Jump to content

Türkler Cenazesine bile yabancı.

Recommended Posts

Yazık bize hiç anlamadığımız sözler söylenip anlamış gibi yapıp ağlaşmalarla yaşıyoruz. Acısını bile içten yaşayamayan tek toplum.

Cenazede sevdiğini toprağa koyup hocanın ağzının içine bakıp ellerini açıp tuhaf giyinen insanlara çok üzülüyorum.

Farkın da değiller din ellerinden herşeyi alı vermiş.

Sitelerde Paylaş

Bana daha acı gelen bir başka nokta ise şu:

Katıldığım cenazelerin tümünde kadınlar dışlanıyor. Örneğin cenaze namazında, namazdan sonra nakil esnasında, mezarlıkta defin esnasında kadınlar olmuyor, sadece erkekler bu işleri yapıyor. kadınlar uzaktan göz yaşı döküyor.

Öyle ki bir kadın öz evladını kaybetse dahi, gömülme sırasında yanında olamıyor.

Ne kadar ilkel, sapıkça... Ne alanda olduğu gibi bu alanda da haremlik selamlık...

Sitelerde Paylaş

Bana daha acı gelen bir başka nokta ise şu:

Katıldığım cenazelerin tümünde kadınlar dışlanıyor. Örneğin cenaze namazında, namazdan sonra nakil esnasında, mezarlıkta defin esnasında kadınlar olmuyor, sadece erkekler bu işleri yapıyor. kadınlar uzaktan göz yaşı döküyor.

Öyle ki bir kadın öz evladını kaybetse dahi, gömülme sırasında yanında olamıyor.

Ne kadar ilkel, sapıkça... Ne alanda olduğu gibi bu alanda da haremlik selamlık...

Gerçekten Çok acı zavallı biz zavallı kadınlarımız.

Sitelerde Paylaş

Benim hoşuma gidense İslamda.......

Hangi İslam'da?

Kaç farklı İslam olduğunu bilmiyor musun?

Bu tür detaylarda mezhepler rol oynar..Müslümanların da mezhepleri ne kadar ciddiye aldığı tartışılır..

İslam'da mezar taşı yokmuş..Boş laf bunlar..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hangi İslam'da?

Kaç farklı İslam olduğunu bilmiyor musun?

Bu tür detaylarda mezhepler rol oynar..Müslümanların da mezhepleri ne kadar ciddiye aldığı tartışılır..

İslam'da mezar taşı yokmuş..Boş laf bunlar..

Yok tabi.Hangi meshebte var?Sadece türklerde var mezar taşı.mezar taşı derken mezarlıklardakini diyorum etrafı çevrilmiş mermerle.

Sitelerde Paylaş

Yok tabi.Hangi meshebte var?Sadece türklerde var mezar taşı.mezar taşı derken mezarlıklardakini diyorum etrafı çevrilmiş mermerle.

Yoksa,müslüman mezarlıkları ne oluyor?

Bir hadis var mesela..

Bakalım beraber;

Cabir (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) kabrin alçı ile sıvanmasını, üzerine oturulmasını, üzerine bina yapılmasını yahut üzerine toprak ilave edilmesini yahut üzerine yazı yazılmasını yasaklamıştır.”

Müslim 3/62, Ebu Davud 2/71, Nesei 1/284, 285, 286, Tirmizi 2/155, Hâkim 1/370, Beyhaki 4/4, Ahmed 3/295, 332, 339, 399

Muhammed'in KABİR dediği şey nedir?

Ölen kişiyi tamamen toprağa gömdüğümüzde,bu gömülen yerin KABİR olduğu söylenebilir mi?

Söylenemez..Dümdüz bir toprak var karşımızda..Burada KABİR denilen şey,bir fiziksel nesneyi işaret ediyor..Bu da tabi ki taştır..

Karşımızda bir kabir var..Nereden biliyoruz bunu?Çünkü kabir taşı karşımızda duruyor..Muhammed'de diyor ki,sakın alçı ile sıvamayın bu taşı,üzerine oturmayın,üzerine bina yapmayın,taşı toprakla örtmeye çalışmayın veya taşın üzerine yazılar yazmayın..

