Jump to content

İslamın Faydaları!

Recommended Posts

Haci bir söz etmişti ve çok haklı olduğunu düşünmüştüm. Müslümlerin içinde bulundukları durumdan da fakat bu kötü duruma rağmen varlıklarını sürdürmelerinden de islamın sorumlu olduğunu söylemişti. Zehirlenmek fakat zehir sayesinde de ölmemek gibi bir şey.

Bu tuhaf durum gerçekten de var. Bir olay dinledim. Bir çocuksuz müslüm karı koca yaş ilerleyip çocuk yapma umudu kalmayınca bir kızı yanaşma almış. Evlatlık almış diyemiyorum, çünkü islamda evlatlık yok. İslam evlatlık kurumunu bir yaşlı herifin tikinin keyfi için yok etmiş bir din. O yüzden bu alınan besleme, yanaşma.

Tabii evin kadını islamın böyle olduğunu, herifinin kıza sulanacağını bildiği için kıza kötü davranıyormuş. E tabi sulanacak da. İslam böyle demiş. Evlatlık al, sonra yatağa at demiş. Herif de öyle yapacak elbet. Kızın bir de abisi varmış. Kız abisine telefon açıp kadın bana çok kötü davranıyor, çok eziyet ediyor, gidecek yerim yok, ne ana var ne baba, intiharı düşünüyorum deyince oğlan ne yapmış, imamdan yardım istemiş! Olaya bak şimdi!

İmam da soluğu kızın yanaşma bulunduğu evde almış. Bir tehdit, bir azar, demiş bak şimdi kızı alır götürürüm, evde müsait odam var, eve yerleştiririm, bir daha da size göstermem!

Lan olaya bak ya! Bunlar da tamam hocam affet hocam, bir daha yapmayız hocam! Ülen sen kim oluyorsun da kızı alıp evine götürüyorsun sapık herif diyen yok! Hayır bu şimdi imam olmasa, başka biri, muhtar filan olsa, kadın bunu süpürgeyle kovalar, ülen sen nasıl benim evimdeki kızı alır götürürüm dersin pis herif diye! İmam olunca sesini çıkarmıyor! Ben düşünüyorum, gidip böyle diyebilir miyim, ne hakla diyeceğim yahu? Hem desem imamı kovmaz kadın süpürgeyle ama beni kovar!

İmam ya! Zahir kızı eve götürüp kuran okumayı, namaz kılmayı öğretecek! Ben ateist olunca zahir kıza neler öğretirim kim bilir değil mi! Namazın sünnetlerini öğretecek halim yok değil mi! Vay benim köse sakalım olayı tam! Bu müslümlerin nasıl bir sosyal yapısı var böyle yahu? Gerçekten içinden çürümüş, ama buna rağmen yapışkan çürük bir zamk gibi yapıyı çökmekten koruyan acayip bir şey! İmamın tehdidi işe yaradı mı bilmem. Bence yaramamıştır. Ama herif gelip tehdit edebiliyor ve kimse gıkını çıkarmıyor! Niye, çünkü he is a imam!

Bu çok tuhafıma gidiyor. Bu çürümüş yapıdan bu çürük yapışkan zamkı da çeksen yapı çökecek. Altında bütün halk kalacak. E çökmesin altında kalmayalım desen bu çürük yapıya mahkum kalacaksın! Bunlar çok fazla çoğunluktalar ve bunlarla bu çürük gemiyi paylaşmak zorundayız. Gemi batarsa biz de batacağız bunlarla! Çünkü çok fazlalar, kafanı ne yana çevirsen en az elli tane müslüm!

E ulan biz ne halt edeceğiz be? Bu çürümüş kokmuş yapıya razı mı olalım, aman batmayalım aman bunlar böyle alışmış, bunlar değişmez diye sesimizi kesip oturalım, müslüm bir toplumda doğmuş olma yazgısına teslim mi olalım? Bunlar dinden çıkarsa daha beter ahlaksız olurlar, bırakalım olmayan hayali bir puttan korkmaya devam etsinler mi diyelim yahu!

