Jump to content

Osmanlıcı ve İslamcı Ateistler

Recommended Posts

Forumda yeni bir çeşit güruha rastladım.

Osmanlıyı ve onun İslamcı politikalarını savunan, destekleyen Ateistler var.

Daha doğrusu Ateist olduklarını sanmıyorum ama onlar kendilerine böyle diyor.

Ben de haliyle merak ettim.

Bir Ateist hangi eksende Osmanlı ve İslamcı Devlet politikalarını destekler hale gelebilir?

tarihinde Materyalist Bilinç tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Osmanlıcı ve İslamcı ateistler olamaz.

Osmanlıcı ve İslamcı olduğu sanılan ya da öyle suçlanan ateistler olabilir.

Ben Osmanlıcı ve İslamcı ve aynı zamanda ateist oluğunu söyleyen birine rastlamadım henüz..

Bu nitelikler ateizmle bağdaşmıyor.

Sitelerde Paylaş

Ermeni tehcirinin İslamla alakası yok,vatanın bütünlüğünün korunması için tehcir yapıldı dedikçe,adam hala diyor ki siz islamcısınız,osmanlıcısınız.Ermeni tehciri ile İslamın ne alakası var.

Yani Ateistler, şeriat hukukuyla yapılan bazı eylemlere destek verebilir mi?

Sitelerde Paylaş

Bu ülkenin insanında şu -kesin doğru ve asla değişmez- görüşler kökleşmiştir:

* En güzel ülke bizimki. Herkes bizi kıskanıyor.

* Memleketin altı petrol dolu ama bize çıkarttırmıyorlar.

* Bütün dünya bir olmuş, tek dertleri güçleri bizi parçalayıp yıkmak.

* Müslüman ülke olduğumuz için bizi Avrupa Birliği'ne almayacaklar.

* Her konuda hep haklı olan biziz; bizim hiç hatamız yok. Elbette atalarımız da öyleydi.

.....................................................

Farkındaysanız, 'bu ülkenin insanı' dedim. Ateistlerin büyük çoğunluğu da buna dahil.

Sitelerde Paylaş

Materyalist bilinç diyor ki;Ermenilere dokunmayacaktınız,onlar ülke de sorun çıkartsada,devlet kurmak istesede,ermeni çeteler köylere baskın düzenleyip insanları öldürselerde,onlar yerinde kalacaktı.Ruslarla işbirliği yapıp,arkandan vursalar bile sesini çıkartmayacaktın.Tüm bu şartlara rağmen tehcir yapamazmışsın da,çünkü o şeriat kurallarında varmış,onu uygularsan İslamcı,Osmanlıcı olurmuşsun.Tehcir İslamda olmasaydı,uygulamansında bir sorun olmayacaktı demek ki.

tarihinde Meyveli Soda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Materyalist bilinç diyor ki;Ermenilere dokunmayacaktınız,onlar ülke de sorun çıkartsada,devlet kurmak istesede,ermeni çeteler köylere baskın düzenleyip insanları öldürselerde,onlar yerinde kalacaktı.Ruslarla işbirliği yapıp,arkandan vursalar bile sesini çıkartmayacaktın.Tüm bu şartlara rağmen tehcir yapamazmışsın da,çünkü o şeriat kurallarında varmış,onu uygularsan İslamcı,Osmanlıcı olurmuşsun.Tehcir İslamda olmasaydı,uygulamansında bir sorun olmayacaktı demek ki.

Komiksin sen.

Ermenilerle sorunu olan bildiğim kadarıyla Osmanlıydı.

Sen Osmanlıyı mı savunuyorsun?

Osmanlıyla mı özdeşleştiriyorsun kendini?

Sitelerde Paylaş

Komiksin sen.

Ermenilerle sorunu olan bildiğim kadarıyla Osmanlıydı.

Sen Osmanlıyı mı savunuyorsun?

Osmanlıyla mı özdeşleştiriyorsun kendini?

Osmanlı mı kalmış o devirde,her millet ulus devletini kurmaya çalışıyor.Sırplar,bulgarlar,yunanlılar,romanyalılar vs vs ayrılıp kurdu devletini.Kala kala bu ermeniler kaldı,onlarda kuramadı,başaramadı,tehcir edildiler.Ermenilerde başarsaydı,bugün ülkenin doğusunda ermenistan vardı.Ulus devletini kuramayıp,başaramayınca hemen soykırım de,olacak iş mi.

Sitelerde Paylaş

Ermeniler Osmanlı devletinin vatandaşıydı.

PKK'ya destek verdiler diye Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki Kürtleri niye Batı illerine tehcir ettirmedi Türkiye Cumhuriyeti?

Dış güçlerin desteği vb. her şey yüz yıl öncekine uyuyor. Bölme parçalama hikayeleri...

Ama Cumhuriyet Osmanlı gibi akılsız değil. Böyle bir şeyi aklına getirmedi.

Sana isyan ediyorlarsa, sebebi vardır. Onları ortadan kaldıracaksın.

Sitelerde Paylaş

Ermeniler Osmanlı devletinin vatandaşıydı.

PKK'ya destek verdiler diye Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki Kürtleri niye Batı illerine tehcir ettirmedi Türkiye Cumhuriyeti?

Dış güçlerin desteği vb. her şey yüz yıl öncekine uyuyor. Bölme parçalama hikayeleri...

Ama Cumhuriyet Osmanlı gibi akılsız değil. Böyle bir şeyi aklına getirmedi.

