Jump to content

Allah,Şeytan,Adem,Havva

Recommended Posts

Saçmalama be... Senin gibi üstelik de cıvık ayy bilmem ne diye yazan kaçıkları muhatap almak yanlış ama, zahr tabii ki bel demek. Sırt olarak da kullanılır. İslamda "zıhar" diye bir konu vardır. Bu, karısına "senin zahrın anamın zahrı gibidir" diyerek onu kendisine haram kılma ile ilgilidir. Karısının belini kendine haram saymak, karısını bellemekten vazgeçmek. Anlamadıysan da zır zır ayy mayy diye zırlayıp durma. Normal bir insan gibi yazacaksan yaz.

Sen hiç duymadın mı iki şeyin sulusu hiç çekilmez, illet eder, biri benzin, biri insan...

Dogmatik, zahr bel olsa ne olmasa ne üstelik, senin çöl yağmacısı cahil bedevilerin, insan neslinin ademoğullarının bellerinde olduğunu sanmıyorlar mı? Sanıyorlar. E daha ne konuşuyorsun yok ayy yok kamon yok başka cıvık sululuk? Tokmak sûrenizde bel ile kaburgalar arasından meni çıkar yazmamış mı bu çöl yağmacısı cahiller? Yazmışlar. Eee?

tarik 7 ayetinde sulbi yazıyor O ayette ise zuhurihum zahrı yazıyor bunların her ikiside bel demekse.. sen kuranı cevirttiğin mealcileri değiştir hahahah aaaay :D valla azizim sen git tercümecini değiştir.. valla

zuhurihüm : filan şey zuhur etti denildiğinde! belden mi çıktı demektir sence :D sen git mealcilerini değiştir valla

hata sende! tuttuğun tercümanda iş yok, ama sen iş var diye tutmuşsun! oda napsın, alan yoksa satan sevsinler kaidesine bianen :D

ben satıcıyım diyor. alan var talep eden var... arz talep meselesi diyor

sen almazsan bu satıcılar iş yapmaz :D bilinçli kuran okuyucusu olmak şart valla

adam sormazlar mı sulbi ve zahrı ve zuhur etti deniliyor zuhur bel midir yaa ayıp hocam diye?

evet sormuyorlar! kabul ediyorlar.. akıl sahipleride Alan yoksa satanı seveyim diyor

satanda suç yok alanda suç var onları düzeltmesi lazım diyor

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yaratılış hikayesi içinde derin sembolleri barındıran alegorik bir mittir.Bu yaratılış hikayesine bir kılıf uydurma amacıyla uydurulmamistir.Bilgelik ağacı ve elma insanin Tanrı ile bir olduğunun bilgisiydi.Adem ve Havva ilk insanlar değildir,mutlaka ve mutlaka bugünkü medeniyetten önce yasamis bir insan ırkıdır,bu insan ırkının Atlantiste yaşadığı bilinir,hatta Adem,Adam,Ata,Atlas,Aztec vs gibi isimlerin oradan geldiği öne sürülür.Bu insan ırkıyla yari tanrı ırkı da yaşamıştır,Yunan mitolojisinde titanlar vs.

Şeytan in tarih boyunca oynadığı rollere bakarsak onun kotu degil,iyi olduğunu görürsünüz.Yunan Mitolojisinde Prometheus(ateşi yani isigi getirmistir)Hint mitolojisinde İgna,Sümerde enki(Bilgelik tanrısı,dikkat ederseniz İbrahimî dinlerde de rol oynar bilgelik kavramı),Mayalarda Quatzcoatl(""Yılan"" seklindedir)Şeytan bizden onceki Tanrılardan bilgiyi calmistir,yılan şeklinde olması da bir semboldür.Yılan donusumdur,yenilenmedir şeklinden dolayı.Yani zaman çarkında bir donemin bitip başka bir donemin başlamasıdır.Bu zaman döngüleri vs Hint inanışlarından Myaya kadar bulunur.Binlerce yıl oncesnden Demir çağından bahsetmisler(Demir---->Sanayi çağı)Nitekim Kuran bir ayette demiyor mu:

Demiri indirdik diye.