Sahi biz ne halt edeceğiz bu çürümüşlük kokuşmuşluk içinde?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

21. yy islam yok olmadıysa bundan sonrada yok olmaz.

Bu dünyayı biz değiştiremeyiz. İslam bataklığında yaşamaya mecburuz. Kaderimiz bok. Doğarken şansız doğmuşuz.

İslam sahtekarlar ve dolandırıcılar için çok faydalı bir dindir. Dünyada islam gibi faydalı bir din bulunamaz.

Dünya silah piyasasından perol piyasasına terörden beyin yıkmaya kadar herşey islamın çevresinde döner.

20. ve 21. yüzyıl kapitalizmi islam etrafında dönüyor.

2030 yılında biramı açıp dünyadaki kaosu seyredecem. Müslüman ahmaklar 2030 da en kalabalık din konumuna gelecek siz o zaman görün dünyanın kaoso gömülüşünü. Bu yaşadıklarımız daha hiç birşey.

Kaos sayesinde yine çok zengin olan insanlar olacak. Dünyada kaos ekonomisi var. Ahmak müslümanlar tomurcuk memeli huriler için bir birini öldürücek şehler şıhlar halifeler siyaset adamları zengin olacak.

Müslüman ahmaklar olduğu sürece savaş kargaşa terör ve kaos hiç bitmeyecek. Dünya iki şey üzerinde dönüyor para ve islam.

Sitelerde Paylaş

Bu dünyayı biz değiştiremeyiz. İslam bataklığında yaşamaya mecburuz. Kaderimiz bok. Doğarken şansız doğmuşuz.

İslam sahtekarlar ve dolandırıcılar için çok faydalı bir dindir. Dünyada islam gibi faydalı bir din bulunamaz.

Dünya silah piyasasından perol piyasasına terörden beyin yıkmaya kadar herşey islamın çevresinde döner.

2030 yılında biramı açıp dünyadaki kaosu seyredecem. Müslüman ahmaklar 2030 da en kalabalık din konumuna gelecek siz o zaman görün dünyanın kaoso gömülüşünü. Bu yaşadıklarımız daha hiç birşey.

Kaos sayesinde yine çok zengin olan insanlar olacak. Dünyada kaos ekonomisi var. Ahmak müslümanlar tomurcuk memeli huriler için bir birini öldürücek şehler şıhlar halifeler siyaset adamları zengin olacak.

Müslüman ahmaklar olduğu sürece savaş kargaşa terör ve kaos hiç bitmeyecek. Dünya iki şey üzerinde dönüyor para ve islam.

Sakin ol şampiyon!

Sitelerde Paylaş

şu deep salağının sana bir garezi var :)

müslümanlar ne kadar kalabalık olurlarsa olsun , kendilerini öldürmekten başka bir halta yaramazlar , o bakımdan için rahat olsun . bunları bölersin 8 10 tane mezhebe , verirsin ellerine birkaç tane silah , sabah akşam savaşır , birbirlerini yerler .

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar siz islamı ne sandınız yahu.

Bakın eğer ışid taliban vs yüzünden bunları söylüyorsanız. Çok yanlıs konumdasınız.

Onlar sapık onların itikadı bozuk...

Onlar da bunun farkındalar ama sizin gibileri tuzağa düsüreceklerini çok iyi biliyolar.

Bakın bende çok araştırdım çok gezindim bu tür siteler de ama nedense bu örgütlerin yaptıklarına kılıf bulamadım kuranda...

Sitelerde Paylaş

Bakın eğer ışid taliban vs yüzünden bunları söylüyorsanız. Çok yanlıs konumdasınız.

Onlar da bunun farkındalar ama sizin gibileri tuzağa düsüreceklerini çok iyi biliyolar.