Sitelerde Paylaş

Yoksa,müslüman mezarlıkları ne oluyor?

Bir hadis var mesela..

Bakalım beraber;

Muhammed'in KABİR dediği şey nedir?

Ölen kişiyi tamamen toprağa gömdüğümüzde,bu gömülen yerin KABİR olduğu söylenebilir mi?

Söylenemez..Dümdüz bir toprak var karşımızda..Burada KABİR denilen şey,bir fiziksel nesneyi işaret ediyor..Bu da tabi ki taştır..

Karşımızda bir kabir var..Nereden biliyoruz bunu?Çünkü kabir taşı karşımızda duruyor..Muhammed'de diyor ki,sakın alçı ile sıvamayın bu taşı,üzerine oturmayın,üzerine bina yapmayın,taşı toprakla örtmeye çalışmayın veya taşın üzerine yazılar yazmayın..

Taş olabilir belirttiğim gibi.mezar olduğu belli olsun diye hatta isinde yazılabilir hadislere göre ama bizdeki gibi etrafını mermerle örme yok.sadece anadoluda var.

Sitelerde Paylaş

Faşist baskıcı müslümler krematoryum açılmasına izin vermedikleri sürece ülke yobaz ve geri kalmaya devam edecek, demokrasi, insan hakları ve özgürlükler olmayacaktır.

Krematoryumlar cenazelerin gideceği en güzel yerdir. Toprak israfı olmaz, insanlar günlerce sevdiğimi toprağa koydum, şimdi çürüyüp dağılıyor, böcekler yiyor diye düşünmez. Cenazeni bir kavanoz kül olarak sana teslim ederler, alır gidersin. Denize mi dökersin, rüzgara mı savurursun, toprağa mı gömersin, elmas mı yaptırırsın o sana kalmış.

Bu özgürlüğü tanımaya faşist müslümlerin maçası yetmez. Çünkü uyduruk dinlerinin etkisi azalır. İnsanları toprağa gireceksin, azap göreceksin diye korkutma şansları kalmaz.

Ölen için hiç farketmez ama geride kalan sevenleri için en iyisi yakmaktır. Yakıldı külleri kavanoza konulup eline verildi mi iş orada biter. Artık ona ne oluyor diye düşünmezsin. Kolay değildir, insan ayağına diken batsa gözünden yaş geldiği sevdiğini toprağa gömüp çürümeye terkediyor. Kimse bunun duygusal travmasını küçümseyemez.

Sitelerde Paylaş

Taş olabilir belirttiğim gibi.mezar olduğu belli olsun diye hatta isinde yazılabilir hadislere göre ama bizdeki gibi etrafını mermerle örme yok.sadece anadoluda var.

Mermer olayı önemli değil..Mezar taşı yok dedin..Şimdi de olabilir diyorsun..

Sitelerde Paylaş

Din tamamene yakın ölene kabirde ne olacağı empozelerine dayalıdır. Ölüyü yakma, bu empozeleri yok ettiği için müslümler şiddetle buna karşı çıkarlar ve krematoryuma asla izin vermek istemezler.

Bir düşünün. İslam tamamen ölü toprağa gömüldükten sonrası için bir sürü senaryo yazmıyor mu? Evet. Aynen böyle yapıyor. İslamın tek sermayesi ölüm ve sonrası.

İşte krematoryum islamın bu kozunu elinden alacak tek çözümdür. Atatürk bunun için krematoryum kurulmasını istedi ancak o ölünce hemen rafa kaldırıldı. Atatürk işi çok iyi bilen eşsiz bir deha idi. Her şeyin girdisini çıktısını en iyi bilen çok zeki bir adamdı. Bu kadar eşsiz olması hiç iyi değil. Bir iki daha onun gibisi olması gerekirdi. İnönü hiç bir zaman ikinci adam sıfatını hak edememiştir. Bizim en büyük şansımız Atatürk, en büyük şanssızlığımız ikincisinin olmayışı.

