bize değil, bu işten ekmek yiyenleredir. İslamı sorgulama, çünkü o kurandandır ve kuran da bu sisteme göre kanıtlı ki: tanrıdandır, demektedir.

Sitelerde Paylaş

öyle bir mucize değil bu. Senin sorunun çözumu Asıl mucize kuranda. 19 ise Mucizenin mucizesi. Hoş asil mucizenin de fazlaları (tevbe) eksikleri (besmele) hataları var diyor ya neyse

Sitelerde Paylaş

Edipe göre Kuran’da 6236 ayet vardır ve bu sayı 19’a bölünmez. Edip Yüksel, bu sayıyı 19’a bölebilmek için, Kuran’da numarasız şekilde bulunan 112 besmeleyi de bu sayıya ekler. Gerçi Kuran’da 112 tane numarasız besmele olduğu ya da Tevbe Suresi’nin başında besmele olmadığı gibi bilgileri hangi kaynaktan öğrenmiş, onu bilemiyoruz! Sonuçta “Kuran’dan başka kaynak kabul etmem.” diyen bir kişi, bu tip bilgileri sadece geleneksel kaynaklardan alabilir ki; Edip Yüksel bu kaynakların tümünü reddediyor, bildiğiniz gibi. Yani birisi çıkıp da “Tevbe Suresi’nin başında besmele olmadığını nereden biliyorsun?” gibi bir soru sorsa, Edip Yüksel’in verebileceği bir cevap olmayacaktır. “Kelle sayılarına uyuyorlar.” diyerek insanları aşağılayan Edip Yüksel, işine gelen konularda gayet büyük bir zevkle kelle sayılarına itibar etmektedir ama bu ayri konu.

Devam edersek; 6236 ile 112 sayısını toplayan Edip Yüksel, bu yeni sayının (6348) da 19’a tam bölünmediğini görünce, Kuran’dan 2 ayet atarak, 19’a tam bölünen yeni bir sayı (6346) elde etmiş oluyor ve böylece sözde mucizesini ilan ediyor! Yani sırf 19’a bölünebilecek bir sayı elde etmek için 2 farklı işlem yapıyor.
Peki, şunu sormak istiyorum: 6234 sayısı (Edip’in Kuran’dan 2 ayet atmasının bununla bir alakası olmadığını söyleyen olursa diye 6234’ü baz alıyorum) 19’a tam bölünebiliyor olsaydı, sizce Edip Yüksel yine de 112’yi bu sayıya ekler miydi?
Ortada bir sayı var (118123), bu sayıyı 19’a bölemiyorsunuz, sonra bunu yapabilmek için bir toplama işlemi yapıyorsunuz (tabi böyle bir işlemi neye dayanarak yaptığınızı kimse bilmiyor, orası da ayrı bir konu) ve sonra 19’a tam bölünen yeni bir sayı elde etmiş oluyorsunuz. Tüm bunları yaptıktan sonra, bu saçmalığa inanmayan herkesin cahil ve aptal olduğunu söylüyorsunuz.

“19’un bir metodu var mı?” diye sorsanız, verecek bir cevap yoktur.

Kafana göre toplama-çıkarma işlemleri yap, sayıları yan yana getirip bölme işlemleri falan yap vs. ve 19’a bölünebilen bir sayı elde edene kadar bu işlemler böyle devam eder. 19’a bölünen bir sayı elde edildiği anda ise “İşte, bakın mucize!”

Madem olay bu kadar basit bana 17 sistemini getir.

Sayfalarca yazmana gerek yok.

Besmeledeki kelimelerin tamamı 17'ye bölünecek. Ayet sayısı sure sayısı 17 katı olacak.

Besmeledeki kelimeler ile bu kelimelerle aynı ebced degere sahip 17'nin katı olacak şekilde Allah'ın sıfatlarını eşleştireceksin.

Besmelede 17 harf olacak.

Ve tüm bunları tutarlı bir şekilde bana açıklayacaksın.

Madem işin içinde toplama çıkarma dilediğini alma gibi basit işlemler var, sen de aynı şekilde 17 sistemini getirebilirsin.

Bekliyorum.

Bana icratt getir, boş lafla peynir gemisi yürümez

Sitelerde Paylaş

Öyle birşey olsaydı cevap verirdim.

Ama yok.

Biraz kafanızı bu forumdan kaldırın da adam akıllı inceleyin şu kitabı.

Dogmalarınızı bir kenara atın.

Sitelerde Paylaş

Öyle birşey olsaydı cevap verirdim.

Ama yok.

Biraz kafanızı bu forumdan kaldırın da adam akıllı inceleyin şu kitabı.

Dogmalarınızı bir kenara atın.

İnceledik ve bu kitabın arap olduğunu gördük. Onlar da yahudilerden kopya çekmişler.

Söylesene, bir tanrı neden ilim ve rahmet verdiği bir insana ilerde anasını ve babasını kafir yapar korkusuyla masum bir çocuğu öldürtür?

Bir tanrı neden insanların arasına kin ve öfke tohumları eker, birbirleri ile savaşmaya kışkırtır?

Mumtehine/4. Hz. İbrâhîm ve onunla beraber olanlar sizin için güzel bir örnek olmuştur. Onlar kavimlerine şöyle demişlerdi: “Muhakkak ki biz, sizden ve sizin Allah'tan başka taptığınız şeylerden uzağız, sizi inkâr ediyoruz. Ve siz, Allah'ın tek oluşuna inanıncaya kadar, sizinle bizim aramızda ebediyyen düşmanlık ve öfke başladı.” Hz. İbrâhîm'in, babasına: “Senin için mutlaka istiğfar edeceğim (mağfiret dileyeceğim). (Ancak) Allah'tan sana gelecek bir şeyi önlemeye malik değilim, sözü (demesi) hariç. Rabbimiz, biz Sana tevekkül ettik. Ve Sana yöneldik. Ve masîr (varış, dönüş, ulaşma), Sana'dır.”

Bir insanın sırf ama sırf Muhammed'e inanmadığı için sonsuza kadar yakılmasında nasıl bir mantık var?

Vereceğin cevabı şimdiden tahmin edebiliyorum, şunun gibi bir şey: falan sayı19'a bölünüyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...