Bakın bende çok araştırdım çok gezindim bu tür siteler de ama nedense bu örgütlerin yaptıklarına kılıf bulamadım kuranda...

gercek-islam-bu-degil_678578.jpg

Sitelerde Paylaş

gercek-islam-bu-degil_678578.jpg

Arkadaşım bu ayetleri bende okudum ama senin gibi okumakla kalmadım ayni zamanda düşündüm..

Muhanmed 4 de savaşta karşılaşıldığında öldürün diyor...

ahzab 33 de peygamber hanimlari ile ilgili hüküm verilmiş. Ama bunu tüm kadınlar içinde olduğunu söyleyen de var.

Maide 33 de ise allaha ve resulüne yani müslümanlara açılan savaştan ve bozgunculuktan dolayı savaş emrediliyor.

son ayet gayet doğru tüm müslümanlar namaz kılmak zorunda çünkü :D

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım bu ayetleri bende okudum ama senin gibi okumakla kalmadım ayni zamanda düşündüm..

ahzab 33 de peygamber hanimlari ile ilgili hüküm verilmiş. Ama bunu tüm kadınlar içinde olduğunu söyleyen de var.

Maide 33 de ise allaha ve resulüne yani müslümanlara açılan savaştan ve bozgunculuktan dolayı savaş emrediliyor.

al tıkla :)https://pbs.twimg.com/media/B7XXlIECAAAUy_N.jpg:large

Sitelerde Paylaş

nisa suresini okudun mu? orada savaştan dolayı savaş emretmiyor. bildiğin kalk savaş diyor. savaşmak istemeyen müslümanları tehdit ediyor. dünya keyfine dalmayın, siz bu dünyaya keyif çatmaya gelmediniz, siz benim askerim olarak dünyaya geldiniz diyor. savaşmak istemeyen müslümanlar asker olmamak için savaşı ertelemesini bile talep ediyolar allahtan. o ne yapıyor? gene tehdit ediyor, cehennem ateşi sıcaktır ona göre diyor. bence sen kuranı iyi okumamışsın.

Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...

Sanırsam bu başlığı güncellemenin tam sırası! İslam faşizmi düşmek bir yana, yapıştıkça çürümüş bir zamk gibi daha da yapışıyor, sıvaşıyor! Kokuştukça, çürüdükçe daha da yapışkanlaşıyor, iğrençleşiyor.

Çok ilginç bir fenomen karşısındayız. Toplu inat ve korku paranoyası tamamen sardı. Sonrası tufan olur korkusunun bu kadar somutlaştığı hiç görülmemişti. Aman rahatımıza kum tanesi bile batmasın, aman en küçük bir özveride bulunmayalım, aman yağ bal eksilmesin, bu günü kurtaralım, yarını ittir et paranoyası hiç bu kadar belirmemişti.

Hayır gitmemek için kan dökülüyor, insanlar topluca öldürülüyor, kandan katliamdan nemalanılıyor ve insanlar bunu onaylıyor. Evet ötekileri öldürün, onları öldürün biz yaşayalım, onlar insan değil, onların değil bizim yaşamaya hakkımız var deniliyor.

Bu paranoya nereye kadar gidecek ben cidden merak etmeye başladım. Bu işin nereye gideceğini görmeyi çok istiyorum. Yolda dikkatli gidiyorsam aman ha kazada ölür mölürüm diye filan değil ha! Bu işin sonunu göremem diye dikkatli oluyorum! :lol: Son derece samimiyim, ölmekten değil, bu işin sonunu görememekten korkuyorum. O derece bu işin nereye varacağını merak ettim.

Ha yani şimdi olayı islam çürümüş kokuşmuş zamkının yapışıp kalması olarak değerlendirmem son derece haklı ve yerinde, bu işin başka açıklaması elbette yok. Yaptıkları hataları başkaları yapsa yok olmuşlardı. Hatalar yaparak yükselen bir fenomenin başka açıklaması yok. "Allah desin canımı yesin, daha olmadı avradımı istesin vereyim" mantığını tarikatlarda görmüyor muyuz? Görüyoruz.