Sana isyan ediyorlarsa, sebebi vardır. Onları ortadan kaldıracaksın.

Hikaye yok. Yaşanmış tarihi meseleler. Vesikarıyla gerçektir. Hikaye değildir.

1. Dünya savaşının en şiddetli zamanında Ermenilere reform mu yapacaksın?

Ben söyliyeyim isyanın sebebini. Ermeni devleti kuracaklar anadolunun göbeğinde Türkler de ortada kalacaklar. Hem de azınlık durumunda olmamalarına karşın.

Adamlar savaştan önce hükümete açıklamışlar biz itilaf devletlerinin yanında savaşa gireceğiz diye. Şimdi sen 1. dünya savaşı sırasında isyanları, ihanetleri bu şekilde mi önlerdin.

Sizin için ne yapabilirz, ne istersiniz isyan etmemek için?

Dünya savaşı koşullarıyla G. Doğudaki terör olaylarını nasıl birbirine bağlıyorsun, karşılaştırıyorsun anlamak güç.

Sitelerde Paylaş

Bu ülkenin insanında şu -kesin doğru ve asla değişmez- görüşler kökleşmiştir:

* En güzel ülke bizimki. Herkes bizi kıskanıyor.

* Memleketin altı petrol dolu ama bize çıkarttırmıyorlar.

* Bütün dünya bir olmuş, tek dertleri güçleri bizi parçalayıp yıkmak.

* Müslüman ülke olduğumuz için bizi Avrupa Birliği'ne almayacaklar.

* Her konuda hep haklı olan biziz; bizim hiç hatamız yok. Elbette atalarımız da öyleydi.

.....................................................

Farkındaysanız, 'bu ülkenin insanı' dedim. Ateistlerin büyük çoğunluğu da buna dahil.

Bu kadar düştünüz mü? İş buraya kadar geldi yani?

Bu şekilde mi mahkum ettireceksiniz bizi?

Yaaa bi kerede haksız olun kabul edin işte yaaaa...

Sitelerde Paylaş

Forumda yeni bir çeşit güruha rastladım.

Osmanlıyı ve onun İslamcı politikalarını savunan, destekleyen Ateistler var.

Daha doğrusu Ateist olduklarını sanmıyorum ama onlar kendilerine böyle diyor.

Ben de haliyle merak ettim.

Bir Ateist hangi eksende Osmanlı ve İslamcı Devlet politikalarını destekler hale gelebilir?

Biz senle senin açtığın diğer bir başlıkta ne güzel muhabbet ediyorduk? Hani ben sana bir şey sordum sen yanıtlamadın ya hatırladın mı? Birde buraya başlık açmışsın sen adamı imana getirirsin vallahi :)

Sitelerde Paylaş

Milliyetçi ve ulusalcı ateistler genellikle islamı ve Osmanlıyı desteklerler.

Milliyetçilik ve İslam Türkiyede ayrılmaz ikilidir.Türkiye Türk-İslam sentezinin hakim olduğu bir ülke. Devlet siyaseti bunun üzerine kurulu bunun dışında her türlü görüş dışlanır.

Sitelerde Paylaş

Milliyetçi ve ulusalcı ateistler genellikle islamı ve Osmanlıyı desteklerler.

Milliyetçilik ve İslam Türkiyede ayrılmaz ikilidir.Türkiye Türk-İslam sentezinin hakim olduğu bir ülke. Devlet siyaseti bunun üzerine kurulu bunun dışında her türlü görüş dışlanır.

Materyalist biliç te sende çocuksunuz. Gerçekçi olduğunuzu sanıyorsunuz ama kavramları dahi ayırt edemiyorsunuz. İslamı ve Osmanlıyı destekler dediğin ateistlerin hangi biri Osmanlı döneminde yaşamak ister? Hem Osmanlıcı ateistler diye itham ettiğiniz ateistlerin Osmanlıyı savunan bir yazısını göstersen de görsek bay zeus."Osmanlı ırkçı olamaz çünkü osmanlı ırk değil ümmet esasına göre yönetiyordu" dedik diye adam bizi Osmanlıcı yaptı.

Farz edelim ki soykırım yaptık ve kabul ettik ne değişecek diye sordum. Daha barışçıl nesiller yetiştireceğiz dedi.

Tamam o zaman tazminatı ödersek bunla yeticekler mi ? Bu konuda ne düşünüyorsun anlat dinleyelim dedim. Bunu anlatmak yerine tutmuş buraya bu başlığı açmış :) Sorumun yanıtını hâla da alamadım. Siz neye dayanarak böyle ithamlarda bulunuyorsunuz kuzum ?

Sitelerde Paylaş

Ortodoksçu, Ermenistancı ateist de varmış.

O değil de, asıl meseleyi tartışmayı maçası yemeyince, karşısındakine saçma sapan iftiralarda bulunana ne denir? Adam ahlaksız olduğunu zaten deklare etmişse, söylenecek pek birşey kalmıyor...

Sitelerde Paylaş

Ortodoksçu, Ermenistancı ateist de varmış.

O değil de, asıl meseleyi tartışmayı maçası yemeyince, karşısındakine saçma sapan iftiralarda bulunana ne denir? Adam ahlaksız olduğunu zaten deklare etmişse, söylenecek pek birşey kalmıyor...

Adamın derdi insan gibi bir şeyler konuşmak değil ki. Neyse en iyisi şikayet etmek.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...