Sitelerde Paylaş

Faşist baskıcı müslümler krematoryum açılmasına izin vermedikleri sürece ülke yobaz ve geri kalmaya devam edecek, demokrasi, insan hakları ve özgürlükler olmayacaktır.

Krematoryumlar cenazelerin gideceği en güzel yerdir. Toprak israfı olmaz, insanlar günlerce sevdiğimi toprağa koydum, şimdi çürüyüp dağılıyor, böcekler yiyor diye düşünmez. Cenazeni bir kavanoz kül olarak sana teslim ederler, alır gidersin. Denize mi dökersin, rüzgara mı savurursun, toprağa mı gömersin, elmas mı yaptırırsın o sana kalmış.

Bu özgürlüğü tanımaya faşist müslümlerin maçası yetmez. Çünkü uyduruk dinlerinin etkisi azalır. İnsanları toprağa gireceksin, azap göreceksin diye korkutma şansları kalmaz.

Ölen için hiç farketmez ama geride kalan sevenleri için en iyisi yakmaktır. Yakıldı külleri kavanoza konulup eline verildi mi iş orada biter. Artık ona ne oluyor diye düşünmezsin. Kolay değildir, insan ayağına diken batsa gözünden yaş geldiği sevdiğini toprağa gömüp çürümeye terkediyor. Kimse bunun duygusal travmasını küçümseyemez.

Sana göre krematoryum güzel.eminim çoğu insan kendinşn yada sevdiklerinin cenazesinin yakılmasını ve eline bi kova külmverilmesinş istemez.en azından çürürken görmüyor.sanki yandığnı bilmek çok mu güzel sence.hem en doğalı toprağa karışması diğer canlılar gibi.eminim diğer ateistlerde bana katılıyordur.bi kere yakmak doğaya aykırı ve insanı şoka sokar.güzelim insan gitmiş bi kova kül gelmiş.

Sitelerde Paylaş

Din tamamene yakın ölene kabirde ne olacağı empozelerine dayalıdır. Ölüyü yakma, bu empozeleri yok ettiği için müslümler şiddetle buna karşı çıkarlar ve krematoryuma asla izin vermek istemezler.

Bir düşünün. İslam tamamen ölü toprağa gömüldükten sonrası için bir sürü senaryo yazmıyor mu? Evet. Aynen böyle yapıyor. İslamın tek sermayesi ölüm ve sonrası.

İşte krematoryum islamın bu kozunu elinden alacak tek çözümdür. Atatürk bunun için krematoryum kurulmasını istedi ancak o ölünce hemen rafa kaldırıldı. Atatürk işi çok iyi bilen eşsiz bir deha idi. Her şeyin girdisini çıktısını en iyi bilen çok zeki bir adamdı. Bu kadar eşsiz olması hiç iyi değil. Bir iki daha onun gibisi olması gerekirdi. İnönü hiç bir zaman ikinci adam sıfatını hak edememiştir. Bizim en büyük şansımız Atatürk, en büyük şanssızlığımız ikincisinin olmayışı.

İslamda ölünün toprak aldındaki bedeninin çürüme safhaları yok.bunlar hep şamanizmden kalma.İslamda ölünün kırkı ellisi yok.türklerde var bu.yok çenesi düştü yok bilmemne oldu vs.

Sitelerde Paylaş

Ne bir kovası yahu... Bir kavanoz kadar gelir. Süper bir şey... Onu alır gidersin ve kafanda hiç bir düşünce kalmaz.

Sen müslüm kafalı olduğun için işine gelmez. Sana göre insanlar düşünecek ki münker nekir gelecek, eeey mevta dinin nedir diye filan soracaklar, işkence edecekler cart curt. Senin kafan anca bu saçmalıklara çalışır.