Sitelerde Paylaş

okumakla kalmadım ayni zamanda düşündüm..

Yanlı ve yoz düşünmüşsün.

İlk muhammed 4 konusunu alalım: Savaşta karşılaştığında elbette öldürecek, çiçek sunacak değil ama savaşı kim açıyor, önemli olan o. Yanıtı kuran versin: "Din allahın olana kadar savaşın". Kim açıyormuş savaşı?

Ahzap 33 e gelirsek islamın kadına bakışı o kadar belli ki, kısası hüre hür köleye köle dişiye dişi yapmayı emreden bir dinle karşı karşıyayız. Bunun tartışması, özürü bahanesi olabilir mi? Cinsiyet ve statü ayrımına göre cezalandırma diye bir şeyi savunabilmenin ve bu savunma sırasında insan kalabilmenin bir yolu yoktur. Bunu savunarak insan kalınamaz.

Geldik maide 33 kepazeliğine... Allah yok demek, muhammed yok demek fesad... Böyle bir kepazelik de savunulursa ortada insanlık diye bir şey kalmaz. İnanç özgürlüğü insanlığın en temel gereklerindendir. Allahı kabul etmedi diye insanları öldürmenin nesi savunulabilir? Bu insanlıktan çıkmak, hayvan bile olamamak, yaratık olmak demektir. Hayvanlar bile benim inandığıma inanmıyor diye öldürmez.

Öbür müddesiri zaten ittir et. Ona yanıt vermeye bile değmez. Cahil çöl yağmacısı zırvaları...

Sitelerde Paylaş

Yanlı ve yoz düşünmüşsün.

İlk muhammed 4 konusunu alalım: Savaşta karşılaştığında elbette öldürecek, çiçek sunacak değil ama savaşı kim açıyor, önemli olan o. Yanıtı kuran versin: "Din allahın olana kadar savaşın". Kim açıyormuş savaşı?

Ahzap 33 e gelirsek islamın kadına bakışı o kadar belli ki, kısası hüre hür köleye köle dişiye dişi yapmayı emreden bir dinle karşı karşıyayız. Bunun tartışması, özürü bahanesi olabilir mi? Cinsiyet ve statü ayrımına göre cezalandırma diye bir şeyi savunabilmenin ve bu savunma sırasında insan kalabilmenin bir yolu yoktur. Bunu savunarak insan kalınamaz.

Geldik maide 33 kepazeliğine... Allah yok demek, muhammed yok demek fesad... Böyle bir kepazelik de savunulursa ortada insanlık diye bir şey kalmaz. İnanç özgürlüğü insanlığın en temel gereklerindendir. Allahı kabul etmedi diye insanları öldürmenin nesi savunulabilir? Bu insanlıktan çıkmak, hayvan bile olamamak, yaratık olmak demektir. Hayvanlar bile benim inandığıma inanmıyor diye öldürmez.

Öbür müddesiri zaten ittir et. Ona yanıt vermeye bile değmez. Cahil çöl yağmacısı zırvaları...

Bu benim eski iletimdi. Şimdi gerçeği anladım.

Sitelerde Paylaş

Bu benim eski iletimdi. Şimdi gerçeği anladım.

Biliyorum, daha doğrusu tahmin ediyorum. İletini zamanında görmediğim için geç yanıt vermekle kabahat bende. Ancak yanıtsız kalsın da istemediğim için geç de olsa yanıtlamak zorunda hissettim. Artık sorgulayan değil de sorgulamayan müslümana yazılmış sayacaksın, olmaz mı...

Bu arada bir konuyu daha belirtmek isterim. Uzun süredir müslüman nickini değiştireceğini söylüyor ama değiştirmiyorsun. Tabii ki değiştirmeye de bilirsin. Bu durumu anlıyorum, çünkü ben de çok önceden ateist olmama rağmen kendime yıllarca müslüm demeye devam ettim. Bunu şu mantıkla yapıyordum: Ben salça kavanozunu boşaltıp içine reçel koysam, kavanozun üzerinde hâla salça yazıyor olsa ne farkeder? Ben onda artık salça olmadığını, reçel olduğunu biliyorum. Üzerinde salça yazmasının hiç bir anlamı yok.

