Jump to content

İslamın Faydaları!

Recommended Posts

• İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

...
Bu iğrenç baskı laik insanları da dejenere ediyor. Laikler "kimse müslüman olmak, allaha inanmak filan zorunda değil, kimse hiç bir inanca hiç bir biçimde zorlanamaz" diyecekleri yerde, "biz de elhamdülillah(!!!) müslümanız" gibi abuk sabuk saçma sapan söylemler içine giriyorlar.
...

Aynen, ben de buna çok sinir oluyorum. Ama o saflarda kendilerini gerçek müslüman sanıyor işte naapsınlar

Sitelerde Paylaş

İslamın faydası sayılamıycak akdar çoktur ama İnsanlarımız dine manaya nazar-ı hakaretle baktıklarında İnim inim inlerler

doktor senin neye care buldu heee

neyine tedavi etti doktorr heeee

Doktorun yaptığı şu : Muayene ediyor tomagrafi ultrason Em ar. sonra diyor ki Ameliyat :D

Doktorlar Ameliyatta kesmede bicmede ilerledi

hastalığı tedavi etmiyor ki. ameliyat ameliyat bu ne yaaa

hazreti Muhammed ise İnsnalığın hakiki kurtarıcısıdır. Onun verdiği receteyi yapmasan hasta hasta yaşarsın

ALlah çarpsın ki hasta olmayan yok herkes hasta buuu nedir yaaa bu mudur medeniyet hah yerim sizin medeniyetnizi

Şeker insulin minsulin bu neee yaaa

tansiyonum fırladı filan bu ne yaaa :D

Kuranda resmen allah söylüyor Size verdiğim yiyceğin en tayyib anında iyin diyor

ayetin manası: yemek malzemeleri en güzel sebzelerla yapılacak..

bakıcaksın sebzeye yakışıklımı güzel mi?

yoksa sen Ya ben bu çürük çarık şeye kıymet verirse Alalhta bana kıymet verir. günah günah atma yazık israf

işte bunlar yüzünde inliyorsun ve inliycen

Çünkü Allah kuranda ne demiş umurunda değil...

hadi be oradan bee..

yemek yapıldı yedin yedin yemedin at çöpe nokta...ben yerim yersen intihar ediyorsun yavaş yavaş iç organların iflas edihyor. kanser manser hep bunlardan geliyor bugünkü medeniyet bunun farkında değil kaserojen madde diyor bilemme ne diyor kafayo yiyor bütün doktorlar hastayı iyi ettikleri yok

kaserin na sebebi : 1 günlük 3 günlük yemekler yemektir.

bak bir daha tekrar etmiycem: iyi dinle

yemek en güzel malzemelerle yapılacak

yapıldığı zaman sıçakken yenecek soğuduğu zaman derhal çöpe atılacak

dolapa koymak yok

yahur sağudu ısıtalım yok

yahut soğudu soğuk soğuk yeyim yoook

yemeğin en güzel anı ilk piştiği andır.. yedin yedin yemedin at çöpe..

haaa zeytinyağlı taze fasulye yarım gün doalopta kalabilir zeytin yağlı enginarda 1 gün kalabilir

ama öğlen yaptım akşam ısttım yedinm. dün yapmıştım dolala boymuştum yemek yamama gerek yok dinde kalan yemeği yerim.. dersen kendize yazık ediyorsun zavallı tansiyonda ondan çıkar iç hastlıklarıda yavaş yavaş başlar içinde başlamaya yapma yeme

birde 50 kere diyorum.. MEYVE YEMEKTEN ÖNCE yenilecek. nokta...

İslam bini buraya kadar anlatmış..

yemeği yaptım dumanı kokuyor. işte o zaman ye.. soğudu mu derhat çöpe at sakın yeme diyor

buraaya kadar söylemiş allah

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aynen, ben de buna çok sinir oluyorum. Ama o saflarda kendilerini gerçek müslüman sanıyor işte naapsınlar

Şimdi laik olmayan zaten insan olamaz, onu geçelim. Ama geçmeden kısaca açıklayayım; biyolojik bakımdan insan olsa da insan, insanlık kültürü ile insandır. İnsanlık kültüründen kopuk bir dogmaya tutunarak insan olunmaz.

Bunu açıkladıktan sonra; laiklerin daha alması gereken o kadar çok yol var ki... Bir kere bu "biz de müslümanız" lafını bir ağızlarına almayacaklar. Çok büyük bilinç eksikliği var laiklerde. Zaten öyle olmasa dört bostan korkuluğu kelekkesen olmazdı. Ne tarih bilmek var, ne felsefeden, sanattan, bilimden anlamak var, göre göre bir dini eğitim görmüş, namaz kıldırıp ölü yıkayacağına, oturmuş tepeye firavun olmuş!