İnsanlar sevdiklerini toprağa verdikten sonra günlerce ona en olduğunu düşünürler. Yok bilmem kaç gün sonra şu olur yok bilmem kaç gün sonra bu olur diye bir sürü hikaye anlatılır. Bunlar senin gibi müslüm kafalıların çok işine gelen bir şey. Müslüm kafalısınız. Sizden hiç bir modernite, bir yenilik, bir düzgün iş, bir ilericilik bir yenilikçilik çıkmaz. Siz fason üretimsiniz.

Sitelerde Paylaş

İslamda ölünün toprak aldındaki bedeninin çürüme safhaları yok.

Sen aptal filan olmayasın! Salak mısın, ne demek islamda çürüme yok yahu? Bunun islamla mislamla ne alakası var? Toprakta ölü çürümüyor mu? Burnu çenesi düşmüyor mu? Eti kemiğinden ayrılmıyor mu? Bunların olduğunu şamanizm niye söylesin, olan şeyler bunlar.

Ha şimdi ölünün çenesi burnu filan düşmüyor, şamanizm uyduruyor bunları öyle mi? Senin aklın başında mı?

Sitelerde Paylaş

Bak bilader! Söyleyeceğin lafı düzgün söyleyeceksin. Senin demeye çalıştığın, islamda yok burnu düştü diye mevlit okutma, yok çenesi düştü diye kuran okutma filan yok diyorsun.

Bunun ise benim söylediğimle alakası yok ki bana bu söylediklerin yanıt olsun. Ben müslümler burnu düştü diye mevlit okutuyorlar demedim, bunu eleştirmedim ki! Bunun islamda olmadığını ben de biliyorum. Mevzu bu değil.

Mevzu, sevdiğini toprağa gömdükten sonra onun aklından çıkmayışı. O hâla et kemik ve bu durumdan çıkması aylar alıyor. Sen de bunu biliyorsun. Yaşarken ona diken batsa dayanamazdın. Şimdi bunu anlamıyor musun? Yakıyorsun ve külleri kavanozda eline teslim edildi mi her şey bitiyor, artık ona ne oluyor şu anda diye düşünmüyorsun.

Bunu anlamazlıktan gelip yok mevlide yok oraya buraya çekmek, senin müslüm kafalı ve islamın emirlerinden çıkmaya yanaşmayan bir yobaz olduğunu gösteriyor. Bana bu yüzden itiraz ediyorsun.

Yobazsınız, faşistsiniz ve krematoryuma izin vermek işinize gelmez. Olay bu, tamam mı... Ne mal olduğunuzu iyi bilin. Sizler faşist yobazlarsınız.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yazık bize hiç anlamadığımız sözler söylenip anlamış gibi yapıp ağlaşmalarla yaşıyoruz. Acısını bile içten yaşayamayan tek toplum.

Cenazede sevdiğini toprağa koyup hocanın ağzının içine bakıp ellerini açıp tuhaf giyinen insanlara çok üzülüyorum.

Farkın da değiller din ellerinden herşeyi alı vermiş.

Aklıma birden bu geldi

[VIDEO]https://www.youtube.com/watch?v=iyBlhx6yLpo[/VIDEO]

Adam 17 yaşındaki torununu kaybetmişi,imam yok fatihten sayid rızadan felan bahsediyo :) adamın acısı var imam hikaye masal anlatıyo, Ali Şen'de haklı olarak isyan ediyor

Sitelerde Paylaş

Benim hoşuma gidense İslamda mezar taşı,isim,tabut vs.olmaması.tamamen doğaya karışması bekleniyor.hatta eşin bile olsa ölüsü sana haram oluyor artık.

Mezar taşı YOK diyorsun..

Israr ediyorsun..

Bu sefer taş olabilir diyorsun..

Yukarıdaki yazımı tekrar okurmusun.mezar taşı derken ..... diye yazan bölümü

İslam'da mezar taşı var,mezar var ama abartı/süsleme tarzı şeyler yok..

Sen yapamıyorsun ama benim söylediğimin aksi de belirtilebilir..Bu da İslam'ın tek bir anlayışa sahip olmadığını gösterir..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...