Bu mantık çok mu doğrudur orasına girmeyeceğim. Bunu beğenmeyecek olanlar elbet çıkacaktır. Ama ben de yıllarca böyle düşündüm. O yüzden yadırgamadığımı belirteyim.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Biliyorum, daha doğrusu tahmin ediyorum. İletini zamanında görmediğim için geç yanıt vermekle kabahat bende. Ancak yanıtsız kalsın da istemediğim için geç de olsa yanıtlamak zorunda hissettim. Artık sorgulayan değil de sorgulamayan müslümana yazılmış sayacaksın, olmaz mı...

Bu arada bir konuyu daha belirtmek isterim. Uzun süredir müslüman nickini değiştireceğini söylüyor ama değiştirmiyorsun. Tabii ki değiştirmeye de bilirsin. Bu durumu anlıyorum, çünkü ben de çok önceden ateist olmama rağmen kendime yıllarca müslüm demeye devam ettim. Bunu şu mantıkla yapıyordum: Ben salça kavanozunu boşaltıp içine reçel koysam, kavanozun üzerinde hâla salça yazıyor olsa ne farkeder? Ben onda artık salça olmadığını, reçel olduğunu biliyorum. Üzerinde salça yazmasının hiç bir anlamı yok.

Bu mantık çok mu doğrudur orasına girmeyeceğim. Bunu beğenmeyecek olanlar elbet çıkacaktır. Ama ben de yıllarca böyle düşündüm. O yüzden yadırgamadığımı belirteyim.

Degistiricem merak etme hatta birazdan o bölüme yeni nick istegimi yazicam. Eskiden ne kadar aptalca seyleri savunmusum. Ama insanin dinini birakmasi dogmadan arinmasi zor

Sitelerde Paylaş

Şimdi kendi serüvenimi düşündüm de... Aslında ateist olmak son derece kolay. Ama ateistim demek son derece zor. İnsan faydacı bir canlı, daha doğrusu tüm canlılar öyle. Ateistim demek bana ne yarar sağlayacak, zarardan başka diye düşünüyoruz. Kendimize toz kondurmamak için "maçam yemediği için diyemiyorum" diye itiraf da etmiyoruz. Neme lazım şimdi durup dururken... Ateistim deyince aferin deyip madalya mı takacaklar...

Ateistim demek için biraz öfkelenmek gerekiyor. Ben de zaten şu anda günlük hayatımda ateistim diye gezmiyorum. Selam verilince almıyorum, ezan veya kuran okununca ayak ayak üstüne atıyorum, dua edilince elimi kaldırmıyorum. Bazen de nerden çıktı bu hoca, kim çağırdı bu herifi diye söylendiğim de oluyor. Birisinin bu durum dikkatini çeker sorarsa haaa işte o zaman gardımı alıyorum. Birden agresifleşiyorum ve senin insanların inancını sorgulama yetkin nerden geliyor, faşist misin yobaz mısın başlıyorum.

Zamanla insanlarla boğaz boğaza gelmeye hazır olmanın iyi bir şey olmadığını farkettim. Sürekli gergin durmaya neden oluyor, çünkü elini değil neyini sallasan elli müslüme değiyor. Her taraf bunlarla dolup taşıyor. Daha ilerleyen zamanda insanları kırmadan kavgaya neden olmadan aynı lafları yine söyleyebilmenin yollarının olduğunu farkettim.

Bir çok müslüme "arabın uydurduğu allaha neden inanacakmışım"dan tut, "tanrının varlığı olanaksızdır"a varıncaya kadar her istediğim lafı usturubunca söyledim ve maraza çıkmadı. İşin sırrı öfkene hakim olmakta ve çok sakin görünmekte.