Laikler bilinçli olsa bu olur muydu! Kesinlikle olmazdı. Laiklerin yiyeceği daha çok fırın ekmek var. Bu biz de müslümüz tekerlemesini ağızlarından söküp atmadıkça bir milim yol alınmaz. Çünkü bu safsata laf, müslüm olmayı bir gereklilik olarak gösteriyor. Bu da ahlaklı olmak, dürüst olmak, iyi olmak için müslüm olmak lazımmış gibi gerçeğin tam tersi bir algı çarpıklıpına yol açıyor. Gerçek bunun tam tersi, müslüm olmak ahlaksızlığın, aldatmanın, kandırmanın, sövüşlemenin, sömürmenin kılıfı, maskesi!

Bu algı düzelmedikçe insan olunmaz. Onun için de laiklerin derhal, hemen bugünden tezi yok bu "biz de müslümanız" safsatasını yok etmeleri gerekiyor. Bu kafayla gidilirse çağdaş uygarlık düzeyi bir serap, benden söylemesi...

Yok zaten ülkeyi şeyhler, dervişler, meczuplar, müritler memleketi yapacaksanız, gerilik, yobazlık, ilkellik tünellerinde köstebek olarak yaşayacaksanız, unutun zaten laikliği, Atatürk ilkelerini, devrimlerini, çağdaş uygarlığı filan... Bunlar sizin çapınıza uygun işler değil ey halk... Arabın godunu, arap oturağı koklamaya devam edin...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yani islam saçmalığını 1400 yıl önce YEDİN YEDİN !!!!

1400 yıl sonra KURTLANMIŞ - KOKUŞMUŞ yemek yenmez ?? !!!! demi ? !!!!

Abooooo :D Kardeş sen ne diiiisen loooo :D

İslam dini yenilen bir şey değildir. 15 milyar yıl önce Altın yakup zümrüt pırlanda elmas ne kadar değerliyse ve asırdan asıra değerini yükselterek gelmişse İslam dinide öyledir öyledir Kemoooon bıyır eskuz mi hahahah kemon :D

İslam dini Hava su gibidir

Bak bu içtiğin su soluduğun havar ya 10. milyar yıl önceki hav- su neyse odur uha hah ha ha. :D kuha. hah hah hah

hadi lo din köhne ise.

Bu hava ve su da köhnedir.

O halde havayı soluma da geber lo hah hah

içmede su geber looo... hasumuuuhaaaaa hah hah haaah :D

Sitelerde Paylaş

Abooooo Kardel İslam dini tenilen bir şey değildir. 15 milyar yıl önce Altın yakup zümrüt pırlanda elmas ne kadar değerliyse ve asırdan asıra değerini yükselterek gelmişs İslam dinide öyledir öyledir Kemoooon bıyır eskuz mi hahahah kemon :D

adamın bilgi seviyesi bu kadar işte....

15 milyar yıl önce ALTIN ? ZÜMRÜT ? PIRLANTA ?

senin beynin de kurtlanmış...!!!

Sitelerde Paylaş

adamın bilgi seviyesi bu kadar işte....

15 milyar yıl önce ALTIN ? ZÜMRÜT ? PIRLANTA ?

senin beynin de kurtlanmış...!!!

Kainatın Dünyanın Evriminden beri kıymetli madenler değerini hiç kaybetmemiş hatta velakin cümbür camaaetin. kıymeti asırdan asıra yükselterek gelmiştir.

İnsani faziletlerde böyledir. Belki bu faziletlerinin kıymetlerinin de kalmadığını iddia edenler olabilir

ama velakin cümbür cemaatin. dava emek başkadır davayı kazanmak yine başkadır kessalumı alekin essaletu küle küle :D

bir not: bugünlerde iyice saçmalama imzaları atıyorum yazımın son bölümlerinde çok komik yaaa hasuya hasuya hasuya :D

Sitelerde Paylaş

Kainatın Dünyanın Evriminden beri kıymetli madenler değerini hiç kaybetmemiş hatta velakin cümbür camaaetin. kıymeti asırdan asıra yükselterek gelmiştir.

İnsani faziletlerde böyledir. Belki bu faziletlerinin kıymetlerinin de kalmadığını iddia edenler olabilir

ama velakin cümbür cemaatin. dava emek başkadır davayı kazanmak yine başkadır kessalumı alekin essaletu küle küle :D

bir not: bugünlerde iyice saçmalama imzaları atıyorum yazımın son bölümlerinde çok komik yaaa hasuya hasuya hasuya :D

Ne iciyorsan bana da soyle.

Sitelerde Paylaş

Erkeksen bir nebze anlayabilirim niye savundugunu da kadinsan anlayamayacagim.