Bu yaratılış hikayesi ni somut yorumlamayin.Bu hikayelerin batin tarafi var.

tarihinde İslamicStateTR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tarik 7 ayetinde sulbi yazıyor

Sen ne saçma bir şeysin yahu! Ne sulbisi, sulbi vetteraib yazıyor, gözüne gözlük değil dürbün! O da yetmez teleskop! Ülen kuran'ınızı size biz mi öğreteceğiz be! Sulbi vetteraib de bel sırt o bölgeler... Kepazeliğe bak yahu, müslüme ateist kuran öğretiyor.

Bu ders yetmez, sana bir de arapça belleteyim. zahr ile zuhur farklı sözcüklerdir. Zahr derken z noktalı t ile yazılır. Dallin in yazıldığı noktalı t var ya, o... Sen bunu dahr diye de okuyabilirsin mahrecin tam arap gibi değilse. Zdahr gibi bir okunuşu var. Zuhur derken ise noktalı r şeklinde olan z harfi ile yazılır. Bunlar aynı değil. Şimdi buraya arapça karakter yazdırma bana...

Aldın mı dersini, hadi naş... Kuranını koltuğunun altına kıstırmayı da unutma.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yaratılış hikayesi içinde derin sembolleri barındıran alegorik bir mittir.Bu yaratılış hikayesine bir kılıf uydurma amacıyla uydurulmamistir.Bilgelik ağacı ve elma insanin Tanrı ile bir olduğunun bilgisiydi.Adem ve Havva ilk insanlar değildir,mutlaka ve mutlaka bugünkü medeniyetten önce yasamis bir insan ırkıdır,bu insan ırkının Atlantiste yaşadığı bilinir,hatta Adem,Adam,Ata,Atlas,Aztec vs gibi isimlerin oradan geldiği öne sürülür.Bu insan ırkıyla yari tanrı ırkı da yaşamıştır,Yunan mitolojisinde titanlar vs.

Şeytan in tarih boyunca oynadığı rollere bakarsak onun kotu degil,iyi olduğunu görürsünüz.Yunan Mitolojisinde Prometheus(ateşi yani isigi getirmistir)Hint mitolojisinde İgna,Sümerde enki(Bilgelik tanrısı,dikkat ederseniz İbrahimî dinlerde de rol oynar bilgelik kavramı),Mayalarda Quatzcoatl(""Yılan"" seklindedir)Şeytan bizden onceki Tanrılardan bilgiyi calmistir,yılan şeklinde olması da bir semboldür.Yılan donusumdur,yenilenmedir şeklinden dolayı.Yani zaman çarkında bir donemin bitip başka bir donemin başlamasıdır.Bu zaman döngüleri vs Hint inanışlarından Myaya kadar bulunur.Binlerce yıl oncesnden Demir çağından bahsetmisler(Demir---->Sanayi çağı)Nitekim Kuran bir ayette demiyor mu:

Demiri indirdik diye.

Bu yaratılış hikayesi ni somut yorumlamayin.Bu hikayelerin batin tarafi var.

Somut yorumlayan biz değiliz zaten, siz dincilersiniz. Biz zaten masal olduğunu biliyoruz, sizlerse bu masallarda gerçeklik arıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Seytan Allaha "insanlari kandiracam" der.

Allah "tamam kandirabilirsin" der.

Sonra Allah kandirilan insanları cezalandırmak ister!

Ve kitabında da (kuranda) "insanları neden kandiriyorsun" diye şeytana hakaretler yagdirir!

Tam komedi ;-)

Sitelerde Paylaş

Somut yorumlayan biz değiliz zaten, siz dincilersiniz. Biz zaten masal olduğunu biliyoruz, sizlerse bu masallarda gerçeklik arıyorsunuz.

Aborjin mitolojisinde bile yılan i görürsün:

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Rainbow_Serpent

Evet,ben gerçek buluyorum bunları.Dünyanın her yeri ayni oz hikayeyi anlatiyor. Bu birliği saf etkilenme ile aciklayamazsin.Tufan miti o kadar efsane(!) ki Sümer kralları listesinde Tufandan önce yasayan krallar var,hem de binlerce yıl boyunca ve hepsi de bir karaktere atıf yapıyor:Nuh.

tarihinde İslamicStateTR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aborjin mitolojisinde bile yılan i görürsün:

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Rainbow_Serpent

Evet,ben gerçek buluyorum bunları.Dünyanın her yeri ayni oz hikayeyi anlatiyor. Bu birliği saf etkilenme ile aciklayamazsin.Tufan miti o kadar efsane(!) ki Sümer kralları listesinde Tufandan önce yasayan krallar var,hem de binlerce yıl boyunca ve hepsi de bir karaktere atıf yapıyor:Nuh.

