Jump to content

19 Mucizesine inananlar?

Recommended Posts

Yapılış biçimi ilkokulda ezberletilen, genellikle neden bu şekilde yapıldığı hiç anlatılmayan havuz problemlerinden bir tane örnek:

Bir havuz sadece a musluğu tarafından 6, sadece b musluğu tarafından 8 saatte dolduruluyor.
Bu havuz, her iki musluk açıkken kaç saatte dolar?

A -> 1/6 + 1/8 = 1/x , x toplam süre
B -> 7/24 = 1/x
C -> x = 24/7 ~ 3.4 saatte dolar.

Şimdi:

A -> Niye?

Çünkü havuz x saatte doluyorsa, demek ki aslında havuzun toplam hacmi, x adet "iki musluğun 1 saatlik toplam boşaltımı"dır.
Yani v = x * y, v = hacim, x = süre, y iki musluğun 1 saatte boşalttığı su miktarı

a musluğu 6 saatte havuzu dolduruyorsa, o zaman 1 saatte havuzun 1/6sını doldurur ve b de 1/8ini.
Bu durumda ikisi beraber olarak 1 saatte y = 1/6 + 1/8 ini doldurur.

B -> Niye?

v = x * y denkleminde y ve v biliniyor. Yerlerine koyalım.
v = 1 birim
y = 7/24 birim/saat

-> 1 = x * 7/24
-> x = 1/(7/24)
-> x = 24/7 saat

C -> Niye?

Çünkü kesirli sayıları sevmiyorum.
-> 24/7 ~ 3.4

Gördüğünüz üzere yapılan işlemler öyle veya böyle bir anlam ifade etmelidir.
Şimdi lütfen siz de kendi hesaplarınızda niye sayıları istediğiniz şekillerde yazıp, toplayıp sonra da 19'a böldüğünüzü anlatır mısınız?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 179
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir deney/arastirma yapıyorsunuz ama çıkartmak istediğiniz SONUÇ baştan belli! 19!

Mutfak dolabinda cay bardaklarini sayiyorsunuz, cay kasiklarini sayiyorsunuz, cay tabaklarini sayiyorsunuz, hala 19u bulamayınca caydanligi da sayiyorsunuz. 19u bulunca sayım bitiyor! Süzgec ve sekerlik sayılmıyor çünkü sayılmasına gerek kalmıyor! 19 bulunduğu için! Cikartilmak istenen, bastan beri aranan SONUÇ bulundugu icin! Aranan 19 erken bulunsaydı çaydanlık ta sayilmayabilirdi veya 19 hala bulunmamış olsa süzgecde sayılabilirdi! AMAÇ çay ve 19 arasında bir bağlantı kurmak olduğundan, sayim kurallarini elde edilmek istenen SONUÇ belirliyor! 19a bölünebilirlik!!!

KURAN AYETLERİ 19A BÖLÜNEBİLİR OLSAYDİ, EDİP BESMELELERİ DE SAYIMA KATARMİYDİ???

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

beyin is not found

Konuya dönersek, size günlerdir bu işlemleri yapınca ne olduğunu soruyorum fakat yanıt alamıyorum. Hayatınızı adadığınız bu işlemleri neden yaptığınızı bilmiyor musunuz? Neden söylemiyorsunuz? Sayıları neden yan yana yazıp topluyorsunuz ve neden 19a bölüyorsunuz, bölüm ne işinize yarıyor? Basitçe sorular, yanıtsız mı?

Sitelerde Paylaş

Olayı bilerek saptırıyorsun yada kendini ancak böyle ikna edebiliyorsun. Zira inanmadığın bir kitapta neden bu tarz matematiksel düzenler var, Muhammed neden böyle bir şey yapmış anlayamıyorsun.

Bahsettiğim program besmelede yer alan sistemin bir benzerini oluşturmak için tarafımca yazılmıştır. Bu konuda ilginç tespitlerimiz var.

Olayın tutarlı ve bir sistem içerisinde olması önemli olan.