Bu Din kadın dinidir... İslamda Kadının o kadar çok büyük kıymeti vardır ki. Doğurduğu çocuğu emzirmek zorunda değildir. " üçretle birini tut " der Allah Koca islam.

hatta emzirme parası ver der hanımına bu emrediyorum der..

İşte Kadınlar bundan dolayı erkeği adi bir mahluk gibi görmüştür. o yüzden kadını tedip edin diye ayet inmiştir keymon ama bunlardan günümüz aydın eğitimli kadınların haberi yok zavallılar..

halbuki en eğitimli en bilgili ne münevver en aydın kadın. Kocasını güler yüzel karşılayan yemek yapan çocuğun altını temizkeyen

Allahu alem dünyada ki hiç kimse gelip bana diyemez ki

Evdeki hanımından daha büyük bir evliya buldum diyemez..

hanımın kıymetini bilmeyen erkekler de zavallıdırlar keymon :D

Sitelerde Paylaş

Bu Din kadın dinidir... İslamda Kadının o kadar çok büyük kıymeti vardır ki. Doğurduğu çocuğu emzirmek zorunda değildir. " üçretle birini tut " der Allah Koca islam.

İşte Kadınlar bundan dolayı erkeği adi bir mahluk gibi görmüştür. o yüzden kadını tedip edin diye ayet inmiştir keymon ama bunlardan günümüz aydın eğitimli kadınların haberi yok zavallılar..

halbuki en eğitimli en bilgili ne münevver en aydın kadın. Kocasını güler yüzel karşılayan yemek yapan çocuğun altını temizkeyen

Allahu alem dünyada ki hiç kimse gelip bana diyemez ki

Evdeki hanımından daha büyük bir evliya buldum diyemez..

hanımın kıymetini bilmeyen erkekler de zavallıdırlar keymon :D

Ufurme ufurme

-4/NİSÂ-34: Allah'ın bazısını bazısına üstün kılması nedeniyle ve mallarından harcamalarından ötürü erkekler, kadınlar üzerinde hüküm sahibidirler. (Ama öte yandan da) saliha kadınlar; gönülden boyun eğenler ve Allah'ın korunmasını emrettiği şeyleri (hakları), kocasının bulunmadığı zamanda koruyanlardır. Baş kaldırmalarından endişelendiğiniz kadınlara (önce) öğüt verin, (etkili olmazsa) onları yataklarında yalnız bırakın, (o da olmazsa, son çare olarak sınırları aşmamak şartıyla) onları (iz bırakmayacak şekilde, suçlu oldukları hasebiyle) DÖVÜN. Size itaat ederlerse sakın aleyhlerine yol aramayın. (Unutmayın ki) Allah (hepinizden daha) yücedir, büyüktür.)

Biriniz sütresiz olarak namaz kılarsa (önünden geçtiği takdirde) şunlar namazı bozar: Eşek, domuz, Yahudi, Mecûsi, kadın... Namazın bozulmaması için onun önünden, bunların bir taş atımlık uzaktan geçmesi kifâyet eder."

Kutüb-i sitte

-eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır."(nisa/3)

Uğursuzluk üç şeyde vardır: Kadında, evde ve atta.

Ebu Davud, Tıb, 24/3922; Müslim, Selam, 34/115 Buhari, Nikah, 17/4805

Kadınları zarar vermeyecek miktarda aç, aşırı gitmeyecek kadar da kıyafetsiz bırakınız. Çünkü kadınlar iyice doyar, güzelce giyinirlerse onlar için dışarı çıkıp gezmekten daha sevimli bir şey yoktur. Fakat onlar biraz aç, biraz da çıplak kalırlarsa onlar için evde oturmaktan hayırlı bir şey yoktur.

İbnül Cevzi, Mevzuat, II/282283; Suyuti, Leali, II/154 İbn Arrak, TenzihüşŞeria, II/212213

Kocanın vücudu irin ile kaplı dahi olsa ve karısı onu yalayarak temizlese yine de kocasının hakkını ödemiş olmaz.

İbni Hacer El Heytemi 2/121 Ahmed b. Hanbel, Müsned, V, 239

Kadınlara danışmayın, onlara muhalefet edin. Kadınlara muhalefet edin, zira kadınlara muhalefet berekettir.

Kadınlara Dîni Bilgiler 44,45 Suyuti, Leali II, 147; İbn Arrak, Tenzihüş Şeria II, 210

Kim ki karısına itaat ederse Allah (cc) onu yüzüstü Cehenneme atar.

İbn Arrak II, 215

Başlarına bir kadını geçiren bir kavim asla iflah olmaz.

İbni Hanbel Müsned 5/43,50; Tirmizi Fiten:75 Nesai Kudat:8; Buhari Fiten:18

Kadınlara yazıyı öğretmeyin. Dikişi ve Nur Suresini öğretin.