Her kavmin kendine göre bir masalı vardır. Her insan çocukken anlatılan masalları gerçek sanar, ama büyüdükten sonra hala inanıyorsa o insanda bir sorun var demektir.

Sitelerde Paylaş

Her kavmin kendine göre bir masalı vardır. Her insan çocukken anlatılan masalları gerçek sanar, ama büyüdükten sonra haala inanıyorsa o insanda bir sorun var demektir.

Yorumun saldirgan.

Dünyanın her yerinde oz ayni.Bundan kacamazsiniz.Mitolojileri masal gözüyle değil de başka gozle okuyun.iste o zaman mitolojilerin ne anlattigini görürsünüz.Hz Muhammed i de Kuran i da anlarsınız.

Sitelerde Paylaş

Sen ne saçma bir şeysin yahu! Ne sulbisi, sulbi vetteraib yazıyor, gözüne gözlük değil dürbün! O da yetmez teleskop! Ülen kuran'ınızı size biz mi öğreteceğiz be! Sulbi vetteraib de bel sırt o bölgeler... Kepazeliğe bak yahu, müslüme ateist kuran öğretiyor.

Bu ders yetmez, sana bir de arapça belleteyim. zahr ile zuhur farklı sözcüklerdir. Zahr derken z noktalı t ile yazılır. Dallin in yazıldığı noktalı t var ya, o... Sen bunu dahr diye de okuyabilirsin mahrecin tam arap gibi değilse. Zdahr gibi bir okunuşu var. Zuhur derken ise noktalı r şeklinde olan z harfi ile yazılır. Bunlar aynı değil. Şimdi buraya arapça karakter yazdırma bana...

Aldın mı dersini, hadi naş... Kuranını koltuğunun altına kıstırmayı da unutma.

ben arapça bilmiyorum ama elimdeki osmanlıca sözlükte

zahr: çoğulu zuhur ve zuhran diyor

zahr örnek olarakta şöyle diyor : kuvvet-üz-zahr: yani arkada bulunan yardıma yetişecek imdada hazır askerler demek.

zahr bel demek ise... o zaman şöyle demeliyiz : kuvvet-üz-bel-sırt: :D : belinde sırtında hazır bulunan yardıma yetişecek askerler demek oluyor hahaha ayy kamon :D

Adem oğullarının zahrından demek: onun sırtından belinde demek değildir.

hem okuduğunuz ilme göre kuantum fiziğinde gözlemci ve gözlenen birbirinne bağlıdır

gözlemleyemediğin arkalar senin zahrındır a canım yaa kamon :D

Sitelerde Paylaş

Cevap vermeyeceğim dedim,ama şunu yazma ihtiyacında hissettim kendimi.Allah şeytan ile Adem ile Havva henüz cennet denilen yere yerleştirilmeden önce atışıp,anlaşıyor.Şeytan bana kıyamete kadar süre ver diyor,onların çoğunu senin yolundan saptıracağım diyor.Adem ile Havvanın bu konuşmadan haberleri bile yok,büyük ihtimalle cansızdılar.Allah ile şeytanın atışmalarını dinleselerde anlayıp,analiz edip,yorumlayamazlar,bilinçleri,bilgileri buna müsait değil.Şeytan ile Ellah onların hiç anlayamayacağı kavramlar hakkında karşılıklı konuşuyorlar.

Şeytan Adem ile Havvanın cennete yerleştireleceğini,Allahın cennete yasak meyve ağacı koyacağını,Adem ile Havvanın cennette ki elmayı yiyeceğini,dünyaya sürgün edileceğini,Allah ile atışmadan önce biliyordu.Allah ile şeytan anlaştılar,danışıklı dövüş yaptılar,Adem ile eşine tuzağı kurdular.

Bu masalda bir şeytan varsa o da senin Allahındır,şeytanı kirli oyununa dahil etmiş,adem ile havvaya tuzağı kurmuş.Sen de hala Adem babamız,ilahi bilgiye aşıktı diye zırvala.Adem tokatlasın seni,iftiracı güce tapıcı koyun.