Yoksa yobazlar gibi Harun Yahya linkini yapıştırıp " evrim çürütülmüş" diyerek kendi fikirlerini körce savunan yukarıdaki arkadaşın paylaştığı örnekler gibi rastgele birbirinden bağımsız sayılar her türlü cümleden türetilebilir.

Matematiksel bir düzen falan yok. Sana öyle geliyor. İnanan insanların beyin yapısını taşıdığın için bir şekilde kendini bir şeye inandırmışsın ve yıllarca onun içine yaşayıp duruyorsun.

tarihinde CharlesDarwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ulen su kodlari yazmak icin ugrasacaginiza androidde bi oyun yazip mali gotureydiniz ne 19 kalirdi ne kuran

Yazdigin kodu al onu girdi olarak ver bakalim ne olacak. Su bakimdan

kutsal kitabi cozen kod da kutsaldir :)

Bence

... Aradan 3 dk geçer

Bak şimdi bir soru daha geldi aklıma. Adem kutsal İbrahim kutsal musa ve onun soyundan bazıları muhammed de dahil kutsal. İbonun yaptığı taş yapıt kutsal muhammedin söylediği sözler kutsal.

Yani şimdi bu kutsal kitabı çözen kodların da kutsal olması gerekmiyor mu ?

Bu kutsallık nerede sona eriyor?

Kabeden bir taş kessem evime getirsem onun etrafında dönsem kutsal olur mu ? Peki limit x=> sonsuza götürsem kese kese kabeyi bitirsem kutsallıktan eser kalır mı ? İlk baştaki kutsal kabe yok olmuş mu olur ? Kutsallık biter mi ?

tarihinde ayyaşgezer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Matematiksel bir düzen falan yok. Sana öyle geliyor. İnanan insanların beyin yapısını taşıdığın için bir şekilde kendini bir şeye inandırmışsın ve yıllarca onun içine yaşayıp duruyorsun.

"rastgele basarak" yazdığım bir mesajı beynin anlamlandırıp Türkçe olarak algılamana yol açtı.

Oysa ben rastgele harflere basmıştım.

Bana cevap yazmanın başka bir açıklamasını göremiyorum.

Varsa beni bu konuda ikna et.

Sitelerde Paylaş

"rastgele basarak" yazdığım bir mesajı beynin anlamlandırıp Türkçe olarak algılamana yol açtı.

Seni ikna etmekle kim niye vakit kaybetsin? Sen kendini şartlandırmışsın.

Sana soruyoruz bu yaptığın işlemleri hangi temele uydurarak yapıyorsun? İşlemlerin amacı nedir? Cevabın yok.

Eğer kendini Kuran'ın gerçekten bir yaratıcı tarafından gönderildiğine ikna etmek için bunu yapmaya çalışıyorsan söyle de bilelim.

Evet bu işlemleri hangi bilinç üzerinden yapıyorsun? Amacın sadece 19 bulmak mı yoksa? Amacın 19 bulmak ise bunu her türlü yazıda yapabilirsin. Bu yazdığım mesajda bile.

Antiateist iyi bir düzenbazdır.

Mesela yukarıdaki cümlem tanrısaldır. Neden mi? Toplamda 27 harf var. 27/3 = 9

9 un yanına 1 koy eder 19. Bütün bu hesapları neden yaptım şimdi? Seninle aynı nedenden, amacım 19 bulmaktı.

Sitelerde Paylaş

Seni ikna etmekle kim niye vakit kaybetsin? Sen kendini şartlandırmışsın.

Sana soruyoruz bu yaptığın işlemleri hangi temele uydurarak yapıyorsun? İşlemlerin amacı nedir? Cevabın yok.

Eğer kendini Kuran'ın gerçekten bir yaratıcı tarafından gönderildiğine ikna etmek için bunu yapmaya çalışıyorsan söyle de bilelim.

Evet bu işlemleri hangi bilinç üzerinden yapıyorsun? Amacın sadece 19 bulmak mı yoksa? Amacın 19 bulmak ise bunu her türlü yazıda yapabilirsin. Bu yazdığım mesajda bile.