Burada bir çelişki çıkıyor. Ateist olduğunu söylemenin nedeni öfke, ama ateist olduğunu söylerken öfkeni kontrol edeceksin.

Bu dengeyi kurmanın zor olduğunu gördüğüm için kimseyi ateist olduğunu niye gizliyorsun diye suçlamıyorum. Bu zor bir iş. Kabul ediyorum. Ama benim gibi müslümlerin tam göbeğinde yaşamayan biri için söylemek kolay olabilir.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
İslamın bir iyiye kullanılabilirliği var mıdır sorusu üzerine epey düşünmüşümdür. İçten içe çoktandır ateistim. Dinler bana hiç bir zaman doğru gelmedi. İnandığım zamanlarda bile bu işte bir yanlışlık var diye hep düşünmüşümdür. Sadece yeniyetme bir ergenken saçma sapan bazı dini davranışlarda bulundum, ki bunlardan son derece rahatsız oluyorum hatırladıkça.

Fakat ben de çoğu kimse gibi uzun bir süre "içten içe ateist olayım ama dıştan müslümüm demekte ne sakınca olabilir" diye düşünmüşümdür. Temelde böyle bir duruma kimse eleştiri getiremez. Çünkü inancın standardı normu yoktur. Kimsenin inancı sorgulanamaz. Bunlar temel insan hakkı ilkeleri. Tanrıya inanmayan müslüm de olur mu olur. İnanç konusunda olmayacak bir şey olamaz. İsteyen bok böceğinin tanrı olduğuna bile inanabilir.

Din denen parazitin bence en büyük zararı bu. İnsanları ikiyüzlülüğe itiyor. İnsanları riyakar yapıyor. İnsanları ahlaksız, içi başka dışı başka yapıyor. İnsanda mertlik, dürüstlük, harbilik diye bir şey bırakmıyor. Dinin bir toplumda baskın olması kadar berbat bir şey düşünemiyorum. Kapıların ancak dindar gibi görünerek açılabilmesi, ancak dinden çıkar sağlanabilmesi berbat bir şey.

Bu iğrenç baskı laik insanları da dejenere ediyor. Laikler "kimse müslüman olmak, allaha inanmak filan zorunda değil, kimse hiç bir inanca hiç bir biçimde zorlanamaz" diyecekleri yerde, "biz de elhamdülillah(!!!) müslümanız" gibi abuk sabuk saçma sapan söylemler içine giriyorlar.

Bu toplum yapısı içinde bu şekilde, laiklerin de bu derece dejenere ve deforme olmasıyla, ben bir çıkış yolu göremiyorum. "Bırakınız yapsınlar" sözü hiç bu kadar anlam kazanmamıştı. Ben asla liboş olmam, olamam. Öyle şerefsiz bir yalaka köpek asla olamam. Ama kuşkusuz liberalim. Çünkü özgürlükçülük dinden kurtuluşun vazgeçilmez bir vasfıdır. Bırakın ellerinden gelenin maksimumunu yapsın, dinlerine bir doysunlar. Bakalım bu din bunlara ne hediye edecek, onlar da görsün, biz de...

Ya zararın neresinden dönülürse kârdır diyecek, ya dönemeyip uçurumdan aşağı gidecekler. Tercih kendilerinin... Herkesin, müslümlerin bile kafasını kurcalayan bir soru var: "Türkiye İran olur mu olmaz mı!" Ben artık bu soruya gülüyorum. Deneyin görün diyorum, bakın bakalım olur muymuş olmaz mıymış... Hiç bir yanıt vermiyorum. Ne olur diye, ne olmaz diye... Çok merak ediyorsanız deneyin, görün... Aynen böyle devam edin. Dini tepe tepe, ahlaksızca, yüzsüzce, onursuzca dibine kadar kullanın. Her en küçük pis çıkarınıza dini alet edin. İnsanların tamamını ikiyüzlü, ahlaksız, sahtekar yapın... Aynen böyle devam edin, çok iyi gidiyorsunuz.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...