şimdi evvela allah ile şeytan atışmıyor Allah konuşuyor şeytan üzülüyor ve bende onalrı azdırıcam diyor. intikam alıcam diyor

olay şöyle olmuş

Hicr suresi:

Seytan secde etmemiş

Allah ey iblis neden secde etmiyorsun alını turabı mezellete koymuyorsun diye sormuş

iblis ben nurani bir varlığım cismani bir varlığa secde etmem caiz olmaz demiş

Allahta benim emrime karşı geldiğinden meleklerin arasında çık bakalım nefsini artık onlardan sayma demiş

ve din gününe kadar lanetim senin üzerine demiş

iblis din gününe kadar sözünü işitince: Allahın insalara ceza vereceği o güne kadar.. insanları azdırmak için Allahtan izin isteyeceğini anlamış

ve allahım beni öldürme (o din gününe kadar) bana mühlet ver ya rabbi demiş

Allahta sen bekliyecilerdensin

malum olan o güne kadar demiş... yani cezaların verileceği güne kadar

iblis (üzülerek) Allahım beni İnsanlar için azdırdığın gibi bende insanları azdıracağım demiş

yalnız ihlası kulların hariç demiş....

olay böyle olmuş...

senin dediğin gibi olmamış kapiş..

Sitelerde Paylaş

Bunlar bir şey değiştirmez. Sırtını dayadığın belini verdiğin dayanak destek gibi anlamları da olur. Sana zıharı örnek verdim, gerilik yapma. Biliyorsun ki söylediklerim doğru. Boşuna kıvırtıp durma.

sen zahr'a bel diyecek kadar cahillik yapmaya devam ediyorsun farkında mısın :D gıhgıhgıhgıh

zahr: arka görmediğin taraftır sırt

sana örnek verdim kuantum fiziğinde gözlemci ile gözlemlenen birbirine bağlıdır nereye dönersen dön zahr senin gözlemleyemedin arka tarafındır kamon :D

Sitelerde Paylaş

şimdi evvela allah ile şeytan atışmıyor Allah konuşuyor şeytan üzülüyor ve bende onalrı azdırıcam diyor. intikam alıcam diyor

olay şöyle olmuş

Hicr suresi:

Seytan secde etmemiş

Allah ey iblis neden secde etmiyorsun alını turabı mezellete koymuyorsun diye sormuş

iblis ben nurani bir varlığım cismani bir varlığa secde etmem caiz olmaz demiş

Allahta benim emrime karşı geldiğinden meleklerin arasında çık bakalım nefsini artık onlardan sayma demiş

ve din gününe kadar lanetim senin üzerine demiş

iblis din gününe kadar sözünü işitince: Allahın insalara ceza vereceği o güne kadar.. insanları azdırmak için Allahtan izin isteyeceğini anlamış

ve allahım beni öldürme (o din gününe kadar) bana mühlet ver ya rabbi demiş

Allahta sen bekliyecilerdensin

malum olan o güne kadar demiş... yani cezaların verileceği güne kadar

iblis (üzülerek) Allahım beni İnsanlar için azdırdığın gibi bende insanları azdıracağım demiş

yalnız ihlası kulların hariç demiş....

olay böyle olmuş...

senin dediğin gibi olmamış kapiş..

Allahta hemen şeytanın isteğini kabul etmiş,hayır sana izin vermiyorum dememiş.Şeytan Allahın tetikçisidir,o kendine verilen görevi yerine getirdi.Allah kurgusunda şeytan bir maşa sadece.Ben Allah şeytanla anlaşıp,kirli planını hayata geçirmiş dedikçe,adam diyor ki hala o öyle olmamış,o böyle olmamış.Ulan senin bu Allahının herşeyden haberi var zaten,şeytanın isyan edeceğini de biliyor,adem ile eşinin emirlerini çiğniyeceğini de,onları dünyaya sürgün edeceğini de.Herşeyi bilen biri,Adem ile eşine elmayı yemeyin der mi,yiyeceklerini bildiği halde.Kovduğu Şeytanı da cennetin içine sokuyor bak hele bak bak,arka kapıyı açık bırakmış herhalde.Şeytan isyan ederken,ben onları senin yolundan saptıracağım diyor,şeytanın adem ile havvanın dünyaya sürüleceğinden de haberi var.Bu masala göre adem ile havvanın kaderi önceden çizilmiş zaten.Senin o kötü Allahın hem yazmış,hem oynamış,şeytana da baş rolde kötü adam rolünü vermiş.