İbnül Cevzi, Mevzuat II, 269

"Bir adam karısını cinsel ihtiyacını gidermek için çağırdığı zaman, kadın hemen o çağrıya uymalıdır. Kadın, tandırda (fırında, ocakta) o anda iş görüyor olsa bile.."

Tirmizi, Sünen, Kitabu'r-Rıda/10, hadis no.1160

Hadis No : 5612

Ravi: Ebu Hureyre

Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kadın dört hasleti için nikahlanır: Malı için, haseb ve nesebi için, güzelliği için, dini için. Sen dindarı seç de huzur bul."

Kaynak: Buhari, Nikah 15; Müslim, Rada 53, (1466); Ebu Davud, Nikah 2, (2047); Nesai, Nikah 13, (6, 68

Hadis No : 5614

Ravi: Cabir

Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Şurası muhakkak ki kadın, şeytan suretinde gelir, şeytan suretinde gider. Biriniz bir kadında hoşuna giden bir husus görürse, hemen hanımına gelsin; zira bu, nefsinde uyananı giderir."

Kaynak: Müslim, Nikah 9, (1403); Ebu Davud, Nikah 44, (2151); Tirmizi, Nikah 9, (1158)

Sitelerde Paylaş

Kainatın Dünyanın Evriminden beri kıymetli madenler değerini hiç ...........

boşa demiyoruz beynin kurtlanmış diye....

bir müslüman EVRİM diyebiliyor ? !!! :D :D

üstelik de neymiş ? dünyanın ve madenlerin EVRİMİ imiş :D :D

vay kurtlu beyinli cahil vay :)

Sitelerde Paylaş

Kadının İslam dinine göre vazifesi, üremek ve eşinin soyunu devam ettirmektedir. Bu bağlamda İslam'da kadının ne olarak görüldüğü anlaşılırsa, kadının çocuğunu emzirmesinin neden bir annelik görevi değil de angarya bir işmiş gibi tercihine bırakıldığı da anlaşılmış olacaktır.

“Çocukların, annelerinin nafakaları ve elbiseleri kendileri için çocuk doğurdukları (kocaları) üzerinedir."(Bakara, 2/233)

Görüldüğü gibi kadın, erkeklerin üremek için kullandıkları bir kuluçka makinesidir.

Anneler genelde, dünyaya isteyerek getirdikleri çocuklarına karşı sorumluluklarını seve seve yerine getirirler. Ama cahil bir erkek olan Allah, bir kadının annelik ile birlikte kazandığı nörobiyolojik donanımlardan nerden haberi olsun? Kadın çocuğu kucağına verdi, işi bitti... Emzirmek istemezese ister süt anne bul, ister inek... :D

Kadın erkeği neden mahluk olarak görsün, onu da dünyaya getiren yine kadın cinsi değil mi? İnsana, insan olarak değil de kadın-erkek olarak baktığınız sürece böyle dandik dandik fikirler üretmeye devam edeceksiniz, size müstehak...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bugünkü ortamda "biz de müslümanız" dememek de yetmiyor. Ülkenin şu an en çok ihtiyaç duyduğu şey, "müslüman değilim" demektir. Çünkü ülkede bunu diyecek çok az kimse olduğu için bu ülke bu kadar geri, yoz ve yobaz. Kesinlikle bu ülkede müslüman olmadığını söyleyecek insanlara şiddetle ihtiyaç var. Yoksa bu ülke dogma karanlığına, yobazlık bataklığına gömülecek.

Hatta belki de artık çok geç... Hiç bir şey için geç değildir ama, hiç bir iş hiç bir aşamada önceki aşamadaki gibi olmaz. Bu şekilde giderse ülke kesinlikle yobazlık çukuruna düşecek ve artık çıkamayacak. İran çıkabiliyor mu? Hayır. Çıkamaz. Şimdi İran'da islamı devirecek bir devrim lazım. Çağdaşlaşma çabasında o kadar geriye düştü ki, olanaksız desek abartı olmaz.

Biz Atatürk'le başardık. Eciş bücüş ucube gibi saçma sapan arap harflerinden kurtulduk. Çağdışı mecelle gibi saçmalıklardan kurtulduk. Bunları geri döndürmeye canla başla çalışan yobazlar giderek etkilerini artırıyorlar. Ama hâlen ciddi bir kazanım elde edemediler. Kazanım derken gerileme, irtica elbette.

Şah devrilmeseydi latin harflerinin kabulü için çalışma yapıyordu. Emperyalistler bu olursa aman İran da uyanır diye apar topar şahı devirdiler. Fransa Humeyni'yi sevap olur diye mi korudu. Yoksa Savak öldürürdü herifi. Fransa sıkı korumaya aldı, öldürtmedi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...