Antiateist iyi bir düzenbazdır.

Mesela yukarıdaki cümlem tanrısaldır. Neden mi? Toplamda 27 harf var. 27/3 = 9

9 un yanına 1 koy eder 19. Bütün bu hesapları neden yaptım şimdi? Seninle aynı nedenden, amacım 19 bulmaktı.

27 = 19 + 8

8 = 9 - 1 -> neden? çünkü sebepler...

işte mucize

Sitelerde Paylaş

Yıllardır bu forumdasın, ne olduğun belli değil. Ne müslümansın ne ateist. Ne evrimcisin, ne evrim karşıtı. İnsan maymun mudur diye sorsak hayır dersin ama evrim de var dersin. Bunun yanında da rastgelelikle alakalı saçmalamaya devam edersin.

Senden adam olmaz Antiateist arkadaş. Bundan sonra hiç olmaz. Beynin bir kalıba girmiştir artık, yeni bir şekil vermen çok zor. O yüzden seni bir konuda ikna etmeye çalışarak değerli enerjimi boşa tüketemem.

tarihinde CharlesDarwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Diger müslümanlar, en azindan, Kurandaki celiskilieri, mantiksizliklari savunmaya calisiyorlar. Ama 19cular bu konulara giremiyorlar cünkü MATEMATIKSEL 19 kodunu görebilmek icin MANTIK gerek. Allahin milyarlarca insani yakmak istemesini mantikla nasil izah edebilirsin? Yanacak bu kadar kafirin yanina 19cular müslümanlarin %99unu da cehennemlik ilan ettiler. 19u savunmak Allahi savunmaktan daha kolay!

19cularin "elcisi" Resat 1989 yilinda Kurani 19a uygun, 2 ayeti atarak, yazar ve ismini de "The Final Testament" koyar. Cevirisi "kendine özgü"dür, Bakara 30. ayete bakalim:

Recall that your Lord said to the angels, “I am placing a representative
(a temporary god) on Earth. ” They said, “Will You place therein one who
will spread evil therein and shed blood, while we sing Your praises, glorify You,
and uphold Your absolute authority?” He said, “I know what you do not know. “

Satan: A Temporary “god” (Şeytan: Geçici İlah)

Türkce cevirisi baska bir sey diyor: 'Yeryüzüne bir halife yerleştireceğim.'

Resatin ögrencisi Hz Edip, (hocasi gibi) "kendine has" cevirileriyle ne kadar Kurani yumsatmaya calissalarda bagzi tutarsizliklari ortadan kaldiramiyor. Ve bagzen de komik oluyor:

Uzak batıya varınca güneşi büyük bir okyanusta batar buldu Kehf-86

Ne Okyanusu? :)

Ama diger müslümanlarda oldugu gibi 19cularin beyinlerinde de (Kuranin/Allahin cizdigi) SINIRLAR var. O sinirlari gecemiyorlar.

Bu yüzden ben bir müslümanin anlayabilecegi sekilde, (bir müslüman gibi) Kurandan bir "hikayeyi" hatirlatmak istiyorum.

Musa, toplumunu kardeşi Harun’a bırakıp Allah ile sözleştiği Tûr’a gittiğinde Allah’ın İsrailoğullarını tam bir biçimde imtihan ettiğini ve onların Samiri adında bir şahıs tarafından saptırıldığını öğrenir ve öfkelenir. Geri döndüğünde toplumuna sorar:

'Halkım, Rabbiniz size güzel bir söz vermemiş miydi? Bekleyemediniz mi? Yoksa, Rabbinizin gazabına uğramak için mi benimle yaptığınız sözleşmeyi bozdunuz,' Taha-86

Toplum cevap verir:

Sana verdiğimiz sözü kendi kafamıza göre bozmadık. O halkın süs eşyaları bize taşıtıldı. Onları attık. Samiri işte böyle bir şey ortaya çıkardı,' dediler.Onlar için, böğüren bir buzağı(mucize) heykeli çıkardı. 'İşte sizin ve Musa'nın tanrısı budur, fakat o (Musa) unuttu,' dediler. Taha 87-88