Sitelerde Paylaş

Adem ile Havva henüz cennete yerleştirilmeden,yasak meyveyi yemeden,şeytan adem ile havvanın dünyaya sürüleceğini önceden nerden biliyordu ?Şeytanın geleceği görme gibi bir yeteneği mi vardı,yoksa bizzat Allah şeytana kirli planını açıklamış,adem ile havvayı dünyaya sürme senaryosunda bir rol mü vermişti?

Sitelerde Paylaş

Yorumun saldirgan.

Dünyanın her yerinde oz ayni.Bundan kacamazsiniz.Mitolojileri masal gözüyle değil de başka gozle okuyun.iste o zaman mitolojilerin ne anlattigini görürsünüz.Hz Muhammed i de Kuran i da anlarsınız.

Yahu masal işte. İstediğin gözle bak, sonuç değişmez.

Kuran'ı da Muhammed'i de senden daha iyi anladığım kesin, ki müslümanlığı terketmişim. Kim müslüman kalıyorsa ne Kuran'ı ne de Muhammed'i anlar.

Muhammed devrinin mafya lideriydi. Burada 9 yaşındaki bir çocukla, evlatlığının karısı ile, ailelerini ve kocalarını öldürttüğü kadınlarla evlenen, cariye hediye alıp cariye hediye eden, yaptığı soygunlardan %20 pay alan birisinden bahsediyoruz. Kuran da yahudi masalları ve ilkel arap kurallarından oluşan, karman çorman bir kitaptır.

Sitelerde Paylaş

Adem babanın bulunduğu Cennet: Mahkeme-i Kübradan sonra girilecek cennet değildir O cennnete iblis şeytan giremez

adem baba iblisin şeytanın giremeyceği cennete girmek için kendi cennetini terk etmiştir yaa kamon hahay

Adem baba kamon hava kamon ibilis kamon Allh kamon cennet kamon

kamon :lol:8g9Omk.jpgb5g1Qn.jpg

Sitelerde Paylaş

Allahta hemen şeytanın isteğini kabul etmiş,hayır sana izin vermiyorum dememiş.Şeytan Allahın tetikçisidir,o kendine verilen görevi yerine getirdi.Allah kurgusunda şeytan bir maşa sadece.Ben Allah şeytanla anlaşıp,kirli planını hayata geçirmiş dedikçe,adam diyor ki hala o öyle olmamış,o böyle olmamış.Ulan senin bu Allahının herşeyden haberi var zaten,şeytanın isyan edeceğini de biliyor,adem ile eşinin emirlerini çiğniyeceğini de,onları dünyaya sürgün edeceğini de.Herşeyi bilen biri,Adem ile eşine elmayı yemeyin der mi,yiyeceklerini bildiği halde.Kovduğu Şeytanı da cennetin içine sokuyor bak hele bak bak,arka kapıyı açık bırakmış herhalde.Şeytan isyan ederken,ben onları senin yolundan saptıracağım diyor,şeytanın adem ile havvanın dünyaya sürüleceğinden de haberi var.Bu masala göre adem ile havvanın kaderi önceden çizilmiş zaten.Senin o kötü Allahın hem yazmış,hem oynamış,şeytana da baş rolde kötü adam rolünü vermiş.

1-elma değil! tevratta elma diyor! islamda men edilen o ağaça Buday denmiştir...

2-elmaya yeme değil.. O ağaça yaklaşma diye emretmiş yeme değil ;) kapiş arada çok fark var..

ne ise Ty görüşürüz benim işim var çıkmam lazım

ty: tenk yu demek :D haha Aaay kamon

Sitelerde Paylaş

1-elma değil! tevratta elma diyor! islamda men edilen o ağaça Buday denmiştir...

2-elmaya yeme değil.. O ağaça yaklaşma diye emretmiş yeme değil ;) kapiş arada çok fark var..

Elma,hıyar,armut ne farkeder,isme ne takılıyorsun,tevratta ki yanlışta ,sizde ki doğru mu.Tevratta elmayı yedi demiş,bizde ise ağaca yaklaşma demiş.O daha beter ya lan,ağaca yaklaşmaları bile Allahın işine geliyormuş.Kendi ayağına sıka sıka bir hal kaldın.

Sitelerde Paylaş

Be salak, Kuran Tevrat'ın kötü bir kopyası değil mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...