Böğüren buzağı heykeli İsrailoğulları için bir imtihandır. (Taha-85). Reşad vesilesiyle ortaya çıkarılan 19 mucizesi gibi (Muddessir: 31)

Heykeli ortaya çıkaran Samiri topluma heykeli “onların ve Musa’nın tanrısı” şeklinde tanitir, toplum da bunda Musa ve Harun’un öğretisine ters bir durum görmeyip ona inanir. Musa Samiri’ye bunu yapmasının ardında yatan gerekçeyi sorar, (Taha: 95) Samiri’nin cevabı şudur:

Dedi ki, 'Onların görmediğini gördüm, elçinin öğretisinden bir kısmını alıp attım. Böyle uygun gördüm.(19a uymuyordu)' Taha-96

19a inanmayanlar, "beyinsiz", "gördügü mucizeye inanmayan", "sirke batmis", "cehennemlik" kisilerdir! 19cular kendilerini diger müslümanlardan bir basamak yukarda görürler, biraz daha kibirlidirler! 19culara Kurandan bir ögüt:

'Ey halkım, sizler buzağıya tapmakla nefsinize (kişilik, öz, ruh) zulmettiniz. Yaratıcınıza tövbe edin ve nefsinizi (egonuzu) öldürün. Bu, yaratıcınız katında sizin için daha iyidir. Bakara-54

Allah: "Kuşkusuz zikri (mesajı) biz, evet biz indirdik ve onu koruyacak da elbette yine biziz." Hicr-9

19cular: "Kurani 19 kodu koruyor".

Kurani Allah mi koruyor? 19 mu? Müslümanlar Allaha inaniyor, 19cularin 19a! (simdilik tam olmasa da bir kac asir sonra) ;)

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gerçek hayatta ateistlerle bile tanışmadım Antiateist. Gerçek hayatımı çocuklarıma adadım. Bir de iş güç tabii.

Ya daha önce bu muhabbeti yapmıştık yada aile babası olduğun içime doğmuş.

Benim ateist arkadaşım oldu. Ateistle de tartıştım dindarla da.

Her iki grubunda sorgulamayan radikal tipleri mevcut.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu forumu kastediyorsan ben forumda müslüman göremiyorum.

Dış dünyayı kast ediyorsan dünyanın heryerinde bu konuda yazan adam oldukça çok.

Daha geçen gün bir Rus youtube hesabından 19 sistemini anlatan bir video hazırlayıp paylaşmıştı. Facebookta görmüştüm.

Kuran'daki 19 sisteminin verilerini bulanların hepsi yabancı.

Bu bazen İranlı bazen de İsveçli bir bayan olabiliyor.

Aralarında Türk yok. :D

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ve tabii ki bu forumda Kuran'ın gerçekliği tartışılıyorsa ben de haliyle fiziksel bir kanıt olarak 19'u delil olarak sunuyorum.

Genelde ateistler 19 konusunda çuvalladığınden güzel bir silah benim için.

Cok komik olmus, Ha, ha, ha

Sana bir cok kisi, bir cok cevap verdi, okumuyorsun galiba

Senin de bildigin gibi 19 imanini güclendirmek icin. Müslümanlar icin indirilmis. "Elit" takimina katilma imkani sunuyor.

Bögüren Buzagi mucizesi hakkinda ne düsünüyorsun?

Sen, Dr.Kemal, kirec

kendine "müslüman" diyen ama her nedense digerlerinin müslümanligini kabul etmeyen :D

bir cok soruya cevap veremeden, devamli ayni yazilari tekrarliyorsunuz.

Sen 19dan, Dr.Kemal Saidi Nursiden disari cikamiyorsunuz! Sizin "tanriniz" onlar!

kirec haric, onun tanrisini en azindan tanrisini yaratmis, devamli gelistirebiliyor. Evrim geciriyor!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...